UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Apbūves zemes plānošana
Autors: KasparsP (84.237.202.---)
Datums: 26/01/2022 16:33

Labdien,

Ir iegādāta apbūves zeme (~2000m2) Pierīgā. No komunikācijām ir elektrības pieslēgums. Tuvākos ~3-5 gadus nav plānots būvēt privātmāju, tomēr gribētos teritoriju izplānot un iespēju robežās sākt iekārtot, piemēram, ierīkot lapeni, instrumentu šķūni, uzlikt sētu, izveidot ūdens dziļurbumu, utt. Informācijas visapkārt ir daudz, bet tajā pat laikā arī maz, lai konkrēti saprastu, pie kāda speciālista vērsties, kas varētu palīdzēt izplānot teritoriju un nākamos soļus. Saprotu, ka speciālistu un dažādu plānu daudz (mērnieki, ģeoloģija, topogrāfija, būvprojekts, utt.), bet šobrīd gribētos konceptuāli izplānot teritorju. Gribētu palūgt padalīties ar savu pieredzi, kā arī varbūt variet arī ieteikt speciālistu, kurš var palīdzēt sagatavot vispārīgu teritorijas izvietojuma plānu (piem., kur izvietot iebraucamo ceļu, kur labāk būvēt māju, kur dziļurbums, kur ievilkt elektrību, kanalizāciju utt.) un kādā secībā. Paldies!

Re: Apbūves zemes plānošana
Autors: pans (213.226.141.---)
Datums: 26/01/2022 17:35

Kad man teica, īsti to nesapratu, tagad saku tālāk citiem - ja vien nav ļoti bagāts, jāsāk ir ar krūmiem un kokiem. Jau šajā pavasarī. Egles piemēram 3 gadus pēc iestādīšanas "neaug". Un nevajag baidīties par "īsto vietu", es gandrīz visu esmu jau pārstādījis, dažas ābeles pat 2x

Re: Apbūves zemes plānošana
Autors: KasparsP (84.237.202.---)
Datums: 27/01/2022 16:56

pans rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kad man teica, īsti to nesapratu, tagad saku tālāk
> citiem - ja vien nav ļoti bagāts, jāsāk ir ar
> krūmiem un kokiem. Jau šajā pavasarī. Egles
> piemēram 3 gadus pēc iestādīšanas "neaug". Un
> nevajag baidīties par "īsto vietu", es gandrīz
> visu esmu jau pārstādījis, dažas ābeles pat 2x

Paldies par ieteikumiem. Vairākas priedes uz zemesgabala jau ir, tāpēc mēģinu drīzāk saprast, kuras atstāt un kuras nozāģēt.

Vēl aktīvāk pameklējot internetā, iespējams, atradu, ko meklēju. Tāds konceptuāls projekts par zemesgabala plānojumu saucās Labiekārtojuma projekts, ko veido ainavu arhitekti. Tikai man vairāk interesē skiču projekts, nevis detalizēts tehniskais projekts.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 27/01/2022 16:57, labojis KasparsP.

Re: Apbūves zemes plānošana
Autors: ETT (87.246.144.---)
Datums: 27/01/2022 17:49

Man domāt, ka ainavu arhitekts par mazu, bet godīgu samaksu var uztaisīt arī skices. Galu galā skice ir ceļš (starpposms) uz projektu. Tik no sākuma tik un tā apmēram vajadzēs zināt ēku izvietojumu, ēku tipus, stāvu skaitu, vajadzīgo komunikāciju, aptuveno izvietojumu, iebraucamā ceļa sākumu, utt. Tālāk jau ar ainavu arhitektu var aprunāt savas vēlmes, to iespējamos risinājumus, arhitekta ieteikumus...

Re: Apbūves zemes plānošana
Autors: KasparsP (84.237.202.---)
Datums: 27/01/2022 18:09

ETT rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Man domāt, ka ainavu arhitekts par mazu, bet
> godīgu samaksu var uztaisīt arī skices. Galu galā
> skice ir ceļš (starpposms) uz projektu. Tik no
> sākuma tik un tā apmēram vajadzēs zināt ēku
> izvietojumu, ēku tipus, stāvu skaitu, vajadzīgo
> komunikāciju, aptuveno izvietojumu, iebraucamā
> ceļa sākumu, utt. Tālāk jau ar ainavu arhitektu
> var aprunāt savas vēlmes, to iespējamos
> risinājumus, arhitekta ieteikumus...

Tad tomēr nebūs īstais speciālists ar ko sākt, jo man tieši vajadzētu cilvēku, kurš man palīdz nonākt pie tā, kur vislabāk izvietot ēku, iebraucamo ceļu, iekšējos celiņus, komunikācijas, instrumentu šķūni, utt., balstoties uz normatīviem, robežu plānu, ainavas un augsnes analīzi, manām vēlmēm utml. Ja teiks, ka jātaisa vispirms topogrāfija, ģeoloģija, utt, tad būs vien jātaisa. Galvenā doma, ka sākt ar lielo bildi un pēc tam jau piesaistīt nepieciešamos speciālistus, kas veic konkrētus darbus.

Re: Apbūves zemes plānošana
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 27/01/2022 21:08

2000m2 apbūves pleķītim nekāda dižā ainavas plānošana nesanāks. Ēku drīkst novietot tur, kur dīkst, paņemam nost būvlaides, 4m no kaimiņu sētām un iegūstam nelielu kvadrātiņu, kurā atļauts būvēties, turklāt vienai sienai jābūt pa pašvaldības ierādīto līniju. Uzbūvētā sēta, lapene un instrumentu novietne tikai traucēs apgrozīties tehnikai, izkraut, novietot materiālus pareizajās vietās. Ja vēl jāizrok būvbedre, tad problēma, kur likt izrakto zemi. Neko vairāk par pārvietojamu celtnieku namiņu (starp citu - ir arī izskatīgi un dizainā) uz zemes gabala pims būvniecības novietot nevajadzētu. Turklāt tev uz zemes gabala jau esot vairākas priedes...



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **   ******   **     **  **     ** 
 **     **  ***   ***  **    **   **   **   **     ** 
 **     **  **** ****  **          ** **    **     ** 
  ********  ** *** **  **           ***     ********* 
        **  **     **  **          ** **    **     ** 
 **     **  **     **  **    **   **   **   **     ** 
  *******   **     **   ******   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727