UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 11
Re: Hipotekārais kredīts
Autors: jozhix (87.110.132.---)
Datums: 29/11/2021 15:47

"izīrēt voni maksimaļi tuvu stroikai, iekārtoties darbā un 4 gadu laikā pa brīvdienām un atvaļinājumiem māja būs gatava."

Jaa, redzu kaa kaiminsh jau otro gadu pa vakariem maaju buuvee... shogad jau ticis liidz iekshdarbiem, veel gads un varees ievaakties.
Visa nauda un laiks aiziet stroikaa.

EURIBORs veesturiski ir bijis 5%, pie kopeejaas procentu likmes 7% tieshaam var gadiities, ka meenesha maksaajums gandriiz dubultojas. Tas vnk jaaparedz, kaa ljaunaakais scenaarijs. Un nenjemt divas, triis hipoteekas vienlaiciigi kaa tas notikaas treknajos gados.

Re: Hipotekārais kredīts
Autors: martell (159.148.5.---)
Datums: 29/11/2021 15:54

Iemetīšu arī savas 2 kapeikas.

Pats es esmu gājis to ceļu, ko @dzintarjūrrr. Nav viennozīmīgi. Vajadzīga milzīga sevis piespiešana. Manā gadījumā biju jau precējies un ar bērnu. Šai versijai saskatu vēl dažas priekšrocības:
1) iemācies ļoti daudz ko jaunu, pat ja pielaid kļūdas (arī fundamentālas);
2) roku taisnums iegūst jaunu leņķi;
3) maksājumi par materiāliem un pakalpojumiem ir izstiepti laikā - finanses ir vieglāk kontrolējamas.

Bet piekrītu tam, ka šis ceļš nebūs priekš sniegpārsliņām.

Ja ir jāņem hipotekārais kredīts, tad es personīgi skatītos, kas tiek pirkts. Blokmājas kategoriski izsvītrotu no saraksta, neatkarīgi no sērijas. Nolietotas, nesiltinātas (tas drīz būs piespiedu pasākums/maksājums), dzivo lielākoties kolhoznieki, konsensusa panākšana nereāla, bieži dalītais īpašums, morāli novecojis plānojums utt. Vienīgais izņēmums varētu būt specprojekti kādās īpaši foršās vietās. Es skatītos visdrīzāk uz koka apbūvi, kurai var atrisināt apkures automatizācijas jautājumu. Ņemot kredītu ir jābūt pārliecībai, ka nopirktais dzīvoklis pēc 30 gadiem joprojām būs vērtība, nevis apgrūtinājums. Lielākā daļa no padomjlaika paneļniecēm pēc 30 gadiem būs apgrūtinājums.

Re: Hipotekārais kredīts
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 29/11/2021 15:59

Jaunatne 20+ ir dažāda, vismaz tie kas, man apkārt pelna sākot no 2k uz rokas mēnesī tepat Latvijā, par kādiem roltoniem un kemperiem ārzemēs runājam? Tie bija iepriekšējai paaudzei. Nekustamais īpašums, kaut lielāks ciparos, pārrēķinot algās pret kvadrātmetru ir lētāks nekā iepriekšējos gados.

NI cenu sabrukums Latvijā ir iespējams tikai kaut kādu ekstrēmu ārēju apstākļu dēļ, piemēram karš ar Krieviju, atomelektrostacijas eksplozija vai tml. Vēl nezināmais faktors ir, vai iebrauks pietiekošs daudzums migrantu to vietā, kuri apmirst.

Kas attiecas par sagaidāmo cenu sabrukumu Ķīnā, tad ķīnieši var tikai sapņot par mūsu cenām, viņiem pat vislētākais štrunts nomalē (3000EUR/m2) sākas ar mūsu dārgāko galu. Turklāt ~75% "jauno" projektu stāvot neapdzīvoti. Bet gan jau inflācija darīs savu un kādā brīdī dzīvokļu cenas arī Ķīnā vairs nešķitīs kosmoss.

Re: Hipotekārais kredīts
Autors: Jampadracis (212.3.217.---)
Datums: 29/11/2021 16:47

Tēma kautkur patālu aizpeldējusi :)

Iepļeckāšu no sevis arī.
Ja ir iespēja ņemt kredītā, tad ņem kredītā - nekādas pašceltniecības. 30 gadi - vaidzētu jau zināt, kurā vietā atradīsies nākamos 10 gadus, tā ka īrēšana nebūtu saprātīga.

Es, kā te saka, laikam esmu mīkstais :D 6 gadus stutēju ģimenes māju - viss jau sen ir noriebies. Palikusi astīte, bet viss tāpat ir noriebies... Kredīts nav tikai tāpēc, ka toreiz tādu man nebija iespēja paņemt.

Re: Hipotekārais kredīts
Autors: grāpis (89.254.148.---)
Datums: 29/11/2021 17:00

Aldiss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jaunatne 20+ ir dažāda, vismaz tie kas, man apkārt
> pelna sākot no 2k uz rokas mēnesī tepat Latvijā,
> par kādiem roltoniem un kemperiem ārzemēs
> runājam? Tie bija iepriekšējai paaudzei.
> Nekustamais īpašums, kaut lielāks ciparos,
> pārrēķinot algās pret kvadrātmetru ir lētāks nekā
> iepriekšējos gados.
>
> NI cenu sabrukums Latvijā ir iespējams tikai kaut
> kādu ekstrēmu ārēju apstākļu dēļ, piemēram karš ar
> Krieviju, atomelektrostacijas eksplozija vai tml.
> Vēl nezināmais faktors ir, vai iebrauks pietiekošs
> daudzums migrantu to vietā, kuri apmirst.
>
> Kas attiecas par sagaidāmo cenu sabrukumu Ķīnā,
> tad ķīnieši var tikai sapņot par mūsu cenām,
> viņiem pat vislētākais štrunts nomalē
> (3000EUR/m2) sākas ar mūsu dārgāko galu. Turklāt
> ~75% "jauno" projektu stāvot neapdzīvoti. Bet gan
> jau inflācija darīs savu un kādā brīdī dzīvokļu
> cenas arī Ķīnā vairs nešķitīs kosmoss.

------------------------
20+tie ir labākā gadījumā studenti, kuriem vēl mātes piens no lūpām nav nožuvis. Daļa varbūt uz puslodzi, kaut kur piestrādā.. Kādi 2K.. Arī pa amatnieku uzreiz pēc videnes neviens nekļūst, kuram var 2k mēnesī maksāt . Arī tur ir tā skābā putra no sākuma jāizēd kā ķerras operātoram.. Ja arī kāds izlec, tad tas ir izņēmums nevis tendence. Absalūtais vairākums tajā vecumā ir ar pieauguša cilvēka ķermeni, bet vēl joprojām ar bērna domāšanu- atieksmes un atbildības problēmas.. Un vispār cik cilvēki reāli Latvijā pelna tos 2K arī spēka gados-10%? Absalūtais vairākums saņem līdz 900eu/mēnesī, tas ir fakts. Perifērijās vēl mazāks ir tas vidējais.

Re: Hipotekārais kredīts
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 29/11/2021 18:51

Pilnigi piekrītu Grapim...Sava apkārtne neredzu navienu 20 gadnieku , kurš būtu sevi kaut cik pierādījis.Visi kaut kur pa gaisiem lidinas, atbildības sajūtas nekādas. Protams...kaut kur jau ir arī izņemumi...

Re: Hipotekārais kredīts
Autors: protuprotu (84.237.191.---)
Datums: 29/11/2021 19:21

Ja pēc 30 gadiem iegādātais īpašums kļuvis par graustu, kurš apmaksā grausta nojaukšanu? Droši vien, ka īpašnieks.

Re: Hipotekārais kredīts
Autors: Niks (neīstais) (90.139.12.---)
Datums: 29/11/2021 20:50

Uzskatu, ka nekustamā īpašuma iegāde uz kredīta nav peļama. Pats esmu ņēmis divus kredītus, vispirms pirmā dzīvokļa iegādei, pēc tam mājas iegādei. Abus esmu priekšlaicīgi nomaksājis. Šo procesu nenožēloju.
Šobrīd, kad banku procentu likmes ir zemas, pat zemākas varbūt par inflāciju, ņemt kredītu ir finansiāli izdevīgi manuprāt.
Izvēloties mūsdienās dzīves vietu, ir jāsaprot, kāda Tev plānojas karjera. Ja darbs ir tāds, ka var nākties kādu laiku (vairākus gadus) strādāt ārzemēs, ņemot līdzi arī ģimeni, tad sava NĪ iegāde varētu būt nelietderīga, ja vien negrib nodarboties ar īrnieku meklēšanu.

Re: Hipotekārais kredīts
Autors: Aldiss (87.246.149.---)
Datums: 29/11/2021 21:22

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pilnigi piekrītu Grapim...Sava apkārtne neredzu
> navienu 20 gadnieku , kurš būtu sevi kaut cik
> pierādījis.Visi kaut kur pa gaisiem lidinas,
> atbildības sajūtas nekādas. Protams...kaut kur jau
> ir arī izņemumi...

Lidinās, jau lidinās un kā vēl lidinās, arī ar atbildību ir tā kā ir. Tomēr viņiem ir gana daudz ambīciju un vēlmju. Mana pamata darbošanās ir IT nozarē, mums tagad treknie gadi, studenta juniora alga 2000 nav nekas neparasts, bet norma. Protams, ir jāprot angļu valoda un programmēt vai bīdīt projektus.

[cv.lv]

Re: Hipotekārais kredīts
Autors: zzz (91.105.38.---)
Datums: 29/11/2021 21:35

Atveru linku un fikseju, ka Rīgas universālais termināls SIA mekle IT adminu ar algu 1100-1300 eur :D
Gada joks

Pašreizējā: 3 no 11


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **        ********  **     ** 
    **      **  **   **        **        **     ** 
    **       ****    **        **        **     ** 
    **        **     **        ******    **     ** 
    **        **     **        **         **   **  
    **        **     **        **          ** **   
    **        **     ********  ********     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727