UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Logu svīšana
Autors: Andris Gu... (78.84.95.---)
Datums: 10/12/2020 01:46

Ilgi meklēju pareizo attiecību - temperatūru telpā un aptuveno mitrumu. Sanāk ka pie +22 grādiem optimālais mitrums grozās 40% un pakeši svīšana/norasošana esot neispējama. Bet nez kāpēc man svīst tā pat un palodzes tek un tek.... man pat mitrums svārstās no 34 līdz 38 %. Var beidzot kāds apgaismot. Bez tās muldēšanas ka mitrums ir vainīgs...
Mājai ir silto grīdu apkure 1. Stāvā un 2. Stāvā radiatori. Visur svīst vienādi. Palodzes ir labi ja 2 cm izvirzītas. Tā ka nevajadzētu bremzēt plūsmu. Aizskaru nav - ir diena/nakts auduma žalūzijas, kur problēmām ar gaisa cirkulāciju nevajadzētu būt. Un puķes novāktas. Ir 2kameru logi.

Re: Logu svīšana
Autors: Cogito (78.84.175.---)
Datums: 10/12/2020 02:05

Ja nedrīkst teikt, ka pie slapjuma vainīgs mitrums, tad var gadīties, ka paliksi bez apgaismošanas. ;)

Pamēri temperatūru un mitrumu telpas vidū un tad uz tās palodzes, kura tek. Gan jau otrā gadījumā nebūs ne tie 22 grādi, ne 34 procenti.

Re: Logu svīšana
Autors: Praktiķis (80.89.75.---)
Datums: 10/12/2020 06:58

Silto grīdu variantā gaisa cirkulācija telpā ir vāja, varbūt logu ailes ir dziļākas kā standartā. Nekādas mistikas jau te nebūs.
Otrajā stāvā gaiss varētu necirkulēt dēļ sliktas siltumizolācijas jumtā,bet tad būtu izteikta temperatūras atšķirība griesti/grīda.
Pamēri temperatūru konkrētās vietās un vis kļūs skaidrāks

Re: Logu svīšana
Autors: SerViss (85.254.74.---)
Datums: 10/12/2020 07:09

Loga niša būtībā ir atsevišķa telpiņa ar īpašu mikroklimatu. Stikla norasošanu ietekmē gan nišas dziļums, gan ailes siltinājums, gan gaisa plūsmas intensitāte, gan loga konstrukciju materiāli, gan iestrādes kvalitāte. Nav tur nekāda raķešu zinātne. Apskatām konkrētās nišas uzbūvi, pamērām temperatūras (vizuāli uzskatāmāk palūrēt ar termovizoru), atrodam kondensāta rašanās iemeslu (kādēļ stikls apakšā ir pārāk auksts) un izdomājam, ko darīt, lai tas būtu pietiekami silts. DDDD
Ieskatam [www.youtube.com].

Re: Logu svīšana
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 10/12/2020 08:43

Bet vai kāda daļa vainas nav pasos logos?Es sev redzu atskiribu...Majai logi ar 3 stikliem un nezin cik tur kameram, liela garazas boksa parasti, letā gala pakesnieki.Visi logi ielikti bez nekadam lentaām, vel pat apdare nav veikta. Majas logi nesvīst un pat neraso, bet garāžā svīsana tomer noverojas, tiesi tagad, kad lauka neliels saliņš. Siltums visas telpas daudz maz vienads, mitruma nekada nav...Pieļauju ka autoram ar ventilaciju arī viss nav kartībā...

Re: Logu svīšana
Autors: Ambrosio (95.68.82.---)
Datums: 10/12/2020 08:52

Kādi ir logi un stikla paketes? Kā logs iebūvēts sienā - kādi siltuma un tvaika izolēšanas pasākumi veikti? Kāda ir pārsedze virs logiem, cerams, ka nav siltumneizolēts dzelzbetona pārsegums?

+22 grādi un 40% negarantē nekādu nerasošanu, vienkārši rasas temperatūra ir zemāka - 7,8 grādi
[www.calculator.net]

Es redzu šādas 2 iespējas:

1) Mitruma mērītājs nerāda pareizi, un mitrums ir stipri vairāk nekā 40%. Piemēram pie +22 grādiem un 60% mitruma rasas punkts būtu +13,9 grādi, kas bez problēmām "pa spēkam" parastam vienkameras logam

2) Nekvalitatīvs vienkameru logs + neatbilstoša iestrāde sienā, veidojot aukstumtiltus, kas pietiekami samazina temperatūru lokāli, lai logs "piebeigtu" trūkstošo deltu un sāktu "raudāt".

Re: Logu svīšana
Autors: Ambrosio (95.68.82.---)
Datums: 10/12/2020 09:21

Pardon, nepamanīju, ka bija uzrakstīts, ka ir divkameru logi. Kas par ražotāju? Kāda iekšējā stikla virsmas temperatūra?

Re: Logu svīšana
Autors: Aldiss (195.122.1.---)
Datums: 10/12/2020 10:26

Cik stikli ir logam 2 vai trīs. Cik lieli, augsti ir logi? Kādas ir stikla paketes un rāmja Uw deklarētās vērtības?

Re: Logu svīšana
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 10/12/2020 20:20

2 kameru stikla paketei nevajadzētu rasot pie +22 nekādīgi, pat pie zemākām temperatūrām kā piemēram 16 grādi arī nevajadzētu būt problēmai.
Mitruma mērītājs protams var kļūdīties, taču šobrīd mitrums ir krities un pat ja tas ir 60 un 70% tādiem brīnumiem nevajadzētu notikt. Lielākus mitrumus jau jūt pats uz sajūtām, .
Logu ailes arī nebūs pie vainas noteikti.
Paliek tikai stikla pakete. Izklausās maz ticami, bet cita izskaidrojuma nav. Vai tā vispār ir stikla pakete? Varbūt tie ir restaurēti koka logi ar 3 stikliem bez gāzes pildījuma?
Skaidrību var viest stikla virsmas temperatūras mērījums. Labāk to būtu izdarīt droši vien ar bezkontakta termometru, bet tad ir jāizdomā labs veids kā uz stikla dabūt mērījuma punktu. Es neesmu mēģinājis vai ar melnu flomi var uzzīmēt kvadrātiņu, kur nomērīt un pēc tam nomazgāt. Varētu melnu skoču, bet tas man liekas bišķi to patieso temperatūru pacels dēļ tā ka ir izolators. Varētu alumīnija foliju, arī melnu nokrāsot. Nu bišķi jaunrade jāizmanto.
Kopumā ņemot es teiktu, ka problēma būs stiklā.
Lai gan dubultmērījumu ar citu mitruma mērītāju arī būtu svētīgi veikt, jo tīri teorētiski ir iespējams, ka ēka stipri nevēdinās, satasiīta vienās vienīgās plēvēs, bet tas izklausās stipri neticami.
Kopumā ņemot jautājumu 100% atrisina divi mērījumi - uz stikla virsmas T un korekts mitruma mērītājs.

Re: Logu svīšana
Autors: Tinis (95.68.15.---)
Datums: 10/12/2020 21:55

Kaut kā man padomju laika koka logi nav nosvīduši. Bez jebkādām gāzēm. Ārā mīnus 7 grādi pašlaik, iekšā plus 20. Tā kā vaina ir telpas mitrumā.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   ********  **    **        **  **    ** 
 **    **  **         **  **         **  **   **  
 **        **          ****          **  **  **   
 **        ******       **           **  *****    
 **        **           **     **    **  **  **   
 **    **  **           **     **    **  **   **  
  ******   ********     **      ******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727