UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 5
Re: Atmos katla izvēle
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 17/01/2019 21:07

Nu ja, ja māju būvē no nulles, tad ir jēga likt SS. Esošās mājās, kurām pamatā skursteņi jau ir, un arī grīdas nav jāmaina, situācija ir cita.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Niks (neīstais) (80.89.73.---)
Datums: 17/01/2019 21:45

Man ir Atmos DC25S katls un gandrīz vai identiski visi mājas parametri kā šīs tēmas autoram. Neko par Atmos katla ekspluatāciju ilgtermiņā nevaru teikt, jo ekspluatācijā ir mazāk kā divus gadus. Iepriekš ar malkas katliem man pieredze nav bijusi tāpēc nav ar ko salīdzināt tā lietošanas ērtumu vai efektivitāti. Pieņemu viņu tāds kāds viņš ir. Neko sliktu neesmu novērojis. Arī skatījos Viessman katlu, jo tā kurtuve ir izgatavota no daudz biezāka bleķa, bet tā kā tā cena bija ievērojami lielāka par Atmos cenu, kā arī par Atmos bija daudz pozitīvu atsauksmju, paliku pie Atmosa.
Runājot par jaudu. Domāju, ka lielāku priekš autora nosauktās platības nevajag. Kur es saskatu problēmu un neērtības izvēloties lielākas jaudas katlu? Problēma ir tajā apstāklī, ka nosauktā akumulācijas tvertne ir par mazu. Kurinot katlu, siltās grīdas lēnām paņem un lēnām atdod siltumu (nu nevar taču tajās grūst karstu ūdeni). Katla kurināšanas laikā paralēli tiek sildīts ūdens akumulācijas tvertnē un, ja tvertnē ūdens tiek uzsildīts ātrāk nekā iesilst māja no siltajām grīdām, ir jābeidz kurināt, jo nav forši to katlu smacēt. Līdz ar to māja turpina sildīties no akumulācijas tvertnē uzkrātās enerģijas. Rezultātā māja ir silta un akumulācijas tvertne arī "tukša" - jums vairs nav enerģijas komforta nodrošināšanai, atkārtoti nekurinot katlu. Tāpēc foršāk ir tad, ja māja uzsilst vispirms un katla kurināšanu pabeidz ar akumulācijas tvertnes piesildīšanu. Tad var dabūt lielāku pauzi starp kurināšanas reizēm, jo piemest malku ir vieglāk, nekā iesākt kurināt.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 17/01/2019 21:47

Sairst pilnīgi visas keramikas, vienkārši Atmosam ir savs dizains un tur neko neizdarīsi un jāpērk jauns ar uzcenojumu kā jau oem spare parts. Nu nav jau tā ka sabrūk acīmredzami, laikam ejot tas notiek nekas nav mūžīgs. Es savu atmosu lietoju no 2007. g. Pa šo laiku ir 2 dīzes un abi apakšējie pusmēneši. Dīzi un pusmēnesi mainīju vasarā. It kā jau nekas trak priekš 10 gadiem. Ventilators ir ok. Reāli viņam īsti nav kam nobeigties jo tas ir asinhronais motors. Nezinu vai iekšā bukses vai gultņi, abos gadījumos tos var mainīt. Nu vēl 2 kondensatori ventilatoram izžuva. Tie gan pilnīgi neko nemaksā. Dīze man maksāja kaut kas ap 40 bet par apakšas keramiku samaksāju ap kādiem 140 eur. Lielākiem katliem ir dārgāk. Bet metāls un šuves nostrādātas izcili, korpuss domāju kalpos ļoti ilgi. Man skolas biedram sencim bija vēl padomju gados atmoss un nevarēja nokaut. Nomainīja estētisku apsvērumu dēļ, lai gan varēja arī pārkrāsot. :)

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 17/01/2019 21:54

Par ss es varu tikai piekrist - tā ir visticamāk labākā alternatīva no dažādiem aspektiem.

Malkas katli mūsdienās reāli ir domāti outsaideriem un apkurē ir izņēmums nevis norma. Es piemēram lietoju katlu un esmu apmierināts, jo man ir apstādījumi, kuri vienkārši ir jākopj un man šķiet ka gdā man tur pieaug tik cik nokurinu. Tāpat arī katlā utilizējas n-tie papīra iepakojumi un mūžīgā remonta atgriezumi. Malkas sagāde pagaidām ir baudāms process - izvēlos labus laikapstākļus un garastāvokli. Iekdienas kurināšana - pieradums.
Bet principā pēc pāris gadiem būs jāierīko ss paralēli vai secīgi.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Aigars1991 (5.146.250.---)
Datums: 17/01/2019 23:47

Iepriekšējie komentāri ļoti noderīgi informācijas ziņā. Klau, kas ar tām dīzēm? Kur viņa nāk tam malkas katlam?
Un par apakšas keramiku tur nav alternatīvas no kvalitatīva bleķa kaut ko izlocīt vai vnk nav variantu?

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 18/01/2019 00:15

Keramika nav tās mirstamās kaites par kurām tev šobrīd jāiespringst. Vnk info, ka ilgtermiņā (nevis īstermiņā) tev ar to būs jāsaskaras.

Dīze viesmanam 1:11 minūte, izskatās ka tas ir metāls
[www.youtube.com]

dīze atmosam keramika:
0:55 minūte
[www.youtube.com]

Par apakšas metāla amatierismu aizmirsti, jo tur apgrozās liela temperatūra - 1000+ grādi un tur tikai minerāli var būt.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Aigars1991 (5.146.250.---)
Datums: 18/01/2019 01:01

Un, kas tad beigās patērē tos 50w štromu, ko viņi minējuši.
Paldies tev liels, ka esi dalījies ar tik daudz noderīgu informāciju.
Noteikti nenobiedēji, tieši otrādi, ļauj cilvēkam, kas vēl atmosu nav mēģinājis saprast, kādas ir katla uzturēšanas izmaksas. Es domāju, tas noteikti atpelnas ilgtermiņā, kaut tikai uz malkas ekonomiju :)
Nu tad jau arī jāņem maksimālais, ko vispar pie trubām varu piemaukt. ATMOS DC 25 S
Tagad atliek atrast, tikai kur bez PVN iegādāties :)

Re: Atmos katla izvēle
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 18/01/2019 07:56

Varu pilnība piekrist Vilnim. Ja SS nebūtu tas nenormalās ierīkošanas izmaksas, tad protams liktu to. Bet sobrīd vajadzības ir daudz, tamdeļ izvelos malku...tad talak redzes, uz pasu apkures sistemu aiz katla taupits netiks,pie vajadzības tur vares vienot klat gan modernu katlu, gan ss.Ja būs vajadzība. Neesmu ofisa baltrocītis, darboties patīk, kurinasana nekadas grutibas nesagadā.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 18/01/2019 09:41

Vienīgais patērētājs tajā katlā ir dūmsūknis - ventilators.

Re: Atmos katla izvēle
Autors: Aigars1991 (145.253.139.---)
Datums: 23/01/2019 01:31

Ir parādijies labs piedāvājums Astra g-32e katlam? Vai vispar 32kw saies kopā ar 28mm kapara trubām? Vai šamās nebūs pa šaurām?
Un vai daudz atpaliek astra no atmos? Pārdomas?

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **   ******    **     **        ** 
 **   **   ***   **  **    **   **     **        ** 
 **  **    ****  **  **         **     **        ** 
 *****     ** ** **  **   ****  **     **        ** 
 **  **    **  ****  **    **   **     **  **    ** 
 **   **   **   ***  **    **   **     **  **    ** 
 **    **  **    **   ******     *******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727