UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Betona kubls
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 02/09/2016 16:34

Starp citu, ja lej pats, lej konusa (nošķelta un apgāzta) formā, lai, ja nu sasaldē iekšā ūdeni, vismaz nesagrauj grodu

Re: Betona kubls
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 02/09/2016 16:58

Kaut kā maz kwh izskatās, bet nu aprēķins ir aprēķins. Nu un un tagad iedomāsimies kā sildīt - 80kwh katlu pievilkt klāt? :)
Es tur baigi neesmu iedziļinājies, bet tie iegremdējamie bačoki ir diezgan nejaudīgi, uz aci tā izskatās ka vairāk par 10kw jauda nav. Biju vienā vietā, kur bija katls reālais piejūgts klāt ar cirkulācijas sūkni. Nu tas tā jau izskatījās nopietnāk.
Kaifs jau ir vēsajā laikā tāda vanna, bet vēsajā laikā tomēr baigie zudumi. Ja tur čīgās mazjaudas sildītājs, tad tā sildīšana var ievilkties ļoti, ļoti.

Re: Betona kubls
Autors: arre (85.10.211.---)
Datums: 02/09/2016 16:59

betons šitam nolūkam šķiet piņkerīgs. man viens kamarāds tādu kublu uztaisīja no plasmasas kubīgas tvertnes metāla režģī. viņam pārāk smuki neiznāca, bet man domāt varēja šo to pilnveidot. jāizdomā kā smuki apdarināt nogrieztās augšējās maliņas un tādā garā. pkārt putas vai putuplasts un dēlīšu apdare.

Re: Betona kubls
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 02/09/2016 17:12

No šī aprēķina izriet 2 svarīgas lietas - betons siltumietilpību konkrētam risinājumam palielina tikai par 1/4 daļu (ja sienas biezumu palilinam līdz 0.12 - tipa flīze, tad jau par 1/3), bet jauda ūdens uzsildīšanai nepieciešama baiga. Ja vēl paņemam tādu "kompānijas" kublu ar 2m diametru, tad 30grādu pacelšanai vajag jau 140kwh. Vispār es arī gribēju sev kublu lai vēsā laikā pasēdētu, bet nupat sāku pārdomāt.

Re: Betona kubls
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 02/09/2016 21:05

Jā, man jau no sākuma ir šķitis, ka apkārt sniegs, bet sēžu ar ģimeni geizerī ir kaut kā nereāli. Varbūt kāds var padalīties ar pieredzi, bet nu aprēķini ir skarbi. Vienīgais, kas teorētiski varētu glābt - tiešām izolācija, optimāls tilpums, sakarīgs vaks uz sildīšanas brīdi un max jaudīgs sildītājs.

Man starp citu patika tas ka vienā vietā saimnieks bija pielicis parasto apkures katlu. Nu uz aci izskatījās pēc kaut kāda 30kw aparāta un divas šļaukas kublā + cirkulācijas sūknis. Sanāk, ka kurtuve normāli uz zemes un cik ne cik efektīva sadegšana. Katls protams bija šrots nevis jauns. Bet nu tādā atpūtas namā jau atmaksājas tādu likt, jo gan jau kubls tiek likts lietā katrās brīvdienās. Kā tagad atceros bija tāds maijs ne pārāk karsts, bet ne pārāk arī auksts un ārā nu varēja būt ap kādi 15 grādi. Nu katls darbojās pirms mēs ieradāmies un visu laiku, Mucā bija diezgan silts, bet nu godīgi sakot vēl kādus 5 grādus klāt prasījās.Nu kublā bijām kādi 5 gab. Un vienā citā maijā jau nopietnākā baļļā - tur ap 10 varēja līst iekšā, tepat pie Rīgas bija. Nu to sāka sildīt jau dienu pirms ieradāmies.

Vēl paskarbi ir tas, ka ūdens arī jāpumpē un jālej ārā - padaudz. Sanāk gatavojies dienu un 2 stundas prieka un atkal ņemšanās. Kaut kā mājas apstākļos normālam cilvēkam diezgan piņķerīga lieta. Tādā ziņā pirts ir superkompromiss, to gan iekurini, sasildies un lien ārā sniegā. :)

Nu plastmasas kubs jau varētu būt interesantāk - vīrietis + sieviete cieši kopā. :) Kubu ieliktu es koka kastē no brangiem dēļiem, sapūstu putas perimetrā, kubu iekšā, apmale un neviens pat neredz ka plastmasas kubs. Vāku arī labu labo var ieriktēt. Eleganti var nolaist ūdeni. :) Vienīgi kā ar to ūdens līmeni un rūmi tādā šaurībā.

Re: Betona kubls
Autors: Georgs999 (85.10.211.---)
Datums: 02/09/2016 22:21

Var jau elementāru koka kublu pagatavot amatieris pa divām nedēļas nogalēm. Radinieks uztaisīja kā vilnis saka - ar veco apkures čuguna katlu. 25-30kw. Tikai uz pašteici bez sūkņa. Es gan būtu licis sūkni, bet arī bez sūkņa viss darbojas.

Re: Betona kubls
Autors: khe (85.10.211.---)
Datums: 02/09/2016 23:59

Štrunts par to betonu(siltummasa ar nemaz nav tik slikta lieta), bet kuriķis tam pasākumam gan vizualizējas tāds ar asti...:)

Re: Betona kubls
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 03/09/2016 10:45

Apkures katlu pie kubla būtu jāslēdz caur siltummaini, vai arī pats kubla ūdens cirkulē caur katlu? Kā visu pasākumu ietekmēs spiediena trūkums, skābeklis "sistēmā", utt?

Vienā vietā sēdēju palielā kublā vismaz 2m diametrā, ziemā, sniegam sniegot. Tas bija kruta, ūdens bija uzsildīts karsts, bet cik atceros, saimnieki teica, ka kamēr kublā nesēž, jātur virsū vāks, citādi ūdens dzisīs - tātad konvekcija, kas rodas virs siltās virsmas noņem ļoti lielu enerģiju. Bet tā sajūta un skats bija foršs - sēdi vannā, apkārt snieg sniegs, bet uz galvas nekrīt, pat lietus formā.

Lai kā man negribētos sēdēt autentiskā koka kublā, es tomēr biju nonācis pie secinājuma, ka pati tvertne nepieciešama kautkāda nebūt polimēru balstīta, lai atvieglotu kopšanu - ar organiskas izcelsmes kublu pārāk liels čakars, ja nav mājkalpotājas, kam to uzvelt :).

Re: Betona kubls
Autors: arre (85.10.211.---)
Datums: 05/09/2016 11:10

Cita veida idejas

[www.facebook.com]

Re: Betona kubls
Autors: obanabtr (212.3.195.---)
Datums: 17/06/2020 09:45

te rēķina Elektroenerģijas kW un tonnas,bet neviens nav aizdomājies,ka var uzlikt paštaisītu Saules kolektoru ar mazu cirkulācijas sūkni,kas pat ziemā visu uzsildīs:)))))))))))))))))))))))))))))))))))izcilie kalkulatori:))) / [www.youtube.com]

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******         **  **     **  **         **    ** 
 **    **        **  **     **  **    **   **   **  
 **              **  **     **  **    **   **  **   
 **              **  *********  **    **   *****    
 **        **    **  **     **  *********  **  **   
 **    **  **    **  **     **        **   **   **  
  ******    ******   **     **        **   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727