UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Kuru EPS putuplastu likt grīdā?
Autors: JanisL (85.10.211.---)
Datums: 16/08/2015 23:55

Laba diena!
Esmu jau izracies pa postiem krustu šķērsu un vienalga īsti nevaru pieņemt lēmumu.
Gribu uz blietētām smalkajām šķembām likt putuplastu, uz kura pēc tam domāts liet Estrich betonu. Vajadzīgā grīdas līmeņa augstuma un arī finanšu dēļ šobrīd tēmēju uz 10 cm slāni. (Plēvi likšu gan zem, gan virs putuplasta, lai miers.)

1) Kā labāk likt - divas reizes pa 5 cm (šuves pamīšus) vai arī pilnīgi pietiek vienreiz pa 10 cm ar pusspundīgajām loksnēm?

2) Kurš EPS ir pietiekams šim nolūkam? Protams, skatos tos "zilos", kas it kā grīdai, pamatiem paredzēts. Der EPS100 vai arī uz 10cm slāni šamais sadrups, staigājot, lejot betonu? (XPS sanāk par sālītu..) Iesakiet racionāli - EPS100 ... EPS150 vai kaut ko kombinēt līdzekļu ekonomijai? (Apakšā švakāks, pa virsu izturīgāks.. tmldz.)

3) Piemēram, Tenapors Extra EPS150, Estplast EPS150, Tenapors Supra EPS120 - visi cenā ap 5 eur/m2 (50mm), tad nu nevar saprast, kurš labāks...

Būšu pateicīgs par racionāli praktiskiem ieteikumiem, kuru variantu izvēlēties. Paldies!

Re: Kuru EPS putuplastu likt grīdā?
Autors: Cezars (85.10.211.---)
Datums: 17/08/2015 09:52

Es saliku termoefekt 150mm laikam eps-60. Itkā tas skaitlis nav liels, bet nekas nekur nav sēdies, pietam es uz tās estrich grīdas uzmaucu 200mm gāzbetona nenesošo sienu 3m augstumā. Tā kā es diezvai iespringtu uz tām cietībām - manā skatījumā labāk biezāku puķiku. Nav jau tā ka grīda spiež vienā punktā. Ja gribas ekonomēt līdzekļus man kādi 30 m2 ir palikuši varu par sakarīgu ciparu noandelēt - atrodas ādažos - 26097486
Nu re sanāca arī reklāma. Lai veicas ar izvēli puķikos.

Re: Kuru EPS putuplastu likt grīdā?
Autors: E (85.10.211.---)
Datums: 17/08/2015 09:57

Es liku 10 cm biezu EPS 100, kas uz tausti ir ļoti ciets. Domāju, ka pēc EPS 150 cietības privātmājā nav nepieciešamības.

Re: Kuru EPS putuplastu likt grīdā?
Autors: JanisL (85.10.211.---)
Datums: 17/08/2015 11:04

Paldies, nu jau vismaz konkrēts info no pieredzes!
Bet vai, jūsuprāt, pareizi domāju, ka 2 x 5 cm būtu prātīgāk nekā 1 x 10 cm kaut vai ar pusspundi?

Re: Kuru EPS putuplastu likt grīdā?
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 17/08/2015 11:19

Es ar EPS60 neriskētu - tomēr tam ilglaicīgā slodze (10gadi) ir tāda, ka pēc laika iespējama deformācija. un grīdas iesēšanās par 10% vai to pašu 1-1,5 centimetriem.
Sev liku EPS100 un zem starpsienām (FIBO5) ekstrudēto finnfoam EPS250.

Tā kā atver EPS tehniskos datus un paskaties kādas ir materiālu ILGSTOŠĀS slodzes deformācijas

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Kuru EPS putuplastu likt grīdā?
Autors: JanisL (85.10.211.---)
Datums: 17/08/2015 11:38

Nu, ar balto EPS60 es arī īsti negribu ielaisties. Zinu, ka putuplasta krāsa ir mazliet apmānam domāta, tomēr es gribētu likt to zilo, "pareizo" grīdas putuplastu (kas gan joprojām nav XPS).
Starpsienas plānoju vieglās - koka/metāla profilu karkass pildīts ar ekovati (ticamākais).

Re: Kuru EPS putuplastu likt grīdā?
Autors: ints45 (85.10.211.---)
Datums: 17/08/2015 12:36

es liku apakšā divreiz pa 50mm EPS100 un vienu 50mm pa virsu EPS 150, ar domu kamēr mīcās velkot caurules, lai baigi nesamīca aukšējo kārtu. Bet tagad pēc montāžas varu teiks, ka ja uzmanīgi strādā, zem ceļiem liek kādu finiera gabalu vai kaut ko mīkstu, tad nav vajadzības likt EPS 150. To ar tomēr grūtāk ar nazi griezt. Lielāka uzmanība ir jāpievērš tam, lai nepārklājas savienojuma vietas, piemēram, 1.kārtu liek gareniski no A uz B, tad otro šķērāsm no B uz A(būs atlikums), pirmo rindu pārgriežot uz pusēm, trešā man gāja virs pamatiem un tādēļ nobīdījās no pirmās virzienā AB. Ja lej betonu, nevis eštrihu, tad 100% jānodrošinās no aukstuma tiltiem dēļ betona notecējumiem pa spraugām.

Re: Kuru EPS putuplastu likt grīdā?
Autors: JanisL (85.10.211.---)
Datums: 17/08/2015 13:11

Ints45, paldies par komentāru! Viena piebilde - es neplānoju likt siltās grīdas, bet vienkārši uzliet betona klonu. Līdz ar to pa virsu ar caurulēm nevienam nebūs jādzīvojas.
Jā, par to, lai šuves nepārklājas, zinu un tas noteikti tiks ņemts vērā.
Šobrīd izskatās, ka varētu palikt pie zilā EPS100 divos slāņos pa 5 cm.

Starp citu, cik biezu parasti lej Estrich grīdu? Man šķiet kādi 6 centimetri, ne?

Re: Kuru EPS putuplastu likt grīdā?
Autors: E (85.10.211.---)
Datums: 17/08/2015 13:35

Ja pa virsu liec plēvi, tad nekam tur šķirbās nevajadzētu satecēt. Es liku viena gabala 10cm, jo bija slinkums ņemties ar 2 x 5cm. Man arī īsti nekādas šķirbas nesanāca, jo tās putuplasta plāksnes var diezgan precīzi piegriezt un iespiest kopā. Bet nu tehnoloģiski droši vien pareizāk skaitās 2x5.

Nu 6-8cm parasti liek estrich. To tev pateiks uz vietas tie kas lies grīdu. Viņiem būs lāzernivilieris pēc kura varēs redzēt kurš stūris ir sanācis mazliet zemāks un kurš augstāks. Tad nu vidēji tie 6-8cm arī būs.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  ********  ********   **      ** 
 **   **      **     **    **  **     **  **  **  ** 
 **  **       **         **    **     **  **  **  ** 
 *****        **        **     ********   **  **  ** 
 **  **       **       **      **         **  **  ** 
 **   **      **       **      **         **  **  ** 
 **    **     **       **      **          ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727