UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Zāģmateriālu precizitāte
Autors: Alvisss (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 10:08

Pēdējā laikā vairākkārtīgi esmu pircis zāģmateriālus no gateriem pa tiešo un ir radušās pārdomas par to precizitāti. Es saprotu, ka zāģmateriāli nav kalibrēti kokmateriāli un ir gana saprotams, ka zāģējot ar lentzāģi var rasties kāda neprecizitāte. Bet nu mana pieredze liecina, ka tā nelielā neprecizitāte var būt gana liela.
Pirmoreiz sūtīju pie attāla radinieka, kurš gan uzsvaru liek uz palešu ražošanu. Atvestajiem kokmateriāliem lielai daļai bija "vilnis" kā arī staigāja izmēri. Nevērsu uzmanību, jo materiāli bija paredzēti kūts jumta atjaunošanai, kur lielai precizitātei nav nozīmes.
Otrajā reizē sūtīju no puspaziņa, kurš gateri iedarbina paretam, j bizness panīcis. "Vilnis" šoreiz bija mazāk novērojams, tomēr izmēru staigāšana bija tā pat. Bet īpaši par to neiespringu, jo būvēju šķūnīti.
Trešo reiz materiālus sūtīju šovasar. Tie bija paredzēti mājas jumta latojumam zem bleķa, gribēju precīzākus materiālus. Pazina ieteica gateri pierīgā, esot ok, viņš tur ņemot regulāri (celtnieks). Šoreiz "viļņu" nav praktiski nemaz. Standarta latas 50x50 ir ok, izmērs staigā pa kādu mm, toties šķērslatas 32x100 ir cits stāsts - izmērs staigā gan platumā, augstumā. Ja platumā tie pāris mm ir pokuj, tad augstuma izmēru staigāšana pasūtīto 32mm vietā ir no 29-38mm un tas būtiski apgrūtina latošanu.
Vot tagad nesaprotu, vai man neveicas ar materiālu pasūtīšanu vai arī šādas neprecizitātes zāģmateriāliem ir normāla padarīšana? Un kasīties nemaz nav iemesla?!

Re: Zāģmateriālu precizitāte
Autors: khe (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 10:35

Nez vai normāla, bet izplatīta gan, diemžēl...

Re: Zāģmateriālu precizitāte
Autors: Vienstāvs (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 10:51

Man personīgi, salīdzinot ar atšķirošanu vai pirkšanu ar rezervi dēļ "skrūvēm" utml, izmēru atšķirība (līdz kādi 4 mm, lielākiem vairāk) šķiet tīrais nieks. Ja kautkas vajadzīgs precīzs, tik un tā jāparedz rezerve ēvelēšanai un biezumēvelēšanai.

Re: Zāģmateriālu precizitāte
Autors: Dublina (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 10:53

Iesaku apjautāties par brāķētiem ēvelētiem kokmateriāliem

Teiksim no 4 pusēm ēvelēti, noapaļotiem stūriem 98x28, skaitās kā eksportam paredzēta terases lata. Bez gropēm u.c. muļķībām. garums 4.80 m ja nemaldos bija

Brāķi - izkrituši zari utt zem jumta seguma nebūtiski, toties gabarīti perfekti, žāvēts materiāls, cena ~ 140 Ls/m3

Pa ceļam uz objektu piedāvāja spiedienimpregnēšanu, bet atteicos - nafig mērcēt atkal ideāli sausu materiālu...

Ideāls risinājums šķērslatām, sevišķi zem prasīgajiem segumiem (valcprofils) Arī jumiķim patīkami - skabargas nerauj pakaļā! :)

Re: Zāģmateriālu precizitāte
Autors: aaaa (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 12:59

Tā ir ļoti laba atbilde un skaidrojums tam, kāpēc skandināvijā vienīgie mājas celtniecībā izmantojamie neēvelētie kokmateriāli ir ārējā apšuvuma dēļi.

Re: Zāģmateriālu precizitāte
Autors: Alvisss (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 14:02

Cik noprotu no atbildēm, tad tas ir tā kā normāli, ka izmēri zāģmateriāliem staigā pa teju puscentimetru?! Atminos videnes laikā vienu mēnesi strādāju gaterī (gan kā zāģētāja palīgs) un atminos, ka reiz draugs, kurš strādāja pie blakus zāģa ar savu pārinieku dabūja pārzāģēt maiņas darbu, jo dzenoties pēc apjoma, pa ātru bija stumts zāģis un tāpēc bija radušies viļņi.
Man tiešam bija licies, ka zāģmateriālos precizitāte ir kādi +/- 2mm maximums.

Re: Zāģmateriālu precizitāte
Autors: DsKs (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 14:14

Parastam lenšiniekam šī staigāšana rodas strauji stumjot + neasa lenta ... lēnām un vienmērīgi stumjot visam ir jābūt precīzi līdz mm ... biezumā saskalda pa vienai , savukārt platumu ņemot savelk kopā uzreiz en dēles ...

Re: Zāģmateriālu precizitāte
Autors: Vienstāvs (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 14:18

Pēc maniem novērojumiem reāli nobīdīt lentu spēj zari.

Re: Zāģmateriālu precizitāte
Autors: Didzisp (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 14:32

Pareizi te saka, problēma ir stumšanas ātrumā un zāģa asināšanā. Ja pats stumj un visu dara ar izjūtu, tad pat zarus smuki var nozāģēt un nekādi kūkumi neveidojas. Vienkārši jāklausās zāģa dziesmā. Skaidrs, ka lentzāģi nestum amatnieki, bet Vasja no kaimiņu mājām un uz pohām. Maksā par sazāģētajiem kubiem un jo ātrāk stumj, jo vairāk naudas nākamajam polšam:) Vot i visa problēma.
Man zināms cilvēks izzāģēja liektas spāres un visas ar milimetra precizitāti. Protams, pats štukoja trafaretu, pats to slīpēja un pats zāģēja. kaimiņmājas Vasja ne uz ko tādu nav dzīvē spējīgs.

Re: Zāģmateriālu precizitāte
Autors: arre (178.16.22.---)
Datums: 23/07/2013 17:04

Piedodiet, bet vai patiešām kaut kur vēl darbojas tādi gateri, kur kāds kaut ko var stumt ātrāk vai lēnāk? man liekas, ka tie jau pasen ir likvidējušies un tagad zāģēšana notiek ar nopietnākām iekārtām lielākās zāģētavās. Agrāk manā apkārtnē (Mālpils novads) darbojās kādas vismaz 6 zāģētavas - tagad palikusi viena liela. Nupat pirku 5 metrīgas brusas 50X100 - visas precīzas un nekādi izmēri tur nestaigā.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   **    **   ******    **     ** 
  **   **   **     **   **  **   **    **   **     ** 
   ** **    **     **    ****    **         **     ** 
    ***     ********      **     **   ****  ********* 
   ** **    **     **     **     **    **   **     ** 
  **   **   **     **     **     **    **   **     ** 
 **     **  ********      **      ******    **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727