UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Akumulātors traktoram
Autors: Wests (213.226.141.---)
Datums: 14/03/2013 22:17

Jautājums,droši vien,īsti neatbilst foruma tēmai,bet es zinu,ka te ir tik daudz patiesu profesionāļu,kas gan jau zinās arī atbildēt.
Man ir T-40,un pēdējais akumulātors man bija kaut kur 90tajos.Tie bija divi krievu (vai bulgāru) 6 voltnieki saslēgti virknē,un viņu datus vairs neatceros,bet tie nokalpoja godam 8 gadus.Pēc tam traktors tika izmantots tikai pāris dienas gadā un iztiku bez akumulātora - paripināju no kalniņa.
Tagad gribētu iegādāt akumulātoru,un tādēļ vēlētos uzzināt,kāds būtu optimālais variants (Ah),jo pa šo laiku jau daudz kas ir mainījies un es esmu atpalicis no tā.Redzu,ka,piemēram,netālā fermā MTZ uzšķiļ ar pavisam nelielu akumulātoriņu.Man interesētu,protams,cik iespējams no lētākā gala,ja tas nav galīgi aplam.
Pateicos par padomu.

Re: Akumulātors traktoram
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 14/03/2013 22:42

Tie vecie 6v nerullēja, tādus vēl tagad plaši izmato austrumu ārēs.
Patiesībā jāskatās varbūt ne tik daudz uz Ah, bet uz starta strāvu A. Principā traktoriem ir rakstīts cik vajadzētu, bet dažreiz kaut kā pat neticās, jo man ir 6 cilindru aparāts, kuram pasē teikts, ka pietiek ar 500A starta strāvu, bet es visai savai tehnikai ņemu tādus kuriem ir 900-1000A, jo pamatā visiem virs 120Ah ir tādi parametri. Man laikam ir ap 140-160Ah. Domāju, ka var ņemt mazāku ar, bet rezerve nav slikta lieta, jo īpaši ziemā. Jāpaskatās izmēri, jo daži ir resnāki, var neielīst kur vajag un tad ir skāde. Tāpat klemmju izvietojums.
Otrā ļoti svarīgā lieta - ļoti iespējams, ka jums vēl vecā tipa starters. Ar viņiem ir tāda bēda, ka praksē grūti startējas un jūtami vairāk sēdina akumulatoru. Tagad vairums ļauži pāriet uz mazajiem reduktora tipa - ap 60ls un vecos laiž pār bortu.
Reku īstā kategorija - [www2.neoshop.lv]
Vasarā domāju var piestartēt droši arī no mazāka, bet bet bet traktors ir traktors. :)

Re: Akumulātors traktoram
Autors: Rx (77.38.137.---)
Datums: 14/03/2013 22:54

[traktor-t40.ru]
Tas nozīmē ka vajag 190-200Ah 12V akumulatoru. Arī te rekomendācijas: [1ak.by]

Re: Akumulātors traktoram
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 15/03/2013 01:38

Papildināšu vēl to starta problemātiku.
Normāli traktoram ir jālec pēc viena pāris apgriezieniem, tāpēc Ah tur nav aktuāli. Ilga zēģelēšana praktiski neko nedod, jo spararats ar katru nākamo mēģinājienu ies lenāk un lēnāk un šance pielaist samazinās, minūtes laikā var izkausēt startera plastmasas. Dīzelim vajag rāvienu. Ja rāviena nav, tad vai nu ir reāla ziema, vai beigts aķis, kropls starters, švaki vadi.
Ja ir rāviens bet nelec, tad parasti vaina ir sprauslās vai sūknī vai sūkņa padeves regulatorā - tos vienkārši jāved uz stendu, kur saregulē, padevi tikai uz traktora.
Es arī savulaik stresoju par tiem akumulatoriem, bet vaina izrādījās pavisam kur citur. Es lielos akumulatorus lietoju nevis dēļ Ah, bet tāpēc, ka tādus savulaik nopirku. :)
Vēl arī ir dekompresors. :)
Ziemā aķi gan ir saprātīgi turēt siltumā un normāli salādētu turēt. Ja to nedara, tad tie aķi vae ātri atdod galus.

Re: Akumulātors traktoram
Autors: Wests (213.226.141.---)
Datums: 15/03/2013 10:46

Liels paldies par atsaucību un noderīgiem padomiem.
Lai arī traktors pēc gadiem ir vecs (1987),pagaidām ar startēšanu vēl nav bijušas problēmas (tfu,tfu,tfu).Pēc izlasītā es spriežu,ka man varētu pietikt ar 120 Ah,jo mīnuss t* es viņu neizmantošu.Vienīgi man būtu vēl tāds jautājums - Pēc kā var noteikt vai akumulātoram ir plānās plates vai biezās? Vai to izsaka Ak izmērs?

Re: Akumulātors traktoram
Autors: Vilnis_Radio (87.110.241.---)
Datums: 15/03/2013 11:00

1987. g. vēl ir samērā jauns. :)) Bet uz padomju traktortehniku grūti attiecināt jauns vai vecs, jo pat pēc 5 gadiem jaunajiem mtz parādās veco traktoru problēmas. Tā ir padomju tehnikas universālā īpatnība.
Ja vasarai, tad ar 120ah bagātīgi pietiek, bet kā teicu svarīgi būtu apskatīt cik ir starta strāva vienam vai otram acu. Bet ziemā jānes iekšā un jāpalādē pa laikam.
Par platēm es gan nepateikšu, tur vajadzētu apjautāties lauktehnikās vai arī pie spec akumulatoru tirgotājiem. Katrā ziņā tur ir kaut kādas nianses. Es nezinu par plašu biezumu, bet zinu, mēdz būt plašu pastiprinātie stiprinājumi tieši ar mērķi novērst plašu eventuālo saskaršanos savā starpā tādas pastiprinātas kratīšanās apstākļos kā traktoros. Pārsvarā gadījumos veikalos par to neko daudz nezina - izlasa tikai to kas specifikācijā un tā parasti skopa.

Re: Akumulātors traktoram
Autors: khe (46.109.173.---)
Datums: 15/03/2013 13:59

Ja traķi lieto reti, tad jāpieslēdz aķi pie lādētāja-čekotāja, jo visvairāk parastajiem aķiem skādē izlādēšanās - tie ir paredzēti tik uz īsu brīdi izlādēt priekš startēšanas.

Re: Akumulātors traktoram
Autors: krissss (212.93.105.---)
Datums: 15/03/2013 15:59

man laukos T-40 tiek lietots 100Ah akkis un nav nekada vaina.. pat pie -5 veel pielec bez kartera sildiissanas.. Starteris ir no jaunaa tipa ar to reduktoru.. Akkis parasti iet videji 3...4 gadi pa ziemu paliek traktoraa.. Ssat tad pa ziemu traktors tiek lietots un ssad tad arii akki palaadeeju tur pat laukaa...

Re: Akumulātors traktoram
Autors: ...... (46.109.144.---)
Datums: 19/03/2013 19:23

mēs arī gadiem mocījāmies ar tiem akumulatoriem, drusku labāki bija amerikāņu, spirālveida, tiem bija divtik starta strāva. beigās izsviedu veco starteri un ieliku ar reduktoru. tagad griež motoru kautkāds parasts aķis, parametrus gan neatceros. ziemā, protams, tāpat jāseko akumulatoriem līdz, ar galīgi vecu jau tāpat nepielaidīsi.

Re: Akumulātors traktoram
Autors: kurmisz (213.226.141.---)
Datums: 02/04/2013 11:02

Kungi. varbūt kāds var pateikt kāpēc ar pilnīgi jaunu vieglā aķi 45ah nevar dārza traktoriņu piedarbināt? jauns mazs aķis traķītim ap 30 Ls, toties ir divi lieki auto aķi. negribās tā kā pirkt.

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********        **  **    **   *******  
 **           **           **   **  **   **     ** 
 **           **           **    ****    **     ** 
 ******       **           **     **      ******** 
 **           **     **    **     **            ** 
 **           **     **    **     **     **     ** 
 **           **      ******      **      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727