UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Vēlos uzzzināt :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 7 no 53
Re: TV antenas
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 23/11/2009 15:28

Vienstāvs, tai tabulā nebūs precīza informācija. Rīgā 28 un 31 kanalā strādā raidītāji ar vienādu jaudu. Vismaz signāls no antenas ir praktiski vienads.
Ja runa par pankūkantenu izmantošanu uz jahtām, tad nepateikšu- nav man jahtas, bet uz treilera tā antena ņifiga neķer. Pats tiku izmeģinājis un dabūju, no grāvī atrasta drātsgala, uzlocīt elementāru zig-zag antenu. Tad nu mana paštaisītā antena darbojās daudz labāk par orģinālo UFO ar visu pastiprinātāju. Ja jums nav jahtas, tad nepērciet tās pankūkantenas.

Re: TV antenas
Autors: Jūras vilks (---.btv.lv)
Datums: 23/11/2009 18:01

Didzi varbūt tu vari pateikt, kas tas par DVB-T uztvērēju ir .
Kur tādu var nopirkt un cik maksā, piedod es neesmu tāds spečuks kad par elektoniku
iet runa.

Re: TV antenas
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 23/11/2009 22:42

DVB-T nozīme digitālā video pārraide un T burts nozīmē, ka uztvērējs paredzēts virszemes uztveršanai. Uztverējus tirgo Lattelekom un citās elektronikas bodēs un tas maksā 38Ls. Nekur lētāk internetā to nopirkt pagaidām nav izdevies.

Re: TV antenas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 24/11/2009 08:37

Precizēšu, ka Didža minētais un Laiielecom pārdotais "uztvērējs" ir tikai pārveidotājs, kas no antenas pienākošo jaunā standarta ciparu signālu pārvērš analogā video formātā. "Uztvērēja" kastei ir sava pults un kanālu pārslēgšana notiek tur, savukārt televizoram tai brīdī jābūt uzstādītam ņemt signālu no video un audio ieejām. Daudziem veciem televizoriem šādu ieeju var nebūt. "Uztvērējs", cik saprotu, nepiedāvā modulēt signālu priekš TV antenas ieejas kā to darīja videomagnetofoni.
Augšminētie pārveidojumi attēla un skaņas kvalitāti, protams, neuzlabo, turklāt vienlaicīgi jātur ieslēgtas vismaz divas kastes. Tāpēc varbūt ir vērts padomāt par jaunu televizoru, kas pats spēj uztvert un dekodēt DVB-T H.264 (pēdējais nieks ir svarīgs, jo Latvijas veikalos, iespējams, vēl ilgi pārdos ar esošo apraidi nesavietojamas kastes). Vai par pie datora slēdzamu uztvērēju - varēsiet pārraides ierakstīt vai bīdīt laikā, turklāt bez kvalitātes zudumiem.

Re: TV antenas
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 24/11/2009 09:53

Interesanti, ka friču internetveikalos nekur nevienam DVB-T uztvērējan H264 nav pierakstīts klāt. Vai varētu būt, ka tie neviens nerādītu un mūsu standarts tik ļoti atšķirtos no viņējā?
[www.amazon.de]

Re: TV antenas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 24/11/2009 10:02

Ne tikai fričiem, bet vairumā Eiropas joprojām raida kā DLRTC un Baltkoma laikā, MPEG2. Latvija kārtējo reizi ir aizskrējusi tālu pa priekšu ratiem, it īpaši, saliekot 9 programmas 1 kanālā. Es, piemēram, joprojām neesmu dabūjis programmu h264 failu griešanai nepārkodējot (tipa VideoReDo).


Re: TV antenas
Autors: Rx (91.188.39.---)
Datums: 24/11/2009 12:34

Latvija jau nav tālu priekšā ratiem: Lietuvā jau kādu laiku ir MPEG4. Jāpiezīmē ka tur neilgi atpakaļ bija kādas 12 vietējās!!! programmas FREE. Bet runas jau gāja, ka kaut ko kodēs.

Re: TV antenas
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 24/11/2009 12:53

Starp citu, kaut kur parādījās droša informācija, ka no jaunāgada ne TV3, ne LNT nebūs bezmaksas DVB-T paketē, bļatelekoms tos pārliks maksas paketē, jo prasība jau esot bijusi konkursā tikai par nacionālās TV brīvo apraidi, savukārt lietas esot uzkurinājuši paši TV3 un LNT, kas no bļatelekom esot pieprasījuši mēneša maksu par savu programmu translēšanu - šiem nekas cits neatliek, kā likt viņus maksas paketē. Es gan domāju, ka paši brēcēji aplauzīsies, jo līdz ar viņu pāriešanu maksas paketē auditorija kritīsies dramatiski, līdz ar to arī reklāmas izcenojumi un ka tik beigās šie paši nekliedz un nelūdzas atpakaļ bezmaksas pulciņā un būs vēl gatavi piemaksāt par sevis translēšanu.

Re: TV antenas
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 24/11/2009 13:54

Drošas informacijas nav un nevar būt:). Visām raidorganizācijām līdz 15 decembrim ir japarreģistrējās [www.delfi.lv]
Ja godīgi, tad šitadu bardaku un neziņu, kas kur un kā raidīs, es nekad neesmu piedzīvojis. LTV1 un LTV7 nav naudas raidīšanai un kas būs ar valsts budžetu nav zināms. LNT un TV5 ir riktīgi parādā LVRTC un ja nesamaksās tad tos izrubīs.TV3 grib no visiem iekāst naudu. Lattelekomam vēl neviens digitālais raidītājs, izņemot Rīgu, nedarbojas, tagad vēl tā pārreģistrācija. Man liekas, ka nav vērts zīlēt kafijas biezumos un jagaida, kā viss tas beigsies.

Re: TV antenas
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 24/11/2009 14:08

Te vel var izlasīt, ka nekas nav skaidrs [www.tvnet.lv]

Pašreizējā: 7 no 53


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **        **     **  **     **  **     ** 
 **   **   **        **     **  **     **  **     ** 
 **  **    **        **     **  **     **  **     ** 
 *****     **        **     **  **     **  ********* 
 **  **    **        **     **   **   **   **     ** 
 **   **   **        **     **    ** **    **     ** 
 **    **  ********   *******      ***     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727