UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Kur lētāk :  Building.Lv Forums

Kāpnes atņem 2m2
Autors: Valdis Liepa (212.93.100.---)
Datums: 13/12/2012 12:16

Dievs radīja 6 dienās pasauli, šiet kāpnes tapušas tik pat dienās un atņem qtrā stāva platībai 2m2, pirmajam vēl mazāk, atbilst evakuācijas prasībām . Ikviens var izrēķināt cik sadārdzinās pamatu un jumta izmaksas līdzīga apjoma vienstāvīgai ēkai
[]

Baltu ziemu!

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: Hmm (213.180.114.---)
Datums: 13/12/2012 12:32

Viss skaisti, man arī ir trepes, kuras aizņem maz vietas, tikai lielākās mēbelesceļu iekšā pa logu.
Bet no kronšteiniem varēsī iegūt ledu aukstās ziemas dienās ;)

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: :) (193.178.150.---)
Datums: 13/12/2012 14:42

Iepriekš lūdzu piedot man piekasīšanos pie vārdiem un "fleimu" (jo ceļu pat nedaudz lielākas platības vienstāvu māju un nedaudz kremt uzbrukums vienstāvu mājas idejai) :)

Citāts no @#$%&.lv:
"... ja privātmājā ir kāds vecāka gadagājuma cilvēks, tad saprātīgāk tam ir ierādīt istabu pirmajā stāvā, un nelikt kāpt augšā kaut pa vislēzenākajām kāpnēm, vai pasaulē lēzenāko pandusu, jo tas jebkurā gadījumā būs lieks apgrūtinājums."

Savukārt mājas plānā lejā redzama tikai viesistaba, līdz ar to jautājums - vai ir plāns uz vecumu visiem pārvākties uz viesistabu, vai mainīt māju, vai mirt jauniem?

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: Ansis L (212.93.105.---)
Datums: 14/12/2012 01:10

kas attiecas uz veciem cilvēkiem un kāpnēm, tad pašiem šai mājā paredzēts dzīvot tuvākos dzīves 30-40gadus, pēc tam jau vairs nekas nav nedz svarīgs nedz vajadzīgs, skatās tik tv un vaid :)

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 14/12/2012 09:59

Man ir mansardtipa māja, bet visa dzīve mums norit lejā - 1. stāvā ir 3 guļamistabas. Solis apzināts, jo nevajag ne vecu, ne slimu, esot mājās kāpelēt pa trepēm ir ļoti apgrūtinoši. To telefons augšā palicis un zvana, to grāmata, to sieriņi zem gultas jāsavāc utt. Piefiksējiet, kam ir klasiska 2-stāvu māja, cik reizes dienā jūs pa tām trepēm staigājat augšā lejā. Un nedod, Dievs, futeni spēlējot kāja ir izmežģīta, vai celis sasists. Ja celtu vēlreiz, es daudzas lietas darītu citādāk, bet to, ka dzīve būtu plānota vienā stāvā - tas nu ir 100%.

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: Hmm (213.180.114.---)
Datums: 14/12/2012 10:15

Tieši tā viss ir labi, ja ir labi, bet, ja piemeklē kāda slimība, tad vēl trakāk... Mans tēvs līdz 80gadiem spēja kāpelēt un ložņāt veiklāk par mani, bet sievu jau 30gadu vecumā, piemeklēja slimība un apmēram gadu pa trepēm kāpa augšā/lejā ar milzīgām mokām. Ja paliekošu traumu vai hroniskas locītavu slimības piemeklē, tad gandrīz vai jāpārdod māja un jāmeklē cita... Tāpēc vēlu visiem veselību!

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: qwertys__ (158.255.56.---)
Datums: 14/12/2012 15:13

Būšu skarbs, piedodiet.
Man interesē, cik gadsimtus vajadzēs cilvēka stulbuma, lai uzceltu māju un cik skolas jābeidz, lai pielektu, kāpēc ir tāds priekšmets fizika?

Esmu gan redzējis, ka ļoti nedaudzi gudrie ir komunisma laikā un vēl pirmskara laikā celtām mājām likuši durvis uz otro stāvu. Patreiz visi kā viens kāpnes uzskata par kaut kādu dizaina objektu. Ceļ pat 3stāvu laidumus un tad sūdzās, ka pirmajā stāvā salst vai otrajā par karstu.

Autora gadījumā nākamais solis ir nevis margas, bet izolēt otro stāvu no pirmā ar durvīm, ja vien nav paredzēt likt katrai dzīvojamai telpai izolētas durvis un kāpnes atrodas priekštelpā.

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: Gints__ (---.rixtech.lv)
Datums: 14/12/2012 16:11

Mhmm par to skarbumu. Nu man jau liekas, ka tie laiki, kad bija maksimums pašteces radiatori, ar kuriem tikai super gudrie spēja noregulēt siltumu puslīdz vienādu visā ēkā, ir pagājuši. Tagad ir sūkņi, automātiski pagriezēji, aizgriezēji, temperatūras uzturētāji utt visādas figņas, kas palīdz šo problēmu risināt. Man personīgi mājā visas istabu durvis stāv vaļā un jo man vairāk tādas būtu jāver, jo vairāk mani tas kaitinātu. Jā uz trepēm ir jūtama gaisa plūsma, bet kopumā pat ar maniem manuāli regulējamiem radiatoriem es neteiktu, ka man otrais stāvs būtu nez cik siltāks kā pirmais.

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: parks2007 (---.bitemobile.lv)
Datums: 14/12/2012 17:04

Kas tas par murgu par durvīm ar kurām jānorobežo stāvi???Man kāpnes aizņem 6,5m2,vaļējas bez pretkpakāpieniem,un kā pirmā stāvā 22 grādi,tā arī otrā,parasti kermi radiatori pat bez termo galvām abos stāvos....

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: raihs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 14/12/2012 17:23

Papildinot aaaa teikto-ja es celtu otrreiz,celtu vienstāveni! Kādi divi metri? Kā pa tādām kāpnēm kaut ko uznesīsi augšā? Pie tam 2metri katrā stāvā,tātad 4m.Plus vēl papildus kvadratūra otrā stāva koridorim. Katru dienu kāpju augšā un domāju-vot bļin, kļūdījos...:)

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: qwertys__ (158.255.56.---)
Datums: 14/12/2012 17:47

Gints un parks2007
Nu re kā uzrodas arī tādi, kuriem māja slikti siltināta un priecājas, ka no otrā stāva aizplūst viss siltums.
Pareizi nosiltinātā mājā vienmēr pie griestiem būs siltāks un ja pirmā stāva griestus paceļ līdz 5m augstumā, tad parēķiniet paši, cik liels ir siltumenerģijas taupīgums, lai šo augstumu piesildītu.
Ja otrā stāvā ir tāda pati temperatūra kā pirmajā, tad tas tikai nozīmē to, ka ļoti veiksmīgi sildiet atmosfēru.
BET... šī situācija neattiecas uz tiem, kuri ir, ceļot māju, piedomājuši pie pareizas ventilācijas un gaisa maiņas starp 1 un 2 stāvu.
99% tas netiek piedomāts.
Esmu bijis pie viena, kuram māja kā pils izskatās. 3stāvi. Pirmajā stāvā jāstaigā ar vilnas zeķēm, lai kājas nesaltu, kamēr trešajā sēž maikā neapkurinatā istabā. Un interesanti kā viņš atbrīvojās no tās mājas, tā pats sev uzcēla 1.stāvu. Ir ko aizdomāties, vai ne?

Starp citu, piekurināt var ļoti viegli jebko, bet jautājums - cik ir nepieciešams lai nokurinātu 2st māju ar 5m augstiem griestiem ar 150kv.m. platību un cik tādu pašu māju 1st ar 150kv.m.?

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: kamis (62.63.179.---)
Datums: 14/12/2012 18:02

Ko visi var cepties cilvēks uztaisījis visnotaļ kvalitatīvas kāpnes par saprātīgu cenu tas ir tikai apsveicami! Katrs ceļ sev māju tādu kā pats vēlas un kādu grib.

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: ma21 (46.109.223.---)
Datums: 14/12/2012 19:26

+100 Kamim

...tieši manas domas...kāpnes tiešām izskatās labas un paša rokām taisītais to vērtību paceļ vēl augstāk...malacis...:)

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: parks2007 (---.bitemobile.lv)
Datums: 14/12/2012 19:35

Cien., qwertys

Es saprotu,ka mana māja ir slikti nosiltināta(pats esmu ielicis precīzi piegriežot katru vates loksni ar savām rokām un horizontālajā daļā izolācijas biezums sasniedz 40cm un rēķins par gāzi ir mazāks par divistabu dzīvokli 180m2 mājai) un viss siltums aiziet atmosfērā- tas būtu tā,ja pirmā stāvā ir 22grādi,tad tas siltums plūst un plūst caur jumtu prom un nezkapēc tieši sasniedzot 22 grādu temperatūru pēkšņi vairs neplūst prom....nesmīdiniet tautu ar savu teoriju......protams par mājām ,kur griesti 5m augsti būs cits stāsts.....

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: bobo (46.109.140.---)
Datums: 14/12/2012 21:17

Kāpnes tiešām for''sas...

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: Ansis Liepa (212.93.100.---)
Datums: 09/01/2013 10:21

Sveiki!

arī šo tēmu foruma saimnieki ir slēguši - izņemts links uz mūsu mājas lapu build art
.lv, kurā bija apraksts kā pašrocīgi tiek uzbūvētas vienkāršas kāpnes, ar ļoti nelielām izmaksām, izmantojot rokas instrumentus. Šāda pieredze varētu lieti derēt cilvēkiem, kas pašu spēkiem būvē savu ģimenes māju un tiecas to paveikt ekonomiski.

lai sokas būvniecības darbos!

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: specs (79.132.79.---)
Datums: 10/01/2013 22:40

Protams, prieks, ka cilvēki kaut ko dara, nevis dzer alu un blenž televizorā, bet nu šīs trepes nav trepes. Tās ir derīgas, lai problēmu gadījumā nevajadzētu lekt ārā pa otrā stāva logu, bet varētu nokāpt pa trepēm. Vai pa tām ir iespējams uzkāpt un nokāpt neapdraudot savu dzīvību, nemaz nerunājot par paskatu. Tā taču ir dzīvojamā māja, nevis noliktava?

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: Gints__ (94.101.225.---)
Datums: 11/01/2013 10:37

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> šīs
> trepes nav trepes.

Ak Dies! Nu takš katram cilvēkam ir sava gaume, iespējas, vēlmes, sapratne par skaisto, funkcionālo un visu pārējo. Trepes kā trepes, normālas funkcionālas trepes,
Ja Tu par trepēm uzskati tikai kaut ko šādu [www.paradoxplace.com] vai šādu [dvice.com] , tad tā ir tava individuālā izpratne un iespējas ne vienmēr saskan ar citu cilvēku izpratni un iespējām.

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: aaaa (91.105.69.---)
Datums: 11/01/2013 12:29

Tās pirmās arī nav labas, jo pārāk garš gabals - ja krīt, tad ilgi jāripo :)

Re: Kāpnes atņem 2m2
Autors: Didims (195.13.136.---)
Datums: 11/01/2013 12:50

Tām otrajām atkal blakus vajadzēja vēl vienas, tik tādas, kam pagriezieni uz otru pusi, lai straujāk ejot var pamainīt puses, savadāk steidzīgajiem sareibs galva ;-)



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********  **     **   *******    ******  
 **     **  **        **     **  **     **  **    ** 
 **     **  **        **     **  **     **  **       
  ********  ******    **     **   ********  **       
        **  **        **     **         **  **       
 **     **  **        **     **  **     **  **    ** 
  *******   ********   *******    *******    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727