UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: exile (---.zb.lv)
Datums: 26/03/2009 09:27

Man ir liela problēma.Man taisa guļbūves māju, bet jau tagad vinja ir palikusi pilnīgi melna. Kas man ir tagad jādara,lai melnumu izņemtu ārā? Varbūt ir kādi ķīmiski līdzekļi? Tīrot ar mehāniskiem līdzekļiem viss baļķis tiek saskrāpēts.Palīdziet ar padomu!!!

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 26/03/2009 09:33

Kad tie koki cirsti? Pērn ap jāņiem, un pēc tam ar visu mizu gulējuši mežā?
Varbūt kautko var līdzēt Relika BaltaMax
[www.relika.lv]

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 26/03/2009 10:01

Tak nemoki to koku ar visādu ķīmiju, tā kā tā ar gadiem baļķi paliks pelekā krāsa. Vai tad vecas guļbūves brīvdabas muzejā slikti izskatās? Nu nav mūsu klimatā iespējams saglabāt tiko ēveleta koka zeltaino toni. Nu labi, tūlīt atradīsies te visadi ķīmijas un lineļļas piekriteji, bet neviens nevar man parādīt vairāk par desmit gadiem vecu māju, kurai ir izdevies saglabāt tiko mizota koka toni. Es jau te forumā vairākkārt esm piedāvajis konjaku, ja atradīsies kāds, kuram ir izdevies gadus piecpadsmit saglabāt gaišu baļķu vai dēļu koksnes virsmu. Laikam nevienam konjaks negaršo:).

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 26/03/2009 10:32

Didzi, ievēro: "pilnīgi melna" - tātad pelējums! Saskaņā ar www.kki.lv materiāliem pelējums bez kosmētiskajiem defektiem veicina mitruma uzkrāšanos koksnē un trupes sēņu izplatību, kuras savukārt jau veic reālu koksnes struktūras noārdīšanu.

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: exile (---.zb.lv)
Datums: 26/03/2009 10:36

Es saprotu ka nevar saglabāt mūžīgi māju baltu,bet man vinja vēl pat nav lāgā uzcelta ,kad vinja jau ir pilnīgi melna. kā darva. Tik melnas es pat no senajām dienām celtās mājas neesmu redzējis. Baļķi tika iepirkti krievijā. ko darīt???????????

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Didzisp (78.84.115.---)
Datums: 26/03/2009 11:12

Nu nezinu, kā koku dabūt pilnīgi melnu. Tad jau tie baļķi jātur kaudzē un vēl ar plēvi jāapklāj. Parasti baļķi pieņem "Latvijas pelēko toni" un tadi arī stāv kaut simts gadus. Varbūt tie baļķi vienkarši ir slapji un tāpec izskatās melni.

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 26/03/2009 12:44

Kad baļķus mizoja un kad tie palika melni?
Nofotografē to melnumu tuvā zoomā un ieliec publiski, piem. failiem.lv
Pie reizes papēti, vai kautkur nemanās arī kāds baltums vai gaiši-brūnums!!!
Kamēr ir tikai pelējums vai zilējums, var censties to nokaut un izbalināt ar hlorūdeņiem BaltaMax (~8 Ls/5litri), veļas ACE vai divtik dārgo Bochemit SAVO.
Sausie pavasara vēji izžāvēs, tad jumtu virsū un dzīvo un gaidi Didža pelēko toni bez bēdām!
Bet ja baļķos ir jau trupe, tad zāģē malkā!

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 26/03/2009 12:50

Vai vēl labāk: safotografē visu no koksnes krāsas atšķirīgo melno, balto, rozā un brūno, tipa:
[www.moldinspection.com]
[www.moldinspector.com]
un ar bildēm aizej uz KĶI Koksnes bionoārdīšanās un aizsardzības laboratoriju.

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Marcos (---.fktk.lv)
Datums: 26/03/2009 12:59

Man arī ir guļbūve. Pēc karkasa salikšanas ēka nostāvēja 3 ziemas mēnešus praktiski bez jumta, ka rezultātā baļķi bija apsūbējuši un vietām laukā sita zilgano toni. Ēku noslīpējām ar fleksi un tā palika gaiša, bet zilgani toņi šur tur vēl palika. Bezkrāsaina lineļļa tikai pastiprināti izcēla zilganās vietas un priedes zarus, tāpēc māju krāsojām ar tonētu linsēklu eļļu. Tagad jau iet 3 gads pēc eļļošanas un viss ir ok.
Baļķi bija cirsti ziemā un gadu nostāvēja zem nojumes.

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: coco (91.190.45.---)
Datums: 26/03/2009 16:51

Marcos ja nav grūti, kā ražojums un kā saucas tā tonētā lineļļa?
exile iesaku ātrāk to visu baļķu kaudzi dabūt zem jumta, bet lai vējojās, tb kalst... Kamēr nebūs kaut cik izkaltuši tie baļķi, tikmēr nekas labāks nebūs pat ar dārgu un labu ķīmiju. Bez jumta uz kādu laiku ar Balta-Max varēsi pabalināt sirds mieram, bet ja būs mitrumā tie baļķi pēc kādas nedēļas atkal melnēs. Galvenais lai trupe neiemetas iekšā! Šajā forumā man arī jau bija šis jautājums cilāts...
[www.building.lv]
[www.building.lv]
Man rudenī izdevās savu "kaudzi" dabūt zem pagaidu plēves jumta, un kad bija nedaudz apkaltusi pirms ziemas to nomazgāt ar atsķaidītu Ace balinātāju, pabalināt ar Balta-Max un Bochemit Savo, un "ieziemot" ar Bochemit QB Profi!!! ;/ Pie simtiņa tā štelle izmaksāja, bet rezultāts šobrīd vējojas tīri labs...

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Marcos (---.fktk.lv)
Datums: 30/03/2009 09:45

Man bija Stafor lineļļa ar toni, laikam oregons. Šur tur izmantoju arī riekstkoka toni.

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 30/03/2009 09:49

Daudzi varbūt nezin. bet koksnes virsmu neatgriezeniski sabojā saules stari apmēram 2 nedēļās. Tāpēc, ja māja uzslieta, jāsarga neapstrādāts koks no saules stariem. Ir visādas UV-aizsardzības lakas utt. Ne jau mitrums ir tas bīstamākais kokam, bet gan saule. Sena patiesība, ka māja Z-pusē nepūst, bet pūst D-pusē. Lai gan mitrums parasti Z-pusē ir stipri lielāks.

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Marcos (---.fktk.lv)
Datums: 30/03/2009 10:16

Guļbaļķenēm jau taisa lielas jumta pārkares lai labāk pasargātu māju no saules/lietus. Terases mājām tieši labāk ir ierīkot dienvidu un rietumu pusē, kā rezultātā vēl var palielināt mājas sienas attālumu no ārējās vides.

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 30/03/2009 11:30

Pēc maniem novērojumiem saule kopā ar citiem faktoriem saplaisina un "nograuž" no virsmas labi ja centimetru 100 gados. No dienvidu puses bojājas vairāk tāpēc, ka valdošie ir dienvidrietumu vēji, un, ja vējš slapina dienvidu sienu, kāpēc lai ziemeļu pusē mitrums būtu lielāks?

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Brusinš (195.13.155.---)
Datums: 01/08/2011 17:36

Sveiki!

Pārlasiju krustām šķērsām te visu, tomēr precīza atbilde nav atrodama

Situācija ierasta - atjaunojot koka stāvbūves māju, izrādījās, ka ruberoīda hidroizolācija starp pamatiem (mūrēti ar kaļķa javu un māla ķieģeļiem) un nesošajām koka brusām ir praktiski pazudusi

Ar fleksi notīrīju pa visu mājas perimetru tām brusām iekšpusi un nolaidu ar to kas bija pie rokas - antiseptiķis Tents

jamais žūstot mainīja krāsu, un pamaniju, ka ir vietas, kuras nekad neizžūst - stūros, vēl dažās vietās. Turpat arī novērojama brusu pūšana

Māju gaisā nepacelšu, labi vēl, ka varu tikt klāt no abām pusēm

Taisos liet grīdas, bet pirms tam jāatrod risinājums, kā aizsargāt koku.

Kādi būtu Jūsu ieteikumi, paldies!

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: ddt (78.84.173.---)
Datums: 01/08/2011 18:23

Vienīgais vislētākais ir baigā ventilācija- žāvēšana. Kādus 10 kW pūst mēnesi. Nu un tad jau kā būs....

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 07/08/2011 23:46

Kapēc nevar pacelt un palikt apakšā piem labu ekstrudēto putiku, vai vienk jaunas izolācijas kārtu?

Re: guļbūves baļķu aizsardzība
Autors: Atika (81.198.83.---)
Datums: 29/05/2019 08:19

Situācija gan jau risinājusies vairākus gadus atpakaļ. Kā ir veicies ar melnuma dabūšanu nost no baļķiem? Man paziņa iegādājās gatavu guļbūvi pagājušajā gadā [www.filwud.com], paši arī interesējamie spar guļbūves celtniecību. Viņiem guļbūve nav mainījusi toni un cik zināms nav arī redzētas tik melnas kā Jūsu aprakstā, tādēļ interesē kāpēc tā var notikt



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   *******    ******   ********  **     ** 
 **     **  **     **  **    **     **      **   **  
 **     **  **         **           **       ** **   
 *********  ********   **           **        ***    
 **     **  **     **  **           **       ** **   
 **     **  **     **  **    **     **      **   **  
 **     **   *******    ******      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727