UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Atsegtas sijas starpstāvu pārsegumam un skaņas izolacija
Autors: Andža (87.110.53.---)
Datums: 19/01/2022 10:15

Sveiki, maziņa vasarnīca 6mx4m, koka karkass, starpstāvu pārsegumam gribās atsegtas sijas (150x50).
Man liekas, ka sanāktu kaut kas šāds: [cdn.tipsjornal.com]

Bet gribās arī skaņas izolāciju - kāds būtu visērtākais un vienkāršākais risinājums?

Paldies.

Re: Atsegtas sijas starpstāvu pārsegumam un skaņas izolacija
Autors: audi-xtr (78.84.21.---)
Datums: 19/01/2022 11:16

Speciāli tādu taisīt, un gribēt lai būtu pilnvērtīga skaņas izolācija, ir galīgi neloģiski: kāpēc, tāpēc ka, starpsijas vieta būtu jāpilda ar vati ciet, tad jānošuj ar kaut ko, un vēl varētu vati, uz griestu karkasa,nu tas tā ja cīnītos par labāku skaņas izolāciju un griestu augstums to atļauj, var taisīt, divus pārsegumus, vienu dekoratīvo otru, otru īsto, bet tu zaudēsi vietu un materiālu. Tāpēc saku, galīgi neloģiski. Šinī gadījumā, tas ir darīts, lai ietaupītu naudu, un visdrīzāk augšā ir bēniņi.
Ja par visu cenu tik un tā vēlies, tad vari tā taisīt, likt superdārgu, plānu izolāciju uz dēļiem, un estriku pa virsu, tad vēl būs kaut cik, bet ideāli nebūs. Nu kaut kā tā.

Re: Atsegtas sijas starpstāvu pārsegumam un skaņas izolacija
Autors: audi-xtr (78.84.21.---)
Datums: 19/01/2022 11:21

Jautājums, tu tikai taisies būvēt, vai jau ir uzbūvēts? 150×50 uz 4m laidumu, drusku par maz, par estriku nerunājot.

Re: Atsegtas sijas starpstāvu pārsegumam un skaņas izolacija
Autors: SerViss (85.254.74.---)
Datums: 19/01/2022 14:21

Varbūt griestiem piemeklēt kādas 3D tapetes. Kopā ar sienām var saveidot tādu guļbaļķu namiņu, ka pašam būs jāpačamda, lai saprastu, ka redzei ne vienmēr var ticēt. Piemēram [www.google.lv]

Re: Atsegtas sijas starpstāvu pārsegumam un skaņas izolacija
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 19/01/2022 15:19

Es sev arī atstāju daļēji atsegtas sijas. Projektēšanas laikā baigi iespringu par to skaņas izolācija. Gribēju virs osbas likt skaņas slāpējošas plāksnes, kas, protams, to pārsegumu krietni sadārdzinātu. Bet no tā visa ateicos, jo viens man pazīstams cilvēks mani nomierināja ar doma, ka dzīvosi jau pats tajā mājā ar savu ģimeni un otrais stāvs tomēr ir guļamais stāvs. Protams ja sīkie sāk skraidīt, tad pirmā stāvā sāk nedaudz tas kaitināt, bet arī ja būtu dzelzsbetona pārsegums, tad to skraidīšanu arī varētu dzirdēt, kas ir dzīvojis bloķenes dzīvoklī mani sapratīs.
Vienīgais, ko es uzreiz varu tev ieteikt-vate ir pilnīgi bezjēdzīgs materiāls kā pildījums tukšumos uz skaņas slāpēšanu. Skaņai jo blīvāks materiāls, jo labāgs. Tad jau drīzāk ar kādu keramzītu aizbērt 5cm, tas būs labāk nekā 30cm ar vati. Vēl skaņu pastiprina konstrukciju savstarpējā saskares virsmas. To var ārstēt ar gumijota materiāla starplikām.
Lai veicas.

Re: Atsegtas sijas starpstāvu pārsegumam un skaņas izolacija
Autors: Andža (87.110.53.---)
Datums: 19/01/2022 15:55

audi-xtr rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Jautājums, tu tikai taisies būvēt, vai jau ir
> uzbūvēts? 150×50 uz 4m laidumu, drusku par maz,
> par estriku nerunājot.

Vēl diemžēl nav uzbūvēts - otrs stāvs paredzēts mansarda tipa - bērniem, kur dzīvoties. VIspār tas tāds fiksais vasaras variants, kurš vēlāk pārvērtīsies par šķūnīti, kad būs "īstā māja" gatava. Bet kad tas vispār būs :D.

Domā uz 4m ar 150x50 nebūs gana... labāk 200x50?



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 19/01/2022 15:56, labojis Andža.

Re: Atsegtas sijas starpstāvu pārsegumam un skaņas izolacija
Autors: Andža (87.110.53.---)
Datums: 19/01/2022 15:59

Paldies visiem par iesaisti. Tā kā tas tāds vienkāršais ātrais variants paredzēts, varbūt tad arī nav ko baigi iespringt uz skaņas izolāciju... Būs jāseko @Pašdarbnieks pēdās :)

Re: Atsegtas sijas starpstāvu pārsegumam un skaņas izolacija
Autors: audi-xtr (78.84.21.---)
Datums: 19/01/2022 16:27

200x50 būs ok, bet tikai solis 400 starp centriem, ja runa iet par estriku pa virsu, tad vismaz 75x200.

Re: Atsegtas sijas starpstāvu pārsegumam un skaņas izolacija
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 19/01/2022 16:50

Plāna sija ne pēc kā neizskatīsies, ja runājam pa vizuālo pusi. Ja no konstruktīvām prasībām, tad 200x50 derēs ar atliektiem galiem uz 4m. 150X50 nestspēja gan jau ar der, bet tad ir iespējama pārseguma līgošanās. Tos minimālos izmērus tev iedos jebkurā gadījumā inženieris. Lai labāgs skats, protams, sijas vajadzētu platas.

Re: Atsegtas sijas starpstāvu pārsegumam un skaņas izolacija
Autors: ETT (212.3.199.---)
Datums: 19/01/2022 23:49

Dekoratīvi var jau arī šo to imitēt [failiem.lv] šitie man ir piekārtie griesti virtuvē...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  ********  **     **  ********  ********  
       **  **    **  **     **  **        **     ** 
       **      **    **     **  **        **     ** 
       **     **     **     **  ******    **     ** 
 **    **    **       **   **   **        **     ** 
 **    **    **        ** **    **        **     ** 
  ******     **         ***     ********  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727