UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Uzgalvis stabveida pamatiem no kanalizācijas trubām
Autors: Andža (81.198.103.---)
Datums: 03/09/2021 10:58

Sveiki, doma pašam ielikt stabveida pamatus no kanalizācijas trubām vasaras namiņam. Apakašējo vainagu domāju salikt no trīs 150x50 dēļiem. Šāda tipa stabveida pamatos parasti iegremdē betonā vītņstieni - pie kura tad pieskrūvē brusi, bet tā kā man vainags no trīs dēļiem būs, tad ar vītņstieni būs baigi neērti. Lūk piemērs kā to parasti dara uz skrūvpāļiem - dēļu vainagu pieskrūvē pie uzgalvja : [youtu.be]. Šeit var redzēt līdzīgu rezultātu, kādu vēlos es [youtu.be].
Jautājums - vai veikalos šāds uzgalvis vai kaut kas tamlīdzīgs būtu nopērkams jau gatavs - varbūt kaut kādus lenķus var izmantot, kas droši turēsies betonā?
Vai arī man vienk. jāmeklē kāds meistars, kurš man šādu brīnumu izgatavos - metāla uzgalvis 200x200x4 pie kura piemetināti armatūras stieņi, ko iegremdēt betonā...

Paldies

Re: Uzgalvis stabveida pamatiem no kanalizācijas trubām
Autors: deformācijas šuve (192.96.202.---)
Datums: 03/09/2021 14:11

Izīrēt inverteri, depo elektrodi, fleksis, urbis un aiziet, tur taču viss izstāstīts kā sametināts.
Otrs variants - depo leņķus iebetonē savā caurulē 4 kā krustus un uz tiem skruvē jau metālu vai pa taisno koku, kā gribās. Tur nav tādas slodzes, lai iegrimtu pārdomās, ka leņķus jāsametina tagad ar armatūru utt. Iemet tajā trubā 1x12 armatūru un miers.

Re: Uzgalvis stabveida pamatiem no kanalizācijas trubām
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 03/09/2021 15:21

kaut kā baigi sarežģīti šķiet, ir taisīts variants, kur uzreiz šķidram betonam pa virsu uzliek bruses ar tajos ieskrūvētiem vītņsieņiem.

Ir taisīts arī varants ar brusu kurpēm, toreiz plastmasas caurules tika pārizmantotas daudzkārt - pirms betonēšanas ar fleksi pāršķel vienu sānu, aptin ar izolācijas lentu/drātiņu lai netaisās vaļā. Kad sacietē, var paplest plašāku, noņemt un izmantot nākošā stabiņa betonēšanai. Šis variants der, ja betonu maisa ar rokām katru vakaru nelielos daudzumos.

Re: Uzgalvis stabveida pamatiem no kanalizācijas trubām
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 03/09/2021 15:31

par 3 dēļiem- varbūt paņem vienu 150x150, nevis 3 gab pa 50x150? , vai arī pirmo liec plakaniski un skrūvē ar vītņstieni. pārējos divus pienaglo ar naglām. Mana saimniecības ēķa pie stabveida pamatiem nav piestiprināta. Nekas, stāv. Kopš 1936 gada.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **          *******   **     **  ********  
 **     **  **    **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **    **          **  **     **  **     ** 
 ********   **    **    *******   **     **  ********  
 **         *********         **  **     **  **        
 **               **   **     **  **     **  **        
 **               **    *******    *******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727