UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: deformacijas šuve (185.166.253.---)
Datums: 20/08/2021 09:53

Ā nu tad doma ir nevis likt 60m2 un tēlot nedzīvojamu telpu, bet 25m2 un dzīvojamu?

Ok, tad, ņemot vērā, ka pārkares uzkabinās pec tam, bet varbūt vispar nevajag, tad sienu biezums 0,25cm jau noņems 4m2 no dzīvojamās telpas, 1m2 vēl kaut kur aizies, tātad apdzīvot varēs 20m2. Nu bet taču var uztaisīt puspagrabu un nedzīvojamos bēniņus un tad aš +2 stāvi un +40m2, kopā 60m2!

Trīs stāvu maza, majīga fazenda un pietam mazēka! Pasaka! Viss likumīgi.

Man te paris gadu atpakaļ pazīstami arhitekti ar klientu izdomāja 2.kategorijas mājai piestiķēt +2 stāvus analoģiskā veidā pierīgā. Doma bija uztaisīt puspagrabu, tad mansardu, kas piebāzts ar it kā nesošajām konstrukcijām, kas ir pēc visiem kanoniem ir galīgi nedzīvojams, pēc tam pēc nodošanas eksplutācijā noplanēt zemi nost uz 80 cm, bet mansardā visus tos stabus un saites izvākt ārā. Tad sanāk čalim veseli 4 stāvi. Atļauti max. 2.

Saka caur BIS šturmēt būvvaldi, tie uzreiz saprata, kur suns aprakts un caur puķēm paskaidroja, ka šitas neies cauri, jo tur ir faktiski 4 stāvi. Nu bet šie nelikās mierā, jo viss tācu ir legāli un pec MK not, kamēr pēc ilga laika futbolešanās viņiem tika rupji un tiešā veidā izskaidrota partijas politika neizmantojot oficiālos saziņas kanālus. Skaidrs, ka nekur netiks. Tad doma bija iet uz adm. tiesu un izpurināt būvvaldi, bet, padzirdot par iespēju nonākt tiesvedībā ar treknu pierīgas būvvaldi, visi arhitekti, ieskaitot to, kas uzsāka procesu, paņēma vagu, jo, redziet, Mk not ir MK not, bet viņiem ir nauda jāpelna šajos pierīgas ciematos. Tad nu šie kapitulēja un tagad ir normāli stāvi projektēšanas procesā.

Nu ja tā ir mazēka, tad arhitektu nevajag, un tiesāties varēsi pats. Bet es iedomājos kā izskatīsies nodošana eksplutācijā, ja projekts būs saskaņots pret būvvaldes gribu, vardarbīgi, caur tiesu.

Var jau būt, ka konkrētajai būvvaldei ir viss pie kājas un var uztaisīt jebko par mazēku, bet praksē man nav tādu pofigismu pēdejā laikā izdevies redzēt būvvaldēs + dzīvot 20m2 platībā ...

Nu, mēģini.

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: m! (46.109.80.---)
Datums: 20/08/2021 11:46

Un to 1.5 stavu var taisit no moduliem kuri ar motora palidzibu kustas augstak/zemak, atvers/aizveras ✓

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: Aldiss (81.198.244.---)
Datums: 20/08/2021 11:51

deformacijas šuve rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ā nu tad doma ir nevis likt 60m2 un tēlot
> nedzīvojamu telpu, bet 25m2 un dzīvojamu?
>
> Ok, tad, ņemot vērā, ka pārkares uzkabinās pec
> tam, bet varbūt vispar nevajag, tad sienu biezums
> 0,25cm jau noņems 4m2 no dzīvojamās telpas, 1m2
> vēl kaut kur aizies, tātad apdzīvot varēs 20m2. Nu
> bet taču var uztaisīt puspagrabu un nedzīvojamos
> bēniņus un tad aš +2 stāvi un +40m2, kopā 60m2!
>
> Trīs stāvu maza, majīga fazenda un pietam mazēka!
> Pasaka! Viss likumīgi.
>
> Man te paris gadu atpakaļ pazīstami arhitekti ar
> klientu izdomāja 2.kategorijas mājai piestiķēt +2
> stāvus analoģiskā veidā pierīgā. Doma bija
> uztaisīt puspagrabu, tad mansardu, kas piebāzts ar
> it kā nesošajām konstrukcijām, kas ir pēc visiem
> kanoniem ir galīgi nedzīvojams, pēc tam pēc
> nodošanas eksplutācijā noplanēt zemi nost uz 80
> cm, bet mansardā visus tos stabus un saites izvākt
> ārā. Tad sanāk čalim veseli 4 stāvi. Atļauti max.
> 2.
>
> Saka caur BIS šturmēt būvvaldi, tie uzreiz
> saprata, kur suns aprakts un caur puķēm
> paskaidroja, ka šitas neies cauri, jo tur ir
> faktiski 4 stāvi. Nu bet šie nelikās mierā, jo
> viss tācu ir legāli un pec MK not, kamēr pēc ilga
> laika futbolešanās viņiem tika rupji un tiešā
> veidā izskaidrota partijas politika neizmantojot
> oficiālos saziņas kanālus. Skaidrs, ka nekur
> netiks. Tad doma bija iet uz adm. tiesu un
> izpurināt būvvaldi, bet, padzirdot par iespēju
> nonākt tiesvedībā ar treknu pierīgas būvvaldi,
> visi arhitekti, ieskaitot to, kas uzsāka procesu,
> paņēma vagu, jo, redziet, Mk not ir MK not, bet
> viņiem ir nauda jāpelna šajos pierīgas ciematos.
> Tad nu šie kapitulēja un tagad ir normāli stāvi
> projektēšanas procesā.
>
> Nu ja tā ir mazēka, tad arhitektu nevajag, un
> tiesāties varēsi pats. Bet es iedomājos kā
> izskatīsies nodošana eksplutācijā, ja projekts būs
> saskaņots pret būvvaldes gribu, vardarbīgi, caur
> tiesu.
>
> Var jau būt, ka konkrētajai būvvaldei ir viss pie
> kājas un var uztaisīt jebko par mazēku, bet praksē
> man nav tādu pofigismu pēdejā laikā izdevies
> redzēt būvvaldēs + dzīvot 20m2 platībā ...
>
> Nu, mēģini.

Nu šajā piemērā vienkārši aizrāvās ar pārspīlējumiem un tas deva iemeslu piesieties, gan jau bija logi, durvis salikti.
Bet gana daudzi paplašinās bēniņu vai pagraba virzienā. Jā, nelegāli, bet kurš gan ir redzējis kādu pārbaudi privātmājas iekšpusē.

Klasika bēniņiem-nevajadzīgas spāru atsaistes 1,55 augstumā virs 50 cm vates slāņa; vati pēc nodošanas saīsina, atsaites izravē vai pārliek 2,50 augstumā. Pagrabam-oficiāli viena neliela puspagraba telpa ar komunikāciju ievadiem, bet faktiski pilns pagrabs zem mājas. Uz kadastrālo uzmērīšanu pagraba durvīm aizstumj skapi priekšā, grīdu paceļ augstāk un tml.

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: deformacijas šuve (185.166.253.---)
Datums: 20/08/2021 12:02

Sausais atlikums no šīs diskusijas ir, ka, ja doma ir kaut ko muhļīt un pieblēdīt, tad jāpieiet visam ar pietāti, kā arī viss ir atkarīgs no konkrētās būvvaldes un zvaigznēm, nevajag izbrīnīties, ja saies dēlī. Ja gribas visu bez muhļas, garantēti - normālais būvniecības process. Kaut gan arī tur izklaide var būt garanteta.

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: Andža (81.198.6.---)
Datums: 20/08/2021 12:03

deformacijas šuve rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Sausais atlikums no šīs diskusijas ir, ka, ja doma
> ir kaut ko muhļīt un pieblēdīt, tad jāpieiet visam
> ar pietāti, kā arī viss ir atkarīgs no konkrētās
> būvvaldes un zvaigznēm, nevajag izbrīnīties, ja
> saies dēlī. Ja gribas visu bez muhļas, garantēti -
> normālais būvniecības process. Kaut gan arī tur
> izklaide var būt garanteta.

Tieši tā, paldies visiem par iesaisti un info!

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: Aldiss (81.198.244.---)
Datums: 20/08/2021 13:31

Tā kā tēmas uzsācējam zemes gabals ir pie jūras, tad jācer, ka tur nav tuvumā jūras ērgļa ligzda, neaug kādas aizsargājamās smilgas vai raibās dzegužpuķes.....

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: dzintarjūrrr (89.254.148.---)
Datums: 20/08/2021 14:31

Andža rakstīja:
-------------------------------------------------------
> @grāpis
> Mums zemes gabals diemžēl vai par laimi nav
> "baisajā Pierīgā" :D, citur - netālu no jūras.
> Tāpēc jau arī gribās vasaras namiņu, kur aizbraukt
> pa vasaru - palikt pa nakti, iekopt teritoriju,
> pasauļoties u.t.t. - varbūt arī kādreiz ziemā
> atbraukt iekurināt un uzcelt sniega vīru. Lai visu
> šo pasakaino paradīzi zemes virsū pēc iespējas
> ātrāk realizētu, ātrākais variants ir - mazēka...
>

_________
Dažus gadus atpakaļ arī loloju šādu ideju..vasaras namiņš pie vienas no Kurzemes upēm, kur bija jau noskatīts zemesgabals... Pārdomāju , jo Kurzemē un gan jau arī visā Latvijā uz vietas neapdzīvotas mājas sistemātiski liek uz ausīm. Darbojas gan vietējie, gan leiši.. Man pašam vecvecāku mājas izlaupīja(dažas dienas tikai neviens nedzīvoja uz vietas), radam trīs gaduas atpakaļ izlaupīja un izdemolēja, un vienam čomam pie Pāvilostas iztīrīja.. Tam pat bija apsardzes signalizācija ierīkota.. divreiz viltus iedarbināja, un pie trešās reizes iznesa visu... Otrs apstāklis.. elektrības sadales ierīkošanas izmaksas... vienkārši pielika punktu visam.. sūda kapitālisti.

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: deformacijas šuve (185.166.253.---)
Datums: 20/08/2021 15:52

Nu bet, protams, ja gabals ir pilnīgā atstatumā no citiem, tad elektrības stabi arī ir tālu, kā arī nav neviena, kam pazvanīt, ja nostrādā signalizācija. Tā jau tāda utopiska ideja: tālu prom no acīm + komunikācijas un drošība. Man lauku galā pie Cēsīm nevienam neko nav iztīrījuši, tostarp arī man. Piekam 1/2 no mājām ir viensētas-vasarnīcas ar visādiem trimmeriem un zāģiem. Tauta atbrauc tikai brīvdienās. Ir ko ņemt. Bet visām mājām 200-300m attālumā ir kāds kaimiņš, kas pastāvīgi ir mājās, arī elektrības jauns pieslēgums ir 1-2 štukas. Protams, nav nekāda mežonīgā romantika - ķipa aļaskas medību būda pie strautiņa.

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: m! (91.105.46.---)
Datums: 20/08/2021 17:16

Par zagsanu es ari esmu dzirdejis, man pasam atspieda durvis diezgan publiska ex-darzkopju kooperativa durvis majai. Aiznesa visu ko var pardot kadu zem 100 eur vertiba

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: Andža (78.84.15.---)
Datums: 22/08/2021 10:10

Hey, sorry, par spamošanu, bet viena maza nianse neļauj man naktīs mierīgi gulēt. .No likuma par mazēku:
> Mazēka (vienstāva ēka, t. sk. nojume un palīgēka, kuras apbūves laukums nav lielāks par 25 m2)

Es, kaut kā nevaru atrast [likumi.lv], kas tad pēc likuma ir - "stāvs". Kāds vabūt var padalīties ar linku, kur būtu likumā atrunāta stāva definīcija.

Paldies.

P.S atradu šādu interesantu mazēkas būvniecības bloga (pāris gadus gan vecs) ierakstu par mazēkas būvniecības saskaņošanu [mazekas.wordpress.com]

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: jtdesign (80.89.79.---)
Datums: 22/08/2021 10:43

Kas ir stāvs, parasti atrodams vietējos apbūves noteikumos, kā arī attiecīgajos LBN (208 un 211). Kamēr nepārkāp noteikto apbūves augstumu (kore, parapets), vari taisīt 1 stāvu kaut 10 m augstu.

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: Mr. (78.84.120.---)
Datums: 22/08/2021 19:59

jtdesign rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Kas ir stāvs, parasti atrodams vietējos apbūves
> noteikumos, kā arī attiecīgajos LBN (208 un 211).
> Kamēr nepārkāp noteikto apbūves augstumu (kore,
> parapets), vari taisīt 1 stāvu kaut 10 m augstu.

Tieši tādu manipulēšanu ar būvnoteikumiem esmu redzējis Spānijā netālu no Barselonas- būvnoteikumi kalnos ļauj būvēt tikai vienstāva ēkas, tāpēc visas villas tiek būvētas ar 6 vai 9 metru augstiem griestiem, pēc nodošanas ekspluatācijā tās tiek pārbūvētas par 2-3 stāvu ēkām.

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: Andža (87.110.53.---)
Datums: 27/01/2022 12:47

Tātad svaigākās ziņas no būvvaldes!

TIkko izrunājos ar būvvaldi un izrādās, ka"nesen" ir stājies spēkā jauns likums, kas atļauj būvēt ēkas līdz 60kvm ar atvieglotu saskaņošanu, kas nozīmē pa lielam, ka esošo 25kvm vietā pats var būvēt līdz 60kvm.
Vienīgā atšķirība, ka, ja ir virs 25kvm un zem 60kvm, tad pēc būvniecības beigām ēkai būs jāveic inventarizācija un jāieraksta zemes grāmatā. Ja ir zem 25kvm (mazēka), tad zemes grāmatā var nelikt un nav jāveic inventūra. Ja tiks būvēts līdz 60kvm, tad galvenais nenorādīt, ka tā ir mazēka...

Tā lūk, tā kā mans mazais 25kvm vasaras namiņš varbūt pārvērtīsies par 60kvm vasaras villu :D.

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: Mr. (77.219.7.---)
Datums: 27/01/2022 17:24

Tas attiecas tikai uz lauku teritoriju, vai arī pilsētu?

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: arre (195.13.229.---)
Datums: 27/01/2022 18:07

Nav drošas pārliecības, ka Andža ar būvvaldi runājis vienā valodā

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: Niks (neīstais) (90.133.214.---)
Datums: 27/01/2022 18:17

Es arī esmu šo pētījis un tie 60m2 attiecas uz lauku teritoriju [lvportals.lv]

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: Mārtiņš U (78.154.143.---)
Datums: 27/01/2022 18:58

01.11.2021 stājās spēkā likuma grozījumi par ēku iedalīju grupās, līdz ar to iepriekš minētā portālā rakstītais ir novecojis.

Re: Mazēkas līdz 25kvm nodošana ekspluatācijā
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 27/01/2022 19:53

Brīnumi reizēm notiek, ir izņemti nosacījumi par pilsētu un laukiem vai rūpnieciski izgatavoto ēku pilsētā, eh, šogad septembrī uzcēlu 24,5m2 saimniecības ēku, tagad būtu taisījis mazliet lielāku.

[likumi.lv]

2.1. pirmās grupas ēkas:

2.1.1. vienstāva ēkas ar apbūves laukumu līdz 60 m2, tai skaitā mazēkas;

2.1.2. rezervuāri ar būvtilpumu līdz 50 m3, izņemot gadījumu, ja tie paredzēti bīstamu ķīmisko vielu uzglabāšanai;

2.1.3. transformatoru apakšstaciju ēkas ar spriegumu līdz 20 kV un apbūves laukumu līdz 60 m2;

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  ********        **  **    ** 
 **     **  **   **   **              **  **   **  
 **     **  **  **    **              **  **  **   
 **     **  *****     ******          **  *****    
  **   **   **  **    **        **    **  **  **   
   ** **    **   **   **        **    **  **   **  
    ***     **    **  ********   ******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727