UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Sijas
Autors: Jurģis.smits (212.3.199.---)
Datums: 15/05/2021 01:29

Sveiki!
Interesē tāda lieta. Ir telpa 5.5m x 6.5m kādiem būtu jābūt optimāliem koka siju izmēriem un ar kādiem intervāliem, ja sijas pa vidu arī tiks balstītas. Pāri ies osb. Otrais stāvs arī tiks izmantots.
Varbūt kāds ar pieredzi var padalīties ar ieteikumiem.

Re: Sijas
Autors: Sqq (85.254.75.---)
Datums: 15/05/2021 08:52

Ja 5,5m pa vidu vel tiek balstiti, tad 45x195 solis 600 pietiks atliektiem galiem

Re: Sijas
Autors: PikkO (78.84.213.---)
Datums: 15/05/2021 09:59

45x195 ēvelēts un sertificēts kokmateriāls
gaterī bez papīriem dabūsi 50x200 ... būs lētāk un arī derēs ... bet mitrs koks

Re: Sijas
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 15/05/2021 11:07

Nopietnai atbildei par maz sākotnējās informācijas, jo nav izslēdzams variants, ka "vidū" balstīt nav nepieciešams. Pie tam, ko tas balstīt nozīmē? Kolonna/stabs ar pasiju (pazemina griestus tajā vietā) vai kas cits (tērauda sija, piemēram)?

Re: Sijas
Autors: Jurģis.smits (212.3.199.---)
Datums: 17/05/2021 05:55

Precizējot, sīkāks info: tātad ir laukakmens mūra ēka. Sienu biezums +/- 70cm. Ja skatās nepieciešamās telpas izmērus, tad 5.5m sanāk pa ēkas kopējā garuma virzienu; 6.5m sanāk ir kopējais ēkas platums.
Ieteikums, kā būtu labāk un pareizāk - laist uzreiz tikai sijas, jeb labāk ar pasiju? Pašam liekas, ka labāk būtu ar pasiju ēkas platuma virzienā, proti 6.5m, tomēr ja parēķina ka gali jālaiž uz sienām, tad pasijas kopējais garums sanāktu visi 7m; pasiju tad varētu balstīt uz 1 vai divām kolonnām/stabiem?
Tad varētu laist pāri sijas 5.5m virzienā?
Tāda doma ir pašam, tomēr neesmu speciālists. Uzklausīšu ieteikumus/variantus kā labāk un pareizāk?!

Re: Sijas
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 17/05/2021 07:51

Vel vari krusteniski uzlikt terauda siju, pa vidu.Tad gareniski uz tas likt koka sijas.Tad nekadus stabus nevajadzēs. Būs viena liela telpa bez traucekļiem. Bet ja tie stabi netrauce, tad liec ka biji domajis.Terauda sija būs padārga un bez krana neuzliksi. Ar kokiem būtu vienkaršāk. Bet tas nu paša zina. Es liktu terauda siju...Man laukos līdziga būve no kadiem 50tajiem gadiem. Arī 6m platums.Tur salikti kārtīgi baļķi, nekadas stutes nav.

Re: Sijas
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 17/05/2021 08:59

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vel vari krusteniski uzlikt terauda siju, pa
> vidu.Tad gareniski uz tas likt koka sijas.Tad
> nekadus stabus nevajadzēs. Būs viena liela telpa
> bez traucekļiem. Bet ja tie stabi netrauce, tad
> liec ka biji domajis.Terauda sija būs padārga un
> bez krana neuzliksi. Ar kokiem būtu vienkaršāk.
> Bet tas nu paša zina. Es liktu terauda siju...Man
> laukos līdziga būve no kadiem 50tajiem gadiem. Arī
> 6m platums.Tur salikti kārtīgi baļķi, nekadas
> stutes nav.


Tērauda H sija(HEA profils). Koka sijas nāk nevis uz tērauda sijas, bet liekas uz H sijas apakšējiem plauktiem. Tā netiek zaudēts augstums. Pacelt bez krāna var elementāri. Es izmantoju parasto 2 tonnīgo ķēdes vinču un koka palīgkonstrukcijas.
Daudzlaiduma koka konstrukcijas neiesaku. Vienā istabā staigā otrā servīze grab... Pietam viss no koka uz tādiem laidumiem līgojas taka fecfūtere pi.ele,

Re: Sijas
Autors: Pašdarbnieks (89.254.148.---)
Datums: 17/05/2021 09:12

Un pa 60 cm pārseguma sijas nevajag likt, nevajadzīgs materiāla patēriņš, osb tāpat u 60cm bez lāgām neuzliksi. Pietam ieliekot metāla siju, tev koki būs zem 3m.. tur būs viss mietā nekas nelīgosies. Vienīgais es neliktu plānāku pa 75mm, lai normāls balsts un ar div skrūv var pie H profila pieskrūvēt.
Sev es ieliku 200x100, bet tikai dēļ tā, ka viņas man paliek papusei vizuāli redzamas, ..plāna brusa ne pēc kā neizskatās.

Re: Sijas
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 17/05/2021 10:28

Literāti mārrutkainie :(

Tā vietā, lai ar zīmuli/flomīti uzvilktu pāris švīkas uz inventarizācijas plāna un pievienotu kādu telefonfoto, raksta romānus.

Re: Sijas
Autors: Klauns (94.100.7.---)
Datums: 17/05/2021 14:00

Pašdarbnieks rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Un pa 60 cm pārseguma sijas nevajag likt,
> nevajadzīgs materiāla patēriņš, osb tāpat u 60cm
> bez lāgām neuzliksi. Pietam ieliekot metāla siju,
> tev koki būs zem 3m.. tur būs viss mietā nekas
> nelīgosies. Vienīgais es neliktu plānāku pa 75mm,
> lai normāls balsts un ar div skrūv var pie H
> profila pieskrūvēt.
> Sev es ieliku 200x100, bet tikai dēļ tā, ka viņas
> man paliek papusei vizuāli redzamas, ..plāna brusa
> ne pēc kā neizskatās.

Es izvairītos rakstīt muļķības, bet domātu vispirms.

Tāpēc jau trauki grab otrā telpā, kad vadās pēc šādas domāšanas.
Kokiem mazāka izliece būs pie daudzlaiduma sijas. Solis sijām tiek pieņemts apskatos izlieces, parēķinot frekvences nevis "OSB" nevar uzlikt.
OSB var uzlikt uz jebkurām sijām ar jebkuru soli. Lasi montāžas instrukciju.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.