UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Mājas būvniecības izmaksas
Autors: KristineK (217.110.126.---)
Datums: 15/03/2021 14:59

Plāns būvēt ap 150kvm 2stāvu māju.
Kā tiek aprēķinātas +/- izmaksas gatavai mājai bez iekšējās apdares?
Cik stipri atšķiras cena uz kvm ja izvēlas keramzītbetonabloku māju, gāzbetona bloku māju?

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: deformācijas šuve (154.70.152.---)
Datums: 15/03/2021 15:13

Kaut kur ap 900 kvadrātmetrā varētu būt, kas izskatās pēc mājas.

Cena starp keramzītbloku un gāzbetonu neatšķirsies, atšķirsies starp, piemeram, SIP paneli un gāzbetonu. SIPam būs 200 eiro uz kvadrātu letāk.

Iekšējā apdare ir stiepjams jēdziens, apdares ir dažādas. Dažam bez apdares skaitās arī bez grīdas, apakšā bliet'ēta smilts. Būs lētāk bez apdares pa vēl 400-500 eur uz kvadrātu.

Redz kur var parēķināt [www.swedbank.lv]

Viss baigi atšķirās no niansēm un detaļām. Izpratnes par to, kas ir gatava māja ļoti variējas, bet tur visur salasās nauda. Pa 200 eur kvadrātā var sakombinēt pliku SIP karkasu.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: deformācijas šuve (154.70.152.---)
Datums: 15/03/2021 15:27

Vispar tas ir diezgan izplūdis jautājums, ja taisa visu pa minimumu, dabīgā ventilācija, tad būs viena cena, tie paši 700(sip)-900(gāzbetons), ja grib visu pa moderno un pa dārgo, rekuperatori, labi siltumsūkņi, saules paneļi, pasīvā māja ar stikla sienu, bruģis un smuka sēta, arvienvārdsakot, tur limits ir debesis.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: m. (91.105.35.---)
Datums: 15/03/2021 16:12

Labak pasivajam standartam tuvu gazbetonu vai keraterm 18 cm + 15/20 cm siltumizolacija

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: stroika (89.254.148.---)
Datums: 16/03/2021 17:07

Firma cels, vai pats ņemsies?
Firma 1000-1500eu/m2
Vienkārši, ātri, labi vai arī nelabi, un kredīts līdz kapa malai.

Pats 400-450eu/m2
Zem pats ir, ka 85% dari pats.Uz atsevišķiem darbiem organizējot palīgus un uz atsevišķiem darbiem, piemēram, virtuves iekārtas izbūve utml. nolīgstot profesionāli. Komplektācija- divstāvi, trepes, siltās grīdas, lielie logi, autonoma apkure, dabīgā koka iekšdurvis, terase, žogi, virtuves iekārta, mauriņš , instruments, automātiskie vārti un viss pārējais. Mīnuss..- 5gadi bez brīvdienām un atvaļinājumiem, ja pamatdarbs nav atcelts. Ja ir piķis un laiks- tad divos var uzraut 150m2.

Pamati ar karkasu ir viena piektā daļa no visām izmaksām. Man 235m2- monolīts dzelzsbetona lentveida pamats, zemesdarbi, keramzīt bloku sienas, pārsegums, jumts un logi (bez terases loga) izmaksāja ap 25k- ciparā iekšā ir arī instruments un saimniecības ēka kur glabāt instrumentu un būvmateriālus. Pēc tam tikai izmaksu disene sākās....
Tāpēc uz kaut kādu SIP māju nebūs ietaupījums 200eu/m2, bet pāris tūkstoši labākā gadījumā...
Principā, šādi lietas organizējot, var iztikt bez bankas naudas, jo naudas plūsma nav hiperaktīva. Nav jāmaksā algas, nav īsā laikā jāiepērk mežonīgs apjoms ar būvmateriālu, nav jāpārmaksā... Kamēr prātīgi mūrēsi, tikmēr pamatdarbā būs jau nopelnīts jumtam..
Ja pamatdarbs nav atcelts, tad vēl viens būtisks apstāklis ir atālumu četrstūris- dzīvesvieta/darbs/objekts/būvmateriālu veikals.
Protams, ir jāpazīst sevi-kritiski, jābūt iemaņām un saprašanai. Ar gribēšanu viss sākas, bet ar to ir pa maz.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: gazx (213.226.141.---)
Datums: 16/03/2021 19:16

Pa lielam visam varu piekrist, tik domāju, ka pašam darot tas cipars nostāsies uz 600 eur pa kvm.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: Teorētiķis (84.237.207.---)
Datums: 16/03/2021 19:17

2st 150m2 ar erkeriem, jumts 4 slīpņu ar 4 izbūvēm būs apmēram 140m2 ar visādiem elementiem.
2st 150m2 kantaina māja ar 2 slīpņu jumtu sanāks ap 120m2

Izmaksas uz materiālu (nerunājot par kokmateriāļu un darbu) jau atšķirās 1,5 reizes stabili.

Jo vienkāršāk, jo lētāk (skatoties uz venas kategorijas materiāliem) vai arī - sarežģīti no "sūdiem, vai vienkārši ar lepnākiem materiāļiem, tad būs vienādas izmaksas, bet kvalitāte x3 :)

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: Aldiss (95.68.96.---)
Datums: 16/03/2021 20:33

Ēkas celtniecības izmaksas ļoti ietekmē izvēlētais projekts, atrašanās vieta, komunikācijas un pieeja.

Pamatus var uzbūvēt par 15k un var par 2k, vienkāršs taisnstūris uzceļams ātrāk un lētāk nekā ciku caku zig zag sienu māja, nestandarta lielie laidumi ārsegumiem rada sadārdzinājumus; divslīpju jumts ir uzliekams lētāk nekā daudzplakņu ar iekšējiem savienojumiem; un tt.
Viens pats nekāds dižais celtnieks nebūsi, neba velti celtnieku brigādes parasti sastāv no viena meistara un diviem padod pienes palīgstrādniekiem- trijatā paveic to, ko atsevišķi darot paveiktu pieci.
Daudz ko maina jaunie būvnormatīvi-daudz, ļoti daudz putuplasta un vates, mazāk gāzbetona, betona.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: Mr. (81.224.220.---)
Datums: 16/03/2021 21:13

Tieši tā, izmaksas būs tieši atkarīgas no arhitekta un projekta. Parasti arhitektam pilnīgi pie vienas vietas cik tas viņa fantāzijas lidojums maksā un kā to vispār praktiski var uztaisīt, tālāk būvinženieris domās kā to dabūt gatavu un viņu arī neinteresē cik tas maksās un vai viņa izvēlētie risinājumi vispār ir pieejami tirgū. Šie cilvēki stāv ļoti tālu no praktiskās būvniecības. Kad viņi savu būs paveikuši, projekts nonāks līdz būvniekam, kad tagad domās kā to praktiski dabūt gatavu. Pasūtītājam tālāk jādomā kā to visu samaksāt. Tā arī rodas tās pārspīlētās būvniecības izmaksas, jo tiek ignorētas jaunākas, lētākas un efektīgkas tehnoloģisas un arhitektūriskie risinājumi, kā arī veselais saprāts.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: Sqq (213.226.141.---)
Datums: 16/03/2021 22:07

Mr ko tu tur muldi kā viszinis. Nevajag savu pieredzi uzdot par absolutu patiesibu.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: stroika (89.254.148.---)
Datums: 16/03/2021 22:46

Varu piekrist, ka izmaksas ir būtiski atkarīgas no projekta. Es daudz ko otreiz darītu savādāk.. Pirmam kārtam, divstāva māju es otreiz nebūvëtu.

Arhitekts tikai realizē pasūtītāja ieceri. Skaidrs, ka katram specam, arī man savā profesijā, ir sarkanās līnijas,bet... ja tu taisi budžeta māju, tad priekškam tev arhs, kurš neatdzīst rigipsi vai skārda jumtu.. Tu tak viņu algo!
Šitās lietas parasti izrunā pirms kaut ko sāk darīt. Man ar trāpījās kadrs, kurš šitā nedarīs un tā nav labi.. nu labi...paldies...sadarbība nebūs.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: ints45 (94.186.76.---)
Datums: 16/03/2021 23:01

Normālu materiālu un pieņemamas kvalitātes gadījumā(domāts, ka būvētājam nākošo 20-30gadu laikā kapitāli nekas vairs nebūs jāremontē) zem 650eur/kvm iekļauties nevar.

Likums ka no trijiem - ātri, lēti, kvalitatīvi viens ir jāatmet, būvlaukumā darbojas

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: Teorētiķis (84.237.207.---)
Datums: 17/03/2021 09:41

Ja jau, tad jau. Tīri mans subjektīvais viedoklis. Līdz ko paceļās jautājums par ekonomiju (nevis tādu, kā - Smiltenes piens 1l ELVI maksā 0.80 eur bet Rimi 0.90 eur, tātad pirkšu ELVI, bet Baltkrievu rubiks lētāks kā Somu, ņemšu Baltkrievu, Avotiņu metāls lētāks kā Ruukki, ņemšu Avotiņus), Tad pārsvarā šie cilvēki nav padomājuši mazliet uz priekšu. Man protams šeit varēs oponēt ka tā nav, un tomēr, materiālu kvalitāte vēlāk atspēlēsies uz apsaimniekošanu. Jā, jā - apsaimniekošanu. Un mājas remontfonds arī nekur nepazudīs, tikai šoreiz Jūs krāsiet viens pats. Apkures katli, sūkņi, vārsti, krāni u.t.t. - tas viss nav mūžīgs. Tā kopbilde ir daudz lielāka, nekā mājas uzbūvēšanas m2 izmaksas.

P.S. Iztiksi bez kamīna, tici man. (Ja vien tas nav kamīns kas nodrošina arī apkuri :))



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 17/03/2021 09:42, labojis Teorētiķis.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: Jampadracis (neīstais) (159.148.94.---)
Datums: 17/03/2021 09:55

Pilnībā piekrītu ints45

man šobrīd būvniecības stadijā ~80% gatavi un paredzamās gala izmaksas ~600eur/m2. Projekts ir kautkas pa vidu starp sarežģītu un vieglu. Gājis ir visādi - nezināšanas pēc esmu arī pārmaksājis, bet domāju, ka tie, kuri no jauna ceļ, visticamāk arī kļūdīsies. Un es sāku pirms 5 gadiem. Šodien ir cits cipars - es drīzāk teiktu, ka vairāk uz 700Eur/m2 velk.

Tas cipars, ko minēja Stroika 400-450eur/m2 - šodienas izpratnē tas atbilst vienstāva kantainai mājai, siltās grīdas, apkure gaiss-ūdens, 10cm puķiks uz 30cm gāzbetona vai karkasniece ar kautkādu parasto dēļu apšuvumu. PVC logi bez lielām izvirtībām (ne lielas slīdošas durvis). Un bleķa jumts protams (ne Rukki).

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: deformācijas šuve (45.132.226.---)
Datums: 17/03/2021 10:53

Nu laikam diskusijas oficiālā daļa ir palēnām noslēgusies un var pariet pie ezoteriskākiem būvniecības veidiem un pieejām.

Piekrītu Ints par to 650eur/kvm - ar to ir jarēķinās kā minimumu. Bet viss ir attieksmes jautājums, es domaju, ka visiem ir paziņas, kas dzīvo guļbaļķu pirtiņās, sākas ka pagaidu variants un aizgāja kā pastāvīgais. Var pierast un dzīvot, ja apmierina apstākļi. Var dzīvot arī sķūnī ar ateju ārā, tā, ka to darīja mūsu senči, neko, nodzīvoja līdz sirmam vecumam. Tad, protams, var maju būvēt arī ar 100 eur/m2 izmaksām bez problēmām. Krieviem pilns youtube ar briesmīgām karkasniecēm uz skrūvpāļiem, kas vējā šupojas, ja atrod arhitektu un būvvaldi laukos, kas uzliek zīmogu uz tāda projekta, tad var sanaglot tādu energoneefektīvu šķūni baigi leti, iekšējo apdari pat nevajag, var piesist visādus dēļus, kas pasam šķūnī metājas, jumtu no kaut kadiem lūžņiem un nojaucamiem objektiem salasīt. Tad jau var varbūt dabūt 200 eur kvadrātā.

Galvenais ir, lai cilvēks tiešām saprot to, uz ko iet. Ja ej uz bankas naudu, apzinies un saproti sekas, ka būs katru mēnesi iespringums uz to, ka naudai ir jabūt, nauda pietiks, viss būs kontrolējams - bet lūdzu. Ja gribi dolgostroju un tiešām apzinies ka tie būs gadi stroikā, pakāsts laiks un tas liekas pieņemami, kapēc nē.

Problēma ir ja cilvēks, kam nav iekāriens ķimerēties ar visadām praksiskām lietām, bet naudas nav, nonāk dolgostrojā un tad ir besis.

Tatad ir variants būvēt DOLGOSTORY LIGHT: nu te būs tie paši 650eur/kvm, būvējam ar savam rociņām, šur tur palīgi, plusi: kvalitatīvi, lēti; mīnuss: pakāsts ĻOTI daudz laiks. Māja atbilst vidēja cilvēka priekšstatam par māju.

DOLGOSTROY EXTREME: apetīti rosinosas izmaksas - no 100-300 eur/kvm, ja LIGHT sāk eksplutēt parasti bez ārējās apdares, tad te var to jau sākt to darīt arī bez iekšējās, pilnīgi visi inženiertikli ir ekstra, galvenais aiztaisīt šķirbas, lai sveši kaķi nevar ielīst, ja ģimene piekrīt un visiem patīk, tad ļoti lēti var sākt dzīvot. Durvis iekštelpās var aizstāt daļēji vai pilnībā ar piesistu deķi. Plusi: laiks pēc būtības zvērīgi ietaupīts, jo māja nekad nebūs pabeigta, atnākot pēc darba var kaut ko padarīt, bet var arī neko nedarīt, ļoti lēti naudas ziņā, Mīnusi: dusmīgi kaimiņi, jo blakus gabalā ir svalka, kurā dzīvo pēc viņu domām neadekvāti pusbomži, jo cik es esmu novērojis EXTREME versijai mēdz nākt komplektā šķībi sanagloti trušu būri un vistas, kas vazājas ap māju. Skats iedvesmojošs. Bet ir ļoti daudz cilvēki, kam tas liekas OK un kapēc ne. Kamēr man tāds nedzīvo blakus - karogs rokā. Ar abām rokām atbalstu. Esmu vairākus gadus dzīvojis privātmājā, kur šādi blakus būvējās un dzīvo. Sūdi sākas, kad šie sāka kurināt dzelzceļa gulšņus kā primaro apkuri. Bija dabūjuši veselu auto kravu. Kungi, tas ir kaut kas vārdos neaprakstāms. Nu bet ja gulšņus nekurina, tad jau nav slikti.

Un tad būvniecības veids KATASTROFA: nauda ir kā priekš DOLGOSTROY, bet tiek algoti kaut kādi plenči kā celtnieki, nu tad beigās nav ne mājas, ne naudas, ne nervu, nekā.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: deformācijas šuve (45.132.226.---)
Datums: 17/03/2021 11:45

Atšķiras metodikas kā kurš rēķina, katrs tomēr velk deķi uz savu pusi. Aizmirst pateikt, ka traķis un lielie instrumenti, piemēram, bliete bija pa velti, jo radinieks var dabūt, aizmirst pateikt, ka kokmateriali daļēji bija jau sagadati, kā arī to, ka maju jau būvēja 10 gadus atpakaļ, tagad dolgostroja pedejā fāze, kas nekad nebeigsies.

Cilvēkam, kas ar būvniecību nav saistīts, grib māju no lētiem materialiem, kas atbilst vidējai izpratnei, ceļ citi, ir jareķinas ar 900 un uz augšu kv/m. Ja grib ekonomēt un nodot eksplutācijā ar pusi no kvadratūras kā melno apdari, tad jau cipars krīt uz leju. Pēc normatīviem vajag 1 virtuvi, 1 podu un 1 guļamistabu un pabeigtu fasādi. Ja tā pieiet, tad jau ir zem 900. Ar domu, ka kaut kad pabeigs.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: stroika (89.254.148.---)
Datums: 17/03/2021 12:05

Visu cieņu, bet šito def. šuves penteri pārlasot gribas tikai pasmaidīt..
Izmaksas un kas ir zem izmaksām jau aprakstīju augstāk, bet par papisto laiku varam nedaudz ezetēriski paspriest...


Ja tu aizņemies naudu no bankas, tev viņa draugs nebūs kaut kad jānopelna ar savu darbu? Vai laiks nav papists,dirnot ofisā un darot to, kas tev jau riebjas un perspektīva tikai viena- turpināt dirnēt vēl gadus 20? Nu un kā jūtas tie, kuriem šodien biznes ir ciet dēļ covida, bet hipotekārais ir jāmkasā? Man krīts nav, komunālie mazāki nekā divistabu dzīvoklim. Izbaudu sava smagā darba augļus pilnā mērā.
Tāpat lielākā daļa savu brīvo laiku papis.., nodarbojoties ar bezjēdzīgām lietām. Es neredzu neko sliktu, ja cilvēks savā brīvajā laikā turpina darīt lietas, kas rada pievienoto vērtību.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: deformācijas šuve (45.132.226.---)
Datums: 17/03/2021 12:15

Vispar mana pentere bija ar mērķi kadam likt pasmaidīt šajā apmākušajā dienā ar humora devu.

Es jau rakstu, ka man dzīvē ir nacies tik daudz dažādus cilvēkus un pieejas redzēt, lielai daļai ar argumentiem viss ir kartībā, tie ir loģiski, ka es cienu jebkuru izvēli. Sākot no DOLGOSTROY EXTREEM, līdz aizgāju uz kantori, iebalstīju ar pirkstu, visu izdarīja sākot no projekta līdz atslegām, samaksāju 2000 kvadrātā.

Pats personīgi esmu DOLGOSTROY LIGHT piekritējs - patīk darboties un domat. Bankas izmantot, kad tam ir racionāls pamats. Lai gan varu ar izglītību un pieredzi iejūgt sevi vēl vairāk vezumā un pelnīt ļoti labi, es izvēlos tomēr strādāt mazāk par naudu, bet darīt vairāk to, kas man patīk. Paņemt lāpstu rokā. Tur tajā betona maisītājā un betona smakā kautkas priekš manis ir. Jej bogu tā ofisa dzīve mani ar katru dienu tracina arvien vairāk.

Galvenais, lai cilvēks SAPROT uz ko viņš parakstās ilgtermiņā.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: stroika (89.254.148.---)
Datums: 17/03/2021 12:44

Jampadracis (neīstais) rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Pilnībā piekrītu ints45
>
> man šobrīd būvniecības stadijā ~80% gatavi un
> paredzamās gala izmaksas ~600eur/m2. Projekts ir
> kautkas pa vidu starp sarežģītu un vieglu. Gājis
> ir visādi - nezināšanas pēc esmu arī pārmaksājis,
> bet domāju, ka tie, kuri no jauna ceļ, visticamāk
> arī kļūdīsies. Un es sāku pirms 5 gadiem. Šodien
> ir cits cipars - es drīzāk teiktu, ka vairāk uz
> 700Eur/m2 velk.
>
> Tas cipars, ko minēja Stroika 400-450eur/m2 -
> šodienas izpratnē tas atbilst vienstāva kantainai
> mājai, siltās grīdas, apkure gaiss-ūdens, 10cm
> puķiks uz 30cm gāzbetona vai karkasniece ar
> kautkādu parasto dēļu apšuvumu. PVC logi bez
> lielām izvirtībām (ne lielas slīdošas durvis). Un
> bleķa jumts protams (ne Rukki).


Man aktīvā būvniecības fāze bija 2015-2018g.
Māja divstāvu, apgure granulas. Siltās gīdas, otrā stāvā radiatori.
Sienas 25cm keramzīts un 150mm puķiks.
PVC logi jā, bet uz terasi 3.5m gara alumīnija bīdāmā stiklu sistēma.
Bleķa jumts -rukki monterei fem forma.
Jumta forma divslīpju ar diviem drempeļiem katrā plaknē. Zemākās daļas (virs garažas, tehtelpas) lēzens trīslīpju jumts.Jumts pietiekoši sarežģits, to es varu apgalvot, kā izbijis jumiķis.
Pāris dienas atpakaļ ekselī iedzinu pēdējos čekus un izdalot uz kvadratūru cipars 425eu/m2. Nediršu, godīgi. Kvadratūrā iekšā nav terase(30m2) un nojume_16m2, kas to kvadrāta cenu var vēl uz leju pavilkt.. Gala ciparā iekšā protam tas viss ir, tāpat kā žogs, mauriņš, instruments.
Vienīgais, ko es neskaitīju klāt ir dīvāni, krēsli, karotītes utml..
Stalažas paša gatavotas. Statņi no skujenieka 50x50(pēc tam iebūvēts mājā), laipas no lapenieka, kas ir divreiz lētāks- melnalksnis, apse. Tās vēl stāv.

Re: Mājas būvniecības izmaksas
Autors: Teorētiķis (84.237.207.---)
Datums: 17/03/2021 14:51

stroika rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Visu cieņu, bet šito def. šuves penteri pārlasot
> gribas tikai pasmaidīt..
> Izmaksas un kas ir zem izmaksām jau aprakstīju
> augstāk, bet par papisto laiku varam nedaudz
> ezetēriski paspriest...
>
>
> Ja tu aizņemies naudu no bankas, tev viņa draugs
> nebūs kaut kad jānopelna ar savu darbu? Vai laiks
> nav papists,dirnot ofisā un darot to, kas tev jau
> riebjas un perspektīva tikai viena- turpināt
> dirnēt vēl gadus 20? Nu un kā jūtas tie, kuriem
> šodien biznes ir ciet dēļ covida, bet hipotekārais
> ir jāmkasā? Man krīts nav, komunālie mazāki nekā
> divistabu dzīvoklim. Izbaudu sava smagā darba
> augļus pilnā mērā.
> Tāpat lielākā daļa savu brīvo laiku papis..,
> nodarbojoties ar bezjēdzīgām lietām. Es neredzu
> neko sliktu, ja cilvēks savā brīvajā laikā turpina
> darīt lietas, kas rada pievienoto vērtību.

Katrs gadījums ir citādāks. Man labāk krīts, jo naudas pelnīšana saistīta ar vazāšanos apkārt un jauniem klientiem (visāda veida, no privāta vienreizēja, līdz patstāvīgiem un arī kompānijas). Līdz ar to paplašinās paziņu loks, kā ari nodrošinot kvalitatīvu darījumu, pēc tam attiecīgi varu dabūt sev kaut ko "lētāk". Es ar prieku maksāju citiem par labi padarītu darbu un paralēli pats apgūstu jaunus horizontus.

Par komunālajiem, der precizēt skaitļos, jo atškirība 250 pret 125 ir jūtama, bet 80 pret 40 ne visai, gada griezumā. Kā jau augstāk minēju, sūknis būs jāpēr vienam, nevis 40 dzīvokļiem :)

Bet ir man arī klienti, IT speci, sporta nozares puikas, kas paši lēnā garā būvē. Katram savs.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  ********   **    **   ******  
 **     **  **    **  **     **  ***   **  **    ** 
 **     **      **    **     **  ****  **  **       
 ********      **     ********   ** ** **  **       
 **           **      **     **  **  ****  **       
 **           **      **     **  **   ***  **    ** 
 **           **      ********   **    **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727