UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: rolisdh (212.93.105.---)
Datums: 25/02/2021 12:39

Sveicināti. Vēlos celt māju un esmu ticis līdz tai stadijai kad projektētājs prasa kādas būs mājā iekšsienas.
Pati māja tiks celta no bauroc ecoterm +500 blokiem. Māja ir vienstāvu ap 100m2. Pamati būs pilnie, jeb zem visas mājas (vismaz pagaidām ir tādā ideja).
Tad jautājums - kādu materiālu veidu izvēlēties iekšsienām, lai būtu laba skaņas izolācija?
Viens no varientiem, kas tiek izskatīts - katrā pusē, divās kārtās 12mm ģipškartons, pa vidu 100 metāla karkass ar 100 mm Paroc extra.
Otrs variants ir likt 150 mm (vai 200 mm) Bauroc acustic blokus un tos apmest(cik mm to es nezinu)
un trešais variants ir arī ģipškartons divās kārtās, bet vienīgi koka karkass un tā pati paroc extra.
Prasības galvenās ir skaņas izolācija un konstrukcijas stiprība, lai pēc nepieciešamiības var arī pie sienām pielikt kaut kādus plauktus.
Kā arī interesē protams cik liela ir cenas atšķirība vienam vai otram variantam

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Mairis (213.226.141.---)
Datums: 25/02/2021 12:56

Mūrēšana, apmešana dārgs prieks mūsdienās. Pie tam elektroinstalācija pēc tām jāfrēzē..
Nemaz nerunājot par laika patēriņu.
Man 150m2 mājai visus metāla profilus pa dienu salika. Riģipsi liku 2 kārtās. Virtuvē un citur kur plaukti osb + riģipsis.
Papildus vēl var akustiskās kokšķiedras plāksnes izmantot.
Bet cik pats esmu novērojis estrich grīda dos daudz lielāku akustiku mājā nekā starpsienas.

Saliec uz papīra izmaksas m2 sienai gan gan. Materiāls + darbs + laiks. Tad jau varēsi izdarīt secinajumus.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Mr. (77.219.7.---)
Datums: 25/02/2021 13:19

Metāla profili, virsū osb+reģipsis.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: m. (46.109.83.---)
Datums: 25/02/2021 15:06

Taisni limetus blokus var tikkai spaktelet. Bloki man liekas nopietnaka konstrukcija. Buve tachu sev...

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 25/02/2021 16:15

m. ar traktoru neviens tai siena nebrauks...Pameģini divregipsu sienu sadauzīit...Nu ar kuvaldu protams ka var, bet tie planie starpsienu bloki vel svakaki būs ka ta regipsa siena.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: niks(neīstais) (90.128.26.---)
Datums: 25/02/2021 18:08

Jo lielāka sienas masa, jo labāka skaņas izolācija. Taču arī akmensvate reģipša starpsienā absorbē skaņu. Manuprāt no teorijas viedokļa W112 konstrukcija būs labāka no skaņas viedokļa nekā 150mm gāzbetona sienai. Vēl jau pastāv iespējas izvēlēties speciālu reģipsi (zilio) un speciālu vati, labākai skaņas izolācijai. Bet tas viss sadārdzina. Jārēķina.
Piekrītu arī viedoklim, ka estriht grīda uz putupolistirola izolācijas labi vada skaņu.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: pans (85.254.75.---)
Datums: 25/02/2021 18:53

Es izvēlētos murēt. Vate ir dārgs materiāls. Mūrnieks pie reizes starpsienas uzmauks ātri un vienkārši.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Klauns (193.0.138.---)
Datums: 25/02/2021 19:07

Es sev likšu 75mm profilu, abās pusēs dubulto reģipsi, pa vidu Isover Acoustic vati.

Izvēle bez 100% pamatojuma, tikai, ja man ir koka sijas kā griestu pārsegums, tad kur es tos blokus augšā līmētu klāt?

75mm, jo pa lēto dabūju dzelžus, kā arī vieta mājā jātaupa - uz 20 metriem sienas tie 2,5cm jau ir 0,5kvm.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 25/02/2021 19:42

Dubulta karkasa (kas sasvstarpēji nesaskaras) riģipša sienas, karkass labāk koka (Knauf standartrisinājums). Iekšā vate katrā karkasā, vidū tukšums. Parastā riģipša vietā akustiskās plāksnes var likt.

Bet normāli privātmājā pietiek ar parastu vatētu riģipša sienu, jo galvenās problēmas ir trokšņa pārvade pa konstrukcijām un skaņas pārvade pa šķirbām. Nevis caur sienas plakni.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Janisssssssss (85.254.74.---)
Datums: 25/02/2021 19:50

Klausi kapeikas pisējus un liec reģipsi. Bet ja māju būvē sev , tad visas sienas mūrē.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Joe (193.0.138.---)
Datums: 25/02/2021 22:12

Janissssssss, jampampiņ tukšdirsēj, pirms kaut ko tupi klaigāt, salīdzini 100mm gāzbetona kvadrātmetra cenu un 4 reģipšu + vates + dzelžu kvadrātmetra cenu.

Es parēķināju un man sanāca, ka lielāki kapeikknauzeri ir tieši tie, kas izvēlās mūrēt sienu. Un tas ir, par piemēru ņemot, lētāko Norgips nevis kaut kādu Knaufu.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: TomsC (46.109.24.---)
Datums: 26/02/2021 22:51

Man ar šis pats jautājums ir aktuāls! Man tik pamati būs lentveida un ja mūrēju sienas, tad vēl zem katras starpsienas jātaisa kaut kādi pamati! Kas īstenībā veidos aukstuma tiltiņus un apmetot vēl starpsienas, tām žustot būs baigais mitrums un ja gribēsi ātri celt tad vēl jarēķina klāt mitruma nosūcējs uz ilgāķu laiku! nēsmu rēķinājis kas sanāktu lētāk, bet beigās nosliecos uz dubulto reģipsi! dzīvoklī sev uzliku vienu kārtu reģipsi.. vienīgais kas varēja būt labāk ir skaņas necaurlaidība!

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Klauns (193.0.138.---)
Datums: 27/02/2021 07:59

Ja pareizi saprotu, zem vieglām 100mm gāzbetona sienām var arī nebūt nekādi nopietnkāki pamati apakšā, jo pati betona grīda ir pietiekam nestspējīga, lai sienu bez problēmām turētu. Galu galā viena rešipša loksne sver 25kg - 4 loksnes jau 100kg + vate, dzelži... tāpat ir svars!

Par skaņu grūti teikt, cik liela starpība ir starp reģipša sienu un gāzbetonu, bet pieņemu, ja netaisa to plānāko starpsienu (plānākie dzelži starpsienām laikam ir 50mm), bet 100mm + 48mm reģipsis + kādu no tām vatēm, kas it kā īpaši domātas papildu skaņas izolācijai, tad domāju, ka nevēlamu trokšņu izolāciju ir ok

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: TomsC (46.109.24.---)
Datums: 27/02/2021 10:55

150 mm starpsiena, kas piepildīta ar 40 mm minerālvates slāni, kurā ir 100 mm gaisa sprauga, ko no abām pusēm ietver 12,5 mm biezas ģipškartona plāksnes, dod 50 decibelu skaņas izolāciju, kas ir pilnīgi pietiekoši, lai izsargātos no sadzīves ierīču radītajiem trokšņiem. (pats nerēķināju- raksts ņemts no interneta abc.lv ), bet 150 bauroc blokam ir 41decibili! (apmetot iegusim vel drusku, bet nezinu cik, domāju ka nedaudz , max 2 dB)
Tātad ja uzliekam dubulto reģipsi iegūstam virs 50dB

svars--
dubultā reģipša sienas pirāga svars 1m2 ir apmeram 35kg (ar vati un profiliem!) bet 150 biezums (150*400*600) viens bauroc bloks sver 20,7kg lai uzmurētu vienu m2 sienu vajag 4,1 blokus kas kopā sver 86,24kg (vēl tam no abām pusēm jāpierēķina 2cm apmetums! )

svara atšķirība ievērojama !

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Klauns (193.0.138.---)
Datums: 27/02/2021 11:17

TomsC, man gan liekas, starpsien'am izplat'it'akais ir 100mm bloks. L'etāks, vieglāks, nozog mazāk vietas telpā... so tas svērs krietni mazāk un, protams, skanēs cauri ievērojamāk. Tikai skaļi domāju - patiesība ir kaut kur pa vidu

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Aldiss (95.68.96.---)
Datums: 27/02/2021 17:25

Bauroc Acoustic 100mm starpsienu bloki sver 57,5kg kvadrātmetrā, pluss apmetums no abām pusēm 10mm vēl dod 20kg. Kopā tātad nepilni 80kg uz sienas m2.

Skaņas vājinājums blokiem - 60dB,vēl 4 dB nāk klāt ar apmetumu, kas nav slikts rezultāts. Nav viegli, bet nav arī tā, ka ļoti smagi.

Ja negribas taisīt pamatus,tad betonējot grīdu var starpsienas atrašanās vietā papildus šķērsām ielikt 50 cm armatūras stienīšus slodzes izlīdzināšanai vai zem plānotās sienas likt xps putuplastu eps vietā.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: TomsC (46.109.24.---)
Datums: 27/02/2021 19:19

Es 150mm bloku iedomājos nemt jo tam ir labāka skaņas izolācija un tas biezums ir tuvu reģipša pīrāgam ! vienīgie mani argumenti!

Es ar nēsmu buvnieks un info smeļos no interneta ... un reķinos ar internetā atrastajiem skaitļiem un visu pārējo!

skatoties bauroc majas lapā 100mm sienas blokam skaņas izolācija bez apmešanas ir 37dB . Jautājums, kāpēc mums ir tik ļoti ievērojama skaņas izolācijas atšķirība ? Kādam no mums nav taisnība :D:D

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Sqq (77.219.4.---)
Datums: 27/02/2021 22:26

Nu bet domaju ka sen jau visi zinaja ka rigipsa starpsiena skanu slape labak neka tada pasa biezuma gazbetona starpsiena, ja runa ir par skanas slapesanu.

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Ambrosio (95.68.85.---)
Datums: 28/02/2021 01:29

Aldiss, kur Tu dabūji 60dB skaņas vājinājumu?

Bauro lapā pat biezākajam Acoustic 250 blokam skaņas izolācijas indekss ir 49db. [bauroc.lv]

Daudzslāņu sienām [bauroc.lv]

Knauf metāla karkasa starpsienu W11 sistēmu buklets - [mdbapi.knauf.com] no [www.knauf.lv]

Re: Starpsienu izvēle-bloki vai ģipškartons?
Autors: Aldiss (95.68.96.---)
Datums: 28/02/2021 08:17

Ambrosio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Aldiss, kur Tu dabūji 60dB skaņas vājinājumu?
>
> Bauro lapā pat biezākajam Acoustic 250 blokam
> skaņas izolācijas indekss ir 49db.
> [bauroc.lv]
>
> Daudzslāņu sienām
> [bauroc.lv]
>
> Knauf metāla karkasa starpsienu W11 sistēmu
> buklets -
> [mdbapi.knauf.com]
> no
> [www.knauf.lv]

Ambrosio, Tev taisnība. Vakar rindā pasta sūtījumu, esmu paņēmis neuzticams datus par bauroc skaņas izolāciju. Pareizāk skatīties paša ražotāja deklarētās vērtības, nevis tirgotāja reklāmu.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******   **    **   *******   **    ** 
 **     **  **    **  ***   **  **     **  **   **  
 **     **  **        ****  **  **     **  **  **   
 ********   **        ** ** **   ********  *****    
 **     **  **        **  ****         **  **  **   
 **     **  **    **  **   ***  **     **  **   **  
 ********    ******   **    **   *******   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727