UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: zipsnis (212.3.194.---)
Datums: 22/02/2021 10:08

Sveiki biedri!

Man nepieciešams no skapja līdz mājai (~70m) ievilkt elektrību jaunbūvei.

Lai nepārmaksātu par kabeli man piedāvā pa lētu naudu nopirkt kabeli Axpk 4x50 , kas protams ir pārspīlēti liels. Bet tā kā piedāvātais kabelis ir uz pusi lētāks nekā jauns 4x16mm gribēju uzzināt kādi mīnusi būtu ja es liktu 4x50mm ? Vai pašā sadales skapī vispār tik lielu kabeli elektriķis varēs pieslēgt?


Parametri manam pieslēgumam:

Atļautā maksimālā slodze(kW): 16
Jaunā ievada aizsardzības aparāta:
Nominālā strāva (A): 25
Spriegums(V): 400/230

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: sqq (213.226.141.---)
Datums: 22/02/2021 13:55

Nu priekš tādas jaudas tas ir kārtīgs perebors.
Nezinu kā sadales kastē, bet mājas sadales skapī man jau 4x25 aluminija kabeli bija nedaudz jānošņikā lai smuki savienotu ar ievada rubiļņiku.
Bet izvēle par labu aluminijam ir saprotama dēļ cenas. Es gan domaju ka tev pat pietiktu (mierigi pie tam vēl) ar 4x25 aluminiju.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: sqq (213.226.141.---)
Datums: 22/02/2021 14:01

Papildinasu - sadales kaste es biju domajis to ko uzstada sadales tiikli, bet sadales skapis - tas kas mājā iekšā :)
Resnākam vadam priekšrocība, ka mazāka noslodze, līdz ar to mazāk siltst, ja mājai max slodze, teorētiski ilgāks kalpošanas termiņš un laikam jau arī zudumi mazāki.
Vara kabelis atkal skaitās ilgmūžīgāks (cik es pats urbos cauri info), aumīnijam bija vismaz 25g kalpošanas laiks, tad varam krietni vairāk.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 22/02/2021 14:36

Manuprāt, nekādi mīnusi nav, jo vada resnums neko nepasliktina. Es nezinu kāda šķērsgriezuma vadu ņem pretī pakešautomāti, bet pat ja 50mm ir par lielu, tad mājas sadales skapī var ielikt skrūvējamo din kopni savienojumu no kura uz ievades automātu jau aiziet normāla šķērsgriezuma vadi. Cits jautājums kādā stāvoklī ir pats kabelis - ja tas ir lietots, tad teorētiski tam var būt bojāta izolācija. Bet visādi citādi es nekādas problēmas nesaskatu.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: Greeny (212.3.197.---)
Datums: 22/02/2021 18:16

Nu uzliec uz papīra, cik tad ietaupīsi ar to trako kabeli, lieki savienojumi, grūtāk izlocīt utt. Cik tad maksā 4x16mm, eiro metrā?

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: XYZ (212.3.198.---)
Datums: 22/02/2021 20:37


Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: ArnisLav (80.89.78.---)
Datums: 22/02/2021 21:18

Vilnis_Radio rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Manuprāt, nekādi mīnusi nav, jo vada resnums neko
> nepasliktina. Es nezinu kāda šķērsgriezuma vadu
> ņem pretī pakešautomāti, bet pat ja 50mm ir par
> lielu, tad mājas sadales skapī var ielikt
> skrūvējamo din kopni savienojumu no kura uz
> ievades automātu jau aiziet normāla šķērsgriezuma
> vadi. Cits jautājums kādā stāvoklī ir pats kabelis
> - ja tas ir lietots, tad teorētiski tam var būt
> bojāta izolācija. Bet visādi citādi es nekādas
> problēmas nesaskatu.

Vilnis_Radio atbildēja tik izsmeļoši, ka tur vairs pat nav ko piebilst.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: zipsnis (212.3.194.---)
Datums: 23/02/2021 09:23

Pilnīgi piekrītu. Paldies visiem par atbildēm!


ArnisLav rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Vilnis_Radio rakstīja:
> -------------------------------------------------------
> > Manuprāt, nekādi mīnusi nav, jo vada resnums
> neko
> > nepasliktina. Es nezinu kāda šķērsgriezuma vadu
> > ņem pretī pakešautomāti, bet pat ja 50mm ir par
> > lielu, tad mājas sadales skapī var ielikt
> > skrūvējamo din kopni savienojumu no kura uz
> > ievades automātu jau aiziet normāla
> šķērsgriezuma
> > vadi. Cits jautājums kādā stāvoklī ir pats
> kabelis
> > - ja tas ir lietots, tad teorētiski tam var būt
> > bojāta izolācija. Bet visādi citādi es nekādas
> > problēmas nesaskatu.
>
> Vilnis_Radio atbildēja tik izsmeļoši, ka tur vairs
> pat nav ko piebilst.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: binary (83.177.135.---)
Datums: 23/02/2021 10:01

Vilnis_Radio, cik tur tās DIN kopnes uz 50mm maksā? Un vai tai pašai kopnei var pievienot arī krietni mazāku ("normāla" šķērsgriezuma) kabeli? Jebšu tur jāliek vairākas kopnes, piemēram, samazinot vispirms no 50 uz 25, pēc tam no 25 uz 16?

Vai nebūs tā, ka iecerētais €50 ietaupījums izvērtīsies €5 "ietaupījumā" ar vecu kabeli un liekiem savienojumiem?

Autoram - vai gofrā arī plāno to visu likt? Es liku, bet nu man ir vara kabelis, attiecīgi šķērsgriezums krietni mazāks. Pamatojums - rokot ārā veco kabeli, kurš zemē bija nogulējis kādus 5 gadus, tas praktiski visā garumā bija noklāts ar grauzēju zobu pēdām, vienā vietā pilnībā pārgrauzta ārējā izolācija, vienā - arī iekšējā izolācija pāris dzīslām. Tepat forumā bija minējums, ka gofra varbūt var pasargāt no graušanas sava diametra dēļ - ja tā, tad alumīnija kabelim varbūt var iztikt bez gofras…

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 23/02/2021 10:26

Cenas neesmu pētījis, bet tās kopnes nav tik dārgas - parasta misiņa šina ar skrūvēm, varbūt ir tērauda, visādas jau viņas ir - parastākais savienojums. Nekas netraucē zem vienas skrūves salikt dažāda diametra vadus, mazliet ar āmuru saplacina vadu tā lai smuki viens pie otra pieguļ un kārtīgi pievelk. Uz sliedes liekams variants iespējams ir estētiski ērtāk, bet principā tur var improvizēt - uztaisīt atsevišķu nozarkārbu bez sliedes, var iemontēt tajā pašā skapī, kur visi automāti uz sliedes utt. Galvenais lai visi savienojumi stingri, neļurkājas nekas un adekvāti nosegts ar vāku. Neviens arī nav teicis, ka obligāti ir jāliek šinas savienojumā, var taisīt klasiskā apļveida savienojumā ap skrūvi un veidot savienojumu ar paplāksnēm - galvenais, lai atbilst drošībai - taisi kaut vai paštaisītu savienojumu. Es tajā jautājumā neredzu nekādas problēmas. Protams, ja tu meklēsi speciālu pāreju no 50 uz 25 tad varēsi pasūtīt no kādas zviedru firmas internetā un samaksāsi 30 eur, bet elektrība to nenovērtēs.
Varbūt 50neiks ielien automātā un vispār jautājums nav aktuāls.



Labots 2 reizes. Pēdējo reizi labots 23/02/2021 10:35, labojis Vilnis_Radio.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: XYZ (212.3.196.---)
Datums: 23/02/2021 11:17

Tur gateris paredzēts, ka vajag 50mm kabeli?
Tos 25a mierīgi var slēgt pie 4 vai 6mm, ja trafs ir ne tālāk par 50m.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 23/02/2021 12:30

Ir adapteri dabonami, no ALU uz kaparu, praktiski tur visi resnumi saiet.Adapteris liekas uz to pasu sinu kur automati.Nav dārgi, tirgojas elektro veikalos...

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 23/02/2021 12:33


Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: zipsnis (212.3.194.---)
Datums: 24/02/2021 16:29

axpk 4*16 man izmaksātu ~1.60€/m
Axpk 4*50 izmaksātu 1€/m.

Tas 50mm nav lietots kabelis vienkārši pārpalikums no ruļļa. Normāli cilvēki nepērk 50mm kabeli privātmājai, tāpēc pārdod atliekas tik lēti. Džeks pārdod kaut kur 72m pārpalikumu. Ietaupījums būtu ~ 45€.

Ja jūs sakiet, ka savienojumi šo ietaupījumu samazinās attiecība uz 16mm kabeli, tad protams nav jēgas tērēt laiku ar 50mm kabeli.

P.S. Ir doma likt gofrī. Labāk izdarīt visu kā nākas 1x nevis rakt vaļā pēc tam.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 24/02/2021 17:41

Es tacu ieliku linku kur var apskatit savienojumu, pareju cenas..Tas čakars ar ielocīšanu, savienosanu, tad vel pirkt kadas pārejas...tas nav to 45 eiro vērts.Bet ja nu tomēr izdomasi to kabeli likt...tad uzraksti pēc tam cik laimīgs beigas esi.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: Katls (90.133.12.---)
Datums: 24/02/2021 19:26

Sev uzliku pārejas klemmes blakus sadalei un iekšā ielaidu 8mm2 uz fāzi(2*4mm2) jo alumīniju skaisti ielocīt nevarēja.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: Mr. (81.224.220.---)
Datums: 24/02/2021 20:11

Tāda izmēra kabeli dabūt gofrā arī nav tik vienkārši. Ja ierok tikai gofru un tad mēģina ievilkt kabeli- pilnīgi bezcerīgi, pirms ierakšanas ievilkt tādu kabeli gofrā arī tikai ar traktoru. Ņemot vērā vēl visus iepriekš minētos argumentus- tas neatmaksājas. Taupīt vajag, bet saprāta robežās.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 24/02/2021 20:22

Piekritu, pats esmu čakarejies ar gofras ievilksanu, atmetu ar roku un ieraku tapat...Un ta resna gofra jau ari vairak maksas..Beigas sanaks vel dargāk ka nopirkt nomalu kabeli.

Re: Elektrības pieslēgums (50mm??)
Autors: binary (83.177.135.---)
Datums: 24/02/2021 21:08

zipsnis Wrote:
-------------------------------------------------------
> axpk 4*16 man izmaksātu ~1.60€/m
> Axpk 4*50 izmaksātu 1€/m.

[www.elektrika.lv]
1.37 €/m + piegāde
Nesaku, ka lētākais variants, vienkārši pirmais, kas nāk prātā… elekop.com rāda zemāku cenu, ja vien ir pieejams.

Uzgāju šādu pdf - [media.drakakeila.ee]
Kabeļa svars 4x16 - 370 kg/km, 4x50 - 1025 kg/km. Pārrēķinot uz 70m, tie ir 26kg un 72kg.



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********        **  **     **  **    **  **     ** 
 **              **  **     **  ***   **  **     ** 
 **              **  **     **  ****  **  **     ** 
 ******          **  **     **  ** ** **  **     ** 
 **        **    **   **   **   **  ****  **     ** 
 **        **    **    ** **    **   ***  **     ** 
 **         ******      ***     **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727