UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123456Nākošā
Pašreizējā: 1 no 6
OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: TomsC (46.109.24.---)
Datums: 30/11/2020 23:25

Labdien.

Centos izlasīt visus rakstus par pamatu veidņiem. Vainu palaidu garām vai ar vienkārši nebija neko lielā informācija par pamatu veidņiem no OSB . Un googlejot ar nevaru neko daudz artrast.

Īsi par manu plānu.
Kopējais pamatu augstums ar visu pēdu plānojas 120cm . Pēda 30cm augstumā un 80cm platumā. Pamati 80cm augstumā un 30 cm platumā. Tātad no loksnēm kas ir 125cmx2500 cm varu mierīgi nogriest stremeli, kas der pēdai un atlikušo varu izmantot pamatiem (protams to visu ietinot no vienas puses plēvē). Pamatu veidņu loksnes savstarpēji sastiprinātu ar vītņustieņiem M10 vai M12. Uz vienu loksni domāju likt 20 vītnustienus ar plastmasas distanceriem kas ieturēs 30 cm platumu strap abām loksnēm. Zem uzgriežniem maksimālie lielas šeibas. Gar veidņu apakšējo malu pie pēdas verētu vēl piestiprināt 5x10brusi (jo uz veidnes apakšu ir viss lielākais spiediens).

Vai kādam ir bijus jauna pieredze vai zināšanas par šāda tipa veidnēm? Šada tipa veidnes domāju taisīt jo, 1.kārt - plānojas mansarda stāvs un varēšu OSB izmantot kā segumu grīdai un stalažam buvlaukumā.
2.kārt - varēšu taisīt lēnamun neiesprinkt par to, ka nedēļas laikā nomātie veidņi jāpaspējs izmantot. (nebūs palīgi kas verētu palīdzēt).
3. vītņstieņus vēl arī varēšu izmantot mūrlatai un ispējams spāres sastiprināšanai.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Aldiss (87.110.10.---)
Datums: 30/11/2020 23:40

30 pēda+80pamats ir 110, nevis 120, kas ir iecerētais kopējais pamatu augstums. Tev pamati beidzas līdz ar zemi? Parasti pamati ir 20,30cm augstāku un tad augstums ir vesela osb plāksne virs pamatu pēdas.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: TomsC (217.28.48.---)
Datums: 01/12/2020 10:36

Atvainojos! 90cm pamats, Lieta ir tāda, ka vados pēc kaimiņiem kas apkārt būvē mājas jo pats esmu tikai iegādājies zemi un drīdzumā iešu pie arhitektai, vņiem visiem kopējais augstums (pēda plus Pamats ir 120cm ) . Cenšos sākt plāmnošanu un saprast cik man tas izmaksā lai zinu kad uzsākt celtbniecību!
Pamati noteikti bus 20,30cm virs zemes!

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 01/12/2020 11:26

>>Cenšos sākt plānošanu un saprast cik man tas izmaksā, lai zinu kad uzsākt celtniecību.
Pamati noteikti bus 20,30cm virs zemes!

ja esi tikai ieceres stadijā, tad satraukties par to, ko un kā darīsi pēc diviem gadiem, kad būsi ieguvis pēdējo saskaņojumu projektam ir lieki un pāragri. Varbūt vispār neliksi lentveida pamtus, bet ieliksi pamatu plāksni - nu jau arvien biežāk tās redz izmantojam. Mārupē jau šogad ~katra trešā jaunbūve tiek likta uz plātnes, bet vēl pēc diviem gadiem tādas jaunbūves būs vairums, jo citādi neiekļausies pasīvās vai gandrīz nulles enerģijas patēriņa būves prasībās.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: TomsC (217.28.48.---)
Datums: 01/12/2020 18:50

Zinu, ka dokumentu saskanošana aiznems pamatīgu laiku, bet vai tad tiešām divus gadus?
runājot ar arhitektu, ( kas tajā vietā taisījis vairākiem mājas projektus) teica, ka tur bušot lentveida pamati!
Un pats personīgi ar gribu lentveida! nav jāsatraucas tik ļoti ja kaut ko aizmirsti vai ar kaut ko ne tā ieliec, ir vismaz iespēja kaut ko pārlabot!
Ja nu vienīgi plātņu pamati sanāktu man daudz lētāk!

Bet pagaidām gribētos saprast vai mans plāns ar OSB 22mm ir daudz maz pareizs, un droš :D redzēju rakstu ka viens čalītis ar OSB 18mm plāksnem ielēja.. bet viņam gāja jautri! Aizmirsu piebilst ka noteikti lietu divās kārtās.. Pirmo pusi no rīta puses bet otro vakara pusē! Lai pirmā daļa drusku sacietē un vairs nerada tik lielu spiedienu!

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: agrais (89.254.148.---)
Datums: 01/12/2020 18:58

un divreiz dzīsi masinu ar sukni?Un attiecigi ari maksasi. Tas viss mulkības, normali visu nostute, savelc un lej viena reize. ja pareizi veidnus uztaisīsi, tad nekas nekur neizspiedisies. Bet es nu ieteiktu tomer gatavos veidnus panemt. Atrak montejas, nav nemaz tik dargi, mulķu drosi.....kaut gan...sačakaret jau var visu ko.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: m! (84.237.131.---)
Datums: 01/12/2020 19:07

Arejo malu ka veidni liec extrudeta putoplasta plaksni, nebus velak jarok valja/ciet

Iekseja mala teoretiski var but transejas veidnis + pleve ietiti colligie delji

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Niks (neīstais) (90.133.32.---)
Datums: 01/12/2020 19:59

TomsC - aizdomīgi sekli pamati tev, ...bet nu varbūt. Neesmu būvkonstruktors.
Man ir personīgā pieredze ar OSB.
Izvēlējos OSB, jo māju būvēju pa brīvdienām, kopā arī ar nepieredzējušiem palīgiem, kam arī ir sveša profesionālo veidņu montāža.
Izejas dati arī līdzīgi - māja ar mansardstāvu. Pamatu izmērs 8,5m x 10m.
Pamatu pēdas augstums 20cm (platums 50cm), pamatu augstums 135cm, bet platums 30cm (pēc projekta).
Pamatu veidnes izgatavoju no 18mm OSB. Pašrocīgi "optimizēju" projektu un samazināju pamatu augstumu no 135cm uz 125cm, lai salāgotu ar OSB standarta platumu, kas ir 125cm.
OSB plākšņu savienošanai izmantoju M8 vītņu stieņus. Tos izvietoju 3 līmeņos (nu viens līmenis pa vidu, augšējais un apakšējais ~10cm (īsti vairs neatceros) no plāksnes malām).
'Pēc tam tās OSB plāksnes izmantoju kā "melnos" griestus un arī kā "melno" grīdu uz latām mansardstāvam. Lai tās pie veidņošanas nenošmucētu ar betonu, visas plāksnes tika apskavotas ar plēvi. Ņemot vērā, ka veidņu platums bija 30cm un augstums 125cm, nedrīksti būt korpulents, lai ielīstu šajā spraugā, noliektos un pieskavotu plēvi.
Tas viss "strādā", tikai patiešām ļoti rūpīgi ir jāpieiet pie atbalstu (atstutu) veidošanas apakšējā daļā. Es teiktu, ka atstutes jāliek ir ik pa ~50cm. Man bija retāk un vienā vietā izveidojās "vēders". Man neapzināti (slikta loģistika) sanāca liet divās kārtās. Labi ka tā. Jo, kad ielej "putru", tad paskats kļūts draudīgs, it īpaši manā gadījumā.
Arī otrreiz taisītu no 18mm OSB, jo tās plāksnes tāpat ir diezgan smagas, 22mm būtu vēl smagākas. Ja esi "kačoks" un arī palīgi tādi, tad vari ņemt 22mm. Ja ļoti baidies, tad vītņu stieņus vari ņemt 10mm, bet 12mm būs jau "perebors".

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: TomsC (46.109.24.---)
Datums: 01/12/2020 21:17

Cik rindas Tev bija vertikāli?
Laikam esmu tavu rakstu lasījos blogā!
22mm loksne sver 50kg.. Itkā tik daudz varu pacelt :D
Plānoju likt horizontāli 4 rindas un vertikāli 5 rindas! Un apakšējo pirmo vai pat arī otro rindu horizontāli pastiprināt ar 10x5 brusēm! Tās arī horizontāli ar izurptiem caurumiem un cauri vītņu stieņus!

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Niks (neīstais) (90.133.32.---)
Datums: 01/12/2020 22:29

Tas bija jau 8 gadus atpakaļ un vairs neatceros, cik rindas bija vertikāli (arī foto šajā etapā netika uzņemts), bet 20 vītņstieņi uz vienu loksni būs pietiekami. Es domāju, ka man nebija vairāk par 16.
50kg cementa maiss nav tas pats, kas 50kg OSB loksne. Viņu nevar tā viegli satvert un smuki nolikt nemetot.
Tas pats ir ar it kā vieglajiem gāzbetona blokiem, kuri sver ~23kg. Sanāk viņus krāmēt tādās neērtās pozās, ka vienam pašam ceļot un gribot prātīgi noliekt (uz līmes kārtas taču nesviedīsi) muguru sačakarēt nebūs liela māksla.
Bet nu tam visam ir "jāiziet cauri", lai to saprastu :)

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: TomsC (46.109.24.---)
Datums: 01/12/2020 22:51

Te ir atēls kā tas varētu izskatīties!

[drive.google.com]!

Ja maniem pamatiem tiešām būs 90cm augstums, tad vēl būs mazāks betona spiediens!
Par sūkni kuram jābrauc divas reizes! interneta kolkulators uzrāda 145euro pa braucienu! Tā nemaz nebūtu tik liela nauda ja tas man dotu garantiju, ka veidnes iztur! Sarēķinot šāda tipa veidņu izmaksas ar nomātiem veidņiem, man sanāk izmaksas ļoti līdzigas, (nomātiem veidņiem viens galā netikšu, un būs vajadzīgi palīgi )
Protams vēl apsveru tikai variantus!

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: TomsC (46.109.24.---)
Datums: 01/12/2020 23:01


Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Praktiķis (212.3.192.---)
Datums: 02/12/2020 07:30

Betons spiež uz visām pusēm, ne tikai uz sāniem. Šādus veidņus vienmēr garenvirzienā saskrūvē ar dēļiem vai brusām. Vītņustieņus urbj tieši šajās dēļu vietās- tas papildus dod stingrību. Es parasti pamatu pēdā saspraužu armatūras gabaliņus ,kas kalpo par atduru vertikālajam veidnim- tas jāizdara precīzi- toties pēc tam nav nekas jāmēra, Veidņu izspiešana apakšdaļā nebūs iespējama. Muļķīgi liet divos piegājienos. Pirms liešanas veidņus atrādi cilvēkam kurš ir saskāries ar betona spēku- pašam bez pieredzes būs grūti kritiski novērtēt konstrukciju. Var izmantot plānāku osb,bet tad sānos veido dēļu režģi. Urbumi krustpunktos. Konstruktīvi saturīgāks variants.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Aldiss (195.122.12.---)
Datums: 02/12/2020 09:24

>>Un pats personīgi ar gribu lentveida! nav jāsatraucas tik ļoti ja kaut ko aizmirsti vai ar kaut ko ne tā ieliec, ir vismaz iespēja kaut ko pārlabot!>>

Ko gan tādu varētu aizmirst vai ne tā ielikt? Un ko labosi vēlāk ielietajā estrich grīdā? Nu kāpēc tā mocīties old-school variantā, ja var apstāties, padomāt un izdarīt ar mazāku resusu un laika patēriņu?

Vairumā gadījumu tieši plātne ir ekonomiski izdevīgākais un arī muļķu drošākais risinājums. Ar atseviškiem izņēmumiem - piemēramlslīpas kalna nogāzes vai ezera krastā to nevajadzētu lietot.
Saskaiti izmaksas pamatu plātnei un salīdzini izmaksas pret siltināti lentveida pamati+siltināta betona grīda, excelis stapību parādīs, pat, ja visur liksi apakšā dārgāko ekstrudēto putuplastu.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: TomsC (217.28.48.---)
Datums: 02/12/2020 13:25

Aldiss-- Pašam ir grūti ielikt plātņveida pamatus? Lētāk varētu sanākt arī ,ja to dara firma?

Nepšaubu, ka plātņu pamati ir slikt variants! tik neviens no eošajiem kaiminiem neliek plātņu pamatus! Jāpainteresējas kāpēc ! varbūt ir kāds iemesls! Cik zinu, Grunntsūdens ir ap 1.20 cm no zemes līmeņa. Un grunst izskatās pēc smilis!

estrich jau nav grīti iekalties un pabīdīt šurp turp ja vajag... bet platnu monolītā nebus viegli! Vismaz tāda ir mana vīzija :D kadreiz strādāju santehnikā un un vienmēr likām visas trubas lentveidu pamatos, tapēc laikam ar uz ko tādu vairāk velk!

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: TomsC (217.28.48.---)
Datums: 02/12/2020 13:56

Praktiķis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Betons spiež uz visām pusēm, ne tikai uz sāniem.
> Šādus veidņus vienmēr garenvirzienā saskrūvē ar
> dēļiem vai brusām. Vītņustieņus urbj tieši šajās
> dēļu vietās- tas papildus dod stingrību. Es
> parasti pamatu pēdā saspraužu armatūras gabaliņus
> ,kas kalpo par atduru vertikālajam veidnim- tas
> jāizdara precīzi- toties pēc tam nav nekas jāmēra,
> Veidņu izspiešana apakšdaļā nebūs iespējama.
> Muļķīgi liet divos piegājienos. Pirms liešanas
> veidņus atrādi cilvēkam kurš ir saskāries ar
> betona spēku- pašam bez pieredzes būs grūti
> kritiski novērtēt konstrukciju. Var izmantot
> plānāku osb,bet tad sānos veido dēļu režģi. Urbumi
> krustpunktos. Konstruktīvi saturīgāks variants.

gribētos 22m osb lai var pēc tam kā melno grīdu izmantot mansarda stāvam!
tad varētu likt horizontāli 3 rindas ar vitņustieniem un deļus 25x100mm(ja nemainīsies pēkšņi pamatiem augstums) , vertikāli paliktu 5 rindas.

bet jāizpēta variants, varbūt likt plātņveida pamatus!

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: Janissssss (85.254.75.---)
Datums: 02/12/2020 17:32

Es ielēju pēdu un pa virsu saliku fibo dobtos blokus. Pirmā rinda mūrējas uz javas, parējās vienkārši saliek bez mūrēšanas. Man tas likās ērtāk kā jāties ar osb un uztraukties ka izspiedīs lejot betonu.

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: TomsC (46.109.24.---)
Datums: 02/12/2020 18:59

[drive.google.com]
[drive.google.com]

Drusku pielaboju pēc ieteikuma, bildēs var redzēt!

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: pans (85.254.75.---)
Datums: 02/12/2020 20:49

Kaimiņi tā nedara nav arguments. Kā reizi šodien skatījos video no Krievijas, kur vēl cenšas cilvēkiem pierādīt, ka gāzbetons ir drošs materiāls. Jo tur cilvēki ķieģeli zina, pārējais ir nedroši, nepareizi utt. Tur eksperimentāli parādīja, kā likt ķieģeļu kārtu uz pamatiem pirms gāzbetona ir pilnīgs sviests, bet cilvēki tā dara. Te nu ir tā kaimiņu lieta.
Ja pareizi atceros, Biršs kādreiz pārfrāzejot teica 1,5m pamati nenozīmē 1,5m betons...

Re: OSB 22mm veidni privātmājai.
Autors: ints45 (90.131.142.---)
Datums: 02/12/2020 20:57

Domu gājiens pareizs, es darīju līdzīgi, tikai es lietoju 16-18mm saplāksni un vītņustieņu vietā vienkārši savilku ar drāti. Bez tam gar malām dzinu sāniski 35mm dēļus kurus savilku ar to pašu drāti. Te kaut kur var atrast linku no mana objekta fotogrāfijām. Ar ko Tu zīmē, TomC?

Iet uz lapu: 123456Nākošā
Pašreizējā: 1 no 6


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   ********   **     **  **      **  ******** 
 **     **  **     **  ***   ***  **  **  **  **       
 **         **     **  **** ****  **  **  **  **       
 ********   **     **  ** *** **  **  **  **  ******   
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **       
 **     **  **     **  **     **  **  **  **  **       
  *******   ********   **     **   ***  ***   **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727