UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Garāža lauku teritorijā
Autors: PetrolHead (80.89.79.---)
Datums: 14/06/2020 23:22

Labdien,
Parādījās nepieciešamība uzcelt garāžu pie lauku mājas.
Tā kā gribu garāžu ar nelielu darba zonu, tad kopēja platība varētu būtu 8x7m.

Jautājumi:
1. Sazinoties ar būvvaldi, sapratu - ja cel zem 60m2 projekts nav vajadzīgs, pietiek tikai ar nelielu skici utt.
Vai kāds ir saskāries ar šo? Cik dziļi būvvalde iet iekšā šajās formalitātēs?
2. No kā būvēt sanāks lētāk? Keramzīts vai gāzbetons?
3. Pamati? Kādi pamati gāzbetonam un keramzītam? Vai ir atšķirība?
4. Jumts - vienslīpu.

Ļoti novērtēšu, ja kāds padalīsies pieredzē ar garāžas būvniecību. Varbūt kāds noderīgs padoms?

Re: Garāža lauku teritorijā
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 15/06/2020 10:53

Es nesen saskaņoju autonojumi 5x6m. Jā pietiek ar paša vārdiem aprakstītu paskaidorjumu un bildīti, ko paņēmu no i-neta. Tomēr ir viena nianse, ka tur pie šī izmēra vajadzēs izpildmērījumu plānu, es tagad neatminos, vai tas bija pie iesniegšanas vai nodošanas. Man godīgi būvvalde pateica - iesniedz pieteikumu uz 24m2 (lūk piemrisu, laikam lai nokļūtu mazēkas statusā) un mēs aizveram acis uz patieso izmēru. Man ir lauki. Es esmu skaņojis arī visas citas būves, tāpēc varbūt tāda attieksme.
Pati garāža - var būvēt dažādi, kā gribi, vai tur būs baigā starpība fibo vai gāzbetons nepateikšu. Es laikam liktu gāzbetonu, jo nestspēja sienām garāžai nav būtiska, toties nav jāapmet.
Bet ir cits būtisks jautājums. Ja tu gribi garāžu izmantot kā ikdienas autiņa glabātuvi, tad labāka versija ir nojume, jo slēgtā un varbūt pat siltinātā garāžā tev autiņš baigi rūsēs, vai arī tad jātaisa paaugstināta ventilācija un tad no tām blīvajām sienām nav jēga. Kompromisa variants man šķistu - atklātā nojume, kuras vienā galā ir siltā darba zona.
No otras puses, ja tik tiešām plāno pats remontēt un gribi to darīt komfortā un netaisīt divas būves (nojumi un sito garāžu), tad es laikam taisītu garāžu ar bedri un izveidotu kaut kādas nopietnas ventilācijas spraugas, kuras uz remonta brīdi noslēdz, bet godīgi sakot kaut ko tādu es neesmu dzīvē redzējis nekur. Tāpēc ir pamats aizdomām, ka šāda doma nav diez ko dzīvospējīga - laikam tādēļ ka taisi kādas spraugas gribi - tāpat slikti ventilēsies.
Rūsa ir pats ļaunākais autiņam, viss pārējais ir nomaināms.

Re: Garāža lauku teritorijā
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 15/06/2020 16:52

Ir lauki un ir lauku ciemats/ciems. Pirmajā līdz 60 m2, otrā līdz 25 m2. Pārējais atkarīgs no vietējās būvvaldes. Ja grūtības ko saprast, jāņem projektētāju kaut tikai konsultācijām, lai uz pirkstiem apskaidrotu lietas.

Re: Garāža lauku teritorijā
Autors: Niks (neīstais) (90.128.60.---)
Datums: 15/06/2020 17:32

1. Sazinoties ar būvvaldi, sapratu - ja cel zem 60m2 projekts nav vajadzīgs, pietiek tikai ar nelielu skici utt.
Vai kāds ir saskāries ar šo? Cik dziļi būvvalde iet iekšā šajās formalitātēs?
A: Pieredzes nav. Bet droši vien pietiktu ar paskaidrojuma rakstu.
2. No kā būvēt sanāks lētāk? Keramzīts vai gāzbetons?
A: Ja būvē pats, tad ir svarīgi saprast, kas labāk padodas - mūrēt keramzīta blokus, vai līmēt gāzbetonu. Es mūrēt nemāku, tāpēc viennozīmīgi izvēlētos gāzbetonu, kas jālīmē. Cena šajā gadījumā man nespēlētu lomu.
3. Pamati? Kādi pamati gāzbetonam un keramzītam? Vai ir atšķirība?
A: Atšķirības nav. Droši vien, ka lentveida.
4. Jumts - vienslīpu.
A: Vienslīpu protams ir visvienkāršākā konstrukcija

Re: Garāža lauku teritorijā
Autors: binary (90.130.101.---)
Datums: 15/06/2020 23:16

Niks (neīstais) Wrote:
-------------------------------------------------------
> 4. Jumts - vienslīpu.
> A: Vienslīpu protams ir visvienkāršākā
> konstrukcija

Autoram plānojas 7x8 m ēka (mērot starp iekšsienām vai ārsienām?), pieliekam vēl pārkari, kaut kādu nebūt slīpumu - nu tur kokmateriālu vajag tā ap ~9m garumā. Tiešām "visvienkāršākā konstrukcija"? Jebšu es kaut ko ne tā rēķinu?

Re: Garāža lauku teritorijā
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 16/06/2020 11:14

Nu tur būs jāaudzē kopā garums, bet tas būs jādara šā vai tā arī pie divslīpu jumta visticamāk, jo minimālais laidiens ir 7m.
Protams, ka tik liels vienslīpu jumts varētu izskatīties mazliet dīvaini, ņemot vērā ka visticamāk lauku mājas ir klasiskās divslīpu ar tradicionālā stāvuma jumtu. Es tādai brīvstāvošai būvei noteikti liktu klasisko divslīpo un iegūtu kaut kādu pieklājīgu glabātuvi augšā - piemēram kokmateriālam.
Bet darīt katrs var kā grib, turklāt laukos estētika pamatā attiecas tikai uz pašiem sētas iemītniekiem.

Re: Garāža lauku teritorijā
Autors: binary (90.130.101.---)
Datums: 16/06/2020 14:06

Man šķiet, ka divslīpu jumta gadījumā varētu iztikt arī ar 6m kokmateriāliem bez audzēšanas garumā.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 16/06/2020 14:06, labojis binary.

Re: Garāža lauku teritorijā
Autors: ints45 (87.110.75.---)
Datums: 16/06/2020 18:35

Varbūt autors var nedaudz padomāt par plānotās ēkas vizuālā izskata uzlabošanu. Pretējā gadījumā būs parastais briesmonis ar plakano jumtu, kuram ar laiku apbūvēs apkārt piebūves uz sa...irsīs kārtējo Latvijas viensētu

Re: Garāža lauku teritorijā
Autors: m. (84.237.129.---)
Datums: 16/06/2020 18:49

Man patik plakani jumti... loti labi sader ar kadu senaku jumta formu un atstaj to vizuala prieksplana ka vertigako...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **        **  **     **  ********   *******  
 **  **  **        **   **   **   **        **     ** 
 **  **  **        **    ** **    **        **     ** 
 **  **  **        **     ***     ******     ******** 
 **  **  **  **    **    ** **    **               ** 
 **  **  **  **    **   **   **   **        **     ** 
  ***  ***    ******   **     **  ********   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727