UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Loga montaazha
Autors: Bumbis (45.56.228.---)
Datums: 22/05/2020 17:41

Plaanojaas logu montaazha jaunbuuvee.
Buuveets no Bauroc. Saasta, lai monteetu logu ar montaazhas lentaam vajagot no saakuma gaazbetonu apmest lai lenta pieliptu. Kaa tur iisti ir?
Varbuut ir kaads links uz montaazhu pieejams tieshi uz gaazbetonu?
Paldies

Re: Loga montaazha
Autors: Pāvels.O mob (90.133.42.---)
Datums: 22/05/2020 18:32

Tā runā, apmest/novilkt lai nav tukšumu un pirms montāžas vēlams noiet ar grunti. Man vismaz tā teica montētājs. Cik prasa par montāžu?

Re: Loga montaazha
Autors: Pāvels.O mob (90.133.42.---)
Datums: 22/05/2020 18:33

P.S. Man keramzīta bloki

Re: Loga montaazha
Autors: Praktiķis (80.89.72.---)
Datums: 22/05/2020 20:38

Ir dažādi veidi kā noblīvēt lentas. Ja virsma raupja pie kuras lenta nelīp,var ņemt lentas kam pašlīmējošā kārta iestrādāta tikai līmēšanai pie loga. Pie sienas līmē uz hermētiķi. Vēl variants lentu stiprināt ar līmjavu. Savienojuma vietu pārklājot ar sieta lentu- ātri,lēti un ar garantiju.

Re: Loga montaazha
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.134.---)
Datums: 23/05/2020 22:11

Praktiķis rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Ir dažādi veidi kā noblīvēt lentas. Ja virsma
> raupja pie kuras lenta nelīp,var ņemt lentas kam
> pašlīmējošā kārta iestrādāta tikai līmēšanai pie
> loga. Pie sienas līmē uz hermētiķi. Vēl variants
> lentu stiprināt ar līmjavu. Savienojuma vietu
> pārklājot ar sieta lentu- ātri,lēti un ar
> garantiju.


SIGAi tāpēc ir domāts tāds produkts kā Dockskin,kas ir domāts uzklār raupjā,gludām virsmām,uz kur;am plānots stiprināt to lentu. Pats Dockskin izmantoju plēves salaidumam ar slursteni,vnk pa smuko viss tur tika sakārtotsd izmantojot Siga lieliskos produktus. Iesaku!

Re: Loga montaazha
Autors: Niks (neīstais) (90.128.11.---)
Datums: 24/05/2020 20:52

Es no gāzbetona celta mājai pirms logu montāžas manuprāt logu ailas ar Sakret BAK apdarināju. Tās logu līmlentas baigi stipri pie tām turējās.

Re: Loga montaazha
Autors: Bumbis (45.56.228.---)
Datums: 27/05/2020 21:59

Vai ir arii variants ielikt logus uz putaam un peec tam pie apdares taas lentas likt pie reizes vai taa cauri neies? :)

Re: Loga montaazha
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 27/05/2020 22:17

Penosilam ir tāds šmāķis, kaut kas līdzīgs hidroizolacijai. Domats smerēt uz putām, praktiski pilda to pasu funkciju ko lenta. Nosaukumu neatceros, bet bija Kuršos...Kaut kur Yutubē klejoja video par to,Laikam raidījumā Laiks majai.

Re: Loga montaazha
Autors: Aldiss (91.105.12.---)
Datums: 27/05/2020 22:18

Ārējās lentas uzdevums ir aizsargāt putas no ultravioletajiem stariem līdz brīdim, kamēr veic apdari. Dažkārt tas notiek mēnesi vai pusgadu vēlāk. Tātad nav jēgas ārējās lentas likt pie apdares veidošanas.
Iekšējās lentas uzdevums savukārt ir nodrošināt tvaika izolāciju. Veicot loga apdari, tvaika izolāciju var veidot arī savādāk-kaut vai nokrāsojot aili un ap to, jo tvaiks tikpat labi ienāks no bloka puses.

Ar lentām amatierim vieglāk putas iepūst- sanāk pūst tādā kā maisā, nevis kur otra puse vaļā.

Man sanāca logus mainīt Ziemassvētkos, ārējo apdari protams tajā laikā neveicu.

Maija sākumā baltās Penosil lentas putni- zvirbuļi un strazdi - bija krietni paplūkājuši un aiznesuši uz savām ligzdiņām.

Re: Loga montaazha
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 27/05/2020 22:23


Re: Loga montaazha
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 28/05/2020 01:04

Es vispāŗ esmu palicis skeptiks uz visu to pedantisko šķirbas aizdari. Es biju ielicis logus dažādās versijās - ir uz putām un ir kur vate sastūķēta vienkārši. Viss ir super abos variantos. No ārpuses man vienkārši nosedz koka līste to spraugu, no iekšpuses attiecīgā istabas apdare, vai nu koka līste vai apmetums. Neredzu it nekādu starpību. Pirmos logus mēģināju tur baigi ar tvaika izolāciju visu pārējo - secinājums nav atšķirība. Tas kas vienīgais manā izpratnē ir svarīgi - logus iznest ārā precīzi siltumizolācijas līmenī, nevis veidot ailes un tad cīnīties ar aukstuma tiltiem un nokrišiem.
Es esmu arī pārbaudījis kāda ir situācija gan putām gan vatei - nekāda mitruma vai problēmu nav. Caurpūšana nekāda nenotiek. Tāpēc es vairs neticu lentām utml. brīnumlīdzekļiem. Man jau ir 10 gadi tādiem risinājumiem un neredzu iemeslu, lai tur kaut kas mainītos. Gāzbetons un keramzīts, nav starpība. Keramzīts tāpat jāapmet, gāzbetonam un kermazītam visticamāk tāpat būs siltumizolācija virsū. Škirbas aizdare reāli sanāk - siltimuziločija no sienas pret siltumizolāciju šķirbā. Kur tur vēl lenta vajadzīga? Tikpat labi tad var tās lentas arī līmēt uz sienas pirms siltumizolācijas!?
Svarīgi ir panākt to. lai āra nokrišņi, slīpais lietus nevarētu nonākt tajās šķirbās, jo īpaši apakšdaļā, tāpēc - pirmais ir lāsenis, tad āra apdare, lai viss smuki notek.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 28/05/2020 01:11, labojis Vilnis_Radio.

Re: Loga montaazha
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 28/05/2020 06:20

Pilnīgi piekritu Vilnim...Es ari ar tām lentām neiespringstu.Laika gaita esmu par to runajis ar vairakiem logu licejiem un daziem tirgotajiem.Tie smīn bārdā....un pasi saka ka nekada liela jega no ta neesot. Nezinu, man ari nekadu problemu ar logu liksanu bez lentam nekad nav bijis, ne sev ne kadam citam.Vismaz nekādas pretenzijas nekad nav bijušas. Un salikti logi ir ļoti daudz...

Re: Loga montaazha
Autors: Praktiķis (212.3.194.---)
Datums: 28/05/2020 08:03

Esmu saskāries ar tādu lietu,ka putas ar laiku neiztur loga rāmja un ailes savstarpējo termisko staigāšanu un atraujas no vienas no virsmām (parasti no sienas) . Šādā situācijā lentas glābj no caurpūšanas.

Re: Loga montaazha
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 28/05/2020 08:59

Tur pamatīgi tad jau aile nostaigājusi, ja jau pat šķirba paveras. Es varu pieņemt, ka tā varētu notikt karkasa būvēs. Starp citu karkasa tipa būvē, jeb koka ailēs es vienmēr stūķēju vati. Viņa plaisu nemūžam neuztaisīs, savukārt minerālajām sienām (kurām parasti nāk fasādes vate un apmetums, es lieku putas un tad tās putas apmet līdz loga rāmim ar to pašu apmetumu. Loga rāmi ar krāsotāja lentu aplīmēju. Kamēr apmetums svaigi uzvilkts uzmanīgi noņemu lentu un sanāk akurāta ārējā apdarīte. Jā šitā es darīju arī savam dzīvoklim, kur fasādes vate nebija - arī putas.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 28/05/2020 09:03, labojis Vilnis_Radio.

Re: Loga montaazha
Autors: Pašdarbnieks (77.219.3.---)
Datums: 28/05/2020 13:12

Jaunbūvei tās lentas nodrošina vismaz to, ka tās putas saulē neizdeg, kamēr sienas, bez apdares stāv. Un lielai daļai būvētāju, plikas, nenosiltinātas sienas gadiem stāv... tad tās putas vienkārši izbirst ja pieskaras..

Re: Loga montaazha
Autors: ETT (78.84.90.---)
Datums: 28/05/2020 15:44

Nav jau aizliegts arī no ārpuses no sākuma iespiest šuvēs atbilstoša resnuma putupolietilēna "šņori", no iekšpuses piepūst saudzīgi ar putām, nemākulības sekas nogriezt un nosmērēt ar silikonu. Būs Jums gan tvaika izolācija no iekšpuses un salīdzinoši ilglaicīgi UV droša, putnus sevišķi neinteresējoša hidroizolācija no ārpuses...



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******   ********   *******   ******** 
 **     **  **    **     **     **     **  **    ** 
 **     **  **           **     **     **      **   
 *********  **           **      ********     **    
 **     **  **           **            **    **     
 **     **  **    **     **     **     **    **     
 **     **   ******      **      *******     **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727