UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Arturs112 (78.84.123.---)
Datums: 12/12/2019 21:06

Labvakar, plānoju celt māju (~90kvm) Liepājā un šobrīd nevaru izlemt par apkures sistēmu. Domāju par malkas/granulu katlu , cik noprotu man vajag 10 kw. Bet kad sāku rēķināt granulu izmaksas mēnesī, man sanāk ,ka vajadzēs aptuveni 1 tonnu mēnesi jeb aptuveni 180 eu, bet ja salīdzinu ar savu šobrīd esošo dzīvokli (40 kvm) ,kur par apkuri mēnesi ir 30 eu. Un šobrīd esmu neizpratnē par to vai es ko nesaprotu vai kā jo granulu katlam taču vajadzētu būt lētākam par pilsētas apkuri.... Vai kāds var ieteikt apkures katlu ? Ekonomiskais aspekts ir svarīgs.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Tinis (95.68.14.---)
Datums: 12/12/2019 21:53

Kā tās granulu tonnas tika aprēķinātas? Oktobrī, novembrī ir viens patēriņš, janvārī cits. Un 30 eiro mēnesī ir par kuru mēnesi?

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 12/12/2019 22:16

Aizej uz VIRĀŽU D, Lauku ielas galā, tur kur gazes uzpilde. Vini par samera labam cenām piedava gazes uzstadīšanu, Ja japerk gan granulas, gan gaze, tad manuprat labak un ertak gaze, liela atsķirība nebūs. Un gazes cisterna ar katlu sanaks pat letak neka labs granulu katls ar apsaisti. Man , pec rupjiem aprekiniem,gazes katls un cisterna butu sanacis ap 4000 eiro.Es savu apsverumu deļ paliku pie malkas katla...Tad nu Grobinas katls, akumulators un apsaiste sanaca aptuveni tapat.Radiatorus un trubas pa maju nereķinu, tas javelk tapat, vai gaze vai granulas vai malka.Vienīgi gazei bez skursteņa var iztikt, tas tomer ari salecās kapeika. Bet ja ņemtu kadu krutaku katlu, un granulnieku, tad cipars stipri salektos uz augsu....Cik zinu, tad apmeram tadas kvadraturas majai gazes izmaksas ir 50-60 eiro menesī cauru gadu. Nu tur arī siltais ūdens iekšā. Ta vismaz manam draugam sanak...Viņam gan pilsetas gazes vads, varbut tur izmaksas citas. Zinu ka privatmajas perk gazi no LT, tur sanakot letak....Tas tiem kam cisternas pie majas. Nu kaut ka ta...Jā, ir ari tadi kas sledzas pie pilsetas apkures. Ka reizi viens paziņa ir procesa. Nezinu gan kadas tur bus izmaksas ikdienas lietošanai, tik zinu ka siltummezgls izmaksas ap 2000 eiro

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Ambrosio (46.109.166.---)
Datums: 13/12/2019 01:15

Arturs112 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Labvakar, plānoju celt māju (~90kvm) Liepājā un
> šobrīd nevaru izlemt par apkures sistēmu. Domāju
> par malkas/granulu katlu , cik noprotu man vajag
> 10 kw.

Kādas mājai sienas, logi, siltinājums?

Kādi aprēķini tika veikti, lai nonāktu pie secinājuma, ka būs vajadzīgi 10 kW? Paņemta norma 100 w/m2 no padomju laika caurajām daudzīvokļu mājām un pareizināts ar 90 m2 + rezerve?

Apkures jaudu rēķina pie aptuveni 40 grādu starpības starp iekšas un āra temperatūru, piemēram, +20 iekša, -20 ārā. Attiecīgi vidēji apkurei būs nepieciešams mazāka jauda, jo parasti ārā nav tik auksti.

> Bet kad sāku rēķināt granulu izmaksas
> mēnesī, man sanāk ,ka vajadzēs aptuveni 1 tonnu
> mēnesi jeb aptuveni 180 eu,

Aprēķinu studijā. Vai tika ņemts vērā, ka katls lielāko daļu laika kursies ar jaudu, kas ir tikai daļa no 11kW?

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Arturs112 (78.84.123.---)
Datums: 13/12/2019 01:36

Mans aprēķins par 180 eu mēn:
[majam24.lv]
šim norādīts ,ka der uz 100kv māju. Un komentāros norādīts:
"Ar vienu bunkura iekrāvumu pietiek 3-7 dienām, atkarībā no vēlamās telpas temperatūras un mājas siltumpretestības."
bunkurs - 180kg
tātad mēnesī 180*4= ~720kg+
granulu cena aptuveni - ~170 eu / tonnā. = 119 eu pie labākā scenārija.
30 eu / mēn ir iepriekšējā mēneša rēķins, tātad attiecīgi par oktobra siltumu.

Ja salīdzina :
[liepajasenergija.lv]
kur norādīts : 54,95 Tarifs, EUR/MWh (bez PVN)​​ , jeb 66,49 eu
un
[commodus.lv]
granulu aprēķinu ( izlabojot to uz 180 eu/t tad sanāk 38,45EUR/MWh

Gandrīz 2 reizes lētāk.... vismaz uz papīra....

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Ambrosio (46.109.166.---)
Datums: 13/12/2019 02:54

Arturs112, nu mājas lapā aprēķins ir drošais varians pārdevējam, lai pēc tam klienti nepiesienas, ka viņiem nepietiek. Diezgan jāpacenšās, lai uzceltu tādu māju - šķūni, kas neatbildīs LV būvnormatīviem un kura patērēs 100w/m2 kā padomju nesiltinātās mājās. Labāk, lai kāds specs izrēķina konkrētās mājas siltumzudumus un tad pieskaita karsto ūdeni, un izrēķina vēlamo katla jaudu. Normālai mājai var arī pirkt šo 10kW katlu, būs ar rezervi, vienkārši nestrādās ar pilnu jaudu. un granulu patēriņš būs mazāks.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Tinis (95.68.14.---)
Datums: 13/12/2019 07:37

Arturs112 rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Mans aprēķins par 180 eu mēn:
> [majam24.lv]
> šim norādīts ,ka der uz 100kv māju. Un komentāros
> norādīts:
> "Ar vienu bunkura iekrāvumu pietiek 3-7 dienām,
> atkarībā no vēlamās telpas temperatūras un mājas
> siltumpretestības."
> bunkurs - 180kg
> tātad mēnesī 180*4= ~720kg+
> granulu cena aptuveni - ~170 eu / tonnā. = 119 eu
> pie labākā scenārija.
> 30 eu / mēn ir iepriekšējā mēneša rēķins, tātad
> attiecīgi par oktobra siltumu.
>
> Ja salīdzina :
> [liepajasenergija.lv]
> kur norādīts : 54,95 Tarifs, EUR/MWh (bez PVN)​​ ,
> jeb 66,49 eu
> un
> [commodus.lv]
> granulu aprēķinu ( izlabojot to uz 180 eu/t tad
> sanāk 38,45EUR/MWh
>
> Gandrīz 2 reizes lētāk.... vismaz uz papīra....
------------
Tāpēc vajag salīdzināt kWh izmaksas dažādiem apkures veidiem, nevis paņemt siltāko apkures sezonas mēnesi dzīvoklim un salīdzināt ar kaut kādu komentāru internetā-"viens bunkurs 7 dienām". Pašam jārēķina.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: SerViss (213.226.141.---)
Datums: 13/12/2019 07:39

100 kvm namiņam, kurš tiks pieņemts ekspluatācijā pēc 2020. gada, energopatēriņš gadā kopā nedrīkstēs sasniegt 6 Mwh. (Neapgalvoju, bet palabojiet, ja kļūdos.)
Liepājas piejūras klimatā jaunceļamai ēkai viennozīmīgi izskatītu gaiss-ūdens siltumsūkni. Šodienas situācijā Mwh cena granulām un gaiss-ūdens siltumsūknim ir praktiski vienāda.(ap 40 EUR/Mwh). Kādi apsvērumi varētu likt ņemties ar kurināšanu pie tik maza patēriņa (zem 240 Eur gadā).
Ja celsies elektrības cena, tad tas granulu cenu varētu ietekmēt pat vairāk nekā siltumsūkni ar viņa patreizējo COP 3,5.
Tikai pārdomas, nekādi ieteikumi. Nekas nav pastāvīgs - ne piejūras klimats, ne tehnoloģijas.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 13/12/2019 08:09

Nu ja ir radiatori, tad nekāda ekonomija ar SS nebūs - vajag siltās grīdas visur.
Tas SS g-ū ir kā melnais zirdziņš - visi saka, ka baigi labi un forši, bet reāli pamatot dzīvē neko nevar.
Protams autoram, ja gāzes vads iet gar māju, tad viennozīmīgi gāze, bet čakarēties ar bunkuru, kuru kaut kur teritorijā ir jānovieto, uzpildes vietu, lai varētu mašīna ērti piebraukt u.t.t.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Pašdarbnieks (84.237.135.---)
Datums: 13/12/2019 08:20

Man ir 160m2 ar granulām apkurināmā platība. Temperatūru uzturu ap 18 grād. Man sanāk 4-5 maisi uz 8 dienām. Naudas izteiksmē vidēji eiriķis dienā. Tas ir pie šādas āra t.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Mairis (80.233.152.---)
Datums: 13/12/2019 09:43

SerViss rakstīja:
-------------------------------------------------------
> 100 kvm namiņam, kurš tiks pieņemts ekspluatācijā
> pēc 2020. gada, energopatēriņš gadā kopā
> nedrīkstēs sasniegt 6 Mwh. (Neapgalvoju, bet
> palabojiet, ja kļūdos.)
> Liepājas piejūras klimatā jaunceļamai ēkai
> viennozīmīgi izskatītu gaiss-ūdens siltumsūkni.
> Šodienas situācijā Mwh cena granulām un
> gaiss-ūdens siltumsūknim ir praktiski vienāda.(ap
> 40 EUR/Mwh). Kādi apsvērumi varētu likt ņemties ar
> kurināšanu pie tik maza patēriņa (zem 240 Eur
> gadā).
> Ja celsies elektrības cena, tad tas granulu cenu
> varētu ietekmēt pat vairāk nekā siltumsūkni ar
> viņa patreizējo COP 3,5.
> Tikai pārdomas, nekādi ieteikumi. Nekas nav
> pastāvīgs - ne piejūras klimats, ne tehnoloģijas.

Jā ir ok. Varētu uz tiem 100m2 pat būt mazāk par 6Mwh
Man uz 186m2 gadā 8.2Mwh viss kopā jeb 44kWh/m2.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Sezams (80.232.240.---)
Datums: 13/12/2019 10:12

18 grādi, tad tā varētu būt. Nu nezinu vai normāli ir dzīvot 18 grādos - varbūt ar džemperiem un siltām zeķēm....

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: vent (212.70.177.---)
Datums: 13/12/2019 10:59

Jāsāk jau ar to, ka nekad un nekas nebūs lētāks par centralizēto siltumu. Varbūt vēl, ja rēķina tikai kurināmā izmaksas, bet kopā ar iekārtu nolietojumu, sākotnējām investīcijām pilnīgi noteikti lētākais ir centrālais. PIegādātāja tarifā ir ietvertas visas izmaksas, ne tikai kurināmā. Ja no tā tarifa atņemsi iekārtu, infrastruktūras utt. izmaksas, tad sanāks lētāks, kā jebkas. Tāpēc pret tarifiem nav pat jēga salīdzināt, jo tad tev jānem visas izmaksas 15-20 gadu periodā ar nākotnes cenu prognozēm. un rezultātā pat labākā granulu sistēmas izmaksas būs lielākas kā centrālajam siltumam.

man 360m2 māja 90'gados būvēta, kas nozīmē, ka nekāda dižā efektivitāte nav. Izmaksas šajā ap nulli temperatūrā ir 0,72 Eiro/m2, jeb 260E/mēnesī pie 22* telpās. Briketes un kā jau malkas katls vien 80% efektivitāte. Sanāk tāda vidēja efektivitāte. Bet tāpat rēķinot uz taviem 90m2 sanāk 65e/mēnesī. Līdz 100/120e varētu aiziet, ja cauru mēnesi -10*līdz -20*. Bet jaunbūve diezvai būs tik neefktīva kā manējā, tomēr granulu cena (150-170E/palete) varētu apēst to efektivitāti.

Nez, manuprāt, šobrīd lētākais, saprātīgākais variants ir malka +akumulācias tvertne + saules kolektori (silst ūdens, nevis ražo elektrību).
Ērtākais - Gaiss/ūdens siltumsūknis+ akumulācija+ saules kolektori.
kamēr vēl nebūvē, tikmēr vari izplānot mājas jumtu tā, lai lielākā plakne pret Dienvidiem. Saules kolektori reāli laba fīča. Kaimiņš jau 3 gadus lieto un man skauž. kurina tikai novembris-februāris un arī kā kuru ziemu. marts-aprīlis siltumu nodrošina kolektori + marts-septembris siltais ūdens bez maksas silst (sūkņa el.patēriņa izmaksas).

Gāzi ignorēju, jo kominikācija ar LG/Gaso mani uzvelk no pirmās minūtes. Alerģija pret to iestādi.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 13/12/2019 11:50

Vent. Par saules kolektoriem tev kaimiņš piefantazē. Man ir saules kolektors, tā ir laba lieta, tomēr jābūt reālistam. Kolektoru nevar tā uzstādīt, ka oktobrī nodrošina siltumu un silto ūdeni, varbūt kādu dienu jā, bet reāli oktobris ir stipri patumšs mēnesis. Arī par jaudu - ja uzliek kolektoru tā, lai viņš pietiekami ražotu sept., okt., apr., maijs - tad vasarā jūn, jūl, aug. viņš būs jādzesē kā atomreaktors, jo tajos mēnešos viņam ražība palilinās 3 reizes. Normāli kolektoru liek ar aprēķinu uz vasaras mēneša vajadzībām, ne lielāku. Lēti viņi nav, es pats pirku pa lēto un pats uzstādīju un tad jau arī nu tā ar to atpelnīšanos ir kā ir.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Aldiss (195.13.217.---)
Datums: 13/12/2019 12:39

Gaiss-ūdens siltumsūkni kombinēt ar saules kolektoriem īsti nav jēgas,jo pie +20 grādiem siltumsūkņa COP ir 8.0 un elektrības patēriņš siltuma iegūšanai ar siltumsūkni daudz neatšķiras no elektrības patēriņa dzenājot sūkni uz saules kolektoru.
Starpība patēriņā ir, bet ne tik liela, lai nosegtu paneļu iegādes un uzstādīšanas izmaksas ģimenei ar vidēju siltā ūdens patēriņu un bez baseina pārskatāmā laika periodā.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Arturs112 (78.84.123.---)
Datums: 13/12/2019 12:42

Paldies par padomiem, domāju siltajā laikā lietot pilsētas silto ūdeni ,un nelietot katlu vispār.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Tinis (95.68.14.---)
Datums: 13/12/2019 12:48

Pie mēneša rēķina 30 eiro un apkures tarifa 6,6 centi par kWh, dzīvoklis ir patērējis mēnesī 455 kWh.
Koksnes aptuvenā siltumspēja ir 4 kWh/kg. Tas nozīmē, ka lai dabūtu 455 kWh, jāsadedzina 114 kg granulu. Nav nekādu tonnu mēnesī oktobrī. Vari vēl pieskaitīt kādus 20%, kas aiziet skurstenī.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: vent (212.70.177.---)
Datums: 13/12/2019 15:28

Vilnis_radio
Tev pilnīga taisnība lielos vilcienos. Kaimiņš ņēmis vēra to visu, ko raksti. Šim gan baseins, gan siltās grīdas cokolā, ar to visu tad arī dzesē vasarā. Viss saslēgts caur vienu akumulāciju un kolektori silda tikai akumulāciju. pats regulē ko nu pašam vajag atkarībā no gadalaika. Man arī līdzīgi, ir gan vajadzība pēc siltumenerģijas vasarā, gan iespēja dzesēt. Turklāt man jumts ideāli piemērots un būtībā siltumtrase tikai līdz kurinātavai. Akumulācija man jau ir.
Par dārdzību diskutabli, kā jau raksti pašam nav problēmu uzlikt un ārpus Latvijas kolektori stipri lētāk. Arī Leiši brauc te uzstāda par lētākām naudām kā mūsu firmeles prasa. Starpcitu, sāk piedāvāt elektroniskās ēnošanas žalūzijas komplektā kolektoriem, lai var noēnot vajadzības gadījumā. Bet gan jau, ka tas maksā labu naudu.
Turklāt, ja tā vajadzība (vasarā) ir tiešām tik liela, tad jau viennozīmīgi izdevīgi. Iedomājies ar jebko apsildīt 150m2 cokolu + 10m3 baseinu cokolstāvā + karsto ūdeni. Ziemā tikai karstajam ūdenim un radiatoru lokiem. Bet cenas starpība starp 1 kolektora sistēmu un 5 kolektora sistēmu ir salīdzinoši neliela, pie nosacījuma, ka akumulācijas tvertne jau ir ar visu siltumaini.
Nu man tā šķiet.

Tinis kolosāli izskaidroja aprēķinu par dzīvokļa siltuma konvertāciju uz granulām.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 13/12/2019 17:31

Es provizoriski rēķināju arī no saules radiācijas aspekta un man sanāca, ka vienīgais reālais izdevīgums ir tikai rēķinoties ar vasaras maksimālo vajadzību, ne vairāk. Es uzliku 1 vakuuma kolektoru ar šķiet kādām 20 caurulēm. Praksē varbūt varētu vēl 10 pielikt, bet ne otro bloku, tas būtu par daudz bišķi jau. Visi pārējie bloki vairs neatpelnās vispār, neskatoties uz to ka ir visa pārējā sistēma. Man pats kolektors izmakāja 400 eur. Bet nu vispār diezgan piņķerīgi tomēr to visu saslēgt, jo īpaši uzlikt korekti pašus kronšteinus kolektoram.

Re: Apkures sistēma mazai privātmājai pilsētā.
Autors: Mairis (90.139.1.---)
Datums: 13/12/2019 18:19

Starp citu runājot par ūdens sildīšanu. August .lv tgd piedāvā tādus.
[www.august.lv]

Cena ar ok. Kāds nav pētījis smalkāk???

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  ********   ******   **     ** 
 **   **   **        **        **    **   **   **  
 **  **    **        **        **          ** **   
 *****     ******    ******    **           ***    
 **  **    **        **        **          ** **   
 **   **   **        **        **    **   **   **  
 **    **  ********  ********   ******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727