UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 8 no 11
Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 07/09/2018 20:35

Vispār es atminos, ka bezizejā saulē es ar kartonu taisīju ēnu un stara vietu un ar srakanajām brilēm darbojos un to ko vajadzēja to izdarīju. Ir arī tāda metode.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.47.---)
Datums: 07/09/2018 21:44

Hm… Laikam tomēr iztikšu ar mērlenti - to arī saulē var lietot :)

Par mikseri - ne īsti ir, ne īsti nav. Kaimiņš iedeva kaut kādu padomju laiku urbi (Rebir laikam) - liels, smags, lēns. Ieliku viņā mikseri (nu to pašu "kātu"), mēģināju jaukt - nekas lāgā nesanāca. Smagi, grūti un kastes dibenā paliek nesamaisīta masa. Ar lāpstu kaut kā veiksmīgāk sanāk visu izsvaidīt. Mūrjavu pavisam viegli, līmi mazliet grūtāk. Kaste uzlikta uz fibo blokiem kādu 70cm augstumā, lāpsta ar kaut kādu ~70cm kātu laikam (varētu būt Fiskars "lāpsta ceļojumiem un tūrismam") - tas viss, lai mugurai būtu vieglāk. Vienīgi līmei paliek nelieli kunkuļi, kad maisa ar lāpstu - īsti nepatīk, bet līmēt tas netraucē.


Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un mājas būvnieībā tādu būs daudz un dažādu veidu.

Nav ne jausmas, kas man tur tālāk tai būvniecībā būs. Ļoti iespējams, ka nāksies vien lielāko daļu uzticēt darīt citiem. Ar bloku līmēšanu arī gaužām lēni iet ar visu to, ka šobrīd pa mājām dzīvojos (t.i., nestrādāju algotu darbu), bet kaut kad drīzumā nāksies atsākt strādāt, citādi necik tālāk par jumtu netiksim.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.47.---)
Datums: 07/09/2018 21:50

Vēl jautājums par līmes klāšanu. Ārsienām (375mm) pirmajām dažām rindām izmantoju to oranžo līmes kasti. Tagad iekšsienām (200mm) izmantoju 100mm kausiņu (reāli kaut kādi 110mm vai 120mm, pirkts Depo, Jasper). Šķiet, ka ārsienām arī pāriešu uz kausiņu.

Ārsienām ērtāk būtu izmantot to pašu 120mm kausiņu? Jebšu ērtāk būs ar lielāku? Ja lielāku, tad kādu - kaut kādu 200mm vai uzreiz pilnā platumā?

Tā kaste ir ērta gariem gabaliem, kur kādus 10 blokus pēc kārtas jālīmē, bet līdz ko sākas durvju un logu ailes, tā zūd jēga tai kastei :) Aiz murfor armatūras arī visu laiku ķerās…

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 07/09/2018 22:17

Rebiram nav ne vainas, man pasam tads jau daudzus gadus kalpo, ka nevar nokaut ta nevar.... Viņam pie pogas reostatam jabūt, ar to atrumu regulē.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Niks (neīstais) (212.3.194.---)
Datums: 09/09/2018 19:19

Gan ārsienām, gan iekšsienām pārsvarā izmantoju kasti. (Man bija divas kastes 200mm un 375mm). Kausiņš bija 100mm plats. Platāku neprasījās To pārsvarā izmantoju, kad vajadzēja līmi izlīdzināt virs murfor armatūras.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.138.---)
Datums: 16/09/2018 16:09

Niks (neīstais), nu ja pārsvarā izmanto kasti, tad jau pietiek arī ar 100mm… Man gan tā kaste tomēr īsti nepatika. It īpaši rindās, kur jāliek murfor armatūru (to, kas ruļļos) - kaste visu laiku ķerās aiz tiem ruļļiem.
Ar kausiņu it kā ķēpa lielāka, it kā biežāk jāskrien pakaļ līmei, bet kopumā tomēr ērtāk. It īpaši šaurās vietās (tur, kur jālīmē bloku starp citiem blokiem) un īsos sienu posmos (starp durvju ailēm).

----

Jautājums par armatūru aeroc u-blokos. Cik saprotu, tad jāloka kaut kādus "kvadrātiņus" no armatūras un pie šiem "kvadrātiņiem" jāsien armatūras stieņus? Kā parasti dara - sien "kvadrātiņam" iekšpusē vai ārpusē? Cik lielus tos "kvadrātiņus" vajag 200mm un 375mm blokiem? Pašam to bloku vēl nav, bet vajadzētu jau zināt izmērus…

Cik bieži tos "kvadrātus" jāliek?

Varbūt ir pieejami jau kaut kādi gatavi risinājumi (armatūras karkasi vai izlocīti "kvadrāti") par saprātīgām naudām? Vai kaut kādi ieteikumi, kā ērti izlocīt tos "kvadrātus"?

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Niks (neīstais) (80.89.73.---)
Datums: 16/09/2018 20:04

Kaut kas tehnoloģijās ir mainījies. Manā laikā, kad līmēju blokus, vēl nebija tādas murfor armatūras ruļļos. Man murfor bija plāksnēs, ja tā var izteikties.
Jā es arī locīju tādus kvadrātus (drīzāk taisnstūrus), man liekas no 6mm armatūras un iekšpusē liku 8mm armatūru. Aizmirsu kvadrāta izmēru, bet būtībā tam jābūt tādam, lai tas nebūtu tuvāk betona joslas ārmalai par ~3 cm, tobiš lai armatūrai būtu aptuveni 3 cm bieza betona aizsargkārta. Kvadrātiņi man bija laikam ik pa 40cm.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (83.177.138.---)
Datums: 16/09/2018 20:49

3cm aizsargkārta pašam taisnstūrim, tātad garenajiem stieņiem sanāk kādi 4cm?

Par to soli - vispār būvprojektā ir atrunāts, kurās vietās kādu vajag… Ja vien tur nav kaut kas sajaukts, tad ir no 150mm līdz 600mm.

Armatūru pie tiem taisnstūriem piesien ar kaut kādu stiepli?

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: skrachs (87.110.65.---)
Datums: 16/09/2018 21:48

Es tos taisnstūrus taisīju no 3 vai 4mm sieta. 10*10 vai 15*15 cm atkarībā pēc vajadzības
Safleksēju četrstūrīšus. Fleksējot sietu, katram četrstūrītim paliek tādas kā kājiņas. Tās pielocīju pēc vajadzības un veidnī kalpoja kā distanceri.

Soli es liku tādu lai vienkārši tas viss karkass kopā turās. Pārsedzēs tie kvadrāti tāpat citu funkciju neveic.

Sēju kopā ar gatavajām stieplītēm. Depo var ruļļus nopirkt dažādu garumu. Stieplīte kādus padsmit centimetrus gara ar cilpām abos galos.

Ir nopērkam arī speciāli sienami priekš šīm stieplītēm, bet izmantoju lētāku, vienkāršāku un ātrāku veidu kā to paveikt.
Naglai nolocīju galu un ieliku akumulatora urbjmašīnā.

[www.3dvirtuves.lv]

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 17/09/2018 06:49

Labs variants ar to sietu. Vēl var sametinat tos kvadratus. Salocīt majas apstaklos būs grūti, tur speciala uzparikte vajadziga......

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: kkk (159.148.172.---)
Datums: 17/09/2018 08:50

Mājas apstākļos 6mm armatūru salocīt nav nekādas problēmas, "uzparikte" n-tajos veidos ir izgatavojama pašrocīgi. Pilns internets ar diy rebar bender vai krievu variantiem. Nezinu par sieta griešanu, bet salocīt ir par kārtu ātrāk nekā metināt. Nemaz nerunājot par izmaksām.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Niks (neīstais) (83.136.136.---)
Datums: 17/09/2018 08:59

Sēju ar šādām stieplēm: [www.google.lv]:
skrachs minētais variants ar urbjmašīnā ievieietotu salocītu naglu reāli strādā. Pats tādu arī izmantoju sienot armatūru.
Es šos taisnstūrīšus locīju pats. Armatūras locīšanai aizņem diezgan daudz laika. Tāpēc argais ietektā armatūras sieta sagriešana vajadzīgos izmēros nav peļama doma. Izklausās, ka varētu būt ārtāk, nekā locīšana.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.35.---)
Datums: 17/09/2018 09:05

agrais Wrote:
-------------------------------------------------------
> Salocīt majas apstaklos būs grūti, (..)

Sencis piedāvāja darbā salocīt, ja nav pieejami kaut kādi sakarīgi gatavi risinājumi. Nezinu, vai viņiem tur ir speciāla iekārta, bet vispār ar visādiem bleķiem darbojas. Tikai vajag laicīgi izmērus zināt…

Cik pameklēju, tad it kā kaut kādi kantori piedāvā salocītus. Atliek vien saprast, cik daudz vajag, kādā izmērā un kur pasūtīt.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.35.---)
Datums: 20/09/2018 11:30

Jautājums par stalažām/sastatnēm. Kā ir ērtāk/racionālāk - taisīt koka konstrukciju gar visām sienām vai nopirkt kaut kādu pārvietojamu alumīnija konstrukciju?
Kaut kas tāds, tikai augstāks - [www.ksenukai.lv]

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 20/09/2018 11:53

Manuprāt, stacionāras stalažas vispakārt mājai ir 100x ērtāk kā lēkāt augšā lejā, īpaši, ja jāizdara kāds darbs pa visu mājās perimetru. Mūrēšana, siltināšana, apmešana, jumta konstrukcijas, tam visam noderēs, tikai jāuzbūvē piemērotā augstumā un attālumā.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: jampadracis (neīstais) (159.148.94.---)
Datums: 20/09/2018 13:08

Atkarīgs tikai no tavas darba specifikas. Pirmās rindas cik saprotu esi uzmūrējis. Tad parēķini pats cik blokus varēsi uzmūrēt pie vienas pārvietošanās reizes. Es līdz piektajai rindai mūrēju bez stalažām. Lai uzmūrētu 6,7,8 rindu, sasitu no koka pārnēsājamu platform 60(b)x60(h)x150cm uz kuras vēl astotajai rindai uzmetu vienu bloka atgriezumu. Nu tā, uzlīmē 2-3 blokus, pārcilājies.
Ja Tev specifika, ka ar līmes vadulu novelc 5 blokiem, tad tas tornis nederēs. Bet, ja dienā uzlīmē 10 blokus, tad tornis iespējams ir variants.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: pašdarbnieks (195.13.247.---)
Datums: 20/09/2018 13:25

Es taisīju koka. Gaterī sarunāju plankas no zaļa lapenieka, kas ir krietni lētāks par skujenieku. Statņus taisīju no 50x50 brušelēm, kuras pēc tam tika iebūvētas griestos kā apakšējais latojums. Ņēmu zaļas, stalažās izžuva un mājā iebūvēju jau sausas.
Biju paņēmis arī 1m3 ar skujenieku, kuru pēc tam sakalibrēju ar cirkuļarku grīdas latojumā. Respektīvi, viss normālais no laipām tika izmantots un iebūvēts mājā pārējais pa ziemu tika izkurināts.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: Niks (neīstais) (83.136.136.---)
Datums: 20/09/2018 13:32

Stalažas taisīju no ēkas iekšpuses vienas sienas garumā, pārsvarā izmantojot koka paletes no jau iestrādātajiem blokiem un pa virsu liekot dēļus, kādi jau no bija pa rokai. Manā skatījumā pa vienu sienu ir prātīgāk likt, jo tāpat mūrēšanas laikā tev ir jāiet no viena sienas gala līdz otram, jāvelk aukla utt., turklāt no šī līmeņa būs jādarbojas arī pie logu un durvju pārsedžu montāžas vai uzstādīšanas. No pie vienas sienas izbūvētajām stalažām varēsi aizsniegt arī daļu no abos galos esošajām sienām, kas ļaus uzmūrēt arī stūrus.

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: KKm (195.13.169.---)
Datums: 20/09/2018 13:33

100% ērtāk ir pa visu perimetru .. sākumā pats čakarējos ar diviem saliekamajiem goffi komplektiem, smagas un pārvietot vienam neērti, pēc tam saliku koka laipas pa visu perimetru un sapratu, ka tā sen jau vajadzēja .. darbs aizgāja daudz raitāk :)

Re: Aeroc ārsienas, iekšsienas
Autors: binary (90.139.35.---)
Datums: 20/09/2018 18:57

Paldies par komentāriem. Izskatās, ka būs no koka jāsataisa. Kokmateriālu principā pietiek - ir divi kubi 100mm un 150mm "būvniecības dēļu" un puse kuba 50x100x3700.


Hmm Wrote:
-------------------------------------------------------
> Manuprāt, stacionāras stalažas vispakārt
> mājai ir 100x ērtāk kā lēkāt augšā lejā,
> īpaši, ja jāizdara kāds darbs pa visu mājās
> perimetru. Mūrēšana, siltināšana, apmešana,
> jumta konstrukcijas, tam visam noderēs, tikai
> jāuzbūvē piemērotā augstumā un attālumā.

Tiem uzskaitītajiem darbiem jau nu gan nebūs vienas stalažas :) Mūrēšana, apmešana - no iekšpuses, turklāt apmešanai tāpat jājauc nost, jāmaina augstumus. Siltināšana - no ārpuses. Par jumta konstrukcijām nestādos priekšā, kas tur būs ar stalažām, droši vien noderēs iekšējās.


jampadracis (neīstais) Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pirmās rindas cik saprotu esi uzmūrējis. Tad parēķini
> pats cik blokus varēsi uzmūrēt pie vienas
> pārvietošanās reizes. Es līdz piektajai rindai
> mūrēju bez stalažām. Lai uzmūrētu 6,7,8
> rindu, sasitu no koka pārnēsājamu platform
> 60(b)x60(h)x150cm uz kuras vēl astotajai rindai
> uzmetu vienu bloka atgriezumu. Nu tā, uzlīmē
> 2-3 blokus, pārcilājies.
> Ja Tev specifika, ka ar līmes vadulu novelc 5
> blokiem, tad tas tornis nederēs. Bet, ja dienā
> uzlīmē 10 blokus, tad tornis iespējams ir
> variants.

Ja ir "strādājama diena", tad vienā dienā ārsienas rinda, nākamajā dienā iekšsienas rinda, nākamajā - rīvēšana, bloku nēsāšana, citi darbi, "atpūta".
Šodien norīvēju septīto rindu. Arī pirmās piecas samūrēju bez stalažām, tad uztaisīju "A" formas trepi ar 3 pakāpieniem 20cm, 40cm un 60cm augstumā. Ar to trepi sestā un septītā rinda, droši vien arī astoto tādā pat veidā samūrēšu.

Pašreizējā: 8 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **     **  ********   ********  ********  
 **    **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
 **        **     **  **     **      **    **     ** 
 **        *********  ********      **     **     ** 
 **        **     **  **           **      **     ** 
 **    **  **     **  **           **      **     ** 
  ******   **     **  **           **      ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727