UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: Edgars666 (89.201.5.---)
Datums: 28/12/2017 21:25

Sveiki. Uzreiz saku, ka faktiski neko no šīm lietām nesaprotu tāpēc atvainojos ja kāds jautājums ir reāli stulbs.

Tātad man ir sapnis par savu māju. Šobrīd esmu sācis krāt un rēķinu, ka pēc kādiem 9 gadiem varētu būt sakrāts ap 50-60 tūkstošiem (dzīvoju pie vecākiem, ekonomēju uz daudz ko).
Pa šādu naudu var nopirkt dzīvokli, bet nu sapnis vienmēr bijis mājiņa...

Tātad es gribētu noskaidrot cik varētu izmaksāt šāda māja, kā esmu iecerējis:

Zeme: Līdz 15 000 eiro (Saulkrastu rajonā)

Mājas ideja: Koka karkasa māja ar slīpo jumtu. Malkas apkure,labi siltināta, ūdens vai nu spice vai dziļurbums/aka. Elektrības/gāzes pievilkšana. Kanalizācija laikam vietējā (septiķis vai kā tas pareizi saucas).
Stikla logi, koka rāmjos, ārdurvis metāla. Grīda parkets/akmens masas flīzes. Sienas visticamāk dekoratīvai apmetums + kaut kur koka siena. Koka kāpnes. Siltās grīdas.

Tātad plānojums: 60 m2

Priekšnams 6m2
Noliktava 4m2
Tollete 2m2
Vannasistaba 8m2
Istaba + virtuve 40m2

+ tādu kā pusstāvu klāt ar atvērtu plānojumu ap 7-10 m2( domāta gulta, skapis, galdiņš).

Vai būtu reāli 60-70 tūkstošos iekļauties ar šādām prasībām? Protams apzinos, ka ir daudz nezināmo, bet nu varbūt kāds gudrs tomēr ko saprot. Un ja samazinātu platību uz 40m2 tas būtiski samazinātu cenu?

Tātad vel šādi jautājumi:

1) Kas ir finansiāli izdevīgāk - firma, kas visu dara, vai ntie speciālisti no ss?
2) Siltās grīdas darbojas uz elektrības?
3) Es gribu lai ir augsti griesti ar sijām. Cik m augti varētu būt lai nav par zemu un reizē pa augstu? 5m, ja rēķina to pustāvu klāt?

Ceru, ka kāds varēs atbildēt uz šiem jautājumiem. Paldies!

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 28/12/2017 21:39

Faktiski tev ir jāzina viens parametrs - jaunas mājas būvniecības izmaksas ir sākot no 600-800 m2. Tad arī rēķini - 40m2 māja būs sākot no 24000 eur, 80 - sākot no 50 000. "Sākot no" faktiski ir paskops risinājums, bet spartiska rakstura cilvēkiem tas var būt sākums no kura iekātot mitekli. Mūsdienu foruma viesu prasību standarts man šķiet ir augstāks - sākot no 800.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: skrachs (95.68.9.---)
Datums: 28/12/2017 21:42

Tik ilgi krājot tu daudz pazaudēsi uz inflācijas rēķina.
Ja šobrīd tādā summā varētu iekļauties, tad pēc 10 gadiem diezvai.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 28/12/2017 21:43

Attiecībā uz plānošanu silti iesaku izmantot tipveida projektus, jo tas jūtami samazinās izmaksas, ietaupīs laiku un spēkus un mazākas iespējas uzkāpt uz grābekļa. Tipveida projekts nenozīmē ka esi šauri domājošs cilvēks, mietpilsonis, drīzāk tas varētu liecināt par loģisko spriestspēju un adekvātu situācijas novērtējumu. :)

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: Edgars666 (89.201.5.---)
Datums: 28/12/2017 22:35

Tie 800 eiro m2 būtu ieskaitot visus būvniecības izdevumus? Es te pētot netu redzu tādu jēdzienu kā ''līdz atslēgai'', bet tur saprotu, ka tas ir tikai par pašu korpusu, neskaitot iekšējo apdari.
Man ir svarīgi saprast cik reāls ir mans sapnis. Ja piemēram pa 50 000 varētu uzcelt māju(ieskaitot zemes pirkšanu) ar vidēja līmeņa iekšējo apdari, tad viss būtu ok.

Es te pētīju visus tos gatavos projektus. Reāli nevienam nepatīk plānojums...piemēram es gribu dalītu san.mezglu, bet pamatā visur ir kopējs. Tāpēc labāk mazliet piemaksāju, bet lai plānojums būtu tā kā gribu.

Reāli ja gribu ātrāk, tad man jāņem kredīts...man ir pamaza alga (600 uz rokas), nav teikts, ka ar tādu algu tik daudz man kāds dotu + es tad maksātu kredītu līdz vecumdienām. Vai ir tā vērts? Baigi riskanti.

Bet kopumā es saprotu, ka manos nosauktajos ciparos var iekļauties?

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: GG (212.3.197.---)
Datums: 28/12/2017 22:49

Iekļauties var. Ja vismaz 50% ceļ pats, un apmēram tagad. Kas būs vēlāk - nav zināms.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: Niks (neīstais) (80.89.73.---)
Datums: 28/12/2017 22:57

Sapņot neaizliegsi. Mūsdienu straujajā dzīvas ritmā neviens nevar zināt, kas būs pēc 9 gadiem, vai pašam nebūs mainījušās prioritātes. Turklāt visticamāk pēc 9 gadiem būs pieaugušas darbaspēka izmaksas. Tāpēc ļoti liela ekonomija būs tajā apstāklī, ja vairumu darbu paveiksi pats. Rēķini, ka tas kā minimums tev aizņems vairākus gadus.

Ja domātu par koka karkasnieci, tad skatītos uz rūpnieciski ražotiem komplektiem.

Par izmaksām runājot, tā arī ir, ka ar 800EUR par m2 būtu jārēķina, ja nebūvē pats.

Ja raksti, ka malkas apkure, tad kāpēc ir jāplāno gāzes pievilkšana? Rēķini, ka malkas apkures katlu telpa jārēķina vismaz uz 8m2, lai būtu kur izvietot apkures katlu, akumulācijas tvertni un nedaudz malkas, pie tam jābūvē malkas šķūnis. Ja "malka nav par brīvu", tad labāk plānot granulu katlu.

Kanalizācijai var likt septiķi, ja būvvalde to akceptē, bet principā jātēmē uz bioloģisko attīrīšanas iekārtu, ja tuvumā nav pilsētas kanalizācija.

Augsti griesti nav ekonomiski pamatoti. Būs jūtama temperatūru starpība, apakšā iespējams būs par vēsu, bet augšā pa karstu. Pieredzes nav, tikai filosofēju.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: rbm (78.84.128.---)
Datums: 28/12/2017 23:07

ar 600eur algu dzīvojot pie vecākiem domāt pat savu māju. Pēcsvētku delīrijs vai kārtējais kašķis ar mammu par nenovāktām zeķēm? :D

Es saprotu mikomājas, less is more utt, bet 60m2 ir OK dzīvoklim nevis mājai, lai cik arī askētiska tā nebūtu. Ar to budžetu kas tev ir labāk domā par kadas vasarnīcas iegādi saulkrastos un tās remontu.
gatavie projekti tik mazos izmēros rezultēsies ar 2 sastiķētiem konteineriem uz skrūvpāļiem.
Ja tādu taisīsi - skrūvpāļi karkass ar 200mm vati + vagonka,reģipsis un lamināts ar elektroapkuri vai gaiss-gaiss siltumsūkni (lasi kondiķi) ielīdzīsi savos 700eur/m2
bet tas tāds bezizejas variants.

jā, vēl kā tu plāno no saulkrastu rajona tikt uz darbu.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: SerViss (212.3.195.---)
Datums: 29/12/2017 02:09

Izklaides namiņu, protams, katrs plāno, ceļ, izmanto pēc sirds patikas un līdzekļu atļaujas. Tos sauc par studijām, vasarnīcām, pirtiņām utt. Racionālums un likviditāte te nespēlē praktiski nekādu lomu, jo savu naudu subjekts prioritāri šķērdē kā labpatīkas. Izklaide, komforts, ērtības. Vienalga vai 9 kvadrātmetri vai 299.
Ja sapņi vairāk saistīti ar ģimeni, tad līdzekļu ieguldīšanas saprātīgums iegūst citu jēgu. Apriori ģimene sākas ar 3 cilvēkiem. Katram periodiski nepieciešama privāta dzīves telpa. Tātad mājā vismaz 3 atsevišķas istabas un cik necik jēdzīgs plānojums apdzīvojamai kopplatībai sākot ar 80 kvadrātmetriem. Dzīvot, protams, var arī sašaurinātākos dzīves apstākļos, bet par naudas tērēšanu tādam mērķim sapņot jau ir stipri mazohistiski. Otrkārt, apdzīvojamā kvadrātmetra cena samazinās pieaugot kvadrātmetru skaitam. Tēriņi par elektrības pieslēgšanu, kanalizāciju, septiķi, vannas istabu, tualeti, skursteni, apkures apsaisti, virtuvi, koridoru, kāpnēm, ārdurvīm un gan jau vēl par kaut ko (zemes gabals, bruģis, vārtiņi ) būs gandrīz identiski 50 kvm mājai ar 100 kvm māju. Līdz optimālai robežai iegūtais apdzīvojamais kvadrātmetrs var kļūt arī divreiz lētāks, skatoties, cik mazu namiņu izmanto salīdzināšanai. Rezultātā par vieniem un tiem pašiem līdzekļiem iegūta gandrīz divreiz vērtīgāka prece.
Bet nu katram savs. Katrs pats zina, kāpēc taisās gadiem katru dienu iet uz darbu.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: specs (80.254.218.---)
Datums: 29/12/2017 08:30

Ja ar galvu viss ok, tad nemaz nevajadzēs 9 gadus, lai pats saprastu, ka doma par šādu māju ir muļķība.
p.s. Saulkrastos un to tuvumā nav dabasgāzes!

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: Pavels.O (83.136.136.---)
Datums: 29/12/2017 08:31

Cita naudu skaitīt slikti, bet parēķinot uz 9 gadiem un 50k-60k, sanāk, ka mēnesī jātaupa 450-550E no algas, pelnot 600 uz rokas un plānojot turpināt dzīvot ar vecākiem, nozīmē dzīvot tikai uz viņu rēķina, bez kredītiem, bez naudas, bez auto un pat telefona, izņemot dāvanas. (Ja Tev ir 14 gadi un Tu strādā, tad jā, līdz augstskolas absolvēšanai 23 gados naudu iekrāt iespējams).
Tik mazu ēku ar 1 istabu nav lietderīgi būvēt dzīvošanai, labāk samazināt istabu līdz 30 m2, bet pielikt klāt 2 guļamistabas pa 15m2, kopā sanāks ~ 80m2 un vannas istaba 8 m2 ir par daudz pie šādām vēlmēm, pietiks ar 5m2, augstie 5 m griesti ar nav nekāds racionāls risinājums.
Man ir ziemas vasarnīca "tīrās" iekštelpas 50m2, bet 2 stāvos, lai max izmantotu Euro/m2. Vakaros vai aukstā laikā 2iem dzīvojot vietas pietiek, bet viss ir 1000 reizes plānots ar max telpas efektivitāti (nav katla telpas kā tādas) visi stūri ir aizņemti, turklāt siltā laikā dzīve ir ārā vai slēgtā 17 m2 terasē.
Ja pats visu būvē, bez papildspēkiem, materiālus meklē izdevīgākos, savs transports, bez āra labiekārtošanas darbiem un bez mēbelēm, bez kredītiem, materiālus pērc laicīgi visu gadu, tad var iekļauties arī 400 vai zem euro/m2, bet arī bez dzīves, brīvā laika, instrumentu iegādes u.t.t.
P.S. ja tagad būvētu atkal, tad iekštelpas plānotu min 80-90 m2 un domātu 1 stāvā vai ar mansardu.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: kaamis (94.186.102.---)
Datums: 30/12/2017 12:15

Tas ir tas ko tev vajag b u i l d a r t .lv/omuliga-maja-pie-upes/

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: Muižnieks (46.109.67.---)
Datums: 30/12/2017 21:44

Labāk nākošos 9 gadus iespringsti uz to kā nopelnīt vairāk kā 600 einārus, un pēec tiem 9 gadiem ļoti reāli, ka banka tev iedos kredītu un māju uzcels firma.

Sāc ar zemes iegādi, būs vismaz vieta kur gaļu varēsi grillēt=)

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: o-jaa-rs (91.105.96.---)
Datums: 31/12/2017 10:08

Muižnieks Wrote:
-------------------------------------------------------
> Labāk nākošos 9 gadus iespringsti uz to kā
> nopelnīt vairāk kā 600 einārus, un pēec tiem
> 9 gadiem ļoti reāli, ka banka tev iedos kredītu
> un māju uzcels firma.

Jāpiekrīt gandrīz visam šeit rakstītajam.
ja plāns ir pēc 10 gadiem, tad eur/m2 vari vispār ignorēt.

Mans ieteikums, ja vēlies māju:
- nopietni paaugstini savu kvalifikāciju, sliktākajā gadījumā varbūt pat maini profesiju (diemžēl).*
- lasi celtniecības blogus (tur autors par savu pārliecību balso ar savu naudu), arī forumus (tur gan tiek pārstāvēti dažādi viedokļi, nav tik vienkārši), izsijā sev svarīgo, ja tiešām tik ilgi spēsi koncentrēties uz mērķi, tad noteikti atbildes uz saviem jautājumiem jau būsi dabūjis.
- tiec skaidrībā ar savas dzīves ģimenes nākotnes plāniem, ja vien nebūsi "zvērināts vientuļnieks", tad Tavi šodienas plāni tiks neizbēgami koriģēti (savas vai partneres ietekmē).

p.s. domāju, ka "ar 600eur uz rokas" ir maz privātīpašnieki, kuri spēj savilkt galus kopā jau uzbūvētā ēkā, kur nu vēl attīstīties...
______________________
* - risinājums IR! kļūsti par celtnieku, iesākumā palīgstrādnieku... JA ielauzīsies amatā, tad būs Tev $, pieredze un pašam savs viedoklis kā tikt pie mājas.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: Ansis21 (46.109.145.---)
Datums: 09/01/2018 22:16

Kā jau te rakstīja, sāc ar zemes iegādi, nevajag steigties, bet arī kavēties, uz doto brīdi cenas ir diezgan zemas!

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: specd (80.254.218.---)
Datums: 09/01/2018 22:19

Ansis21 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kā jau te rakstīja, sāc ar zemes iegādi,
> nevajag steigties, bet arī kavēties, uz doto
> brīdi cenas ir diezgan zemas!

Ooo, kaut kur dzirdēti teksti, tālajā 2007./08. gadā... :) Vēl var piebilst, ka lētāk jau nebūs!

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: akmenz (85.254.89.---)
Datums: 10/01/2018 12:11

Sveiks! Sāku lasīt tavu tēmu un sākumā nodomāju, ka te kāda mana vecāka tēma pacēlās, tevi pat sauc tāpt kā mani. :D
Vispār cik tev gadu?

Es arī vairākus gadus jau plānoju, kā lai iekārto savu dzīvi, sapņoju par māju, bet sapratu, ka nepavilkšu. Man nav ne meitenes, ne sievas, ar kuru "nošārot" izmaksas dzīvoju Rīgā, 29 gadi, pelnu tagad ap 1500 eur uz rokas, reizēm arī vairāk, esmu iekrājis 50k + biznesā šis tas, bet ar šo man nepietiek pat dzīvoklim Rīgā. Tāda situācijā kā tev un man neļauj atļauties sev celt māju, vismaz tā es esmu sapratis no ilgstošām pārdomām, rakstīšanas te un sarunām ar draugiem. Nē, nu var, īpaši, ja pats daudz ko darīsi, bet tas ievilksies uz entajiem gadiem, drīzāk ne mazāk kā 5 gadiem, kas ir mocības un dzīve paies gar degunu vai arī kredīts līdzi pensijai. Labāk šo laiku velti sevis attīstīšanai un ienākumu palielināšanai, bet pēc tam lai tavā vietā uzceļ citi gada laikā.
Ja tomēr izvēlies māju, tad lai tas nebūtu nepanesams slogs, jāpasūta no firmas kaut kāds karkasnieks ar nelielu kvadratūru, teiksim 60-80 m^2, kas varbūt arī nav slikti, 90% iedzīvotāju dzīvo dzīvokļos ar mazāku kvadratūru, tā kā šo argumentu par mazo mājas kvadratūru es neklausītu.

Priekš sevis esmu sapratis, ka tomēr sākšu ar dzīvokli Rīgā vietā ar labu infrastruktūru. Es neesmu baigais pilsētas smoga ostīšanas fans, bet mans funktieris ir tāds, lai es vienmēr varētu viegli un ātri pārdot dzīvokli, izīrēt, ieķīlāt utt. Tagad kad strādāju diennaktīm, ceļoju, man arī nebūtu laika mājas celšanai vai kopšanai, šo arī ņem vērā, ja tev aiziet lietas, tad māja tikai kavēs tavu attīstību. Pie tam ja es beidzot nopirkšu dzīvokli, tad sava ienākuma palielināšanas gadījumā es varēšu iekrāt vēl un tad var ieķīlāt dzīvokli (perspektīvā lokācijā) un iznomāt par labu naudu, tādā veidā var uzcelt vēl arī māju, un tavā vietā īrnieki maksās par mājas kredītu. Tādas ir mana šībrīža pārdomas.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: Tinis (95.68.9.---)
Datums: 19/01/2018 16:22

Kāpēc kāds iedomājas, ka mājai jābūt lielākai par dzīvokli? Kas vainas 60 m2 mājai, ja nav ģimenes? Piebūvēt klāt nav nekāda problēma, ja rodas vajadzība. Priekš pļaujmašīnām un citiem agregātiem ir garaža un citas palīgēkas un palīgtelpas. Sabūvēja treknajos gados 300 m2 mājas uz kredītiem un tagad sūdzas par dārgu apkuri vai vispār bankas ir izmetušas no mājas. Mazāk pontot vajag.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: rbm (194.19.238.---)
Datums: 19/01/2018 19:07

Kam māja ja nav ģimenes?
Dzīvoklī nav inženiertelpas kur rodas apkure, ūdensapgāde, protams ja ir elektriskie radiatori tad uz priekšu. Piemēram livas grupa kompaktās 60+m2 karkasnieces ar SIP paneļiem.

Man arī likās absurdi būvēt 200+ māju, uzbūvēju 150 dzīvojamo (labi, varēja vienu istabu izmest būtu 135). Pieskaitam klāt terasi 25
tad auto nojume ar šķūni = +35+25
plus pirts ar nojumi = +16+12
plus pagrabs = 15
kopā 280

faktiski uz katru dzīvojamo m2 pielasās 1 palīgtelpas m2 - vainu vienā apjomā vai izkaisīti pa īpašumu.

Re: Mazas mājas būvniecības izmaksas
Autors: Tinis (95.68.9.---)
Datums: 19/01/2018 22:44

Es terases, pagrabus un nojumes, kā arī garāžas neskaitu pie mājas platības, kaut gan formāli skaitās, ja ir zem viena jumta. Skaitu tikai dzīvojamo-apkurināmo daļu (istabas, virtuvi, sanmezglu). Viss pārējais ir palīgtelpas. Vai zem viena jumta ar māju, vai atsevišķa ēka.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.