UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Konteineru māja vai pārvietojamais vagoniņš
Autors: Odinee (95.130.38.---)
Datums: 13/05/2017 17:53

Sveiki,

1.kādam Rīgā ir bijusi saskarsme ar konteinermājām?Vai vajadzīgs projekts,vai pietiek ar saskaņošanu būvvaldē?Kā var definēt lai nebūtu jāslēdzas klāt pilsētas komunikācijām?
Saimniecības ēka ar dzīvojamās mājas statusu?Līdz 60m2 apbūves laukums?Vai mazēka līdz 25m2?
Cik augstu drīkst stutēt?
2.Cik saprotu pārvietojamajam vagoniņam arī ir vajadzīga saskaņošana būvvaldē,kas ar komunikācijām,arī jāslēdzas klāt?

Paldies:)

Re: Konteineru māja vai pārvietojamais vagoniņš
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 14/05/2017 11:38

Vagoniņi Rīgā (un daudz kur citur) nav atļauti.

Saimniecības ēka varētu būt bez komunikācijām, dzīvojamā nē.

Līdz 25 m2 projektu taisa ar paskaidrojuma rakstu (1.grupas būve). Ražotāja dokumentācijai jābūt vai jāzīmē pašam (sertificētam speciālistam). Lielāka tikai ar būvprojektu.

Re: Konteineru māja vai pārvietojamais vagoniņš
Autors: Odinee (95.130.38.---)
Datums: 14/05/2017 12:59

Tad sanāk,ja es iegādājos pārvietoajamo māju(vagoniņu,angļu māju utt.) es viņu Rīgā nedrīkstu turēt uz sava zemes gabala?Piebildīšu,uz zemes gabala jau ir dzīvojamā ēka.Piemēram vasarā,uztaisot ģimenes saietu,lai visiem būtu kur palikt ? :)

Variants,saimniecības ēka ar dzīvojamās mājas statusu?Vai vienkārši 1 grupas saimniecības ēka?

Palasot likumus,konteinermāja līdz 60m2 pieder pie pirmās grupas ēkām ja es pareizi saprotu.Tāpat var pielāgot viegli pārvietojamas būves statusu.

Ar elektrību ir skaidrs,var atvilkt no jau esošās mājas uzliekot savus skaitītājus jo zemes gabals ir viens un netiks dalīts.

Esošajai ēkai ūdens ir no spices,kanalizācija sava bedre,apkure centrālā.

Šīs visas komunikācijas ir aktuālas,problēma ir tā ka iedomātā māja atrodas +-60 vai pat vairāk metrus no ielas kur atrodas visas komunikācijas.Respektīvi slēgšanās klāt visu šo nereāli sadārdzina.

Vai nevar ierīkot savu spici,kanalizāciju un malkas apkuri?

Paldies.

Re: Konteineru māja vai pārvietojamais vagoniņš
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 15/05/2017 11:31

Nejauc konteinermāju ar vagoniņu, tās ir ļoti dažādas būves.

Nākamos objektus parasti slēdz klāt klāt esošajiem tīkliem, jaunu pieslēgumu pilsētas komunikācijām,visticamāk, nemaz neļaus ierīkot.

Priekšpagalmā saimniecības ēkas utml. parasti novietot nav atļauts. Te jāskatās ļoti konkrēti teritorijas plānojumu un apbūves noteikumus.

1.grupas ēkas ir pilsētās un ciemos un ārpus tiem, pirmajā gadījumā līdz 25 m2, otrajā līdz 60 m2. Rīga vēl šorīt bija pilsēta.

Re: Konteineru māja vai pārvietojamais vagoniņš
Autors: Odinee (95.130.38.---)
Datums: 15/05/2017 12:35

Es neko nejaucu,varbūt neskaidri izteicos.
1.Jautājums bija par konteinermāju.
2.Par vagoniņu,pārvietoajamo māju,treileri vai kā tagad moderni sauc angļu māju.

A ja nav kam pieslēgties?Ir tikai elektrība,kā jau minēju,kanalizācijas bedre sava,apkure centrālā ar malku,ūdens-spice.Māja celta ja nemaldos 60-os.

Par novietošanu esmu informēts,nebūs priekšpagalmā,būs aiz mājas,tamdēļ komunikāciju ievilkšana krietni padārdzinās jo jāvelk krietns gabals.

Ok,paldies par apgaismību,tātad 25m2,tas īsti neder.Laikam saputrojos ar saimniecības ēku,tā bija līdz 60m2.

Re: Konteineru māja vai pārvietojamais vagoniņš
Autors: maija berzina (84.245.214.---)
Datums: 19/08/2020 14:40

Labdien.
Man tads jautajums ,vai laokos uz savas zemes es varu novietot piemeram ,dzivojamo vagoninu ,vai ari karavanu ,nu kaut ka ta .
palatiba ap 20 kv2
paldies.

Re: Konteineru māja vai pārvietojamais vagoniņš
Autors: Spainītis (165.225.206.---)
Datums: 19/08/2020 16:43

jāaizpilda paskaidrojuma raksts, jāizdrukā bilde ar vagoniņu un jāiezīmē klucītis ar izmēriem robežplānā. Šādā veidā saskaņo visas siltumnīcas, būdiņas, vagoniņus, atejas zem 25m2 ciema teritorijā un zem 40m2 lauku teritorijā. Ja plānots ne vairāk kā uz pāris nedēļām/mēnešiem, tad es droši vien neiespringtu uz nekādu saskaņošanu un visus papīrus aizpildītu, tikai ja būvvalde piekasītos..



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **  **    **   ******  
 **        **     **  **     **  **   **   **    ** 
 **        **     **  **     **  **  **    **       
 ******    **     **  **     **  *****     **       
 **         **   **    **   **   **  **    **       
 **          ** **      ** **    **   **   **    ** 
 ********     ***        ***     **    **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727