UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Augsti gruntsūdeņi
Autors: Pamats (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2017 14:54

Šobrīd izskatās, ka gruntsūdens atkarībā no sezonas ir pat 50 vai mazāk cm... Melnzeme ap 40/60 cm un tālāk smalka balta smilts, kas sajaucoties ar ūdeni kļūst visai plūstoša... Laikam vienīgais variants ir plātnes pamati, jeb ir kādas alternatīvas...? Ēka koka karkass, mansards, apbūves laukums ap 200m2.

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: LaurisV (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2017 19:16

Noņemt melnzemi, un piemērt kādus būvgružus zem iecerētajiem pamatiem, respektīvi paaugstināt visu to pasākumu. Augstāka māja ir ļoti labi, it sevišķi koka. Pārējo teritoriju var pielāgot mājai.

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: Pamats (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2017 21:35

Jā, principā par augstāku māju esmu tikai par, vienīgi ir punkts par 8m augstumu, kas taisot 1,5 stāvus/mansardu un, lai pēc iespējas nav jātīra sniegs no jumta, nav tā, ka daudz paliek kur celt uz augšu. Te gan jāsaka, ka neesmu eksperts un būves augstumu varbūt mēra no pirmā stāva grīdas, bet tad lāga nesaprotu jēgu šādam likumam, ja uz pāļiem varu uzbūvēt grīdu arī 5m augstumā un pateikt, ka tas ir mans nulles punkts...!?
Bet ar visu līmeņa celšanu - nu ne jau uz lentes pamatu augstumu!? Beigās jau vienalga droši vien plātne jeb tomēr ir labāki risinājumi?

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: GudraisAnsis (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2017 22:54

Lēnu garu saved granti un izveido spilvenu uz kā būvēt plātni. Tik ņem tādu, kura labi blīvējās un ar lielo blieti neizsit putekļus ārā

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: Pamats (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2017 23:10

Vai var noņemt melnzemi un "nebojājot" pamatnes baltās smiltis pa taisno likt plātni!? Nav tā, ka burtiski virs zemes ūdens stāv... Attiecīgi, visu hidroizolācijas daļu, tālāk putuplasts, pa perimetru un zem balsta sienām padziļinātas "ribas" un liet betonu... Jeb obligāti jāceļ līmenis...?
P.S. Kā ar komunikācijām - ja plātne sēžas, nesāk celt gaisā kādas trubas vai raut nost kanalizācijas izvadus un tml.!?

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: Plātne (85.10.211.---)
Datums: 26/04/2017 15:36

Sveiki!
Varbūt kāds var padalīties plātnes izmaksās!? Par lenti aptuveni skaidrs, bet plātnes gadījumā nav tik plaši pieejama informācija, cik tas realitātē izmaksā...!?

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: pašdarbnieks (85.10.211.---)
Datums: 26/04/2017 16:04

Man bija identiski grunts apstākļi. Pusmetrs irdena melnzeme, tad balta smalka smilts, kura plūst gruntsūdenī. Gruntsūdens jūnijā apm 0.7m.. augustā kad raku pamatu bija ap metru, jo bija ļoti sauss mēnesis.

Izskatīju divus variantus..
1. Salikt spices, pazemināt gruntsūdeni un ātri izbūvēt pamatus.
2. Rakt līdz gruntsūdenim un pacelt pēc tam zemes līmeni ap māju.

Pirmais variants bija dārgs, jo spices ja nemaldos 150eu dienā izmaksātu. Gāju otro ceļu. Pamata pēdu izbūvēju 1m zem zemes līmeņa virs gruntsūdens. Melnzemi, kuru zem mājas izraku, izlīdzināju ārpus pamatiem. Pacēlu pa 20 cm zemes līmeni ap māju un panācu 1,2m, lai ziemā neizsalst pamats.
Taisīju parastus lentveida pamatus, bet ar platu pēdu-85cm. Jo pēc ģeoloģijas rezultātu saņemšanas izrādījās, ka smilts bija diezgan irdena ar nevisai lielu nestspēju.

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: Plātne (85.10.211.---)
Datums: 26/04/2017 16:07

Un kādēļ plātne pat nebija variantos...!? šur tur minēts, ka pat nesanāk dārgāk atkaŗībā no projekta...?

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: Pašdarbnieks (85.10.211.---)
Datums: 26/04/2017 16:34

Plātne ir laba vājās gruntīs. Bet ar plātni jau tikai nepietiks, jāpiedomā arī pie plātnes slogošanas. Tas sāk ierobežot..Ir starpība ķieğeli iespiest dubļos uzkāpjot vienmērīgi vai uz vienas malas.. tāpēc man likās racionāli likt pamatu tikai zem nesošām konstrukcijām variējot ar pēdas platumu, jo zem darbīcas/garāžas man pietika ar 45cm
Nebaidies, normāla grunts mums ir. Nekad tev dārzā peļķes nebūs.

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: pt (85.10.211.---)
Datums: 26/04/2017 21:40

No pieredzes. Ir plātne 6x15m. Vidū ap 15cm, pa perimetru 20x25cm. Precīzi nepateikšu, bet ap 15 kubi. Uz gatavā rezultāta var flīzēt.
Otrs variants bija 6x15x2x1,2mx30cm un betons aptuveni tikpat. Bet tad ir tikai betons apkārt un vidus tukšs...
Neredzu jēgu lentai tādu kādu pie mums parasti taisa, ja vien negrib 1m virs zemes grīdu vai pamatu.
PS. Nesen biju Sibīrijā,skatos tur tikai no ķieģeļiem mauc sienas. Prasu ko tā. Atbilde, neies jau eksperimentēt (ar blokiem).
Paies laiks un arī mums plāksne nebūs eksperiments. Bet tur pasniedzējiem kas to māca universitātē jānomainās un mūsējiem pieredze ārzemēs jasasmeļas.

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: Pašdarbnieks (85.10.211.---)
Datums: 26/04/2017 22:46

Man pie līdzīga perimetra aizgāja 28 kubi betona kas ir divreiz vairāk. Bet.. stiegrota ir principā tikai pēda lentai un pamata sienas augšpuse zem pirmās rindas arī tika piestiegrota. Transportbetons maksā 60eu kubā, armatūra -negribās sadirs.t, bet ap 1000eu tonnā. Plātnes gadījumā armatūras patēriņš būs vismaz 10 reizes lielāks. Vēl ir montāžas izmaksas- ieliet putru veidnī vai uzsiet mežu ar stiegrām un ieliet putru veidnī.. ojektīvi būtu salīdzināt gala ciparu.

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: ., (85.10.211.---)
Datums: 26/04/2017 23:48

Pašdarbnieks Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man pie līdzīga perimetra aizgāja 28 kubi
> betona kas ir divreiz vairāk. Bet.. stiegrota ir
> principā tikai pēda lentai un pamata sienas
> augšpuse zem pirmās rindas arī tika
> piestiegrota. Transportbetons maksā 60eu kubā,
> armatūra -negribās sadirs.t, bet ap 1000eu
> tonnā. Plātnes gadījumā armatūras patēriņš
> būs vismaz 10 reizes lielāks. Vēl ir montāžas
> izmaksas- ieliet putru veidnī vai uzsiet mežu ar
> stiegrām un ieliet putru veidnī.. ojektīvi
> būtu salīdzināt gala ciparu.


Un ko darīji ar grīdām?
Armatūra plātnei nebūt nav 10x vairāk, pastiprināti armē tikai zem nesošajām sienām, pārējā zonā parastais siets.
Ja izmanto betonu ar fibrām, tad armē var tikai zem sienām.

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: pašdarbnieks (85.10.211.---)
Datums: 27/04/2017 10:47

Grīda vēl nav.
Plānots ir veidot uzreiz silto grīdu. 7-8cm betons ar sešinieku sietu.

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: pt (85.10.211.---)
Datums: 27/04/2017 15:51

Nu man siltā grīda uzreiz tika ielieta pamatā. Kā iepriekš rakstīja, man stiprināts perimetrs, vidū tas pats kas jebkurai grīdai. Man jāmeklē dokumenti, cik ieleju, bet 100% atceros sūknis ar tik betona cik viņam tur ir 2-4? kubi un viens atsevišķs parastais bumbulis. 10-12? kubi, bet tas man liekas nebija pilns. Neatceros.
Un stiegras vispār kapeikas maksā. Cik tur 12mm 6m maksā?

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 27/04/2017 22:09

Kad pirtij veidoju plātni, tad rēķināju gan lentu, gan plātni un plātne sanāca ~3x lātāk. Ja vēl pierēķina, ka nav atsevišķi grīda jābetonē, tad vēl izdevīgāk.

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: Plātne (85.10.211.---)
Datums: 27/04/2017 23:29

Nu, cik esmu rēķinājis, nez kapēc sanāk, ka betona apjoms ļoti līdzīgs... varbūt nav īstie izmēri galvā, bet nu noteikti ne x3! Par armatūru - arī biju domājis par tām skaidām/fibrām! Ideja liekas ok, arī par rezultātu pie pareizas iestrādes nebūtu šaubu, tikai šķiet, ka LV tas vēl ir jaunums un tāpēc grūtāk uzticēties, ka tur viss pēc gostiem, ņemot vērā, ka pārbaudīt īsti nekādi nevar... Un neticas, ka būs daudz dārgāk par armatūru, ja vēl ierēķina siešanas laiku, bet to laikam pats neuzņemtos, tomēr nedaudz specifika un pozīcija visai atbildīga... :)
un jā, arī siltā grīda! bija ideja, ka varētu pa taisno likt trubas, bet laikam tomēr sanāks tas betona apjoms par lielu, ko kurināt, līdz ar to tam pa virsu vēl jebkādu izolāciju un tad estrich... jeb varbūt tā nemaz īsti nav ieteicams dēļ kondensātiem vai tml...!?

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: daudzjautajumi (85.10.211.---)
Datums: 28/04/2017 08:28

zinu ka tā arī taisa, uz betona puķiks, uz tā estrihs ar silto grīdu, esot diezgan populārs pie mums

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: Aldiss (85.10.211.---)
Datums: 28/04/2017 09:35

daudzjautajumi Wrote:
-------------------------------------------------------
> zinu ka tā arī taisa, uz betona puķiks, uz tā
> estrihs ar silto grīdu, esot diezgan populārs
> pie mums

Uz pamatu plāksnes likt virsū putuplastu un tam pa virsu likt vēl estrich grīdu ir nevajadzīgs un lieks materiālu pārtēriņš. Putuplastu liek uz noblietētas pamatnes, saliek elektrības vadus, kanalizācijas izvadus un silto grīdu caurules un visu aizej ar betonu.

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 28/04/2017 10:28

Uz ātro tagad uzmetot pirtij 5x5m:

Lenta: 20m (perimetrs) * 1.2m (augstums) * 0.3m (platums) = 7.2m3
Plātne: 25m2 laukums * 0.08 (biezums) = 2m3

Starpība 7.2/2= 3.6 reizes

Re: Augsti gruntsūdeņi
Autors: pašdarbnieks (85.10.211.---)
Datums: 28/04/2017 10:40

Man divstāvu mūra mājai pamata sienas biezums ir 20cm, kāpēc pirtij vajag 30cm?
4x5 šķūnim es stūros ieliku pa fibo blokam uz smilšu spilvena. Ar kuvaldu iedauzīju leņķi 75x75x4 pusotru metru dziļumā un pieskrūvēju būdu klāt, lai vējš neapgāž. Stāv uz goda un nekas nekur nav nosēdies, un izkustējies, jo svars nav nekāds..
Šitāds pamata risinājums man izmaksāja
4 leņķi pa lūžņu cenu- 5 eu
un 4 fibo 5MPA bloki- 10eu
sauja skrūvju
;)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **    **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **   **   **     **  ***   ***  **     ** 
 **     **  **  **    **     **  **** ****  **     ** 
 *********  *****     **     **  ** *** **  **     ** 
 **     **  **  **     **   **   **     **   **   **  
 **     **  **   **     ** **    **     **    ** **   
 **     **  **    **     ***     **     **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727