UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: In_gus (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 15:27

Sveiki, kungi.
Vai ir vērts sākt privātmājas būvniecību, ja zeķē ir 30k eur? Respektīvi, vēlos ieliet pamatus, sienas + jumts un mēģinu izskaitļot, vai man pietiks vai turpināt krāt... Zinu, ka atkarīgs no materiāliem un no darba spēka, bet, ja izmantoju celtniecības firmu/brigādes pakalpojumus un izvēlos labākos materiālus, piemēram, jumts Ruuki u.t.t.
Būšu pateicīgs, ja kāds apgaismos ar cipariem, kas jau ir izgājis savas mājas būvniecības procesam cauri vai iet šobrīd...

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: JaanisO (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 15:37

bet nu, cilvēk, tak pasaki vismaz cik lielu plāno, vai zeme jau ir, koka karkass, vai mūris vai kas cits?

Ja pats esi celtnieks, tad darot visu, IESĀKT var. Taču tu sakies, ka lietosi firmas un labus materiālus, tad sajuta liekas, ka var būt par knapu.

Bet arī, ja ir doma - pamati, sienas, jumts... tad var iekļauties.
Taču tas ir vēl ļoti tālu no mājas - komunikācijas (elektrība būs darga, ja tālu jāvelk, lētak ja jau ir), iekšdarbi, apdare...

Parastai vienstāvu mājai uz 100kvadrātiem izklausās ka tev ir stipri par maz. Bet pasaulē cilveki visadas čudas māk uzburt - ja ir galva uz pleciem, rokas taisnas un māki runāt ar cilvekiem un iesaistītās personas ir personīgie radinieki ar kuriem nav kašķis.

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: Niks (neīstais) (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 15:59

Man par In_gus minēto naudas summu izdevās dabūt ~140m2 1,5 stāvu māju zem jumta (projekts, pamati, grīda, sienas bez apdares (375mm Aeroc), jumta konstrukcija, jumts, 2. stāva koka pārsegums) lielāko daļu no darbiem veicot pašu spēkiem.

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: In_gus (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 16:27

Piedošanu.
160m2 - 2 stāvi.
Zeme ir, gazbetona bloki Bauroc.
30k tikai celtniecībai. Projekts, komunikācijas no otras zeķes.

Paldies ;)

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: ints45 (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 17:02

Zinu, ka paša spēkiem par šādu summu var dabūt no ārpuses pilnīgi gatavu māju ar mansardu. Iekšpusei gan nepaliks ne centa! Ja strādās brigāde, tad ārpusei arī visam nepietiks.

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 18:12

Pamatiem, sienām un jumtam vajadzētu pietikt, ja vien nav virs 200-300m2.
Principā līdz apdarei aptuveni varētu būt šādi:
200 eur/m2 - ekonomiskais variants darbs pamatā paša spēkiem, ekonomija uz materiāliem;
250-300 eur/m2 - standarta variants;
350 un dārgāk eur/m3 - dārgais variants ar dārgā gala celtniekiem, siltumsūkņiem apkurē, 3-stiklu logiem utt.

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: In_gus (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 18:31

Palabojiet mani, ja es esmu ko ne tā iztēlojies (esmu ar celtniecību uz "Jūsu Majestāte").

Vīzija man ir tāda - ar 30k meklēju spečukus, kas man ielies pamatus, uzmūrēs mūri un uzliks jumtu. Un tad es ļauju mājai nostāvēt ziemas sezonu, jo cik man izstādē Māja 2017 kāds vīrs teica, ka pamatiem vieniem pašiem nav jēgas stāvēt, jo neesot tāds svars. Par logiem - noteikti gribu 3-stiklu, bet esmu iztēlojies, ka tos es lieku nākamajā sezonā. Līdz tam plēvi priekšā. Un par apkures sistēmu tieši tas pats.
2. gadā tad tiek likti logi, katli, grīdas, tiek siltināta māja....

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 18:39

Iesākt un kas pēc tam? Pa ziemu sakrāsi atlikušos vismaz 100k EUR?

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: ints45 (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 18:53

Atstāt gāzbetonu žūt uz gadu bez apdares ir pareizi

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: In_gus (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 19:27

specs, tas būtu maza sapņa piepildījums ;)

Bet 2. gadā logi, tiek nosiltinātas mājas sienas. Un sākam darboties pa iekšu. Tur gan tiks izmantoti savi tuvi cilvēki. Un šaubos, ka man 2. gadā uzreiz 100k būs nepieciešami. Uz bankas pusi negribas skatīties, bet nav izslēgts variants...

ints45, neesi ielicis pieturzīmi galā, automātiski gribas lasīt, kā jautājumu. Bet, ja tas ir apgalvojums, tad kā reiz labi. Paldies.

Tātad, secinājums - nosacīti, bet varētu pietikt ar 30k.

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: Pašdarbnieks (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 21:28

Mansardenes karkas bez logiem 200m2 ar divām nojumem 28eiras. Katrs bloks, spāre, armatūra ir sieta paša spēkiem. Ja pats gādā materiālus, seko procesam, zini ko gribi materiāls pluss 35% kreisajiem čaļiem. Ja esi tikai kases lodziņš tad 50% tiem pašiem kreisajiem. Ja papīrlietas ir aizmuguras un ekektrības kaste arī ir, tad var mēğināt, bet nu liekas jau vairāk jau nē nakā jā..

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: Pašdarbnieks (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 21:41

Izmaksas ļoti ietekmē arī kādu tieši māju tu vēlies uzbūvēt. Slimības pakāpe!Šķūņa formas kaste ar bleķa divslīp jumtu (karkasu)pa 20 eirorubļiem arī ir variants..

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: he (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 21:49

2012. gadā ap 36 kEUR aizgāja uz šādu pasākumu. Tiesa vienstāvu 165m2, attiecīgi pamati/veidņi/jumts lielāki. Jumts - betona daktiņi. Ar svešām rokām

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 21:53

Ja būvē celtnieki, tad ar 30k kāreiz pietiks pamati+ārsienas+jumts ar visu ruukki segumu.
pa ziemu ēka stav ar plēvēm logos un tad var turpināt.
bet tāpat skaiti sākot no 800eur/m2 ja plāno būvēt māju sev, bet nedarīt visus darbus pats.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: In_gus (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 22:00

Paldies, kungi, par atbildēm.

P.S. rbm, Tev īpašs paldies par savu blogu, kas tiek lasīts teju katru vakaru ;)

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 22:09

Precīzi par tiem "sākot no 800eur/kvm", pie kam ar melnajām brigādēm un aktīvu paša iesaisti materiālu meklējumos, nevis piegādes no krautas utt.
Es personīgi uzmanītos no sapņa pārtapšanas murgā, ja kabatā ir 25% no nepieciešamās summas. Grozi kā gribi, dzīvosi dolgostrojā, jo pie pirmās iespējas vāksies prom no esošās dzīves vietas uz nepabeigtu māju un tad čau! Māja tiks pabeigta nekad.
Ir daudz šādu piemēru apkārtnē, kas bojā kopējo vidi, un šaubos, ka pats saimnieks ir starā...

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2017 22:54

paldies, tieši tādam mērķim jau top, lai būtu mazāk jautājumu nākamajiem.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: jtdesign (85.10.211.---)
Datums: 20/04/2017 11:44

Ja ir garantēti ienākumi, kas pieļauj iekrāt 30k gadā, tad uz priekšu. Arī tad veidojas maziņš dolgostrojs, bet vēl ciešami. Ja iekrājums mazāks, tad dolgostrojs garantēts un attiecīgi sapnis neatvairāmi pārvēršas murgā.

Varianti - iekrāt vairāk (pa 40k gadā), piezemēt sapni (160 m2 vietā apstāties pie 60 m2).

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: In_gus (85.10.211.---)
Datums: 20/04/2017 14:19

Dolgostrojs, ne dolgostrojs, kāda tam nozīme? Šobrīd ir savs dzīvoklis, kur dzīvot un nekur neviens neskries pirms laika ostīt krāsas u.c. ķīmijas. Mājā plānots ievākties brīdī, kad būs piekarināti aizskari, tas jau ir izlemts.
Un par skatu, kas bojā kopējo vidi - 2. gadā māja tiks siltināta un apmesta. Būs ļoti skaists skats.

Re: Privātmājas būvniecības izmaksas
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 20/04/2017 15:40

Tak nav ko uzmest lūpu! Tev iezīmē nākotnes perspektīvas un lēmums, protams, tavā pusē. Cilvēki dalās pieredzē, ka sākot ar nepietiekamiem līdzekļiem var izpalikt sākotnējais prieks par visu. Dzīvojot dzīvoklī, tev ir attālināta izpratne par to, cik darba prasa pat pabeigta māja, kur nu vēl dolgostrojs. Īpašnieciskuma prieks izgaisīs pēc pirmajām šašliku ballītēm, kad paliksi divatā ar savu stroiku.
Personīgi nesaprotu kādēļ iesaldēt līdzakļus, pretī neiegūstot lietojamu mantu, bet katram savs.

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.