UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: Argh (85.10.211.---)
Datums: 08/02/2017 18:34

Pa lielam, vidējā "formula" un reglamenti Latvija +/- jau ir zināmi. Jā gāzbetons, tad 300+100, logi "kā parasti", nevis pārbāzts ar terases log-durvīm. siltināts jumts un iekļautos normās pat nerēķinot. Jo principā visi tā ceļ, FIBO gadījumā nedaudz plānāka siena un biezāka fasādes vate.

Cita runa jau konkrēts aprēķins atbilstoša katla iegādei, jo tur spēlē lomu kubatūra/kvadratūra. Pie jūras liela vēja jau vajadzētu nelielu rezervīti iekļaut.

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: he (85.10.211.---)
Datums: 08/02/2017 19:09

DsKs - tas kalkulators nav īsti mans. Uz to kādreiz bija saite no paroc.lv lapas, ja nemaldos.
modlab.lv ir Vides un tehnoloģisko procesu matematiskās modelēšanas laboratorija.

Es ievadīju savas faktiskās pirms 4 gadi celtās mājas datus. Man sanāk 87,6 W/K (neatbilst LBN) vai 51,7 kWh/m2.
Bet naudas izteiksmē sarēķināja 1 280 EUR/gadā, ja būtu elektrības apkure pa 0.15 EUR/kWh.
Paskatījos, ka 2016. gadā man par apkuri pēc fakta aizgājis apmēram 430 EUR ar šādu kWh cenu. Kurinu ar zemes siltumsūkni. Kāds tur COP patiesībā nezinu (nav saražotā siltuma mērītāja), bet nu ja izdala sarēķinātos 1280 EUR ar samērītajiem 430 EUR, tad COP sanāk ap 3, kas ņemot vērā aprēķinu un mērījumu kļūdu pat iespējams nav galīgi garām.

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 08/02/2017 20:15

PikkO Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ja ir vēlme rēķināt un salīdzināt apkures
> izmaksas pa apkures veidiem ... meklē forumā ...
> bija tēma, kur cilvēks ekseļa tabulā visu bija
> apkopojis un sakārtojis, ieskaitot izbūvi un
> ekspluatāciju 10 gadu garumā ar visām ēkas
> būvniecības izmaksām un īpašuma nodokļiem
> ...

Vai tajā tabulā tika ņemts vērā, ka "pēc 10 gadiem", piemēram, elektrības cena varētu būt 3x augstāka nekā "tagad"? Un ka būvniecības varētu kļūt krietni augstākas, kas varētu traucēt nākotnē veikt kaut kādus uzlabojumus? Un ka "pēc 10 gadiem" īpašuma nodokļi varētu būt nevis 2x augstāki, bet visas 20x augstāki (vai zemāki) nekā "tagad"?

----

Autoram:
Nezinu, kā citiem, bet man energoefektivitātes aprēķinam iedeva vairākus variantus. Sākotnēji tie bija 3 sienu pīrāgi ar 3 logu veidiem (kopsummā 9 varianti), vēlāk iedeva vēl vienu ar biezāku jumta siltinājumu un vēl vienu ar rekuperāciju (tātad kopsummā 11 varianti). Nav tā, ka būtu jāizdomā gala variantu un tikai tam jāpasūta aprēķinu.

Ir, protams, labi censties tajā aprēķinā "iebraukt", bet šaubos, ka ir liela jēga censties pašam veikt to aprēķinu. Kā jau te teica, tai aprēķinā ir iesaistīti ne tikai "sienas" un "logi", bet arī siltuma zudumi caur ventilāciju, caur termiskajiem tiltiem, dažādi siltuma ieguvumi utt.

Man, piemēram, manis izvēlētajai versijai siltuma zudumi caur konstrukcijām aprēķināti kā 8.2 MWh, kopējie siltuma zudumi 15 MWh, siltuma ieguvumi 6.9 MWh, apkurei nepieciešami 9 MWh, apkures jaudas pie -10, -20, -30°C aprēķinātas kā 3.2, 4.7, 6.0 kW. Vienīgais, ko tādā vienkāršā veidā pēc konstrukciju platībām un parametriem *varbūt* būtu varējis izrēķināt - zudumi caur konstrukcijām.

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: uldis123456 (85.10.211.---)
Datums: 08/02/2017 21:57

Tagad katrs grib izcelties ar savu nezināšanu, ja nejēdz nav ko rakstīt.

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: zigmars (85.10.211.---)
Datums: 08/02/2017 22:19

Būvē ka visi - vismaz 300mm ārsiena ar siltinājumu, jumts 300-400mm vate, trīs stiklu logi.
Viss. Ko tur rēķināt?
Ja jau tik smalki rēķina tad jāņem vērā katra spuldze, cik stundas katrā logā saule iespīd (a ja apmācies?), dzīvnieki, kamīns, sveces, pirdieni,

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: AinarsK (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 08:04

PilnīgsAmatieris Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nevarētu būt nepareiza sienas platība? Vai arī
> ļoti augsti griesti? No sienu kvadratūras
> gadījumā logi nav atskaitīti?
> Kaut kā neiet kopā man sienu kvadratūra pret
> mājas kopējo.
> Pie tādiem siltuma rādītājiem vajadzētu būt
> skaistākam teorētiskajam rezultātam.

Jā, savos aprēķinos patiešām biju izņēmis logu laukumu no sienas laukuma. Kopējais sienu laukums (ieskaitot logus) tad būtu 200 m2. Bet arī griesti viesistabā, kas aizņem faktiski pusi no mājas, ir diezgan augsti (pie 4m).

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: AinarsK (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 08:12

Nu ... ko nozīmē - kā citi? Tas tāds relatīvs jēdziens. Prātīgi izmantojot mūsdienās pieejamos siltumizolācijas materiālus, var to visu sienas, jumta pīrāgu netaisīt tik biezu. Ir taču iespējas likt vati ar lambda 0.033 , nevis 0.04, un pretvējas plāksnei izvēlēties materiālu ar lambda 0.031.


Man vairāk jautājums par to, ko darīt ar grīdām? Vismaz pēc U-wert, lai salasītu LBN002-15 normatīvu 0.15, pat īsti nepietiek ar 1500mm blīvi noblietētu smilti un 200mm puķiku (ar koriģēko lambda sanāk 0.17 W/m2K)! Kaut kā tas man neiet rāmjos, jebšu kaut ko pavisam nesaprotu.....Tad sanāk visu laiku grīdai atrasties ārpus normatīva, un pievilkt to ar mega sienām vai jumtu.....

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: Rbm_mob (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 08:32

Šajā gadījumā tev līdzēs to pašu LBN 15.punkts, kas pielauj ari 0.20k ka maksimālo vērtību.
Kad būvēju un rekinaju krustam šķērsām, nevienā brīdī nesanāca ka vajag kautko vairāk par 200mm lai tas atmaksatos atrak ka 15 gados.
Tapat neaizmirsti ka zem gridas vienmer ir +8gradi vasara vai ziema un tapec rekinot zudumus pat kad ara ir minus 20, pret gridu delta ir tikai 14gradi radiatoru apkures gadījumā vai 18-20gradi gridas apkures gadījumā.
Ja vel cokols siltinats ar 100mm xps, tad neko vairak par 200mm grida nevajag. Man pašam ir 200mm grida un pilnigi pietiek.

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: nokijs (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 08:47

Nu grīdām, lai ļoti uzlabotu siltumpretestību, jāliek savi 400 mm putupolistirola, un pa ārējo pamatu perimetru vēl savi 100 mm vertikāli, tādējādi uzlabosi koeficientu.
Citu jau neko neizdarīsi.
Vēl, lai nebūtu šuvju caurlaidība, var iestrādāt Thermowhite izolāciju. Tad koeficients, galarezultātā pat būs labāks. Tiesa, tur ir pāris knifi, lai uzlabotu iestrādes sastāvu :)

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: bern (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 08:56

Konkrētās formulas ārpus labratorijas ir spējīgas vien norādīt vadlīnijas, pēc kurām vadīties, bet nevar tikt izmantotas, lai izrēķinātu konkrētu ciparu, jo ir pārāk daudz nezināmo mainīgo. Tīri praktiski lielāka jēga ir sākt no otra gala -plānošanas procesā izmantot pēc iespējas vairāk pasīvo māju celtniecībā izmantotos paņēmienus, rūpīgi izvēlēties materiālus, bet celtniecības procesā skurpulozi sekot līdzi, lai celtnieks Vasja materiālus izmantotu saskaņā ar ražotāja norādījumiem. Svukārt pēc tam, kad māja jau uzcelta, mērīt kW/m2 un priecāties.

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 10:10

Par grīdām ...

[www.youtube.com]

baisi dārgs pasākums ... cik pats esmu jautājis, tad ap 100 euro 1m3 ...

Re: Provizorisks energoefektivitates aprekins
Autors: No malas (85.10.211.---)
Datums: 09/02/2017 12:10

[failiem.lv]

Kādreiz MK mājaslapā bija energoefekt. aprēķina exelis. Uzkopēju uz failiem_lv. Pamēģini šeit salikt savus datus.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **     **  **     **  ******** 
 **     **  **     **  **     **   **   **      **    
 **         **     **  **     **    ** **       **    
 ********   **     **  *********     ***        **    
 **     **  **     **  **     **    ** **       **    
 **     **  **     **  **     **   **   **      **    
  *******    *******   **     **  **     **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727