UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: Jauvaks (85.10.211.---)
Datums: 09/09/2016 15:02

Labdien!
Vēlos celt māju, bet īsti nav skaidrs vai man tas būtu pa spēkam un cik tas varētu izmaksāt.
Vēlētos parastu taisnstūra māju līdz 120 kv. m. Vienstāvīgu vai divstāvu, 3 guļamistabas, dzīvojamo istabu kopā ar virtuvi, vannasistabu, tualeti un kurtuvi.

Man ir iekrāti 30000 Eur, esmu noskatījusi zemi par 12000 EUR Ogres novadā, kur desmit gadus atpakaļ ir ielikti pamati, bet tie ir sliktā stāvoklī, pieejama elektrība un komunikācijas.
Ir celtnieks, kurš darbus veic 50 EUR dienā, bet santehniķi, elektriķi un vēl pat nezinu kādus amatniekus būtu jāmeklē, tādēl to cenas pat nezinu.
Plānots bankā ņemt kredītu aptuveni 30000, bet īsti nav skaidrs kā tas notiek.

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: zhuks (85.10.211.---)
Datums: 09/09/2016 15:15

Pietiks arī ar 48 000,-

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 09/09/2016 16:19

Galvenais pirms tam psiholoģiski norūdīties :)

Es sāku pārbūvet nameli ar zemāku starta ciparu un savlaicigi saplānoju naudas plūsmas vs ~ kaut kādus grafikus ... pilnībā uzbūvēts jauns 2 stāvs uz 110m2 ~ 35000 bez mēbelēm ... ļoti daudz darbus darīju pats - liku grīdas,starpsienas,krāsoju,savilku apkuri,ūdeni&kanalizācija un elektrību,jumta siltināšana,griesti ... apmēram kāds 10nieks būtu visticamāk tad klāt ... arī visi instrumenti bija pieejami par velti ...
Būve tiesi ievilkās četru gadu garumā,bet man šodien nav neviens kredīts un nams ir gatavs ... ok,vel sētā bruģis jaizliek :)

Stingri apsvērtu domu par 1.stāva māju ( ja kādreiz vēl dzīvē būvēšu otru,tad viennozīmīgi tikai viens stāvs ) ... bez problemam visi ārējie apdares darbi,utt ... elementāras stalažas vien samontēt ... da kaut stiklus tīrīt un uz jumta uzlīst satelītu saregulēt,lai nav uz 6m trepes jābalansē,kas uz pohām vispār ir nāves numurs ...
Protams,ja piķis nespiež,rauj augstumā cik vēlas ... bet ja grib funkcionālāk,tad tomēr zemāks ir labāks ...

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: g6 (85.10.211.---)
Datums: 09/09/2016 17:09

Nepietiks. Īsumā tas viss. Esmu redzējis tās mājas kur paši visu dara. Nu ddm! Pārdot nereāli, ja situācija prasa.

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: Tas kas uz jumta (85.10.211.---)
Datums: 09/09/2016 18:16

7.6x11 metri, 1,5 stāvi . 2 gads, pirmajā gadā pamati, formalitātes un citi sīkumi. Otrajā gadā tūlīt sūtīšu jumta segumu 200 m2. Pagaidām 13 000. Daru pats. Kāpēc nevar pats celt? Ja izglītība un rokas ir? Ceļu tā kā projektā rakstīts un pēc visām tehnoloģijām. Visus darbus pats netaisos darīt.

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: Jauvaks (85.10.211.---)
Datums: 09/09/2016 21:20

Pati to māju tiešām nezucelšu, tā ka uz to ietaupīt nesanāks.
Bet varbūt vieglāk ir nopirkt jau gatavu māju, piemēram, šadu un paplašināt ar vienu istabu un kurtuvi, lai ir kvadrāts un tad man būtu māja? Ar laiku nosiltinātu un varētu dzīvot.
[www.ss.lv]

Vai vieglbetonā var uztaisīt lielas durvis ja tur to nav?
Cik šādai mājai varētu izmaksāt pārplānošana un piebūves uzbūvēšana?

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: povs (85.10.211.---)
Datums: 09/09/2016 21:36

Kam tev sanāk 200m2 jumta, ja apbūves laukums ir zem 90m2?
No kā tu būvē to māju, ja sanāk 13000 esošā tāme? Izklausās pēc interneta varoņa :) iemet te linku uz izmaksu exceli! Un sienas vienmēr maksā salīdzinoši nedaudz.

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: Praktiķis (85.10.211.---)
Datums: 09/09/2016 21:37

Sievietei vispār ir sarežģīti (neiespējami)algojot amatniekus prognozēt izmaksas,darba kvalitāti un termiņus. Ko nozīmē meistars,kas ar mieru strādāt par 50 eur dienā? Varbūt labāk meistars kas prasa 100 eur dienā,bet padara 3x vairāk? Tas ir tumšais zirdziņš kas nekādā veidā neļauj prognozēt pat darbu aptuvenās izmaksas. Tad jau labāk pirkt gatavu ,bet obligāti iesaistot cilvēku kas saprot (cik iespējams redzēt) kas un kā ir sabūvēts.

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 09/09/2016 22:13

Tātad viss ir vienkārši. Ja pats organizē celtniekus un tikai iespringst uz materiālu pameklēšanu, nepērkot visu no, piemēram, k-rautas plaukta, tad izmaksas būs 1000eur/kvm. Nekādu meistaru ar stundas izcenojumiem!!! Samaksa tikai par kubikmetru, kvadrātmetru utt, lai ir iespēja salīdzināt cenas un attiecīgi nepārmaksāt. Sievietei es ieteiktu nepažēlot naudu, kas uz visa fona būs kapeikas, un noalgot būvuzraugu, kas kontrolē celtnieku paveikto. Vecu sūdu, protams, nepirkt, kā arī apzināti neuzbūvēt īpašumu, kas izmaksā dārgāk, nekā būs tā tirgus vērtība. Ogrē tā var sanākt!

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: he (85.10.211.---)
Datums: 09/09/2016 23:27

nepietiks. Man ceļot 2012-2014. sanāca ap 750 EUR/m2 uz 165 m2 māju, neskaitot zemes cenu. Pats vairāk kā organizators biju, ar rokām maz darīju. Celtnieki stundā prasīja apmēram tikpat, cik Tev. Tā ka vairāk par 70 m2 ar Tavu summu diez vai uzcelsi, vai arī nepabeigsi. Mazāk m2 - lielāka m2 cena. Sūdīgi pamati uz zemes IMHO ir mīnuss nevis pluss un cenu sadārdzinās

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: abcdef (85.10.211.---)
Datums: 10/09/2016 00:19

Kur tas čalis ar 13000 eiro māju palika. Reāli gribas redzēt viņa māju par šo summu, pietam ar 200m2 jumtu.
Kas attiecas uz autori, varbūt, ja maza sajēga par būvniecību ir vērts padomāt par gatavu būvniecības komplektu? Tā pati Livasgrupa piedāvā to 70 ar kapeikām māju līdz atslēgai par apmēram 50000 eiro. Tajā cenā gan skapji, gan virtuves mēbeles iekšā. Nu vismaz zināsi, ka norunātā cena būs spēkā un māju atdos atbilstoši līgumam un pasūtījumam! Es bez zināšanām nekad neuzsāktu būvēt māju riskējot pakāst visu savu naudu dēļ kreisiem strādniekiem.

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: Tas kas uz jumta (85.10.211.---)
Datums: 10/09/2016 06:56

13 000 summa ir par sienām un jumtu, bez paša pārseguma, latojuma. 200 m2 ir tāpēc, ka blakus vēl ir paliela nojume. Jumta izmēri ir 12.6x6.7 viena plakne, pluss nojume. Man liekas 13 000 tikai par plikām sienām un jumta karkasu, nav daudz, ja darbus veic pats. Sienas ir no roclite 380 mm, pārsedzes koki 15x20. Jumta spāres 5x20. Man paveicās ar elektrību un zemes iegādi. Tas pāris tūkstošus ietaupīja. Excel tabulā viss ir. Neesmu varonis, bet cilvēks kuram ir zināšanas, iespēja un ja vajag, arī daži būvnieki, kuri palīdzēs ar pareizu mezglu izpildi.
[docs.google.com]
Vēl jārēķina kādi 3 tūkstoši par jumtu, tāme ir uz 2.7 tūkstoši
Es neplānoju lētāk par 50 000 uzcelt māju.
Man patīk cilvēku attieksme pret citiem. Ja nav tā kā citiem, tad tā nevar būt.

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: zhuks (85.10.211.---)
Datums: 10/09/2016 07:55

Uzcelt ta var, bet komunikāciju izbūve rada arī izmaksas- reizēm pat ļoti būtiskas, tas nekas, ka viņas ir pieejamas. Saprātīgi rīkojoties, 120m2 māju var uzbliezt par 30 000,- bet šis nebūs tas gadījums. Katra piesaistītā palīgroka no ārpuses ir jābaro, ja neko pats nevar izdarīt, tad šis cipars viegli reizinās ar 2, tad vēl pieskaita klāt ārējos tīklus, kopā 70 un vairāk.
50,- dienā ir risinājums, bet riskants, ja nav neviena plānotāja un organizatora, vēl jo vairāk- nepazīstami celtnieki.
Vēl jau būvniecības izmaksas nosaka termiņi- jo ātrāk vajag, jo dārgāk.

zhuks 13 eta inbox un var, garām braucot, parunāties.

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 10/09/2016 11:29

Ja dara pats, ir pieejama tehnika, palīglīdzekļi un bezmaksas palīgs sievastēva/dēla utt veidolā, tad tikai par māju bez komunikaciju pieslēgšanas no āra, bez teritorijas labiekārtošanas un apzaļumošanas māju uzbūvēt kautkā var.

Ja paša darbs ir tik daudz kā materiālu sagāde un darba apmaksa, tad jārēķinās 800+ eur/m2 par māju bet ieskaitot aizkarus mēbeles, žogu, vārtu automātiku bruģi, melnzemi kādu krūmu 1000+ eur/m2
zemes cena klāt.

P.S. zhuka piedāvātā saprātīgā māja pa 120m2 par 30000eur visdrīzāk ir tikai kaste bez iekšējās apdares, labākajā gadījumā melnā apdare,

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: rbm (85.10.211.---)
Datums: 10/09/2016 11:35

bet vispār visu mājas izmaksu būtību paskaidro šī te bilde
[gimenesmaja.files.wordpress.com]

visas 4 ir mājas, viena no tām visdrīzāk arī maksās zem 60k, tik kā redzam ir dažāda izpratne par to ko mēs saucam par labu māju


P.S. topika autorei. Man reiz bija viens kolēģis kas teica tā - viņa lielākā kļūda bija nopirkt dzīvojamo māju mazdārziņu rajonā Pārogrē - ziemā netīra ielas, savukārt vasarā brīvdienās kad gribi atpūsties un pagulēt apkārt kaimiņi jau no 7 rītā zāģē malku, klausās jumorfm, taisa šašliku un citādi traucē viņa mieru.

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: daudzjautajumi (85.10.211.---)
Datums: 10/09/2016 20:38

es gribētu teikt, ka objektīvi ir runāt par izmaksām līdz baltajai apdarei, tālāk jau katram ir sava izpratne un vēlmes.
rbm vot interesanta tēma būtu salīdzināt izmaksas līdz baltajai apdarei tev, tai mājai kas tev aiz tās sienas no koka ceļas un tā kura šobrīd "iekonservēta" aiz otra stūra :)

Re: vai ar 60000 Eur pietiktu mājas celtniecībai?
Autors: jtdesign (85.10.211.---)
Datums: 11/09/2016 11:39

12k par zemi ar apgrūtinājumu (ko pārdevējs gan jau uzskata par bonusu) nepavisam nav jauka cena, daži kilo vēl aizies, lai tos pamatus novāktu.

Miķelīšu iela - no skata jauks namiņš vasaras padzīvošanai. Lai spriestu ko vairāk, reklāmā trūkst daudz informācijas. Tāpēc derētu objektu apskatīt kopā ar arhitektu (vairāk novērtēt ieceres atbilstību no likumdošanas puses) un būvinženieri (sākotnēji ievērtēt konkrēto tehnisko stāvokli). Pārdevējam uz apskati jābūt līdzi visai dokumentācijai par ēkas projektēšanu, sākotnējo būvniecīnu un tagadējo pārbūvi (ja tās nav, kas ir ļoti ticams variants, nāksies pieaicinātajiem speciālistiem iespringt).

Šajā rajonā uz šāda izmēra zemes gabala iespējama tikai dārza mājas būvniecība (man kādus 100+ metrus no šīs vietas ir nesens objekts).

anglu parvietojama maja
Autors: edy4 (80.89.74.---)
Datums: 29/05/2020 22:28

kada ir pieredze ar patstavigu dzivosanu anglu parvietojamaja majaa?

Re: anglu parvietojama maja
Autors: Visvaldis556 (90.133.111.---)
Datums: 30/05/2020 00:33

galīgi trakam jābūt

Re: anglu parvietojama maja
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 30/05/2020 07:00

Tas atkarīgs no daudziem faktoriem- ziemas vai vasaras variants, cik cilveku taisas dzīvot, kadas iespejas pieslēgt pie kanalizacijas, kada apkure domata-orginalā gazes vai kas cits...Ir zinami ļaudis kas tadu izmanto vairak ka vasarnicu, bet ir viena jauna gimenīte kas dzivo visu gadu. Viniem gan ir siltinatais ziemas variants.Bet nu maja jau ta nav, ka pagaidu variants jau ok, bet visu mūžu dzīvot tada būdā....nu katram savs.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **   *******   **     **  ********  
 **     **   **   **   **     **  **     **  **     ** 
 **     **    ** **           **  **     **  **     ** 
 *********     ***      *******   **     **  ********  
 **     **    ** **           **   **   **   **        
 **     **   **   **   **     **    ** **    **        
 **     **  **     **   *******      ***     **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727