UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
dūmvada izbūve
Autors: marcka (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2015 03:02

Sveicināti.
Būvēju māju laukos, nonācis esmu līdz dūmvada izbūvei... Mājā ir domāts ievilkt centrālo apkuri, kā kurināmais ir domāts malka, bet nav ne mazākās jausmas kādu dūmvadu būtu pareizāk izbūvēt. Varbūt kāds varētu padalīties ar savu pieredzi, kas un kā būtu labāk.
mājas platība uz šo brīdi 110 m2, bet nākotnē varētu palielināties līdz kādiem 150m2

Re: dūmvada izbūve
Autors: gv (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2015 09:01

Vai esi izlasījis, kas attiecas uz dūmvadiem, te:
Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 231-03 “Dzīvojamo un publisko ēku apkure un ventilācija”
[likumi.lv]

Varbūt kādam būs vieglāk atbildēt, ja uzrakstīsi kas tieši nav skaidrs, kādi jautājumi?

Re: dūmvada izbūve
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2015 12:32

Manuprāt būtu jāņem vērā 2 apstākļi:
1) vai skurstenis ies pa kori, vai slīpnē, attiecīgi cik slīps jumts utt. Tas jautājums ir atkarīgs no plānojuma, kur būs t.s. katlumājas telpa. Es esmu pārliecināts, ka katla telpai būtu jābūt kaut kur pie ieejas mājā, lai viegli nest malku nepiegružojot māju un lai arī pati katla telpa veidojas kā tehniskā telpa, kur būs robustāka vide kā citviet mājā (cauruļu mezgli, malkas rezervīte, pelni utt. Ja ēka teiksim ir taisnstūrveida bez piebūves, tad kores skursteņa variants var sanākt pārāk dziļi katla novietojumam. Kores variants ir manuprāt mazliet labāks, jo tad stabili var tikt klāt tīrīšanai. Bet nav arī nekas traks nedaudz atbīdīties no kores uz leju ievērojot skursteņa augstuma un leņķa formulu. Daudz sliktāk ir, ja skursteni izlaiž pa sānu, kā brīvi stāvošu, tādu kuru no augšas bez pacēlāja nevar iztīrīt. Īsāk sakot šo būtu ļoti vērtīgi apdomāt, lai mājā ideāls plānojums un skurstenim var tikt klāt.
2) materiāls reāli reducējas uz tikai 2 variantiem - nerūsošā tērauda siltinātais vai keramiskie siltinātie. Ķieģelis un odere nav racionāli jaunbūvē. Vieglāks montāžā protams ir metāla skurstenis, lai gan arī keramiskais nav sarežģīts. Cenas manurpāt ir tādas, ka normāls tērauda maksā tikpat cik čehu budžeta keramiskie. Man mājās ir visi 3 veidi - čaula, nerūsošais un čehu. Ja man būtu jāizvēlas katlam, tad laikam ņemtu siltināto metāla.
Nu un tālāk jau aiziet detaļas - diametrs un augstums. Diametru būtu jāpiedzen izvēlētā katla izejas caurumam. Attiecīgi paliek tikai garuma jautājums. Jāpaskatās cik metri sanāk, lai pie mājas piestāv un padomāt vai pietiks vilkme. Ja katls būs ar dūmsūkni, tad patiesībā tie metri jau ir sekundāri. Metāla skurstenim labi ir tas, ka var bez čakara pagarināt par 0,5-1m to skursteni, ja ir problēmas ar vilkmi. Keramiskajam arī var, bet jau roka jāpieliek.

Re: dūmvada izbūve
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2015 12:35

Nepieminēju, ka keramikas gadījumā ir iespējams ņemt skursteņa versiju ar vēdināšanas kanālu (vai vairākiem). Tas ir no svara, ja tam skurstenim vajag pieslēgt kaut ko ventilējamu un tas atrodas skursteņa tuvumā. Metāla skurstenim tāda iespēja nav.

Re: dūmvada izbūve
Autors: Teorētiķis (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2015 17:31

Iztīrīt jau nu nav problēma arī no lejas ;)

Re: dūmvada izbūve
Autors: marcka (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2015 17:45

paldies! ņemšu vērā.. Jūs rakstījāt, ka Jums ir visu triju veidu skursteņi. Man tad ir jautājums cik bieži Jums sanāk tīrīt metāla siltināto skursteni?

Re: dūmvada izbūve
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2015 19:53

Pie katla man ir pieslēgta metāla odere, jo tur bija vecais ķieģeļu skurstenis. Tā kā katls ir pareizi pieslēgts ar akumulāciju un arī tas, ka katls ir gāzģenerācijas, tad skurstenis ir faktiski tīrs visu laiku. Tomēr neskatoties uz to es nenoslinkoju un vismaz reizi sezonā uzkāpju uz jumta un iztīru. To, ka tas ir tīrs, redzu pēc tā, ka nekas tur nesakrīt apakšā. To ir jāņem vērā - resp. ka katlam ir jāliek akumulācija, tad tas labi sadedzina malku, ja vēl kombinācija ar gāzģenerāciju, tad dūma praktiski nav, attiecīgi arī skurstenis tīrs. Tam tā arī jābūt pie siltināta metāla skursteņa, kurš ir vēl labāks par nesiltināto oderi. Savukārt siltinātais skurstenis ir pieslēgts pie prastas darbnīcas metāla krāsns, kurai nav diez ko laba sadegšana, attiecīgi tur jau ir sodrēji un arī reizi sezonā iztīru.

Re: dūmvada izbūve
Autors: mm777 (178.16.22.---)
Datums: 18/02/2015 20:37

Man skurstenis ar ventilācijas kanālu. Zem kamīna āra gaisa padeves caurule 110. Ventilācija dabiski velk ārā normāli. Kamīna kurināšanas laikā bail ieslēgt virtuves nosūcēju uz pilnu klapi. Varētu izveidot negatīvo spiedienu un vilkt iekšā dūmus. Man patīk nerūsējošā tērauda siltinātie.

Re: dūmvada izbūve
Autors: marcka (178.16.22.---)
Datums: 19/02/2015 08:31

paldies. tad likšu metāla siltināto.

Re: dūmvada izbūve
Autors: marcka (178.16.22.---)
Datums: 19/02/2015 08:39

man arī ir vecais kiegeļu dūmvads, kuram doma ir pieslēgt kamīnu, bet reāli kamīns vairāk būs domāts dekoratīvai funkcijai, reizi nedēļā varbūt ziemā iekurināšu.

Paldies par info, mēģināšu visu pieslēgt pareizi un tā kā tam jābūt, jo negribas pēc tam uz tā jumta bieži līst un nodarboties ar lielo tīrīšanu. :D

Re: dūmvada izbūve
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 19/02/2015 08:53

Tīrīt jebkurā gadījumā iesaka vismaz reizi gadā.

Re: dūmvada izbūve
Autors: AndrisL (178.16.22.---)
Datums: 20/02/2015 23:39

Pāris dienas atpakaļ ciemos bija skursteņslauķis, lai sastādītu dūmvadu un ventilācijas kanālu apsekošanas aktu pirms mājas nodošanas ekspluatācijā. Tā kā mājai ir keramiskas skurstenis, bet pirtij siltinātais metāla skurstenis, tad skursteņslauķis izteica sekojošu viedokli, ka labāks ir siltinātais keramiskais par metāla jo:
1. Aizdegoties sodrējiem skurstenī, drošāks ir keramiskais, jo tam skursteņa ārējai daļai būs zemāka temperatūra, nekā siltinātam metāliskam, tāpēc visām degošām konstrukcijām no metāla skursteņa ir jābūt lielākā attālumā nekā no keramiskā.
2. Keramisko skursteni var izvēlēties ar ventilācijas kanālu.
Uz jautājumu, vai skursteņa tīrīšanas biežums ir atkarīga no nokurināmā daudzuma gadā, skursteņslauķis atbildēja, ka visi skursteņi ir jātīra vismaz 1 reizi gadā.

Re: dūmvada izbūve
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 23/02/2015 08:38

AndrisL Wrote:
-------------------------------------------------------
> Uz jautājumu, vai skursteņa tīrīšanas
> biežums ir atkarīga no nokurināmā daudzuma
> gadā, skursteņslauķis atbildēja, ka visi
> skursteņi ir jātīra vismaz 1 reizi gadā.

Atbilde kā no politiķa, kurš nezina atbildi uz uzdoto jautājumu - atbilde ir, taču izvairīga un neko īsti nepasakoša :) "Vismaz reizi gadā" nav tas pats, kas "šajā gadījumā 1x gadā, šajā - 1x mēnesī".

Re: dūmvada izbūve
Autors: AleOp (193.0.136.---)
Datums: 03/03/2020 19:41

Es atļaušos pajautāt pie šīš tēmas, lai nav jāver jauna.
No jaucu veco mūrēto plīti, tagad taisu grīdu, grīda paceļās pa 20cm. Dūmvada izeja līdz ar to sanāk zemu šobrīd, vai var likt krāsniņu ar cauruli uz leju? Jo dūmvada izeja ir zemāk kā krāsniņas izeja? Vai būs vilkme? Dūmvada augstums savi 6-7m.

Re: dūmvada izbūve
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 03/03/2020 20:53

Labak jau uzkal jaunu caurumu vajadzigaja augstuma.Cik tur ta darba...

Re: dūmvada izbūve
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 03/03/2020 23:30

Protams, ka jauns caurums jātaisa.

Re: dūmvada izbūve
Autors: ParodijaNeValsts (46.230.130.---)
Datums: 04/03/2020 01:05

Precīzi par politiķiem-politpadauzām! Pašam ir Sciedel keramsikais 8m,vilkme ir pietiekoši laba,arī ugundrošs. Nezinu cik ilgi kalpos tas meramiskais,varbūt nedaudz nožēloju,kad neizvēlējos veco klasisko skursteni no ķieģeliem,tie liekas daudz nopietnāki,esat ievērojuši,vecasmājas nodeg.bet skurstenis paliek? Tādas pašas asociācijas man ir ar vecajiem māla dakstiņu jumtiem,kas simtu gadu tur uz jumta stāv,pat tagad 2020 priecē ļaudis un aizsargā ēkas no laika apstākļu iedarbības.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 04/03/2020 01:10, labojis ParodijaNeValsts.

Re: dūmvada izbūve
Autors: Ambrosio (95.68.52.---)
Datums: 04/03/2020 02:19

ParodijaNeValsts rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Precīzi par politiķiem-politpadauzām! Pašam ir
> Sciedel keramsikais 8m,vilkme ir pietiekoši
> laba,arī ugundrošs. Nezinu cik ilgi kalpos tas
> meramiskais,varbūt nedaudz nožēloju,kad
> neizvēlējos veco klasisko skursteni no
> ķieģeliem,tie liekas daudz nopietnāki,esat
> ievērojuši,vecasmājas nodeg.bet skurstenis paliek?

Neesi iedomājies, ka varbūt tās mājas nodeg tieši tāpēc, ka klasiskie ķieģeļa skursteņi pārkarst, piemēram, ja deg sodrēji, vai kaut kur sāk laist pa saplaisājušu šuvi pārāk karstu gaisu? Un nepareizi izbūvētas starpstāvu / jumta caurejas mezgli, skursteņa netīrīšana tikai situāciju pasliktina.

Re: dūmvada izbūve
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 04/03/2020 14:08

Ambrosio - svarīgāk ka pēc ugunsgrēka paliks pāri skurstenis un dakstiņi - tomēr ieguvums. Ko gan darīs tie kam bleķa jumti un bleķa skursteņi - nebūs nekā. :))

Re: dūmvada izbūve
Autors: arre (195.13.229.---)
Datums: 04/03/2020 16:39

Labs:)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********  **     **  ********  **     ** 
 **     **  **        ***   ***  **        **     ** 
 **     **  **        **** ****  **        **     ** 
 ********   ******    ** *** **  ******    **     ** 
 **     **  **        **     **  **        **     ** 
 **     **  **        **     **  **        **     ** 
 ********   ********  **     **  ********   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727