UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 5
Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: Vagons (85.10.211.---)
Datums: 25/07/2015 23:30

Raivim 88..Atzīšos-vēl slinkoju un slinkodams pamazām piepērku visu nepieciešamo,kas man būs nepieciešams.Būvniecība tiek pārcelta uz nākamo pavasari :)
Transportēšana nav problēma-mana iecere stāvēs uz nojaukta dzīvojamā treilera šasijas-tādu es savulaik nopirku par 270 Ls.Divasīga,rāmis-4.52x1.52,teorētiski varētu būvēt 5x2.20,taču es palikšu pie 2.00x4.52.( 2.00-jo tas ir attālums starp riteņu ārmalām).
CSN var atrast visus pieļaujamos izmērus,pieļaujamās masas,kā arī atsauci uz vagona vilkšanu bez CSDD reģistrētiem dokumentiem-ja tas tiek klasificēts,kā "pārvietojamais celtnieku dzīvojamais vagoniņš ".Praktiski un arī teorētiski-viņam pēc tāda arī jāizskatās,jo ar treili tas pasākums neizdosies.
Vēl ir iespēja to būdu uzlikt uz kārtīgas piekabes,( Ifor Williams ražotā LM167 piemēram ) un ja ir problēmas ar iekraušanu/izkraušanu,tad vagona pamatnē var iebūvēt izlaižamas "pekas"-kā puspiekabēs.Esmu redzējis tādas tikai jau mūsu vajadzībām -mazākos izmēros un svarā.Ar kvadrātveida vītni,..nopietnas.
Šobrīd joprojām iztieku ar dzīvošanos teltī ( 2.20x2.20xh-2.00 +atomašīnu tents) un nakšņošanu busā ar webasto.
P.s.Ik pa laikam šeit arī ieskatos !!

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: Vagons (85.10.211.---)
Datums: 09/08/2015 18:26

P.s.
Esmu nopircis vairāk,kā 4 spiedskrūves,veidošu līdzīgu sistēmu,kāda ir piemēram ZIl autokrānam,kur platforma tiek pacelta tikai ar 4 spiedskrūvēm,šī atbalsta sistēma tiek izvērsta,kas ļauj zem vagona diezgan droši /ērti padzīt piekabi-platformu.Turklāt manai šasijai ir iespēja arī noņemt riteņu asis,kas vagona augstumu samazina par pusmetru.

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: xxx2004 (85.10.211.---)
Datums: 10/08/2015 10:08

Manā skatījumā galvenais faktors ar ko ir jārēķinās ir tas, ka jebkas kas tur stāvēs ilgāk par nedēļu tiks nozagts. Izejot no šī ne mazsvarīgā skatu punkta ir 2 alternatīvas. Uzbūvē NELIELU vienkāršu pirtisaimniecības mājiņu uz pāļiem no koka karkasa. Būs vietas dušai un krāsnij un mitrums nebūs problēma.
Aizved un atved kad patīk, vai arī atstāj pie kādiem kaimiņiem, uzkabini un ved. Papildus iebetonē vai iedzen zemē trubu un pieķēdē tā lai truba atroda ZEM vagoniņa.

Tākā man arī paredzēts pa vasarām būvēties tad arī domāju par dzīv. vagoniņu, bet LV ir vai nu veci sapelējuši vai dārgi.
Redzkur smuks piemērs. Tik jāatved.
[www.blocket.se]

Aizved un atved uz objektu kad patīk, vai arī atstāj pie kādiem kaimiņiem, uzkabini un ved. Papildus iebetonē vai iedzen zemē trubu un pieķēdē tā lai truba atroda ZEM vagoniņa, ja nu gribi atstāt uz dažām dienām.

VG

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: xxx2004 (85.10.211.---)
Datums: 10/08/2015 10:35

Ups, otro rindkopu ierakstīju nevietā.
Tātad mana ideja bija veltīt enerģiju labāk kautkam ko varēsi pēctam arī izmantot. Savukārt esošajam piekabes rāmim uzskrūvēt pamatu un bortus un izmantot būvmateriālu vešanai. Jautājums tikai par legalizāciju.

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: Zodčijs (85.10.211.---)
Datums: 11/08/2015 00:45

1) Raivis88 acīmredzot domā pašbūvēt pārvietojamu vagoniņu (dzīv. treileri)...tāpēc arī uzjautāja Vagonam - kā tam sokas ar līdzīgas ieceres realizēšanu...
un nevis pirkt jaunu par ļoti konkrētām naudiņām - vai arī lietotu - bet jebkurā gadījumā tipveida ...
2) Jebkāds daudzmaz sakarīgs pašbūvētais būs personīgs un savā ziņā unikāls - jo otra tieši tāda paša nebūs...
3) Kurš duraks zags atpazīstamu pašbūvētu vagoniņu ?!
4) Savukārt pirtsmājiņa uz pāļiem nu nekādīgi nebūs pārvietojama ...

P.S. 3) un 4)punkti domāti kā komentārs xxx2004 komentāram...

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: xxx2004 (85.10.211.---)
Datums: 11/08/2015 07:38

To Zodčijs
3. Ja, kā raksta tika nozagta Gaz kabīne tad būs vienalga, atpazīstama vai nē. Spriežu arī pēc tā kas notiek manos laukos Limbažos.
4. Lasi manu nākamo komentāru. Tas bija domāts par dzīvojamo vagoniņu, rindkopas ielikās divas.
Pirtsmājiņu uz pāļiem protams nepārvietos, bet paskatīties iekšā gan gribēs. Tāda nu ir tā realitāte.
Jebkurā gadījumā kā projekts ziemai ir ok. Pasūta paku finiera un pēc patikas uzbūvē ko sirds vēlas ja tiešām tā piekabe nebūtu lietderīgāka būmat. sagādei uz objektu.
VG

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: Vagons (85.10.211.---)
Datums: 09/11/2015 22:45

Prieks par tēmas uzturēšanu,lai Jums laba veselība !
Atbildēšu "xxx2004"-pirmkārt,par patīkamām ekpluatācijā neatzīstu torsionu piekares,līdz šim esmu atradis vien 2 ražotājus,kas piedāvā 2-asīgas,ar lielām celtspējām piekabes un lokšņu atsperojumu ( lāgām ) un tās ir angļu Ifor Williams un vācu Algema ( agrāk tai bija cits nosaukums ),viss !! Lietota neliela izmēra,taču lielu celtspēju piekabe maksā anglijā no 1000 Eur.,tikpat man izmaksātu dzīv.treilera rāmja legalizācija.Secinājums-tas nav ne īpaši izdevīgi,ne noderīgi ! [www.iwt.co.uk] -šis angļu piekabes man patīk visvairāk-pamatīgas,pārdomātas.Cenas lietotām piekabēm varat redzēt www.ebay.co.uk ,transports līdz LV maksā ap 400 Eur.
Otrkārt-man nav pilnīgi nekādu problēmu to vagonu ik pārnedēļu valkāt sev līdzi,..37 km.vienā virzienā taču nav nekāds lielais gabals,piekritīsiet ?
Treškārt-tieši dēļ zagļiem,demolētājiem un citiem īpašuma tiesību pārkāpējiem arī plānoju visu iedzīvi valkāt sev līdzi ,tur nav nekā sarežģīta un sirds arī mierīga.Mājās ( pilsētā ) būdams savā privātmājas pagalmā varu nodarboties ar visiem iespējamiem uzlabojumiem un labiekārtojuma darbiem,turpretī atstājot vagonu tur tālu pie kaimiņiem,pirmkārt apgrūtinājums viņiem,otrkārt visa sagatavošanās dzīvošanai nebūtu iespējama iepriekš (uzkopšana ūdens uzpilde,sīkie remontdarbi)-tie būtu jāveic laikā,kad reāli praktiskākas lietas būtu darāmas.
Ceturtkārt-priekš citiem gadījumiem-varētu gadīties,ka uzbūvējot ļoti mazu mājiņu,vai vagonu, gribēsies to pārvietot un tad būs problēma dabūt apakšā riteņus.Ja nav traktora,tad uz sliecēm būvēt nevajag.Manā gadījumā nedomāju,ka ,Eur pārrēķinot-384.- būtu ļoti pārmaksāts par cinkotu metāla rāmi pamatam un vēl viegli noņemamiem 2 torsionu piekares tiltiem.Viss ir Ok.,
Starp citu-esmu novērojis,ka piekabes max.platums uz lielceļa būtu vēlams līdz 2.20m.,visērtākais ir 2.00m.-var redzēt arī pašu piekabi spoguļos ! Platākas par 2.20m.ir grūti noturamas ceļu apzīmejumu robežās,jo ar vieglo mēs taču apbraucam katru mazāko sķērslīti un pie intensīvas kustības nav izvēles iespējas apbraukt bedres-jāupurē vai nu auto,vai piekabe !

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: Vagons (85.10.211.---)
Datums: 19/11/2015 19:50

Lūk vācu piekabes ražotāja mājaslapa [www.algema.de] ,agrāk Algema tirgojās kā Eder,-tādēļ šī piebilde !.
Pavirši pārlūkojot ciparus,secinu,ka Algema piekabes nav pie zemajām pieskaitāmas,bet nu mīkstām jābūt !! Plāns ir tāds-braukšu ar orģinālo -manu "šasiju",taču pie nelabvēlīgas situācijas-piem.izmaiņām CSD,ņemšu piekari nost,ar spieskrūvēm pacelšu vagonu,lai ar šo "mīksto" piekabi-autovedēju varētu pabraukt apakšā un tad jau var braukāt kā sirds vēlas-bez ierobežojumiem !
Papētot vācu ebay zem vārdiem "bauwagen" atklāju,ka neesmu vienīgais šāda dzīvesveida piekritējs ! Lūk saite: [www.ebay.de] ,apakšā visādi brīnumi ir redzami !!

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: Vagons (85.10.211.---)
Datums: 19/11/2015 19:57

..turpat var arī šasiju-pliku rāmi ar riteņiem atrast ! Un pat prātā man nebija ienācis,ka tik vienkāršas pārejas "no cilpas uz ābolu" var izveidot,..tad tai ebay-ā ir jāieķeksē ,lai rāda arī no mazākās cenu grupas.

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: Vagons (85.10.211.---)
Datums: 30/11/2015 17:29


Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: tinyhouse (85.10.211.---)
Datums: 19/02/2016 09:42

Esmu kļuvis par varas iestažu ķīlnieku sastībā ar būvniecību laukos (viena iestāde apgalvo ka būvēt drīkst, otra, ka nedrīkst), visdrīzāk paredzama ilga tiesāšanās un iznākums nav zināms, tāpēc sāku pētīt pārvietojamo māju uz riteņiem konceptu, jo, šķiet, to novietot uz mana zemes gabala (lauksaimniec. zemes statuss) neviens nevar aizliegt. Man gan ir doma mar maksimāli lielu "tiny house", ko būvēt uz vilcēja piekabes (garums 10-12m). Piekabi vispirms nolikt vieta, un tad apbūvēt, tādējādi varētu taisīt platāku un augstāku (platms 3m, augstums no zemes ~4m), bez bažām par pārvietošanos pa ceļiem. Te gan jautājums, vai ir kādi likumi, kas reglamentē "celtniecības vagoniņu" izmērus, pielietojumu, pārvietošanu, novietošanu utt.? Ka nesanāk tā, ka "kustamā manta" tomēr beigās tiek uzskatīta par "nekustamo"?

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: tinyhouse (85.10.211.---)
Datums: 19/02/2016 10:31

jeb ņemt angļu ziemas mājiņu uz riteņiem un neiespring uz "būvēšanu"? Vienīgi ir dzirdēts, ka tās mājiņas mūsu ziemai nav piemērotas. Būtu jāpārbūvē, jāsiltina? Kādam ir pieredze?

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (85.10.211.---)
Datums: 19/02/2016 12:33

Ja jau kustamas mantas pārvietošana notiek tikai uz tavas zemes, tad uz pārvietojamiem līdzekļiem - riteņi vai šļūces- slēpes nekādi CSD noteikumi neattiecas, taču šada veida manta paliek kustama - jo nav patstāvīgi piesaistīta zemei. Līdz ar to tev vajadzīgs rāmis, kuru var pavilkt ar traktoru. Uz šāda kustīga rāmja tu vari būvēt ko sirds kāro.
ūdens pieslēgums ar elastīgu gumijas šļūteni, kurai pietīts elektrības sildkabelis ar izolāciju. Elektrība pa kabeli no staba augšas. Kanalizācija ar miksersūkni, kas samaļ sīkās daļīņās atkritumus un pa gumijas šļūteni izpūš uz tava gruntsgabala kādus 30m no pārvietojamā vagoniņa.

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: tinyhouse (85.10.211.---)
Datums: 19/02/2016 14:08

kāpēc elektrības vads pa gaisu, nevar pa zemi pievadīt? tam ir kāda īpaša nozīme? man ir el. skait. kaste pie ceļa. Tad blakus būtu jāierok stabs, no kura tad ietu vads pa gaisu? Nesmuki, bet ja vajag, vajag :) Stabu gan es varētu ierakt tuvu pie mājas, tad līdz stabam pa zemi, no staba uz māju 50cm pa gaisu :) Nu par fekālo kliedētaju laukā arī neesmu sajūsmā, biju domājis druksu draudzīgāk dabai. ēkas kosktrukcijā paredzēt vietu kur novietot bioatīrišanas iekārtu, lai ārā nāk gandrīz tīrs ūdens, to gan var novadīt jebkur. Labāk jau būtu ierakt septiķi zemē+infilt. lauks, bet šajā gadījumā es nedrīkstu saistīties ar zemes komunikācijām no likuma viedokļa, vai tā?

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (85.10.211.---)
Datums: 19/02/2016 18:37

Manis aprakstītais variants ir drusku panormāls, taču tas izslēdz praktiski jebkuru iespēju piesieties jēdzienam "sasaistīts ar zemi". Pieņemu, ka lauksaimniecības zemei tu vari ierīkot meliorāciju - tā ir būve lauksaimniecības ražošanai un tad tajā var ievadīt kanalizāciju, jo meliorācijai vajag izmantot akas - betons vai plastikāts, var mūrēt. Spice lauksaimniecības kultūru laistīšanai arī var būt, kur sūknis akā. Elektrība - loģiska sūkņa darbināšanai. Tad tā kustāmā manta - tāda nieka piedeva vien būtu.

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: Vagons (85.10.211.---)
Datums: 26/03/2016 20:45

Domāju,ka pārsniegt CSDD atļautos gabarītus būtu slikta doma,..pirmkārt-neesmu pa LV ceļiem redzējis velkam ko platāku par atļautajiem 2.65m (laikam ),pieļauju,ka visi angļu 3-metrīgie tiek vesti ar spec transportu,kuram ir atļaujas uz lielgabarīta kravām.( varētu jau mēģināt taisnoties par 2.60+atļautās kravu pārkares uz sāniem,taču es pats laikam neriskētu.Ja nu vienīgi tad,ja tas ir vienreizējs pasākums kas darāms lietainā laikā,laikā,kad ceļu lietotāju uzraugiem notiek dežūru maiņas )Otrkārt-īsti nezinu ar ko beigtos strīdēšanās ar būvvaldi,taču nedrīkst pārsniegt tos 25 m2,pēc kuriem kas lielāks ir jāsaskaņo u.t.t. Ja būs kāds nikns kaimiņš-skaņošana arī varētu uzņemt asumu !
Iesaku būvēt vairākus vairākus vagonus un tad saskrūvēt uz vietas kopā-tas atrisinātu problēmu ar ceļiem,savukārt lai būvvaldei būtu īsas rokas,ieteiktu tos vagonus tomērt kopā neskrūvēt,bet turēt atstatus ..varbūt pat pietiktu ar 10cm.atstarpi,nezinu,-vienkārši tā iedomājos ! Kas var liegt divas puspiekabes ar pakaļām sastumt kopā-nekas !! ( Blakus vēl divas un tā bez gala !! ) Var pat uz vagoniem uzrakstus piekniedēt-"celtnieku dzīvojamais vagoniņš",..tā es domāju ! Starp citu visādos objektos saliktie viens uz otra ofisa konteineri taču arī kopsummā pārsniedz 25 m2,nez kā viņu apsaimniekotājiem sadzīvojas ar būvvaldēm ?

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: tinyhouse (85.10.211.---)
Datums: 28/04/2016 09:27

Njā, neizmēģināsi neuzzināsi. Vienīgi pasākums pietiekami dārgs un laikietilpīgs, lai eksperimentētu. USA nav problemu ar šada veida mājām:
[picasaweb.google.com]

protams pārvietošana būtu ar spectehniku uz platformas, bet par tiem 25m2 -kas nosaka, ka dzīvojamais vagoniņš jeb treileris nevar būt lielāks par šo platību? BTW ir angļu mājiņas ar izmēru 3.7m x 11m. Vai ar to kādam ir bijušas problemas? Novietošana laukos ir jāsaskaņo? Angļu mājinās ir uz riteņiem -lielākoties viena ass, bet nav paredzēts vilkt pa koplietošanas ceļiem.

šobrīd pieejams atbilstošs metāla rāmis 2.5 x12m adekvātā cenā, laikam jau pilnai laimei būtu jāuzliek uz riteņiem- ne pārvietošanai pa ceļiem, bet tāpēc, lai tas būtu "pārvietojams" pēc definīcijas.
Bet vispirms drošības pēc uzjautāšu būvvaldei, kā ir ar angļu mājiņām- vajag saskaņot vai nē.

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: tinyhouse (85.10.211.---)
Datums: 28/04/2016 14:25

Ziņa no būvvaldes: Ja vagoniņš vai mājiņa ir uz riteņiem, tad tā nav klasificējama kā būve. Ja tā tiek novietota uz zemes, tad tā jau ir būves novietošana un uz to attiecas būvniecības process (paskaidrojuma raksts I grupas būvei vai būvniecības iesniegums II grupas būvei, kā arī visi nepieciešamie grafiskie materiāli un skaņojumi).

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: Aldiss (85.10.211.---)
Datums: 28/04/2016 22:57

tātad izšķirošais -ir vai nav riteņi. Aizbrauc uz šrotu, pieskrūvē četrus gabalus no golfiņa dekorācijai. Pašu vagoniņu uzliec uz klučiem. Ja ko prasa-es te izpūtēju apakšā metinu, tāpēc tagad ir uz klučiem. Pabeigšu metināt, noņemšu klučus un braukšu uz zemes gabala otru pusi.

Re: Pārvietojams dzīvojamais vagoniņš-treileris
Autors: Vagons (85.10.211.---)
Datums: 04/05/2016 20:31

Nu re-vajadzīgi tikai riteņi !! Un starp citu-pārvietošanai pa ļoti nelielu teritoriju tīri labi var iztikt bez amortizējošas piekares.Un vajadzība pārvietot vagoniņu,kaut par 50 metriem,tomērt var rasties,tādēļ laicīgi vismaz paredzēt vietu asīm.Konstrukcija sekojoša:zem rāmja paresna biezsienu caurule un nedaudz izvirzītajos caurules galos iemetina pusasu galus,uz kuriem kādreiz,kaut-kad savukārt skrūvē normāli klāt iegultņotos flančus un riteņus.Var pat 3 un vairāk asis apmēram pa vidu salikt.
Galvenais-lai klāt ir asis,jo no apakšas vēlāk ko konstruēt būs daudz grūtāk un neērtāk.
Par konteineriem,kas nolikti uz zemes-kaut-kad lasīju,ja nav pārsniegti tie 25 m2,tad lauku apvidos notiek tikai saskaņošana,ja ir 26 m2 tad varētu sākties problēmas.Kā tas viss notiek dzīvē -katrā vietā ir savādāk,precīzāk sakot ja nevienam acīs neduras,tad lai tā arī stāv. Domāju,ka drīzumā īpašumu apsekošanai izmantos dronus un tie jau savāks visu informāciju pa lēto !

Pašreizējā: 4 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   **     **  ********  ******** 
 **     **  **     **   **   **      **     **       
 **     **  **     **    ** **       **     **       
 ********   ********      ***        **     ******   
 **     **  **           ** **       **     **       
 **     **  **          **   **      **     **       
 ********   **         **     **     **     **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727