UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Krāsns, kamīns un skursteņi...
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 16/02/2014 18:30

slēpni: paldies par saiti uz vācu katlu, ir interesants, būs jāpapēta vairāk. Aizdedze protams patīkama iespēja.
Spirāļu princips ir labs, jo plikas caurules tomēr nenoņem siltumu pietiekami. Tur ir saprāta balanss - siltummaiņa vienkāršība un tai pat laikā pietiekama turbulence, lai savāktu siltumu. Jā, ir redzēts, ka spirāles ielien darvā, bet nu tas jau ir rupjš pārkāpums no kurināšanas viedokļa. Ja ir akumulators un katls griež pilnā jaudā, tad arī tā slapjā malka tādu darvu neradīs. Savā katlā nevienu darvas pilienu neesmu nekad redzējis, tāpēc par šādu versiju personīgi es nesatrauktos.

Mēģini taisīt. Bet man šķiet, ka 50kw 300m2 un akumulācijai ir ok kombinācija. Ko tu panāc ar mazāk kw un lielāku bunkuru? Tu paildzini tikai kuršanās laiku, bet tev jau izdevīgāk būtu, ja tas pats krāvums nosvilst 2 reiz ātrāk un iegūt to pašu siltuma daudzumu?!

Re: Krāsns, kamīns un skursteņi...
Autors: Ronalds_ (178.16.22.---)
Datums: 16/02/2014 18:51

Kad izvēlējos katlu savai mājai apskatīju arī gāzģenerācijas katlus, bet paliku pie vecā labā čuguna katla. Pieņemsim ka gāzģenerācijas katlam lietderības koeficients ir par15 procentiem labāks.
šogad pagaidām esmu iztērējis 6 sterus malkas. Gan jau ar 10 steriem pietiks visai sezonai. Rēķinot pa visdārgāko cenu 500eur. Ar ekonomisko katlu es būtu ieekonomējis ap 75 eur sezonā... Bet katls maksā ap 1000 eur vairāk. nez vai tas atmaksājas patreiz... Tad jau labāk ieguldīt naudu mājas siltināšanā!

Re: Krāsns, kamīns un skursteņi...
Autors: slēpnis* (178.16.22.---)
Datums: 19/02/2014 13:57

Atmetu domu par akumulatoriem uz tik lielu(300+) platību. Pārāk milzonīgs viss sanāk un dārgs. Eosšo akumulatoru, kas drīzāk nosaucams tik par tādu bufer tilpumu ~600 litri, izmantošu siltā ūdens sagatavošanai, jo tam ir apkārt "krekls". Faktiski liels boileris. Tad jau labāk visu to akumulatoru un izplešanās trauka vietā vēl vienu mazjaudas katlu tieši priekš starpsezonām. Bet vispār es ceru uz normālu katlu ar lielu bunkuru un start/stop režīmu. Krievu forumhousā ļautiņi ir izmēģinājuši un apmierināti.

Re: Krāsns, kamīns un skursteņi...
Autors: Misters (83.99.137.---)
Datums: 25/03/2020 17:43

Sveiki, esmu būvniecības procesā, pamazām jāmeklē skurstenis. Paredzēts gāzes kondensācijas katls un kamīns. Cik saprotu, šim katlam dūmvads nav nepieciešams? Projektā viens dūmvads un 2 ventilācijas kanāli. Redzu ražotājus - MK Kolekt, NIKO UNI, SCHIEDEL, kāda starpība?

Re: Krāsns, kamīns un skursteņi...
Autors: Teorētiķis (81.198.216.---)
Datums: 27/03/2020 08:33

Mister. Starpība pamatā būs
1.sertifikācijā. Lielākai daļai sertifikāts ir tikai uz keramisko čaulu, retajam tāds ir uz visu dūmvadu kopā (keramika, vate, bloks, aprīkojums, kā tas viss sader kopā). Daži ražotāji vienkārši ņem keramiku (iespējams pat vācu), bet tad vates un blokus no tiek, kas dod lētāk.

2. Specene - detaļu daudzums (vajadzīgs - nevajadzīgs, pats vari spriest, bet atceries, runa ir par atklātu liesmu :) )

3. Detaļu kvalitāte un izpildījumā piemēram - trejgabals ir lietais vai salīmētais u.t.t.

4. Dūmeņu veidu piedāvājums. Mēs klasiski saprotam, keramiskā čaula, vate bloks un viss, bet ir ari ar plāno čaulu, ir jau arī kur siltinā∆ums nav vate bet speciāls materiāls kas jau iestrādāts blokā. Tādi dūmeņi gan ir krietni dārgāki, bet energoefektīgāki un drošāki.

tas īsumā.

Re: Krāsns, kamīns un skursteņi...
Autors: Aldiss (84.237.180.---)
Datums: 27/03/2020 08:58

Gāzes kondensācijas katla skurstenis ir PVC caurule kā kanalizācijai. Ir iespēja izvadu taisīt uz āru sienā, tomēr labāk veidot izvadu caur jumtu, lai tvaiks nekūp.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **      **  **        ********  **      ** 
 **     **  **  **  **  **        **        **  **  ** 
        **  **  **  **  **        **        **  **  ** 
  *******   **  **  **  **        ******    **  **  ** 
        **  **  **  **  **        **        **  **  ** 
 **     **  **  **  **  **        **        **  **  ** 
  *******    ***  ***   ********  **         ***  ***  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727