UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 7
Re: jauna privātmāja
Autors: nu tā (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 09:48

"Raih, tad necelt māju ja ir tik traki?"

Celt. Bet būt gatavam ļoti, ļoti daudz lasīt, domāt, runāt, meklēt, pētīt, braukāt. Izskatīt, salīdzināt n-tos piedāvājumus, meklēt atsuksmes. Būt gatavam, ka ne katram meistaram ir nepieciešams darbs, t.i., viņi mēdz solīt tāmi, bet tā arī neatsūtīt, solīt, ka izdarīs darbu tad un tad, bet tā arī neparādīties. Jābūt gatavam uz to, ka katrs meistars ar lielu pārliecību stāsta diametrāli pretējas lietas. Jābūt gatavam uz diezgan lielu "ņemti" ar valsts institūcijām, jābūt iespējai apmeklēt šīs iestādes darba laikā.

Re: jauna privātmāja
Autors: Māris82 (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 11:18

to raihs (178.16.22.---)
Ceru, ka tik deģenerēti meistari man negadīsies:) Protams iespēju robežās sekošu visam līdzi un piesaistīšu būvuzraugu, lai čeko vai viss tiek kvalitatīvi darīts un pēc plāna. + Lai ik palaikam atbrauc gudri draugi, paziņas, kolēģi utt
Par celtniekiem un čakarēšanas tēmu man ienāca prāta salīdzinājums ar kreisajiem takšiem un ārzemniekiem, kurus čakarē. Tapēc es kā ārzemnieks konsultēšos ar vietējiem draugiem lai iesaka kādu taksi ņemt un drošības pēc lai kādu laiku pabrauc līdzi:)

to karlis4567 (178.16.22.---)
Par jumta logiem vēl jāpadomā, bet nu ceru, ka 1-2 jumta logs lielu ļaunumu nenodarīs.
Balkons tiešām varbūt jāņem nost, šaubos vai tas tiks izmantots..
Par garāžas telpu man tagad ir dillema.. atstāt kā garāžu vai kā tādu daļēju saimniecības telpu riteņiem utt. vai pirtiņu iebūvēt un kā veļas telpu. Ja neatstāj kā garāžu tad attiecīgi papildus izmaksas uz nojumes būvniecību..
Ļoti ceru, ka izmaksas nebūs par 40% vairāk.. tad ir vakars:)

to SerViss (178.16.22.---)
Apkure būs gāzes. Kamīns nebūs, tas jāņem ārā un tur nekāds skurstenis nebūs. Skurstenis būs virs katlu telpas priekš apkures katla.

Re: jauna privātmāja
Autors: AndrisL (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 11:49

Māris82
Salīdzinājums ar takstistiem ir vietā, tikai ar nelielu atšķirību, jo Tu maksā taksistam, kurš brauc ar tavu mašīnu, ar iespējamiem riskiem:
Vadītājam nav tiesību - diletants celtniecībā, meistars viltvārdis;
Vadītājs nezin galamērķi - meistaram ir "dīvaina" sapratne par gala rezultātu, kas nesaskan ar tavējo;
Vadītājs izvēlās ne īsāko ceļu - meistars izvēlas nepareizu darbu izpildes tehnoloģiju, materiālu pārtēriņš;
Vadītājs nopelna sodu, kurš tev jānomaksā - nepareiza tehnoloģija, sabojāts materiāls;
Vadītājs neierodas un tu nokavē tikt galamērķī - nokavē būvdarbu termiņus;
Vadītājs zog benzīnu - zog materiālus;
Vadītājs avarē - sabojā jau citu paveiktu darbu (nosmērē, salauž);

Un beidzamais, tev būs tuvākos gadus jābrauc un jāremontē tas pats auto.

Vislabākais risinājums risku novēršanai - izmēģinājuma brauciens ar vadītāja auto piesaistot savu pārstāvi. :)

Re: jauna privātmāja
Autors: bern (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 12:12

Māris82 Wrote:
-------------------------------------------------------
> to raihs (178.16.22.---)
> Ceru, ka tik deģenerēti meistari man
> negadīsies:) Protams iespēju robežās sekošu
> visam līdzi un piesaistīšu būvuzraugu, lai
> čeko vai viss tiek kvalitatīvi darīts un pēc
> plāna. + Lai ik palaikam atbrauc gudri draugi,
> paziņas, kolēģi utt

Neredzu kā Tu bez jebkādam zināšanām varētu no tā izvairīties. Domāju, ka smagi nekļūdīšos sakot, ka "deģenerēti" meistari tirgū ir ap 90%, tas ir viens. Otrs, pirms pats ar savām acīm neieraudzīsi, nenoticēsi, ka iespējams tāds deģenerācijas līmenis, kā jau šeit komentāros tika norādīts!
Spečoki nelīdzēs. Nu būs Tavs spečoku bars vienisprātis, ka meistari nekam neder, ņemsi nākamos, tie tādi paši!:) Ko darīsi, ja Taviem spečokiem būs katram atšķirīgs viedoklis (visbiežākais varinats), kā pieņemsi lēmumu ko darīt, pats no tā neko nesaprotot? Metīsi kapeiku?

Re: jauna privātmāja
Autors: Māris82 (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 12:57

AndrisL (178.16.22.---)
Ceru, ka man gadīsies pareizais taksists, kas aizvedīs pareizajā virzienā un uz pareizo galamērķi:) Norēķināšos ik pa ceļa posmam pirms tam ar mana līdzbraucēja/u palīdzību pārbaudot vai esam pareizi braukuši un vai ar mašīnu viss kāŗtībā..

bern (178.16.22.---)
Protams rēķinos ar to ka būs pamatīgi ar ko noņemties.. Pirmos jau no malas neņemšu, ievākšu ziņas pirms tam, parunāšos, runājoties rodas vainu labs priekšstats vai slikts.. vai ir patīkami ar komunicēt, jo tas būs ļoti svarīgi turpmākajos procesos. Ja tomēr neskatoties uz visu priekšizpēti gadīsies deģenerāti, tad protams būs jāmaina.. mainīšu tik reizes cik būs vajadzīgs. Bet nu uz šādu procesu neesmu noskaņots.
Jā pieļauju , ka bieži katram spečukam par konkrētām lietām būs savs viedoklis.. tā dzīvē ir visās sfērās. Tādos gadījumos vienam no viedokļiem būs jāpiekrīt. Katram viedoklim jābūt pamatotam un praktiski pierādāmam, pēc tam atliek pašam saprast kam no tā piekrist un kam nē.

Re: jauna privātmāja
Autors: Viesturs470 (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 13:31

Nu vēl ir variants ņemt kādu gatavu produktu ala " somu māja" kur mezgli ir izstrādāti un pamatlietās nebūs problēmas.
Protams ir jau iespējas arī pamatus sačakarēt un taisot iekšejo apdari kaut ko sačakarēt !

Varu pievienoties citiem komentētājiem - ja vēlies savu māju tā noteikti jāceļ, vienīgi jātceras, ka " mežā Tevi gaida izsalcis vilks" un tam attiecīgi jāsagatavojas !

Re: jauna privātmāja
Autors: Māris82 (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 13:53

Viesturs470 (178.16.22.---)
Esmu noskaņojies uz mūra māju.
Ja no vilkiem bail, tad mežā nevajag iet:) Ceru protams, ka daudz vilku nesastapšu..

Re: jauna privātmāja
Autors: :) (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 14:40

Citēju: "pēc tam atliek pašam saprast kam no tā piekrist un kam nē" - nu jau, šķiet, esi uz pareizā ceļa.

Nav jau viss tik melns :)

Bet tomēr, jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāni.... :)

Re: jauna privātmāja
Autors: raihs (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 15:41

Nu re-lēnā garā cilvēks tiek sagatavots!:
) Nevajag domāt,ka tikai Tu tāds naivs-nupat paziņa iesāka celtniecību-pedantisks mieramika,tāds,kurš apdomā katru nākamo soli,kārtīgi izpēta visus variantus,pirms izlemt. Pat es,skeptiļis,nodomāju,ka ar tādu raksturu viņam klāsies vieglāk. Nepaspēja ne būvbedri izrakt,ne kanalizācijas trubas ielikt,kad klāt bija pagasta pārbaudītāji un lika visu pārtaisīt. Iegruvušo asfaltu ieskaitot. Domā,viņš saķēra tos "spečokus"???:) Drīkt minēt:)
No aptuveni divdesmit dažādu nozaru brigādēem,kas apgrozījās manas mājas celtniecības laikā,ieteikt varētu tikai vienu! Pārējos tikai politiķiem,lai ieriebtu:)

Re: jauna privātmāja
Autors: ruukiitis (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 17:38

Par jumta logiem.
1. lieks sorry vijebons jumtā.
2.kā jau minēts daudzos gadījumos sūdīgi ielikts. man pa vienu ūdens nāk iekšā, bet kā netieku gudrs.
3. Gaisma - sorry es darba laikā, dienas gaišajā laikā atrodos darbā, brīvdienās, vai nu savā pagalmā vai pirmajā stāvā.
4. sagaidi pirmo pērkona negaisu nakts laikā un tad sapratīsi :)
5. un nedo dDevs karstā sutoņā iziesi ārpus mājas atstājot lodziņu vaļā... un tad drusku vasaras pērkons nolīs...

p.s.
pirms ievācos mājās es domāju ka franču balkonus var izdomāt tikai daudz vardes saēdoties.
Tagad es domāju (man tādu nav) ka viena no foršākajam lietām...
īsāk sakot paliela virinama vitrīna augšējā stāvā, kas aizvieto jebkādu vajadzību pēc jumta loga.

Re: jauna privātmāja
Autors: raihs (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 18:08

6.Ideāla piltuve siltā gaisa izvadīšanai no mājas!
7. Ja par gaismu-par tām loga izmaksām iļjiča spuldzīti varēsi svilināt bez izslēgšanas kādus gadus aptuveni... piecdesmit(sorry,nerēķināju)+nezaudēsi siltumu+visi augstāk minētie jumta logu ne-likšanas plusi

Re: jauna privātmāja
Autors: Comanchero (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 18:52

Piedalījos kāda namiņa būvniecībā, kur ar saimnieka svētību, visām dažādu nozaru brigādēm (ar kuru rakstiski, ar kuru mutiski) tika noteikts - ka katrs aiz sevīm novāc un aizvāc savus būvgružus.
Lai nekādi benčiki pa teritoriju un jaunbūvi nemētātos, lūk re kur muca ,re kur mistkaste utml.

Pamatu betonētājiem palūdzām, lai betona pārpalikuma pļeku no bumbiera sadala kvadrātos, kamēr nav sacietējis, pēc tam ar perforātāru viegli sadalīt un sanāk tāds hand-made bruģis, ko var samest izdangātā pagaidu piebraucamā ceļa vai tml. citur.

Kanalizācijas un santehniķiem aiz sevis savākt visus atgriezumus un silikona pļekas.
Elektriķi izolācijas atlikumus utt.

Labi, kāds jau īdēja ar, bet tiem iedevām dažādus maisus, lai vismaz savāc tur gružus.

Paziņa 90 gadu nogalē renovēja 4st māju, tad tagad mainot starpsienas atrod sabāztas alkahola pudeles, benišus... Kad toreiz meistariem objektā neuzsauca šnabi, uz spārēm vainaga vietā uzlika bikses....., jandāliņs bija nepajokam.
Tā kā Māri acis vaļā. lai Tev veicas trāpīt uz pareiziem meistariem. Varbūt izveido šeit vai citur sadaļu, kur no sākuma līdz beigām dalīsies pieredzē kā Tev veicas?

Re: jauna privātmāja
Autors: izobells (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 19:37

Tas nav gudri. Tu maksā speciem par darbu, bet izmanto viņu laiku un enerģiju atkritumu vākšanai.

Re: jauna privātmāja
Autors: E (178.16.22.---)
Datums: 13/09/2013 23:58

Nu kulturāli cilvēki aiz sevis novāc.
Man arī bija dažādas brigādes. Pamatu licēji sagāza vairākus maisus ar alus/šņabja pudelēm un citu drazu man apkārt pamatiem (vēlāk to visu uzgāju taisot drenāžu). Savukārt cilvēki, kas taisīja jumta kasti aiz sevis uzreiz novāca pilnīgi visu (benčikus, izkritušās skrūves, nozāģētos dēlīšu galus). Novāca tā, ka es pilnīgi neko lieku neatradu ap māju. Arī attieksme pret darbu viņiem bija pavisam citā līmenī.

Re: jauna privātmāja
Autors: raihs (178.16.22.---)
Datums: 14/09/2013 09:36

"Tas nav gudri. Tu maksā speciem par darbu, bet izmanto viņu laiku un enerģiju atkritumu vākšanai."
Stulbāku komentāru laikam grūti iedomāties. Pirmkārt,nosaukt tos deģenerātus par "speciem"...:)))
Otrkārrt,ja šie cilvēki tomēr kaut vai nedaudz atbilstoši vārdam "specs", tad viņiem savu sūdu novākšana būs pašsaprotama lieta. Manuprāt-darba vietas nokopšana-tā ir absolūti pašsaprotama lieta,par kuru nemaz runāt nevajadzētu. Pēc tava komentāra izklausās,it kā tu būtu nolīdzis trīs augstākās izglītības ieguvušu speciālistu pakalpojumus,kur katra minūte maksā gluži kā dārgākājos juristu kantoros:)))

Re: jauna privātmāja
Autors: anno (178.16.22.---)
Datums: 14/09/2013 10:23

Mārim:
1.to garāžu uzreiz taisīt par dzīvojamo istabu, jo mašīna var stāvēt arī laukā, zāles plāvēji - kaut kādā šķūnītī. Istaba noderēs bērnu auklei - sievasmātei vai vīramātei, jo ar bērnudārziem tagad švaki.
2.Balkonu var iestiklot, būs kur drēbes žāvēt, vai arī labāk pievienot istabai, lai lielāka telpa.
3.Uzticēties nevienam nevar - ne firmai, ne privātajam meistaram, katrs strādā savās interesēs. Mums privātais meistars, specs flīzēšanā, ieteica flīzes ar super dizainu gaitenim un lielajai iztabai, kopā ap 50m2, darbs tajos laikos bija 5ls par m2, pluss flīzes 7ls, kopā izmaksas būtu 250+350+ flīžu līme. Joka pēc aizbraucu uz citu flīžu veikalu, cerībā, ka tur būs lētāk, un tur pārdevējs man apskaidroja, ka tās flīzes domātas guļamistabai vai vannas istabai, kur cilvēki staigā ar zeķītēm, jo tā virsma esot smuka, bet atri nodils un apakšā paliks tikai brūna māla kārta, kuru pēc tam būs jāsit nost. Rezultātā - vispār atteicāmies no flīzēm, bet meistars tik blisināja acis, viņam peļņa aizgāja gar degunu.
Jautājums pārējiem spečukiem - ja tagad nolīgst privātos meistarus celtniecībai, vai ar viņiem jāslēdz kādi līgumi un jāmaksā nodokļi, vai darba inspekcija pārbauda tos?

Re: jauna privātmāja
Autors: Didims (178.16.22.---)
Datums: 14/09/2013 16:06

Kā ir? Visi balkoni, terases un dzīvojamā mājā iebūvētās garāžas skaitās platībā no kuras rēķina nek.īp.nodokli? Tādā gadījumā maksimāli daudz palīgtelpu (kā pagrabs, nojume mašīnai, šķūnītis malkai un zālpļāvējam) nost no mājas.

Re: jauna privātmāja
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 14/09/2013 17:13

Didims, vai tad nu nodoklī tūkstoši katru gadu aiziet? Ja tagad plānosi pēc nodokļiem, ko darīsi, kad pamainīsies nodokļu iekasēšanas kārtība - jauksi un pārbūvēsi?

Re: jauna privātmāja
Autors: Māris82 (178.16.22.---)
Datums: 15/09/2013 23:02

Comanchero (178.16.22.---)
Noteikti dalīšos pieredzē par to kā veicas ar būvniecību.Pašlaik jāvienojas par projektu, viss jāsaskaņo un tad jau pats galvenais - būvnieka atrašana. Un protams neiztikt bez būvuzrauga, uz to tomēr nedrīkst ietaupīt.

Re: jauna privātmāja
Autors: No malas (178.16.22.---)
Datums: 16/09/2013 12:46

Drošvien offtopiks. Brīvdienās aizdomājos par šo diskusiju, kaut gan esmu izlasījis, lielāko daļu šo forumu. Kas ir šie cilvēki, kas apgrozās un šeit komentē - no būvniecības jomas - pāris arhitekti, būvinžinieris. Varbūt ieklīst kāds, kas saistīts ar elektrību un ventilāciju. Tad ir viendienīši ar vienu sasāpējušu jautājumu, un tad kaudze ar praktiskajiem latviešiem, kuri būvē sev mūža māju un ir neapmierināti ar 95% strādnieku, kuri būvē tik pēc sev saprotamiem kanoniem :D
Neesmu redzējis nevienu celtnieku! Kur tad viņi ir? Kapēc neaizstāv savu cunfti?

Pašreizējā: 3 no 7


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********   **        **         **     ** 
  **  **   **     **  **        **    **   ***   *** 
   ****    **     **  **        **    **   **** **** 
    **     ********   **        **    **   ** *** ** 
    **     **     **  **        *********  **     ** 
    **     **     **  **              **   **     ** 
    **     ********   ********        **   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727