UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 4
Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: J (---.lvm.lv)
Datums: 07/03/2012 14:36

Vai kā pagaidu variants gāzbetonam uz ziemu nelīdz hidrofobs?

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: specs (---.zb.lv)
Datums: 07/03/2012 19:05

Nu, protams! Traks ir tas, kam patīk sakārtota vide, bet normāls džeks ir tas, kas dzīvo dubļu peļķes vidū, nepļauj zāli, izdedžus ber uz koplietošanas ceļa utt.
Nez kāpēc mēs nīstam piekakātās daudzdzīvokļu māju kāpņu telpas, ko ir sacūkojuši mistiski tipi, bet, kad atrodam savu zemes pleķi, protams, cēlu mērķu vadīti, lai aizbēgtu no piecūkotās vides, tad mēs ar lepnumu piekakājam šo zemes pleķi uz velna paraušanu. Četri šķūņi, nebeidzami nez no kurienes savilkto materiālu krājumi, dubļains pagalms un primitīva izskata pusotrstāvniece, protams, nekad nepabeigta. Tā nu mēs esam laimīgi aizbēguši no piecūkotās daudzdzīvokļu mājas un radījuši savu privāto cūcību.
Skaidrs, ka vācieši dzīvo uz nabaga latviešu rēķina :) Bet, ja nopietni, tad nevajag pat skatīties uz vāciešiem, bet pietiek aizbraukt uz Lietuvu, kur pat "drūmajos" laikos nebija tāda degradēta vide kā pie mums.
Privātmāja nav obligāts dzīves pasākums, bet gan rocīgu iedzīvotāju iespēja. Nav runa par 40 gadu kredītiem, kas arī nav adekvāts risinājums, bet gan par reālo ŠODIENAS, nevis mistiskas nākotnes iespēju izvērtēšanu.
Autoram varu droši teikt, ka māja izmaksā 450Ls/kvm, tas ir izmantojot pelēkās brigādes un labas materiālu atlaides. Cenā nav iekļauti materiāli virs vidējā. Kārtējo reizi cerēt, ka "eh, man jau sanāks ar 250Ls/kvm", tas ir tikai naivi. Tātad, ja ir 450Ls/kvm kabatā, tad sāc. Ja nav, tad sāc, kad būs, lai mūsu vide nebūtu tik nožēlojama kā tagad.

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 07/03/2012 19:54

Tak dzīvodams īrētā dzīvoklī tu tikai attālini to sakrāšanas brīdi... Ārpusi jebkurā laikā ir viegli sakārtot, nosiltināt utt.
Izdedži protams nav jāber uz koplietošanas ceļiem, manuprāt vispār ar oglēm nav jākurina, bet nepabeigtu fasādi, jau kaimiņš var būt tik tolerants un paciest... Daudz bēdīgāk ir kad to mauriņlaizītāju jaunā paaudze, aiz dīkdienības un pārākuma apziņas, izsit kādam logus un citādi piepilda savu vienmēr brīvo laiku, bet vecajam vieglāk mauriņu pašam nopļaut, kā piedabūt šos iesvīst:)
Vienstāva un aaaa viedoklim šamī jautājumā grūti kautko piebilst.

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: raihs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 08/03/2012 00:30

Majestātiskā izklupienā noceļu cepuri speca viedoklim! Un es pat teiktu-500Ls par 1m2.
Es savu māju sāku celt tikai tad,kad zināju,ka man pietiek piķa tās pabeigšanai. Iesākšanai pietika ar iekrāto,kad redzēju,ka izdevumi ir jau pusē,notirgoju dzīvokli. Pietika mājai un apkārtnei. Citādi ne par ko nebūtu sācis.Nevaru apgalvot ,ka tieši tā ir pareizi,bet tāds ir mans raksturs. Tagad arī varu droši ieteikt-nesāciet,ja nevarat pabeigt-ja man būtu jādzīvo nepabeigtā "dolgostrojā" ar būvatlikumiem piemētātā apkārtnē-nu nafig-neredzu atšķirību ar Purvciema barakām.
Piekrītu,mietpilsoniskais mauriņš ar tūjām neliecina par izdomas bagātību,bet tam ir savs iemesls-ja tev nav pieticis rocības iegādāties hektāru zemes upītes tuvumā (vēlams pieRīgā), un tu esi nopircis tradicionālos-1000-1500m2,no kuriem daļu aizņem pati māja,tad praktiski nav nekādu iespēju(vietas) fantāzijas lidojumam-kalniņiem,birzītēm,akmens dārziem,utt vietas nepietiek...Tādēļ reāls risinājums ir-askētiskais NEKAS-tobiš mauriņš ar kādu retu eglīti vai tūjiņu.
Par drātīm,suņiem un šķūņiem arī piekritīšu specam-tur jau vairs nav runa par piķi,bet gan par jau pieminēto nevīžību. Arī man kaimiņos tādi dzīvo-mājai naudas pieticis līdz ar nagiem,it kā viss ok,bet nu apkārtne-ap māju sakrautas celtniecības paletes,visur dubļi(bruģis toš nav greznība),sarakti kaut kādi unikāli meliorācijas šedevri un tas pats žvankstošais duksis...Visu laiku gribu uzprasīt-nah tev tā māja bija vajadzīga,ja tādā miskastē dzīvo? Bet negribas maitāt kaimiņbūšanu...
Un vāciešus neaiztieciet-ja vispār var atrast nacionālismam pamatojumu,tad vācieši jau nu gan var lepoties ar savu nāciju-nevienai pasaules tautai nav bijis tik daudz izgudrojumu,tik daudz ģēniju,tik daudz labas mūzikas,utt. Visas sakarīgākās automašīnas(Merši,BMW,utt),kaut vai tie paši apkures katli-ja runājam par kvalitāti,tad tā būs Buderus,Viessman,Wolf...Skaitīt varētu ilgi un visādās jomās. Un jūs dēļ viņu ģenētiski ieprogrammētās nepieciešamības pēc sakoptās vides gribat viņus nosaukt par mietpilsoņiem ar notrulinātām smadzenēm? Ja salīdzināsim-ar ko var lepoties krievi,spāņi,arābi? Tikai ar dabas bagātībām,dēļ kurām viņi vispār izdzīvo. Daļēji saprotu Ādolfu...
Ja par materiālu-gāzbetons-vienkāršāk,ātrāk,saprotamāk,paredzamāk...

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: khe (78.84.204.---)
Datums: 08/03/2012 09:29

Gan vācieši , gan tibetieši ir savā veidā abrīnojamas nācijas, tik kurš var droši patekt, ka cilvēce izvēloties vācu variantu iet pareizā virzienā...

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 08/03/2012 09:30

Mēs drīz pārtapsim par tādiem pašiem "bezsmadzeņu" patērētājiem, kā jebkurš vidējais vācietis...diemžēl.

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: raihs (---.cust.tele2.lv)
Datums: 08/03/2012 10:14

Nav loģiski lietot vārdu "bezsmadzeņu" attiecībā uz nāciju,kas rada un ražo.
aaaa
Jūs esat bijis Centrālamērikā? Ja nē,tad Jums tur vajadzētu patikt-īsta idille-betona garāžām līdzīgas nodrupušas būdeles,tām apkārt miskaste,saimnieks uz lieveņa sēž un tirgo suvenīrus. Tad jau labāk būt "bezsmadzeņu" vācietim...

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: m. (78.84.77.---)
Datums: 08/03/2012 10:22

Centralamerikā visi cer, ka kādu drīzu dieniņu viņi dzivos tadā pašā limenī kā vācieši :)

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 08/03/2012 12:56

Es sevi drīzāk pieskaitītu tiem pašiem "bezsmadzeņu" patērētājiem...diemžēl. Profesionālā līmenī ir nācies strādāt Vācijā un sadarboties ar ļoti plašu cilvēku spektru, no dažādām valstīm. Tāds darba tikums, kāds ir vāciešiem, tiešām nav nevienam, pat tuvumā ne - uz tā arī balstās tā viņu labklājība, bet no otras puses, tik tiešām otru tik "nedomājošu" un mietpilsonisku nāciju es neesmu redzējis. Vidusmēra vācietim nav sava viedokļa - vispār. Jā, viņi ir gudri un čakli, bīda tehnisko progresu, tur nav ko piebilst, bet visādi citādi - viņiem savu domu nav - ne par politiku, ne par mūziku, ne par to pašu mauriņu pie mājas - maršējoša armija, vismaz tāds bija mans viedoklis pēc 2 gadu nostrādāšanas vāczemē. Mēs ejam uz to pašu pusi.

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: eb (80.233.222.---)
Datums: 08/03/2012 15:22

veči, jums gan ir talants no tēmas nenovirzīties.

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: jam2 (87.110.179.---)
Datums: 13/03/2012 12:06

Jūsu nosauktās cenas - 450Ls/kvm un 500Ls/kvm ir par kādu apjomu? Līdz atslēgai vai kā?

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: m. (78.84.77.---)
Datums: 13/03/2012 12:49

18 cm Keraterm + 15 cm vate

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: specs (---.zb.lv)
Datums: 14/03/2012 07:38

jam2 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jūsu nosauktās cenas - 450Ls/kvm un 500Ls/kvm ir
> par kādu apjomu? Līdz atslēgai vai kā?

Šīs cenas ir līdz atslēgai. Apmēram 50% no summas aiziet, lai uzceltu māju ar pilnu ārējo apdari un iekšpuses stāvoklis - tikai melnās grīdas + neapmestas sienas - iekšā nav ne elektrības, ne citu komunikāciju.



Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 14/03/2012 09:14

Kas nav būvējis, neapzinās, ka, piemēram, nopirkt gāzbetonu visas mājas būvniecībai izmaksā tikpat, cik pielikt visā mājā durvīm aplodas un grīdaslīstes.
Iekšdarbu laikā izmaksas uz sīkumiem vienkārši aizlido debesīs.

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 14/03/2012 09:29

Protams ja to nedara pats :))

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: jam2 (87.110.179.---)
Datums: 14/03/2012 09:38

Specs.
Ok, pozitīvi. Tas ir tas ar ko aptuveni rēķinājos.

Tad nu atlicis mūžsenais jautājums
Aeroc + siltinājums
Fibo + siltinājums
Keraterm + siltinājums

:)

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 14/03/2012 10:14

Arī tad, ja dara pats - vismaz man tā sanāca. Piebilde - grīdaslīstes un aplodas nebija no taras dēļiem :), bet gatavas krāsotas un profilētas, kas itkā nav dārgas metrā, bet metri pa visu māju salasās oj oj oj.

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: spk (94.100.8.---)
Datums: 18/03/2012 17:16

Nepiekrītu raihs, tajā sadaļā par dolgostroju un Purvciemu. Ja jāizvēlas starp brišanu gumijniekos līdz mašīnai ar kurpēm maisiņā un apdolbītu urlu maurošanu naktīs - es izvēlos pirmo. Un katrs izvēles kritizetājs saņem apskatei vidējo pirkstu :)

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: Vienstāvs (212.93.105.---)
Datums: 18/03/2012 19:27

Es sarindotu tā:
1. Keraterm + siltinājums (es mūrējot censtos aizpildīt arī vertikālās šuves);
2. 5MPa (nevis 3MPa) keramzītbloki (var būt Kolle vai citi);
3. Gāzbetons + siltinājums.

Re: Koka karkass, vai gāzbetona nesošās sienas
Autors: m. (78.84.77.---)
Datums: 18/03/2012 19:50

Keraterm 180 mm + siltinajums, jaskatas gan cenas, ja cena slikta tad jebko kam ir laba spiedes izturiiba jo sienas cieta dalja kalpo tikai lai turetu jumtu un siltumakumulaacijai

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **  **     **  ******** 
 **    **  **     **  **     **  ***   ***  **    ** 
     **    **     **  **     **  **** ****      **   
    **     **     **  **     **  ** *** **     **    
   **      **     **   **   **   **     **    **     
   **      **     **    ** **    **     **    **     
   **       *******      ***     **     **    **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727