UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Arhitekta pakalpojumi
Autors: Kaspichus (80.90.20.---)
Datums: 10/06/2008 07:17

Paskaidrosu sikak. Pirmais kas Jums butu jaizdara, butu buvvalde jaiesniedz pieteikums par privatmajas buvniecibu. Tad vini uztaisis arhitekturas planosanas uzdevumu, tad ar so planosanas uzdevumu es turpinasu arhitekturas rasejumu, proti visa projekta noformesanu ar visiem arhitektu un saviem parakstiem, saskanosanam, tai pat laika Jums vajadzetu ari dabut visus tehniskos noteikumus no attiecigajam instancem kas bus mineti arhitekturas planosanas uzdevuma, kas naks klat pie projekta sejuma. Tad ari bus nepieciesama zemes gabala topografiskais plans uz kura tiks veikti generala plana rasejumi ar inzeniertikliem, eku piesaistem zemes gabala un vertikalie plani. Visas sis insances maksa naudu. Pec tam kad projekts ir gatavs ir ar tiem sejumiem, kas minimali ir 3 eksemplaros jaiet uz sim instancem un jasaskano, jadabon zimogs uz generala plana lapas, ka eka atbilst vinu tehniskajiem noteikumiem, kad sie visi skanojumi ir dabuti, tad var doties iegut beidzamo skanojumu uz buvvaldi, ka viss ir pec LBN-Latvijas Buvnormativiem. Proti projekta noformejumu bez skanosanas un visu instancu apbraukasanas es uztaisitu pa 1000 Ls kas ir salidzinosi loti leti, nevadoties no citu organizaciju piedavatam cenam, kur tiek ieverotas citas normas - proti buvniecibas izmaksas 2000 Ls/m2, ja eka ir rupji sakot 100m2 tad buves izmaksas bus 200000 Ls ar visam apdarem utt. tad arhitekts panem no 5%-10% no sis summas, rekiniet pats. Es papildus savam pamata darbam ka privatu objektu varu panemt Jusu pa 1000 Ls bez skanosanam un tie 1000 Ls ari ir tikai minejums, jo nezinu jusu velmes un kvadraturu, bet sada summa ir apmeram 250-300 m2 ekai, ko es prasu. savukart ja visas sis citas instances Jus uzticetu man, tad sii summa butu lielaka, kura es visu maksatu pats. Tad ari butu nepieciesam notariata apstiprinata pilnvara, ka es Jusu varda varu buvvalde kartot visus papirus par ekas projektesanu un visu attiecigo papiru noformesanas. Proti sakuma mes noslegtu savstarpeju ligumu, ka ari butu 30-40% avansa nauda, ar kuru es veiktu maksajumus utt., bet pec projekta nodosanas jums rokas, atlikuso summu.

ar cienu kaspars_buss@#$%&inbox.lv
mob. 22049080

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Kaspichus (80.90.20.---)
Datums: 10/06/2008 10:07

Sevi laboju par buvniecibas izmaksam ir tiesam 700 Ls/m2 un jaunbuvei 250 m2 cena bus 175000 Ls, arhitekts leti leti panemot 6% no sis summas, tad projekta izmaksas bus 10500 Ls, savukart es varetu prasit to ko mineju

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Marasms (62.84.4.---)
Datums: 11/06/2008 09:18

Nu jau gan tu draudziņ samuldējies kā zariņa govs.
250 m2 majas individuāli izstrādāts projekts, ietilpst GP, AR , BK daļas. finālā saskaņots projekts. cena no 1500 līdz 2500 Ls.
Ja projekts ir Rīgas teritorijā pieskaitam klāt no 1000 līdz 1500 Ls par dzenāšanos kārtojot PAU, tehnoteikumus un skaņojumus.
Klientam jārēķinās ar mājasdarbu - Topogrāfija ap 200 līdz 400 Ls.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Kaspichus (80.90.20.---)
Datums: 11/06/2008 10:08

Es runaju jel MARASM par pliku AR un GP sadalu, kuras ir viegli izpildamas vienkarsai majinai, ka jau biju minejis, ka tie 1000 Ls ir minejums no vienkarsa namina un tas ir bez skanosanam, lai pasutitajs pats skanojas, es tikai taisu TP sejumus, doooo...... Tapec ari saku par to ka man ir jazin velmes, kvadratura un atrasanas vieta.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Marasms (62.84.4.---)
Datums: 11/06/2008 11:14

Nu tad nevajag stāstīt cilvēkiem aplinkus, tipa ja tā, tad šitā un vēl kaut kā. Pārādi man vienu pasūtītāju kurš Rīgas pilsētā var pats saņemt PAU vai saskaņot projektu. Pēc ši gada 1 janvāra ārpus rīgas pilsētas izdotos plānošanas uzdevumus pasūtītājs finālā projektu arī vairs nevar saskaņot, ja nu vienīgi kaut kādā kucūrmā suņu būdu.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Kaspichus (80.90.20.---)
Datums: 11/06/2008 11:20

Da jebkurs pats pasutinatajs var sanemt savu PAU, Riga tik pieprasa vel skici prieks PAU. tad vienojas par atsevisku summu par skici vispirms, ja nee tad vajag notara apstiprinatu pilnvaru, ka drikst arhitekts kartot visu. Bet ta pasutitaji var ari pasi.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Marasms (62.84.4.---)
Datums: 11/06/2008 11:42

Rīgas pilsētā pasūtītājs bez 20 santīmiem pat uz poda vairs nevar aiziet.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 11/06/2008 12:11

Ir Rīgā pasūtītāji, kas nāk ar pašsagādātiem PAU privātmāju projektēšanai, taču neesmu prasījis, kā viņi pie tiem tika, kaut ir aizdomas, ka kāds speciālists roku tur ir pielicis. Izpildīt Rīgas būvvaldes anketu/pielikumu iesniegumam pat profesionālim ir krietns laika patēriņš (par tiem, kas jau mēnešiem ilgi aizpilda pa 4 anketām dienā, nav stāsts). Tā sauktajos laukos (arī tūlīt aiz Rīgas robežas) tādu ir vairākums (manā praksē), bet tur parasti lietas notiek ievērojami vienkāršāk.

Ja pasūtītājs ir vienmēr pa rokai, var lieliski iztikt bez pilnvaras (notāri nav atsaucīga tauta).

Topika autors šobrīd cenšas izdzīvot un to pārmest tā kā nevajadzētu (reti kuram no mazajiem tagad nav grūti laiki), tik tā forma tāda jancīga :)

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Kaspichus (80.90.20.---)
Datums: 11/06/2008 13:37

Pilnigi subjektivas Jusu domasanas.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: dadzis (---.lmt.lv)
Datums: 12/06/2008 09:26

PAU saņēmu pats būvvaldē! Projektu ar būvvaldi ar pats saskaņoju! Rīgas rajons, vss bij elementāri - es pat teiktu ka pārāk.
Vienīgais čakarīgas process bij visus tos noteikumus salasīt. Jo tur visam ir standarta 30 dienas, kas dažā vietā pt par 60 izvērsās.
Viss ir atkarīgs no būvvaldes, ir tādas kas p... pamatīgi ir tādas (vēljoprojām!) kas neiedziļinās sīkumos (lasīt - pofig). Protams, būvēt Rīgā ir sarežģīti, bet ārpus - papīru ziņā vienkāršāk.

Runājot par šeit minētām cenām projektam ... es kā pasūtītājs teiktu astronomiskas! Kā arhitekts gan jau ka teiktu ka ir mazas :)))
Gan ar šim arodam nāks laiks kad cenas kāps lejā no debesīm.

Man uzzīmēja projektu pa 750ls 140 kvm mājai un nekādu problēmu (zīmēja šogad!)

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Kaspichus (80.90.20.---)
Datums: 12/06/2008 10:17

Nu skatoties kas pa objektu un kapec, tadu 140 m2 maby es ari pat varetu uztaisit, ka jau es saku cenu nosaka ari pats pasutitajs, vai ir gatavs skriet un skanot, savakt dokumentaciju visu, tad jau viss ir burvekligi.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Marasms (62.84.4.---)
Datums: 12/06/2008 11:42

Viss kārtībā!
Tur jau tas āķis, ja pasūtītājs ir gatavs pats skraidīt ārpus Rīgas pilsētas tad par tādu mājeli varētu izslīdēt cauri ar arhitekta pakalpojumiem par kādi 450 līdz 600 ls, kā jau minēju paša klienta skraidīšana un klienta laiks.
Nevienam neiet viegli, bet cien.god. "DAZIS" smagi maldās nātru brikšņos ja domā ka Projektēšanas pakalpojumu cenas kritīs, es personīgi no savas kabatas netaisos finansēt klientu vēlmes un iegribas, ja nepatīk lai meklē arhitektu par "polšu", tādu arī netrūkst, projekta sastāvs adekvāts "polšam". Bet tādu arhitektu noteiktās cenas nevar iekļaut kopējā vidējo cenu rādītājā.
Vēl kas, nevajag domāt ka kāds kautko darīs tāpat, visur cenas ir uzceltas gaisā, uz kāda pamata "DAZIS" ir balstījis viedokli ka šajā lauciņā kautkas ies uz leju, maldīgs uzskats.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Mikelisss (159.148.87.---)
Datums: 12/06/2008 12:37

no sirds novēlu Marasmam lai cenas neietu uz leju. Novēlu lai klientiem ir nauda ko samaksāt adekvātu ciparu par kvalitatīvu darbu. Lai Marasmam ir pietiekami līdzekļu izdzīvošanai un nekad nav "jātaisa projekti par polšu" tādēļ, ka apstākļi piespiež.
Visādi citādi man šķiet, ka Marasma rakstītais ir 1:1 tas pats, ko teica NĪ attīstītāji pirms gada / pusotra. Varbūt der pamācīties no viņu pieredzes un mainīt nedaudz attieksmi? Kad meklēju sev arhitektu, - nomācoši lielākai daļai bija nosacīts "lielo mākslinieku"sindroms. Pirksti pa gaisu, tipa, priecājies, ka es vispār ar tevi strādāšu.
Šīs attieksmes maiņa palīdz uzlabot kvalitāti un paplašināt klientūru. Kas varētu turpmāk būt ļoti būtiski.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Kaspichus (80.90.20.---)
Datums: 12/06/2008 14:11

Tapec es saku, kurs negrib sev letu un nepardomatu projektu, tad es piedavaju savu pakalpojumu arhitekturas joma. Leti bija domats tas minejums par polshu. Tiesi taa, pec tam tas projekts ari bus ta verts cik verta polsha.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Marasms (62.84.4.---)
Datums: 12/06/2008 16:44

Cien.God Miķeli. Cenas jau tā ir neadekvāti zemas, kur tad vēl viņas var nolaist, vai varbūt Jūs domājat ka arhitekti tērēs savas zināšanas un laiku lai iztaptu Jūsu vēlmēm, maldīgs viedoklis.
Pats interesantākais ka Jums pietiek drosmes salīdzināt NĪ atīstītājus ( spekulantus ) ar Projektētājiem ( ražotājiem ). Protieties kaunu. Tā var spriest tikai spekulans par spekulantu. Nu ja, spekulantiem nekad nav bijusi cieņa pret ražotāju. Šādu lietu biju piemirsis.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Mikeliss (159.148.87.---)
Datums: 12/06/2008 17:18

To kas ir zema un kas ir augsta cena parasti nosaka tirgus - pieprasījums / piedāvājums. Un nekādā gadījumā ne pakalpojuma sniedzējs-pārdevējs :)
Vismaz tā tas ir normālā ekonomikā. Izskatās, ka beidzot caur lielu berdri uz to virzamies.
Un jo ilgāk pakalpojumu sniedzējs domās savādāk, balstoties uz iepriekšējo 5-6 gados sakropļotā tirgus modelī gūto pieredzi, jo bēdīgākas izredzes ilgtermiņā to sagaida.
Viss augstāk minētais nedarbojas tikai parasti uz īpaši spilgtām pesonībām. Nu teiksim saujiņu spicāko arhitektu, kuri strādā pie mega projektiem. Tie stāv pāri šiem likumiem, jo spēj radīt pasaules līmeņa radošu produktu. Reizēm šķiet, ka Latvijas nozares problēma, ka pie tādiem sevi pieskaita katrs otrais, kuram ir diploms kabatā.

Atbildot vēl varu piebilst, ka Tu ļoti precīzi pateici manu viedokli, - ja es pērku no arhitekta viņa pakalpojumu, es patiešām sagaidu, ka, citēju "arhitekti tērēs savas zināšanas un laiku lai iztaptu Jūsu vēlmēm".

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Ambrosio (---.btv.lv)
Datums: 12/06/2008 18:06

Marasm, korektāks salīdzinājums būtu celtnieki un projektētāji, kas abi divi ir ražotāji. Celtnieki arī pagājušajā gadā staigāja ar "pirkstiem gaisā" un teica, ka cenu nelaidīs lejā, tad jau labāk sēdēs mājās un neko nedarīs. Mēnesi pasēdēja, divus, tad sāk domāt, ka laikam kaut kas jādara ar to cenu politiku, savādāk vispār bez iztikas līdzekļiem paliks.

Vispār Jūsu vārdos jaušama tāda neveselīga attieksme pret klientu. Man gan mājas projekts jau ir gatavs un tā tiek celta, bet es nekad nemaksātu ne graša arhitektam, kurš "netērēs savas zināšanas un laiku lai iztaptu manām vēlmēm", kur nu vēl lielu naudu.

Kā jau teica Mikeliss teica, tad spicākie arhitekti, kā arī labākie sava aroda meistari šo krīzi tā neizjutīs, tiem darbs ar labu samaksu būs vienmēr.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: IP Logged. (159.148.229.---)
Datums: 12/06/2008 21:32

"...vai varbūt Jūs domājat ka arhitekti tērēs savas zināšanas un laiku lai iztaptu Jūsu vēlmēm, maldīgs viedoklis."

Īīhā!, šito vajag izliet bronzā / iegrāvēt misiņā un architektu birojiem karināt pie durvīm;))

Paldies, autor, sen nesanāca tā ierēkt par internetā ielasītiem tekstiem

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: Kaspichus (---.balticom.lv)
Datums: 12/06/2008 22:29

Nu visi sie komentari ir tadi nepardomati. Kas ir Lets un kas ir dargs, vienam objektam milions ir lets, citam tas ir dargs. Runa jau neiet par letumu vai dargumu. Runa iet par pakalpojumu ka tadu, nevis letinaties vai dardzinaties. Katram objektam ir sava cena par ko individuali vienojas ar pasutitaju.

Re: Arhitekta pakalpojumi
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 12/06/2008 23:39

Ir veca patiesība, ko derētu atcerēties jebkuras jomas dempingotājiem - darbu var padarīt par miljonu un var par piečuku, bet nevajag sacerēties, ka maksājot piečuku neprasīs darbu par miljonu.

Cilvēkam ir jāsaņem samaksu par savu darbu nevis jāfinansē pasūtītāju (ja par saņemto samaksu nevar uzturēt sevi, savu ģimeni, savu biznesu un vēl jāpaliek pāri attīstībai un kur nu vēl "desmitā tiesa" valstij). Es tiešām nezinu kā var uztaisīt kvalitatīvu privātmājas projektu par Ls 750 uz izpildīt visus iekavās minētos punktus.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********   **    **  **     ** 
  **   **   **     **  **     **  **   **   ***   *** 
   ** **    **     **  **     **  **  **    **** **** 
    ***     *********  ********   *****     ** *** ** 
   ** **    **     **  **         **  **    **     ** 
  **   **   **     **  **         **   **   **     ** 
 **     **  **     **  **         **    **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727