UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 5
Re: Projektu izmaksas
Autors: a (87.226.74.---)
Datums: 09/01/2008 18:32

ok, cienijamie arhitekti - tad vajag nodaliit divas lietas atseviski :
1.majas tehniskais projekts
2.saskanjosanas process

Un katrai lietai dot savas izmaksas, lai tad klients var iveleties.
Preteja gadijuma rodas iespaids, ka tiesi uz formalitasu lietam tiek veidots tads jociigs profits.Un neliedzieties, ka jums lielakajai daljai jau ir ''navodkas'' savaas buuvvaldees, kaa arii dazadi ''instrumenti'', kurus pielietojat jau saskanjosanas proceduraa.

Tiesi sadi man manejais arhitekts piedavaja - bez saskanjosanas Ls500 un ar saskanjosanu + 200Ls (nu ok, tas bij pirms 2 gadiem)
Man bija vienkarsa privatmaja 146m2.

ps.pie saskanjosanas pats biju klaat - tas aiznema 20 min.

Re: Projektu izmaksas
Autors: L&S (195.62.145.---)
Datums: 09/01/2008 18:54

nu bet normali 20 minutes 200 ls:D nu bettas ta starp citu.runa par to ka ir kautkadi noteikumi kuri jaievero un ja viņi ir ieveroti kur tā problema,dabiski ka visi grib butgudraki par citiem,buvet tur kur nevar vai ta kā nevar,
tehnisko noteikumu izņemšana???? menesis????',jautajums vai ta jus cienijamie arhitekti menesi dzivojat pa vides dienestu:D:D:D 1 stundu iesniedz -20 minutes izņem, vecu vecais teiciens kur auni,tur cirpeji:D:D:D

Re: Projektu izmaksas
Autors: v_t (78.84.44.---)
Datums: 09/01/2008 22:49

noteikumu iesniegšana un saņemšana visās 4 vai, ciktur, instancēs aizņēma minūtes 20. tik vien kā aizbraukt. projekta iesniegšana būvvaldē un atļaujas saņemšana vēl 20 min. (ar' pirms pāris gadiem)
uzskatu, ka tas ir pa spēkam vismaz katram otrajam. :D
no architekta vajadzīgs tikai pliks projekts 3 eksemplāros.

īstenībā, ja kāds nevar šīs formalitātes nokārtot pats, tad lai piķo.
bet no architekta puses būtu godīgi piedāvāt abus variantus.

Re: Projektu izmaksas
Autors: a (87.226.74.---)
Datums: 10/01/2008 07:11

nu par to jau arii stasts
ps. man viss bij godiigi - ta ka APU teikts, nekas netika parkapts, varbut tapec tada limonade sanaca, varbut paveicas ar arhitektu ;)

Re: Projektu izmaksas
Autors: td (78.84.43.---)
Datums: 10/01/2008 13:28

Neskatoties uz suņu rejām šogad inflācijas uc faktoru ietekmē projektēšana maksās ~30% vairāk kā pērn un tas būs tikai godīgi...bez variantiem.

Re: Projektu izmaksas
Autors: jurka (87.110.143.---)
Datums: 10/01/2008 15:48

td,ko tu esi sapīpējies,padalies ar citiem

Re: Projektu izmaksas
Autors: jtdesign (89.201.95.---)
Datums: 10/01/2008 17:06

L&S Wrote:
-------------------------------------------------------
> menesis????',jautajums vai ta jus cienijamie
> arhitekti menesi dzivojat pa vides dienestu 1
> stundu iesniedz -20 minutes izņem, vecu vecais
> teiciens kur auni,tur cirpeji


Izskatās, ka daži ir pilnīgi neinformēti par Latvijas valstī pastāvošo lietu birokrātisko kārtību. Iesniegt un izņemt tiešām var prasīt 10 minūtes kopā ieskaitot kāpšanu pa trepēm, taču pa vidam ir 30 dienu posms, kura laikā attiecīgā iestāde sagatavo dokumentu. Un dažus TN var iesniegt tikai tad, ja kāds cits dokuments jau saņemts, jo kalpo par pamatu kārtējā saņemšanai.

Starp citu, man vēl nav gadījies klients, kas būtu gatavs maksāt par projektu, ko pats skaņos, jo tas nav lētāk, bet dārgāk. Man labs imidžs būvvaldē kā kvalitatīvu projektu izstrādātājam ir ievērojami svarīgāks par Ls 200, un par Ls 2000 arī.

Pie tam, ir būvvaldes un ir būvvaldes, vienā saskaņošana paņem 20 minūtes, citas atrodas Rīgā, Jūrmalā utt.

Re: Projektu izmaksas
Autors: L&S (195.62.145.---)
Datums: 10/01/2008 18:50

no jusu teiktā izriet ka pasutitajs apmaksā parejo visu menesi kurā jus gaidat:D noteikumus,

Re: Projektu izmaksas
Autors: a (87.226.74.---)
Datums: 10/01/2008 20:58

Ta jau ari sanak :D - ,
jo jaagaida jau ir neatkarigi no taa , kurs tos papirus aizstiepj uz buuvvaldi - pasutitajs vai arhitekts, ka ari arhitekts ir ''ni pri com'' saistiba ar tas katras izzinas saturu (VUGD /SVA /Latvenergo /Lattelecom utt.)
Ta ka faktiski darbs jau vien ir ar autocad / arhicad, vai parasto zimuli (kas nu kuram tuvaks), pie tam reti, kad sis programmas ir licenzetas....

Un biezi vien privaatie (tie kas buve no 80-200m2)atstiepj jau savas skices vai lugumus parveidot(transformet) kadu no tipveida projektiem.Tad nu sanak , ka vienigais ko mes veletos sagaidit no arhitekta ir, lai piemekle pareizas slodzes/tilpumus/materialus uc., - tas tad butu tas lietas, ko arhitektam butu jazin apgustot so arodu.

Re: Projektu izmaksas
Autors: UldisValters (---.svnets.lv)
Datums: 11/01/2008 17:07

Cienījamais "td"! Es tā īsti nesaprotu!? Kāda sū..a pēc tad cilvēks mācās par arhitektu - Lai projektētu baigās pilis??? Jūs Latvijā esat 1020 sertificēto arhitektu. Kur tad jūsu pilis ir. Tad pasaki man savu akūno cenu, un kur var Tavus "mākslas" darbus apskatīties. Varbūt nopirkšu tavus pakalpojumus, tāpat kā Tu iespējams nopirki savu izglītību. Parasti dzīves pieredze rāda, ka tie, kas kaut ko zina un saprot, cenšas citiem palīdzēt (es nedomāju projektu nahaļavu, bet gan vienkārši viena arhitekta tel. numuru, kurš ar to nodarbojas.), bet tiem augstprātīgiem vienīgais sakars ar šo nozari ir viņa p a p ī r i ņ š. :) Un par tām papīru saskaņošanas , un citām bla, bla, bla, lietām man varat nestāstīt, jo šo, to es arī saprotu un zinu. Un vēl. Cik zināms arhitekts sāk savu darbu tikai pēc tam, kad visas atļaujas, tai skaitā arī piekrišana no pārējiem nama iemītniekiem ir saņemti. Par uzmešanu: Veči! Ir tāda lieta kā notārs, kura pakalpojumus es apņemos apmaksāt. Starp citu , viņu cenas ir sakarīgākas, un strādā viņi profesionāli. Un tās jūsu privilēģijas vairāk velk uz dārgu apģērba veikalu, kurš visu gadu nav neko pārdevis un ar sūda šlipsi grib gūt visa gada peļņu. Vēl, tie , kas šajā apspriedē to tik vien varēja pateikt, kā par milzīgo un apjomīgo papīru kārtošanu un iesiešanu, nedusmojaties, bet jūs velkat tikai uz tādiem , kas tik tikko ir dabūjuši koračkas un par to jūs dzirdējāt kādā no lekcijām. Ar cieņu pret īstiem arhitektiem - es.:)

Re: Projektu izmaksas
Autors: spk (131.207.242.---)
Datums: 11/01/2008 17:51

td, nu droši vien, ka maksās 30% dārgāk. Un tieši inflācijas ietekmē. Gan tie, kas prasīja 3K, mēģinās prasīt 4K, gan tie, kas prasīja 1K, mēģinās 1,3K prasīt :) Bet neko jau principiāli tas nemainīs, tāpat būs krutie projektētāji, kas gaudos, un parastie, kas griezīs zobus, bet darīs.

Re: Projektu izmaksas
Autors: marc (78.84.46.---)
Datums: 12/01/2008 00:46

Man gan drusku par citu teemu,bet tomeer.vajadzeeja man saimnieciibas maajai piesaisti uztaisiit.Atbrauc paresns viirelis kosmiskaam pagjiraam un pirmie vaardi:"Tev saimniek nav ar ko uzlaapiities?"Nu bija man vairaaki iesaakti trauki,ieleeju vinjam reizes 5 viirs paveema peectam nedaudz atkopaas un pajautaaja,kur es to saimnieciibas eeku veelos.Es ar pirkstu paraadiju-Tur.Vinja atbilde vaards vaardaa:"Lai buutu,no jums 600Ls!"Praktiski 1min darbs ja neskaita 5 glaaziites ar taam kopaa njemot kaada stunda pagaaja.
Un te nu droshi arii var atnaakt kaads un saakt staastiit kaads man nelietis traapijaas,kaa mana piesaiste nav nekam deriiga un ka shim cilveekam vajadzeeja meenesi pauri kasiit,lai vis buutu kulee,bet neticeesiet man patiik ka saimnieciibas eeka ir tajaa vietaa ko izveeleejos es un veel vairaak man patiik ka tik aatri tiku valjaa no taa lopa,jo vinsh manu beernu priekshaa maaju pieveema.

Re: Projektu izmaksas
Autors: jurka (87.110.143.---)
Datums: 12/01/2008 04:03

Nu marc,tev gan nav kauna,godīgu vīreli šitā aplikt.

Re: Projektu izmaksas
Autors: marc (78.84.46.---)
Datums: 12/01/2008 18:11

jurka es ash nokauneejos,piezvaniishu apjautaashos vai nevajag uzlaapiit. ;)

Re: Projektu izmaksas
Autors: andisk26 (---.teliamtc.lv)
Datums: 15/01/2008 16:24

Jautājums : Apskatijos ipprojektā vienu variantu, visumā ir ok bet tomēr gribētos nelielas izmaiņas, varbūt kāds var par pamatu ņemot šo projektu pārtaisīt pēc manām vēlmēm un interesē pa cik. Mājas izmantojamā platība 140m2.

Re: Projektu izmaksas
Autors: jurka (87.110.143.---)
Datums: 15/01/2008 18:04

Nu tūlīt tevi nories tie" krutie arhitekti".

Re: Projektu izmaksas
Autors: andisk26 (---.teliamtc.lv)
Datums: 15/01/2008 18:16

Kam man tie krutie arhitekti, man tik vajag novienkāršot to standartvienkāršo tipveida projektu, noņemt dažus logus kur tie nav vajadzīgi, un viss .Un to visu gribētos dabūt gatavu par samērīgu ciparu.

Re: Projektu izmaksas
Autors: arhitekt (78.84.102.---)
Datums: 16/01/2008 00:14

vau, vau, vau.

Re: Projektu izmaksas
Autors: spk (131.207.242.---)
Datums: 16/01/2008 18:31

andisk26, pie kuras pašvaldības būvinspektora tev jāiet? Ja tas nav Rīga/Jūrmala - aizej, pirms pērc projektu, parādi kautko izdrukātu un paprasi, cik daudz vajadzēs ņemties, lai saskaņotu izmaiņas. Man personīgi bija izmaiņas starpsienas atrašanās vietā, un būvinspektore piekodināja pirms aicināt komisiju uz nodošanu ekspluatācijā aizbraukt un ar roku iezīmēt tajā projekta kopijā, kas būvvaldē, reālo sienas atrašanās vietu, un viss čiki.

Re: Projektu izmaksas
Autors: andisk26 (---.izzi.lv)
Datums: 16/01/2008 22:07

Man viss šis pasākums ir Rīgā .

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **   *******   ********   ********  
 **     **  ***   **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  ****  **  **     **  **     **  **     ** 
 ********   ** ** **   ********  ********   ********  
 **         **  ****         **  **         **        
 **         **   ***  **     **  **         **        
 **         **    **   *******   **         **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727