UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

www.TIP.lv projekti
Autors: ralf (81.198.173.---)
Datums: 05/02/2007 04:21

kO jŪS SAKAT PAR šiem projektiem. kvalitāte, cenas vai vini ir japārstrādā

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: Anne (---.balticom.lv)
Datums: 05/02/2007 17:30

Mani pazinjas uzskata, ka ir shiis firmas piechakareti - nopirka pa 1800Ls projektu, kuraa, kaa izraadiijaas, nebija ne vajadziigo specifikaaciju, ne kaa. Naacaas par bargu naudu njemt arhitektu, kursh to projektu paarstaadaaja un pabeidza liidz tam, lai var vispaar sanjemt buuvatljauju uz to, ko tie polji bija uzzimeejushi un lepni nosaukushi par "projektu".
Mani pashu, savukaart, interesee firma, kura tirgo projektus maajas lapaa www.ipprojekts.lv - vai arii vareetu buut liidziigi shmauceeji, vai normaals kantoris? Nav kaadam pieredze?

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: Tanks (194.8.16.---)
Datums: 05/02/2007 22:28

Nezinu ne par vieniem ne par otriem. Pats arī būvēju pēc tipveida projekta. Nopirku no AGDAE (vai kaut kas līdzīgs). Veicu divas izmaiņas vienu projektēšanas stadijā, bet otru jau ceļot ēku. Mana arhitekte ir diegan noslogota tāpēc viņai ļoooti nepatīk, ja kāds grib izmaiņas tipveida projektā. Protams, viņa nemēģina atrunāt un pārliecināt,ka jums to nevajag. Viņas besi var nolasīt tikai pēc sejas izteiksmes. taču, attieskme ir no sērijas - kā klients grib tā būs.

Jebkurā gadījumā nekad nav tā, ka cilvēki strādā ar uzņēmumu... tas ir tikai uz papīra. īstenībā cilvēki strādā ar cilvēkiem. Pats strādāju ar tādu - Danu. Par pārējiem neko pateikt nevaru.


Re: www.TIP.lv projekti
Autors: spilvens (---.fix.lv)
Datums: 05/02/2007 23:35

Piekriitu par AGDAE, gan koleegjim, gan man nekaadu probleemu ar tipveida projektu nebija.

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: Ciba (80.232.228.---)
Datums: 05/02/2007 23:41

Man ir no Ipprojekta LMP 103a.Viņiem tur bija tāds piesaistīts arhitekts, kurš par saprātīgu cenu to projektu dabūja cauri būvvaldei. Izdarīja arī izmaiņas telpu nozīmē, kā mēs gribējām.

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: KOHINURS (84.237.157.---)
Datums: 06/02/2007 07:06

Izmainīt plānojumu un "dabūt cauri būvvaldei" - tā jau pusbēda.

Sliktākais, ka pērkot tipveida projektus klients nesaņem specifikācijas, montāžas, konstrukciju un skaisto fasāžu arhitektūras risinājumu mezglus, pamatu risinājumus konkrētajai vietai utml. lietas. Rezultātā celtniekam pamatīgi jāpiestrādā izdomājot kā to visu salikt kopā un ne celtnieks ne pasūtītājs, uzsākot būvdarbus, nevar paredzēt un/vai pamatot izmaksas. Tāpat jau faktiskās parasti ir lielākas, bet bez detalizēta projekta tas pieaugums var būt nežēlīgs.

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: Gladiator (---.ventspils.lv)
Datums: 06/02/2007 18:14

Manā gadījumā gan bija otrādi: pasūtīju dargo individuālo projektu - sanāca ļoti skaista māja ~300m2, bet kad atnācu pie būvfirmas, man pateica, ka tas nav projekts - nav būvkonstrukcijas sadaļas ar visiem mezgliem. Šo "taisnību" es izspiedu no celtniekiem tikai tad, kad slēdzot līgumu ar firmu, pieprasīju 5 gadu garantiju būvdarbiem: par standarta 2-gadu garantiju visi celtnieki būvēs Jums visu ko bez liekiem vārdiem.
Rezultātā kamēr sapņu māja bija izprojektēta, tās būvizmaksas pieauga par kādiem 30% un es biju spiests meklēt letākās mājas projektu.
To es uzreiz dabūju SIA "AGDA-E": 160m2 mājas projekts par kādiem 760Ls 3-nedēļu laikā ar visām būvkonstrukciju sadaļām. Es protams uzreiz aizgāju uz to pašu būvfirmu, kur es gribēju pasūtīt būvēt savu jaunu sapņu māju. Un projektu vadītājs apskatot "AGDA-E" projektu, pateica, ka tas ir labs un viņam viss ir skaidrs par visiem mezgliem.
Tā luk...

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: KOHINURS (84.237.157.---)
Datums: 06/02/2007 23:46

to: Gladiator
Pareizi - visam ir minimālās un maksimālās prasības. Par to jau es te visu laiku vāros, ka projektu pasūtītājs nesaprot ko īsti pasūta. Lēts projekts tieši tāds arī būs - minimums detaļu un bez specifikācijām, tikai akceptēšanai nepieciešamajā apjomā. Ja māja ir arhitektoniski vienkārša, tad viss būs daudz maz OK - pieredzējis celtnieks uzbūvēs. Tikai pasūtītājam, neredzot uz papīra to kas tiek darīts, ir mazāk iespēju darbu apjomu kontrolei. Te nu viss atkarīgs no būvdarbu vadītāja goda prāta.

Normāli tipprojekti parasti ir izstrādāti visos sīkumos, jo aiz tiem parasti stāv reāli celtnieki, kas tās mājas jau kaut kur ir būvējuši. Tikai reti gan kādam gribās maksāt 2x - 3x dārgāk par projektu, ja akceptēšanai pietiek ar pamatu, stāvu, pārsegumu, spāru plāniem, griezumiem un fasādām. Tas pats ar individuālajiem projektiem. Bet tā kā godprātīgs projektētājs nemaz tehnisko projektu nevar uzzīmēt, neizdomājot montāžas mezglus, tad lūdzu padomājiet kam un ko pasūtat.

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: EjTakTu (194.8.16.---)
Datums: 07/02/2007 20:59

Redzēju reklāmu televīzijā - INDIVIDUĀLIE TIPVEIDA PROJEKTI -WWW.TIP.LV Tā arī netiku gudrs, kā tipveida vienlaicīgi ir individuāls. Tagad jau modē saukļi divi vienā, trīs vienā utt. :(

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: Uldis-būvinženieris (195.13.185.---)
Datums: 07/02/2007 23:10

Labadiena!
Ar tipveida projektiem no polijas ir pašvaki.Ja arhitektūra tākā būtu tad būvkonstrukcijas, kas ir ļoti svarīga sastāvdaļa vai nu nav vai ir mistiski poļiem saprotami risinājumi ar viņu materiāliem. Bieži pietrūkst nepieciešamo izmēru nemaz nerunājot par to ka ,piem., 1.stāva plāns attiecībā pret 2. stāva plānu ir spoguļattēlā!!!Tāpat nav saprotams kā var projektēt pamatus nezinot kāda ir grunts katrā konkrētajā būvlaukumā, varbūt ir nepieciešami pāļi, piem., pie kādas ūdenskrātuves(upes, ezera) tā nav neparasta parādība, jo tur ir biezs augsnes, dūņu slānis, kur pa starpu varbūt ir smilts slānis. Būvlaukumā ir nepieciešama ģeoloģiskā izpēte!
Īsumā tāds ir mans komentārs.

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: KOHINURS (84.237.157.---)
Datums: 08/02/2007 01:27

Tieši tāpēc arī tikko atteicos no poļu TIP mājas būvniecības. Pojekts it kā piesaistīts, bet pamatu sasaistes ar konkrēto ģeoloģiju nav, pārsegumi kaut kāda viņu standarta monolītrisinājums, kaut gan visi laidumi atbilst mūsu ražotāju paneļu standartizmēriem, mansarda siltumizolācijas slāņi nepietiekami, lidz ar to visa sarežģītā mansarda koka konstrukcija jāpielāgo jau būvējot uz vietas, kokmateriālu šķērsgriezumi neatbilst mūsu gateru produkcijai, pa starpām koka kopnes, kuru zīmējumi nav atrodami, lērums monolītu dz/b joslu dažādos līmeņos nesošajās sienās par kurām nav nekādu zīmējumu, vaļējas terases otrā stāva līmenī, kurām mūsu klimatam apšaubāmi grīdas risinājumi, pie tam uz atzīmes, kas virs 2.stāva gr.līmeņa, ailu pārsedzes arī velns zin no kā. Var jau arī piedomāt un uzbūvēt, bet pie tik daudzām izmaiņām vienīgais atbildīgais paliks celtnieks. Autoruzraudzība netiek piedāvāta. Un notāmēt ar diez kas nav - projekts pilns ar nezināmām lietām.

Vispār baigi, kas tagad notiek? Kas tā par projekta piesaisti, ja nulles cikls un zemes darbi nav izzīmēti konkrētajai vietai. Un kāda jēga, ja tie poļu nosaukumi pārtulkoti - priekš tam jau tas ir piesaistes projekts, lai pie mums neeksistējoši izstrādājumi tiktu nomainīti uz analogiem un pieejamiem.

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: Varis (62.84.4.---)
Datums: 17/04/2007 02:57

Projekts tikai Jums un Jūsu labsajūtai.
Projekts, ideja, skice, vizualizācija, tehniskais projekts un saskaņošana būvvaldē
ārpus Pilsētas teritorijas no 600Ls ( tipveida 100 m2 ) līdz 2000 Ls ( tipveida 500 m2).
no 1400Ls ( jauns projekts 100 m2 ) līdz 2800 Ls ( jauns projekts 500 m2).
Pilsētas teritorijā no 1800Ls ( tipveida 100 m2 ) līdz 3500 Ls ( tipveida 500 m2).
no 2400Ls ( jauns projekts 100 m2 ) līdz 4500 Ls ( jauns projekts 450 m2).

Ārpus pilsētas individuāla projekta izstrāde un saskaņošana no 7 līdz 15 Ls m2 diferencēti atkarībā no projektējamās platības un Klienta iesaistīšanās pakāpes projekta realizācijā.
Pilsētas teritorijā no 10 līdz 18 Ls m2 diferencēti.
Pasūtījuma līguma gadījumā, saskaņošana, līdz būvatļaujai.
Datora telpiskās modelēšanas darbi, prezentāciju izstrāde, skiču priekšlikumu izstrāde.
Konsultācijas un tehniskās dokumentācijas komplektēšana.
Gatavie tipveida projekti, bez saskaņošanas no 150 Ls.

Klients pasūta projektu, tiek veikti sekojoši darbi, pasūtīti un saņemti tehniskie noteikumi, kuri ir norādīti klienta iesniegtajā PAU ( pašvaldības būvvaldes izsniegtais Plānošanas un Arhitektūras Uzdevums, kurš ir bāze un sākums projektēšanas uzsākšanai), atkarībā no to prasībām ir jāpieņem lēmums par to kāds objekts un arhitektūra ir pieļaujama klienta gruntsgabalā. Tiek veikta, Ja nepieciešams, Topogrāfijas pasūtīšana un saņemšana, tā ir nepieciešama projekta piesaistei gruntsgabalā. Tiek veikta gruntsgabala ģeoloģijas urbumu pasūtīšana un saņemšana, nepieciešams pamatu konstrukcijas pareizai izstrādei, lai māja, kaut kad nākotnē, pamatu sēšanās gadījumā nesaplaisātu un nesabruktu. Tiek veikta projekta izgatavošana un komplektācija ar saskaņošanu būvvaldē. Ja klients vēlas, tad tiek izņemta arī būvatļauja, bet parasti tas nenotiek, jo klientam parasti nav skaidrs kas cels māju un kas uzraudzīs būvniecības procesu.

Klienta ierašanās ar savu ideju nesamazina projektēšanas un tai piesaistīto darbu izmaksas.

projekta jēdziens dotajā gadījumā GP (ģenerālplāns) AR (arhitektūras risinājumi) BK (būvkonstrukcijas, detaļas, mezgli, materiāli)

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: Rolands N (87.110.54.---)
Datums: 22/05/2007 20:48

Kur es varetu sameklet šo ADGA -E uzņēmumu.
Meklēju google neuzrada nevienu latviešu mājas lapu.

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: spilvens (---.fix.lv)
Datums: 22/05/2007 21:22

www.agdae.lv

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: andrejs3333 (78.84.106.---)
Datums: 31/03/2009 00:09

iesaku - www.tipmajas.lv

Re: www.solarhouse.lv
Autors: Aivo (87.226.4.---)
Datums: 15/11/2009 18:02

iesaku ieskatīties - www.solarhouse.lv

Re: www.TIP.lv projekti
Autors: Tom (109.110.6.---)
Datums: 11/01/2010 18:02

Latvijā projektētas ēkas no neliela kataloga ar visām tehniskajam projektam nepieciešamajām sadaļām. Atbilst visiem Latvijas būvnormatīviem un normām. Veicam arī individuālo projektēšanu. Sīkāka informācija: [houses.gvbirojs.lv]



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  ********   **        **     ** 
 **     **  **   **   **     **  **        **     ** 
 **     **  **  **    **     **  **        **     ** 
 ********   *****     ********   **        ********* 
 **         **  **    **         **        **     ** 
 **         **   **   **         **        **     ** 
 **         **    **  **         ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727