UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: EsS (84.38.143.---)
Datums: 16/11/2006 00:19

Cilvēki ir pilnīgi duraki (tādi kā Antins utml.), ja vēlaties variet doties uz IP projektu, kur nopirksiet gatavu projektu par Ls 800,- pēc tam Jūs būsiet spiests samaksāt viņu arhitektam Ls 250,- par to lai ieliek to māju Jūsu zemesgabalā un pie nodošanas ekspluatācijā varēsiet piķot inventerizatoram kukuļus un tad jau Jūsu prāt tas būs bijis lētāk. Ja nevēlaties atbalstīt vietējos arhitektus un maksāt Ls 1200,- par projektu maksāsiet pēc tam kad vajadzēs visādas rekonstrukcijas utt. Man pašam ļoti daudz klienti nāk pēc 2-3 gadi, ka vot māja īsti nepatīk un vajag vienu sienu tur un tur pārzīmēt un rezultātā cilvēks maksā par to sieniņu Ls 500,- un plus vēl reālās darba izmaksas, kaut gan ja būtu ar normālu proejktētāju/ arhitektu kopā strādājis nekas nebūtu jāmaina un viss būtu OK. Bet Latviešiem patīk maksāt divreiz. Cienu Latviešus arhitektiem rekonstruējamie objekti tuvākos 10 gadus garantēti.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Esss (84.38.143.---)
Datums: 16/11/2006 00:20

Cilvēki ir pilnīgi duraki (tādi kā Antins utml.), ja vēlaties variet doties uz IP projektu, kur nopirksiet gatavu projektu par Ls 800,- pēc tam Jūs būsiet spiests samaksāt viņu arhitektam Ls 250,- par to lai ieliek to māju Jūsu zemesgabalā un pie nodošanas ekspluatācijā varēsiet piķot inventerizatoram kukuļus un tad jau Jūsu prāt tas būs bijis lētāk. Ja nevēlaties atbalstīt vietējos arhitektus un maksāt Ls 1200,- par projektu maksāsiet pēc tam kad vajadzēs visādas rekonstrukcijas utt. Man pašam ļoti daudz klienti nāk pēc 2-3 gadi, ka vot māja īsti nepatīk un vajag vienu sienu tur un tur pārzīmēt un rezultātā cilvēks maksā par to sieniņu Ls 500,- un plus vēl reālās darba izmaksas, kaut gan ja būtu ar normālu proejktētāju/ arhitektu kopā strādājis nekas nebūtu jāmaina un viss būtu OK. Bet Latviešiem patīk maksāt divreiz. Cienu Latviešus arhitektiem rekonstruējamie objekti tuvākos 10 gadus garantēti.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Esss (84.38.143.---)
Datums: 16/11/2006 00:24

Cilveki ir pilnigi duraki (tādi kā Antins utml.), ja velaties variet doties uz IP projektu, kur nopirksiet gatavu projektu par Ls 800,- pec tam Jus busiet spiests samaksat vinu arhitektam Ls 250,- par to lai ieliek to maju Jusu zemesgabala un pie nodosanas ekspluatacija varesiet pikjot inventerizatoram kukulus un tad jau Jusu prat tas bus bijis letak. Ja nevelaties atbalstit vietejos arhitektus un maksat Ls 1200,- par projektu maksasiet pec tam kad vajadzes visadas rekonstrukcijas utt. Man pasam loti daudz klienti nak pec 2-3 gadi, ka vot maja isti nepatik un vajag vienu sienu tur un tur parzimet un rezultata cilveks maksa par to sieninu Ls 500,- un plus vel realas darba izmaksas, kaut gan ja butu ar normalu proejktetaju/ arhitektu kopa stradajis nekas nebutu jamaina un viss butu OK. Bet Latviesiem patik maksat divreiz. Cienu Latviesus arhitektiem rekonstruejamie objekti tuvakos 10 gadus garanteti.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Antins (83.99.132.---)
Datums: 16/11/2006 03:55

2Esss: kaads tu gudrs, un vispaar malacis. panjem prajnjiku no plauktinja :D
1200 par pilnu projektu ar buutu +/- ok. cits jautaajums ja nosauktaa cena grozaas ap 3+ k - manupraat tas gan ir stipri pacelta cena. turklaat tajos 1200 anyway noteikti veel nav iekshaa apkures / ventilaacijas un uudens / kanalizaacijas prodzekti, kuri cik noprotu,arii ir nepiecieshami. kaut gan manis peec tie projekti nelielaam pashu vajadziibai celjamaam eekaam nafig nav vajadziigi, bet nu likums pie mums uzskata savaadaak...

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: KOHINURS (80.232.247.---)
Datums: 16/11/2006 07:45

Atkārtoju jau iepriekš teikto - "Nu būs tam Jūsu nolīgtajan projektētājam jāstrādā tāpat kā pie jebkura cita projekta. Projekts tomēr nesākas no plānojuma, bet no daudzu lietu kopuma - teritorijas organizācija, citas būves celtnes, orientācija pret debess pusēm, iespējām pieslēgties inženiertīkliem, novadīt kanalizāciju, iespējamajiem materiāliem un no tā izrietošajiem racionāliem konstruktīvajiem risinājumiem, apkures veida, ģimenes sastāva, nodarbošanās, hobijiem un tradīcijām ... , t.sk. arī Jūsu ieceres par plānojumu"

Tas ir kompromisu meklējums starp vēlmēm un iespējām. Dabīgi, ka var uzbūvēt taisnstūri un visas telpas uzvērt uz viena koridora, padomāt tik daudz, lai pa trepēm kāpjot nenolauž sprandu un lai neapdzuzītu galvu, attiecīgā trepju vietā uztaisa jumtā lauzumu un ēkas veidols arī gatavs.

Tikai tad vajag atrast arhitektu, kuram uz profesionālo prestižu nospļauties un lai būvvaldē arī sēdētu cilvēki, kas spēj to visu sagremot.

Varu iepriecināt, ka ģimenes mājas iekšējiem inženirtīkliem projekti nav obligāti. Ekonomiskajā variantā arhitektam jāatrod konstruktors, kas kaut ko minimāli apraksta par ēkas konstrukcijām, uzzīmē principiālas shēmas pamatiem un pārsegumiem.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Antins (---.balticom.lv)
Datums: 17/11/2006 01:53

Paldies par iekseejiem inzeniertiikliem - esmu iepriecinaats. runaajot par paareejo mineeto - nu taisni kaa graamataa. :)
arhitekts kursh grib izpaust sevi arhitektuuraa.
bet - kaa jau teicu - man maajas veidols ir +/- skaidrs, izneniertiiklu un kanalizaacijas tur veel nav, un arii orientaacija pret debess puseem ir paardomaata. un gimenes sastaavs, nodarboshanaas,un hobijus shoreiz ar var atlikt malaa - par to es pats kautkaa paruupeeshos. manupraat viss nosauktais reaali straadaa tad,kad atnaak cilveeks kursh vispaar iisti nezin ko grib un kaa.bet ja cilveeks ir paseedeejis un padomaajis,un rezultaataa konkreeti zin ko grib...

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: KOHINURS (80.232.247.---)
Datums: 17/11/2006 14:29

Es tiešām runāju teorētiski, jo nav jau redzēts pats apspriešanas priekšmets - Jūsu ideja. Un nav zināms, kur ēka atradīsies.

Ir jau ir situācijas, kad projektā maksimāli īsteno īpašnieka ieceri. Tikai var gadīties, ka tas ir grūtāk nekā sākt no baltas lapas. Kāds kolēģis reiz CCCP laikos Pārdaugavā uzprojektēja samazinātu "Ērgļa ligzdu" (varbūt esat redzējis foto, kino vai gleznu reprodukcijas ar ēku klints galā pie Melnās jūras). Un tas bija dārgāk nekā klasisks projekts. Tāpat skaidrs, ka cenas var atšķirties vairākkārt kaut vai no administratīvās teritorijas, kurā jāsaskaņo un jārealizē būvprojekts. Rīgas projektu dārdzību jau lielā mērā nosaka tieši tas, ka jāiekļaujas šauros, konkrētu prasību katrai vietai, rāmjos. Un ir ļoti laikietilpīgs saskaņošanas process.

Varbūt Jums ir iespēja kaut vai nofotogrāfēt savas skices un atsūtīt uz e-mail.
Tad arī kaut kā konkrētāk varētu saprast Jūsu vajadzību un prognozēt darbu apjomu. Savādāk jau nekas nemainīsies, tāpat visi komentāri būs par to, ka projekts nemaksā mazāk kā 5% no būvniecības izmaksas un tāpat taisnība būs arī tiem, kas teiks - var jau arī 1,0 -1,5 tkst.vai pat mazāk. Viss, vair'[ak šeit neatgriezīšos.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Edgars 28234098 (159.148.137.---)
Datums: 24/11/2006 23:11

MAn jautājums??? JA es dodu arhitektam savu rasējumu, lai viņš tikkai pārzīmēs un sakaņo ar viesiem un tas ir laukos.M2 ir ar garāžu aptuveni 200-250
Cik tasmaksās???? Paldies

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: q (85.15.195.---)
Datums: 27/11/2006 08:48

TO Edgars 28234098


Uzrakstiet man uz e-pastu, ko tiesi Juus gribat un vareesim aprunaat cenu.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: x (217.199.120.---)
Datums: 29/12/2006 04:46

Tad japerk tipveida projekts. 1200 un kartiba, protams, ja tas apmierina. Iesakuma ari domajam, ka pietiks mums ar polu projektu un busim laimigi. Beidzas viss ar to, ka sapratam, ka buvesim maju SEV, tapec gribam to tadu, lai taja ietu ieksa ar prieku un prom braukt negribas. Tulit projekts bus gatavs, esam izdzivojusi to kopa ar idejas realizetaju un tas maks. maksas 2000 LVL un tikai nedzudz dargak par poliem, BET tadas majas nebus nevienam!

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Agnis (80.81.36.---)
Datums: 09/01/2007 18:37

Meklēju arhitektu privātmājas projekta izstrādei.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: FANTOMAS (87.110.94.---)
Datums: 21/10/2007 12:32

Antin pūt stabulīt, prātiņ nāc mājās. Materiālus galu galā arī nāksies pirkt, un tiem protams nauda atradīsies, bet sava aroda pratējiem nekā, ko! Da pats vari jāties pa daziem simtiem. Neaizskatās, ka tu būtu jelkad kautko projektējis un tā līdz galam. Tad zinātu, ka ar dažiem simtiem līdz pat tūkstotim ir par maz par arhitekta arodu. Tie tev nav nekāds 20-tā gs.sāmums, kad pietika ar pāris skicēm, šim un tam. Un vairs rubli pa logu neviens vairs sen jau neprasa.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Līkās Rokas (62.84.4.---)
Datums: 21/10/2007 15:07

Antiņam!
Sāksim ar to ka tev ir ne pa jokam māja.
Tuvu pie un starp 400 līdz 500 m2.
Varbūt tu iedomājies ka viss šajā pasaulē notiek tā pat vien un pa jokam.
Pa jokam arhitekts kaut ko zīmē, pa jokam kaut ko konstruktors rēķina un zīmē, pa jokam mēs visi kaut ko sava prieka labad daram. Vai tev pašam tas neliekas smieklīgi.
8 Ls par kvadrātmetru un lieta darīta. Protams ka tur nebūs ūdens un kanalizācijas projekta, apkures projekta, ventilācijas projekta, vājstrāvu tīklu sadaļa, gāzes sadaļa, elektro apgādes sadaļa, elektroinstalācijas sadaļa, bet ja vēlies to tad, laipni lūdzu par katru projekta sadaļu piemaksā pa 2 ls m2.
Bet augšminētās sadaļas privātmājām nav aktuālas, tāpēc ka objekts pats par sevi ir neliels ( dzīvojamās mājas ir vispār ar savu projekta izpildes specifiku) un viss pārējais notiek būvniecības procesa gaitā.
Atsūti zemes robežu plānu, topogrāfiju un idejas uzmetumu, pateikšu precīzāk cik tas maksās, var būt ka lētāk, nedaudz, bet nepieļauj domu savā galvā ka jebkad kautkas maksās lētāk par 6 ls m2.
Ja nu vienīgi kādam zildegunainim nav ko darīt. Bet tādā gadījumā rēķinies ar to ka pretī saņemsi labākajā gadījumā murgu nevis projektu. Un pēc tam ierodoties pie manis ar lūgumu pārtaisīt vai pabeigt projektu es tev noplēsīšu 9 ādas, tas ir 10 ls m2.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Antins (---.balticom.lv)
Datums: 14/11/2007 04:22

Un pēc tam ierodoties pie manis ar lūgumu pārtaisīt vai pabeigt projektu es tev noplēsīšu 9 ādas, tas ir 10 ls m2.

***
Liikrocim: ej vien, straadaa ar laapstu taalaak, varenais aadu pleeseej :P kam tu nafig vajadziigs esi...:\
projekts jau ir sagaadaats, luugums paareejiem skaidrotaajiem, cik taga viss daargs, lieki nesatraukties.
PS buus man ar jaasaak njemt nauda par katras skruuves ieskruuveeshanu / izskruuveeshanu pie kompja diagnostikas, citaad visiem te taadas megacenas, ko ta es pa leeto straadaas :D

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: jtdesign (---.btv.lv)
Datums: 02/12/2007 21:15

Tas, ka kāds ir gatavs pats strādāt lēti nenozīmē, ka viņš to drīkst attiecināt/pieprasīt no citiem, tai skaitā saviem klientiem, par kuru klientu viņš kādā brīdī kļūst.

Man pirms pāris dienām atstāstīja anekdoti par projektu, kuru es neieguvu tāpēc, ka mana cena bija par augstu - apakšzemes stāvvietā auto nevar izgriezties un jāpārstrādā visu ēkas konstruktīvo shēmu [attiecīgi visu stāvu plānus], bet projekts [visas daļas] praktiski jau gatavs.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **     **        **  ********  **     ** 
 **    **  **     **        **  **    **   **   **  
 **        **     **        **      **      ** **   
 **        **     **        **     **        ***    
 **        **     **  **    **    **        ** **   
 **    **  **     **  **    **    **       **   **  
  ******    *******    ******     **      **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727