UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Antins (---.ev.lv)
Datums: 26/10/2006 19:07

Nu vot, mekleeju arhitektu maajas projekta izstraadei neriigas rajonaa, tb laukos.
plaanos ir maaja no keraterm ar divsliipu jumtu, pusotra staava ar pilnu pagrabu zem maajas. aareejie izmeeri buus 11 m plat x 17m garums. telpu plaanojums pirmajam staavam izdomaats, otrajam tiek paardomaats, nu, veel dazaadi siikuminji. attieciigi gribeetos atrast sakariigu arhitektu kursh vareetu uztaisiit visus papiirus un solai pavasarii var saakt buuveet, protams, veelams arii lai par to darbu nenopeesh summu ekvivalentu kanaaru salu veertiibai or so ;)
paldies jau ieprieksh.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: r (---.111.99.lan.mits.lv)
Datums: 26/10/2006 19:49

Varu piedavaat savus pakalpojumus. Mēs ņemam ap 6 Ls/m2. Bet to visu vēl var sarunāt, viss ir atkarīgs no konkrētas situacijas.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: r (---.111.99.lan.mits.lv)
Datums: 30/10/2006 16:40

Cenas ir atkariigas no taa, kaadu Juus maaju gribeesiet. Piemeeram Ja Juums vajag maaju uz 200-300 m2, tas nenoziime kaa cena buus 1200-1800 Ls.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Antins (---.ev.lv)
Datums: 30/10/2006 16:45

atklaati sakot,shitaadu cenu reekinaashanu dotajaa gadiijumaa es neizprotu.
sanaak ka dazi labi arhitekti njem cenu par papiira kvadraatcentimetra apraseeshanu? jebshu kaa? tb poh, vai projekts jaataisa angaaram uz 200 m2 vai sabiedriskai celtnei pa padsmit telpaam - cena viena? turklaat, atklaati sakot, imho nosauktaa cena ir padaarga. laikam jaameklee provincee, tur cenas cilveeciigaakas esot...

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: q (---.111.99.lan.mits.lv)
Datums: 30/10/2006 16:57

Tiesi par to es arii Juums rakstiiju, kaa angara uz 200 m2 cena buus ieveerojami mazaaka par sabiedrisko eeku projektu ar padsmitiem telpaam....To es Juums centos pastastiit..Varbuut Juus vareetu atrakstiit man uz e-mailu, tad es vareesu Jums konkreeti pateikt cenu....

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: BK (80.232.220.---)
Datums: 31/10/2006 14:09

11 x 17 x 3 stāvi ir ~ 500 m2 kopējā platība, šodien bez 600 Ls/m2 gatavu nevar dabūt, tātad iecere maksā no 300 000 Ls-, gan bankas, gan eiopas naudas fondi atbalsta projektēšanas izdevumus līdz 10% no kopējās būvizmaksas... šis topiks nesaucas "Lūdzu ziedojiet"...

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Antins (---.ev.lv)
Datums: 31/10/2006 21:39

2BK: runaa,ka ja nau ko teikt, ta labaak pakluseet nevis #$%@ nest...

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: KOHINURS (80.232.247.---)
Datums: 09/11/2006 06:40

Cien. un a.g. projektētāji.
Varbūt pārlasiet Nolikumu par projektētāju darba un pakalpojumu apmaksu celtniecībā. Īpaši p.1.8. - dempingošana tiek uzskatīta par negodīgas konkurences faktu un var tikt ierosināts izskatīšanai LAS ētikas komisijā. Vai tad arhitekta prakses sertifikāts vēlāk nebūs vajadzīgs?

Nu labi - tas tā - pārdomām.

Faktiski jau grūti prasīt pat 5% no prognozētajām būvdarbu izmaksām. Bet tad arī godīgi jāvienojas, ka projekts tiks izstrādāts bez detalizācijas, vismazākajā akceptēšanai nepieciešamajā apjomā. Un, saņemot būvatļauju, jāizvairās no autoruzraudzības, lai būvē saimnieciskā kārtā un pats tiek galā ar visām problēmām.

Pasūtītājam: Jūs sakāt, ka vismaz 1 stāva plānojums gatavs. Tas gan ir apskaužami. Citiem jāmācās 5 gadi un vēl 5 jānostrādā, lai varētu kaut ko izprojektēt.

Un atkal, ja nopietni. Nu būs tam Jūsu nolīgtajan projektētājam jāstrādā tāpat kā pie jebkura cita projekta. Projekts tomēr nesākas no pirmā stāva, bet no daudzu lietu kopuma - teritorijas organizācija, citas būves celtnes, orientācija pret debess pusēm, iespējām pieslēgties inženiertīkliem, iespējamajiem materiāliem un no tā izrietošajiem konstruktīvajiem risinājumiem, ģimenes sastāva, nodarbošanās, hobijiem un tradīcijām ... , t.sk. arī Jūsu ieceres par plānojumu.

Katrā ziņā rekomendēju Jums visas ar projektu saistītās lietas uzdot kārtot arhitektam pašam un slēgt kādu rakstisku vienošanos, kurā būtu noruna par termiņiem. Dažreiz projektam nepieciešamās formalitātes aizņem vairāk laika kā projekta izstrāde.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Antins (---.ev.lv)
Datums: 09/11/2006 20:12

es izeju no taa,ka projektu straadaajot tikai pa darbdienaam un bez virsstundaam,utt meenesha laikaa var uztaisiit viegli. iesp pat iisaakaa laikaa. taapeec man iisti nav saprotams tas,kas patlaban iex lv notiek celtnieciibas sfeeraa,un arii arhitektuuraa. princips jau protams vienkaarshs - visi buuveejas, visiem vajag, taapeec davai cenniku taa reaali piepacelsim - nu,teiksim, pa kaadiem 400 % pret to kas bija gadus 5 atpakalj...
bet,teikshu atklaati, mani tas diezko neapmierina. jo algu man tik doh pielikushi nav,lai shitaadas summas es vareetu atljauties maksaat, un pasuutiit projektu pie "krutaa" arhitekta, kas a jaguaaru vizinaas tikai taadeelj lai peectam dziivotu teltii, jo visa nauda pa projektu aizgaajusi, man nekaarojas.
paskatieties uz projektu cenaam tai pashaa krievijaa. pie mums ko, visi arhitekti nemeeriijami gudraaki vai vairaak pie projekta straadaa,nekaa tur? ai,koroch, nav tolka - taapat katrs pie sava paliks.
driiz jau laikam saaksies arii citur shaada pieeja - ja teiksim kompja savaakshana,apkalposhana, viirusu dzeesshana - nevis peec stundu tarifa, bet 10 % no pasuutiitaaja gada algas vai so :P

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: q (---.111.99.lan.mits.lv)
Datums: 09/11/2006 20:36

Neaizmizstiet ka arhitektam arii eest gribas. Un nenjau tapeec jaamacas 5 gadi, lai peec tam stradaatu par sviestmaizi.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Antins (---.ev.lv)
Datums: 09/11/2006 21:16

nu,es ar ne gadu maaciijos,un ja arhitekts uzskata ka ~600 - 800 Ls meenesii par projektu ir tiiraas kapeikas,un iznjemot sviestmaizi nekas nesanaak,tad nu es nezinu ko teikt. it seviskji njemto veeraa ka pats nesanjemu i pusi no 800...
koroch,kaa jau teicu, nav jeegas turpinaat shitaas runas, pamekleeshu pa rajoniem, cerams tur arhitekti speej iztikt bez ikdienas pusdienaam kkaadaa hotel de rome pa 50 Ls...

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: paparam (81.198.204.---)
Datums: 13/11/2006 20:17

UUja uuja! Antinj! Padomaa reaali 600-800 ls meenesii nu nekaadi nesanaak!
Dziivojamaas maajas projektaa ietilpst arii BK dalja ne tikai AR, lai projekta saskanjoshanai nepiecieshams braukt kaut uz to pashu buuvvaldi! Pac projekteeju BK un privaatmaajai taa nemaksaa mazaak kaa 500ls, jo tas jau taa ir dempings!
Tad reekjini pac arhitektam paliek tik 300 ls pa meenesha darbu, bet tas prjekts tak ne tikai jaauzrasee, bet arii jaaizdrukaa, taatad nepiecieshams PC un priinteris un plus veel programma kuraa rasee! Archicad maksaa 3000 ls! Nerunaasim par buuvkonstrukciju apreekjina programmaam kas maksaa 10tos tuukstoshu ls! + vee biroja uztureeshana alga graamatvedeem! Esi reaals maaju pa 100 000 Lss gribi celt a 2000 Ls (atklaats dempings) projektam nav?!?!

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 13/11/2006 21:22

es nezinu nevienu, kas GRIB būvēties par 100 000. toties es zinu daudzus kas gribētu uzbūvēt māju par, piemēram, 32,5 k ls.
un architektam ar varu neviens neliek pirkt tūkstošus vērtas programmas. gan jau, ka rasējamo dēli un spravočņikus šodien var dabūt par polšu vai, vispār, par brīvu. a, tu saki archicad, programmas, pc. man, kā pasūtītājam tas nav vajadzīgs un absolūti neinteresē. tas vajadzīgs tev, ja apnicis zīmuļus asināt.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: q (---.111.99.lan.mits.lv)
Datums: 13/11/2006 22:26

to v_t


Tad arii pats rase sev projektu....

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: q (---.111.99.lan.mits.lv)
Datums: 13/11/2006 22:27

to v_t
Tad arii pats rase sev projektu....

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 13/11/2006 23:32

varēji pateikt vēl vienkāršāk. piemēram: samdurak. tas ir visneapgāžamākais arguments. :D


Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: paparam (81.198.204.---)
Datums: 14/11/2006 16:06

Njaa! bet tev neviens ar varu maaju buuvet neliek! Gribi buuveet tad arii maksaa i par projektu i par buuvnieciibu! Nu OK 32 000 Ls. ieej www.abc.lv un pasties cik procenti pienaakas projekteeshanai!

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: v_t (195.13.178.---)
Datums: 14/11/2006 17:10

par to, kas kam pienākas, labāk nesākt. tur katram būs ļooooti daudz sakāmā. arī manai mammai, pensionārei.
pagaidām spēkā ir vecais labais austrumu gudrajo teiciens: na položeno - xyz naloženo.
kas attiecas uz liek vai neliek, tad manā gadījumā to liek denacionalizācija. grozos kā varu un nesūdzos kā dažs labs, kas uzskaita kādus darba rīkus un par cik ir nopircis. skavotāju un caurumsitēju vēl vajadzēja pieminēt.
grāvja lietošanas vērtība nemainās vai to rok ar rokām vai traktoru. daudzums gan. ņem savu autokadu un roc vairumā.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: Antins (---.balticom.lv)
Datums: 15/11/2006 01:00

Interesanti jaunumi. kas ir BK,un aiz kam taa tik daudz maksaa?
kaa jau teica v_t - beigsim fantazeet pa entajiem simtiem tuukstoshu. max ko vareeshu dabuut uz to visu buus nepilna puse no dazhu piemineetajiem 100 taukskjiem, taa ka naaksies groziities, un ja pasuutiishu projektu pa 5 kls, baidos kaukam man toch nepietiks...:(
un shitas summas par projektiem taakaataa nesaprotu - istabu izvietojums un so man ir izdomaats. maaja buus 1.5 staavu, tb nekaadi megamega apreekjini lai taa maaja nesabruktu manaa skatiijumaa jaataisa nav. imho buutiibaa ir jaasaliek vis uz papiira un jaauzspiezh ziimogs,or so.

Re: Mekleeju Arhitektu (labu un nedaargu,uttp :)
Autors: q (---.111.99.lan.mits.lv)
Datums: 15/11/2006 17:14

Katrai maajai ir AR un BK dalja. AR dalju taisa arhitekts, un BK dalju buvkonstruktors.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        **      **  **     **        **  ********  
 **        **  **  **  **     **        **  **     ** 
 **        **  **  **  **     **        **  **     ** 
 **        **  **  **  **     **        **  ********  
 **        **  **  **  **     **  **    **  **        
 **        **  **  **  **     **  **    **  **        
 ********   ***  ***    *******    ******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727