UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

geologija
Autors: edija (---.onspeed.com)
Datums: 19/04/2006 21:27

Sveicinati! Vai kads var palidzet! Esmu uzdevusi uzsakt projekta izstradi,zemes sadalisana apbuves gabalos,ari topografija.Cenas apmierina.Bet geologiju vajag ari !Vai kas var palidzet cik tada geologiska izpete maksa un vai ir taisniba,ka to veic tikai viena firma visa Latvija(ka teica mana projekta izstradataji)?Kam talak bus vajadziga ta geologijas izpete?Pec kadiem kriterijiem tai jabut? Kam ta bus svariga velak? Un kadas cenas? Un cik geologija svariga turpmaka buvnieciba?Vai ir kads kas tam jau gajis cauri?

Re: geologija
Autors: IneseX (195.2.97.---)
Datums: 19/04/2006 23:35

Tā nu laikam gan nebūs taisnība, ka tikai viena firma veic 'geoloģisko izpēti. Ir vesels birums firmu, kas ar to nodarbojas. Pameklē 1188. A kas ir teicis, ka vajag gjeologiju visam gabalam? Tad sanāk, ka viss zemesgabals jāsaurbj vienos caurumos un katrs urbums maksā ap 200-300 Ls atkarībā no grunts (pagājušās vasaras izpētes dati. tie kas sola par 80 Ls, nav nopietni ņemami - vienkārši paķatās kartēs un saraksta nezin ko no galvas). Cik es zinu, ģeoloģiju taisa konkrēti tai vietai, kur cels māju, jo grunts var atšķirties pat pārdesmit m robežās. Vismaz man būvējot nebija obligāta ģeoloģija, bet to laikam nosaka katras pašvaldīvas būvvalde. Es ar projektētāja ziņu noriskēju un netaisīju (pirms tam gan izrokot bedri 2,5 m dziļumā un parādot to projektētājam. Projektā gan tā arī ierakstīts - pēc pasūtītāja datiem, grunts tāda un tāda, ģeoloģiskā izpēte nav veikta.

Re: geologija
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 20/04/2006 01:55

Piemeistarojam bļitkotāju ledus urbim garāku un izturīgāku kātu un sacaurumojam kaut visu gabalu.
Turklāt arī licencētie, kuri strādā ar rokas urbi, ņem krietni mazāk kā min Inese.
Izvelkot grunts paraugu pasūtītāja klātbūtnē neko daudz vis nenošmauksies.

Re: geologija
Autors: edija (---.onspeed.com)
Datums: 20/04/2006 03:29

Paldies IneseiZ un Vienstavam!
Tagad saprotu,ka ar to geologiju man nav jasteidzas,kad projekts bus jau beigu stadija un bus zinams,kur tiesi cels majas,tad var rakt tos izpetes caurumus.Un protams meginasu atrast ,kas to dara par pienemamu cenu.

Re: geologija
Autors: andrek (87.110.76.---)
Datums: 20/04/2006 03:30

abc katalogā apkopoti vairāk par 20 kantoriem kam licenze ģeologiskās izpētes darbiem- atliek zvanīt pēc saraksta un vienoties...vēlamās urbumu vietas gan vajag aizsūtīt digitāli atzīmētas uz topogrāfijas- tās varētu noteikt projekta autors.

Re: geologija
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 20/04/2006 17:16

Vienstāvs
Nezināju, ka var urbt ar rokas urbi. Cik tad dziļu tādu var izurbt? Un kādos slāņos? Dolomītam cauri arī?

Re: geologija
Autors: G (84.237.243.---)
Datums: 20/04/2006 17:27

Man ģeoloģisko izpēti koordinēja arhitekts - atbrauca vīri pelēkos vadmalas svārkos, izvilka savus urbjus, sākumā tiešām ar ledus urbim līdzīgu priekšmetu ieurbās, pēc tam šim urbim galā pielika veco labo motorzāģi "DRAUDZĪBA" un tā metru pa metram, arvien dziļāk un dziļāk līdz par 10 metriem, tad vēl šo pašu precedūru izveica 3 reizes citās vietās (plānotās ēkas stūros, kā bija norādījis arhitekts), savāca savas mantiņas un projām bija.
Tas joks 2 gadi atpakaļ izmaksāja Ls 65, pieliec inflāciju un dabūsi šodienas ciparu...
Ls 200-300 par katru urbumu - es šādus ciparus nevarēju atļauties...

Re: geologija
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 25/04/2006 02:10

3-4 m var, vairāk paceļot neizjaucamu kātu diez vai izdosies noturēt, bet vai vajag (kad citi neurbj vispār vai "rok šurfu") ar lāpstu? MK noteikumos 2000-168 minētie "6-8m piecstāvu un zemākām ēkām" izklausās pēc pad-laikiem, kad varbūt uzskatīja zem goda būvēt zemāk par piecstāveni.
Dīvaini par to Draudzību - man grūtāk ir izcelt nekā griezt urbi.
Viņiem varbūt bija cita tipa urbis, kurš nevītņo grunti augšā, bet kautkā sablietē ap caurumu.
Mazākus akmeņus kā cauruma diametrs pamokoties var izķeksēt un salocīto urbja gliemežnīcu iztaisnot, bet, trāpot uz lielāka, var nākties urbt blakus.
Ja atdursies pret dolomītu, vai tālāk jāurbj?
IMHO, neesmu ģeologs.

Re: geologija
Autors: IneseX (---.eth.net.microlink.lv)
Datums: 25/04/2006 16:10

Es arī neesmu ģeologs, bet ģeologi man skaidroja, ka jātaisa arī ūdeņiem analīzes, īpaši dolomītos, lai zinātu, vai neizšķidinās kaut ko (nu tas manā interpretācijā). Neatceros, cik tieši viņi dziļi teica, ka jāurbj, bet nu tas bija krietni dziļāk par Tevis minētajiem 5-6 m. Nezinu, cik tas pamatoti vajadzīgs būvniecībai un cik - naudas nokāšanai....

Re: geologija
Autors: G (88.118.141.---)
Datums: 25/04/2006 20:59

Nu cēla viņi to štelli laukā, bet man tur apakšā tikai smilts, tādēļ arī nebija nekādu problēmu un iespējams arī tādēl cena pa lēto...

Re: geologija
Autors: Rasputin (85.10.211.---)
Datums: 19/04/2015 00:38

Ģeoloģiskā izpēte privātmājai, ko veic ģeologs nosaka - gruntsūdens līmeni; normatīvās fizikāli-mehāniskās īpašības (dati pēc kuriem tiek izrēķināts pamatu veids, dziļums un izmaksas); reģiona normatīvais grunts sasalums; ieteicamais pamatu risinājums un piesardzība būvniecības etapos.

Sertificēts ģeologs
Artūrs Zemžāns - 26420987



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  ********    *******   ******** 
 **           **     **     **  **     **     **    
 **           **     **     **  **     **     **    
 ******       **     **     **   ********     **    
 **           **     **     **         **     **    
 **           **     **     **  **     **     **    
 ********     **     ********    *******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727