UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5
Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Savejais (83.99.137.---)
Datums: 12/02/2018 00:21

Sveiki, esmu atradis šādu projektu. Bet vēlos pamainīt dažas pamatlietas

1) Viesistaba tiek pagarināta uz sāna terases rēķina, jumtiņš augšā paliek tas pats. Aptuveni līdz terases kolonām.
2)Virs garažas terase nav vajadzīga, tur tiek tāds pats jumts, kā virs terases.

Ar sarkano būs parādīta pārveidotā siena.
Šīs ir tās galvenās lietas, ko vēlētos šajā projektā mainīt. Tādas lietas, kā garažas slīpā siena un mazāku katlu telpu, jo būs gāzes katls es nepieminēšu.

Par ko būtu jāpiedomā?Vēlos būvēt no keremzītbloka un dzelzsbetona paneļus pirmajam stāvam.
Labprāt esošo sienu starp virtuvi un viesistabu arī nebūvētu, bet laikam tas konstruktīvi sarežģītu pasākumu un arī TV nebūtu kur nolikt..

[www.houseprojectshop.lv]

ar sarkano pārbīdītā siena.


[bildites.lv]

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 12/02/2018 12:07

Bez arhitekta tāpat neiztiksi, attiecīgi, tā ir viņa kompetence to visu atrisināt.

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Savejais (83.99.137.---)
Datums: 12/02/2018 12:23

Es to saprotu un pirms eju pie arhitekta, prasu, varbūt ir kādas nianses pēc pieredzes, ko kāds varētu ieteikt, no kā izvairīties, kam pievērst uzmanību.

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: bebe (195.13.169.---)
Datums: 12/02/2018 12:55

Ieteiktu padomāt vai garāžai tā slīpā siena tiešām ir vajadzīga .. čakars būvējot garantēts, labāk izvēlēties stūrus ar taisniem lenķiem + garāžai sanāks lielāka lietderīgā platība ;)

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 12/02/2018 14:20

Vai vispār vajag garāžu mājā un virs tās balkonu ar sarežģītu segumu ?
Kāda apkure plānojas? Pavelkot sienu uz āru nogriez pieeju uz plānotu katlu telpu, ja gāze vai siltumsūknis, tad iespējams to telpu var pat samazināt, ja malka vai granulas, tad tās būs jānes caur garāžu.

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Savejais (83.99.137.---)
Datums: 12/02/2018 15:50

Garažas slīpā siena būs taisna, tas slīpums nav vajadzīgs. Par terasi virs garažas minēju pirmajā postā, ka tā tur nebūs, tur būs jumts tāds pats kā virs pirmā stāva terases mājas otrā galā. Minēju arī, ka būs gāzes apkure, cilvēki laikam mūsdienās neko nelasa :D

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Ivo983 (77.219.5.---)
Datums: 12/02/2018 15:58

Tizls projekts, saskaldīts daudz mazās istabās. Keramzītbloks ir kruta bet x2 dārgāks par gāzbetonu

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: specs (80.89.79.---)
Datums: 12/02/2018 17:19

14kvm bērnistabai ir par maz. Šāda kvadratūra ir kompromiss pilsētas dzīvoklī, bet ne privātmājā. Vietas pietiek gultai, rakstāmgaldam, mikroskapim un taciņai pa vidu. Lego vilciens tur vairs neierūmējas...

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Savejais (83.99.137.---)
Datums: 12/02/2018 17:21

Varbūt kādu argumentu? Vai tiešām vecāku guļamistaba ar 17m2 ir maza istaba? Un ar pārbīdīto sienu, ja dabūtu viesistabu ap 45m2 un virtuve 15m2 ir tizlas mazas istabas?

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Savejais (83.99.137.---)
Datums: 12/02/2018 17:22

es uzaugu 12 m2, man ne vienu brīdi nelikās, ka būtu par maz vietaas. Istabā bija gulta, liels galds, liels skapis, kur arī citi lika savas mantas..

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: specs (193.178.151.---)
Datums: 12/02/2018 19:18

Pretjautājums - vai māja tiek celta, lai iegūtu lietuviešu projekta 12kvm bērnistabas komforu? 12kvm var pārlaist nakti un izpildīt mājasdarbus, bet neko citu tur pasākt nevar. Zinu no prakses, jo pats tādā reiz dzīvoju. Draugiem tur nav vietas, kur nu vēl draugam/draudzenei, kad pienāk TIE gadi, lai ierūmētos 90cm gultā... :)
17kvm vecāku guļamistabai ir ok, jo tā ir guļamistaba, un nekas cits tur daudz netiek darīts, bet bērns savā istabā dara daudz ko vairāk, nekā tikai guļ.
Halle 4kvm - nopietni? Kad būsi pārklupis pāri astoņiem apavu pāriem, tad noklūsi 45kvm viesistabā?
Vēl 8kvm WC ir par daudz, jo tik daudz telpas nevajag, pietiek ar 5kvm, pie tam tie kvm būs problēma, jo pēc dušas/vannas tādā telpā ir auksts.

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Savejais (83.99.137.---)
Datums: 12/02/2018 19:37

Pagaidām bērnu nav. Esmu tikai es ar draudzeni. Es uzaugu 12m2 un nodzīvoju vairākus gadus ar draudzeni šajos 12m2. Projektā ir 14+ m2, nedomāju, ka tā ir liela problēma. Kad piedzims un nodzīvos 15 gadus, tad varēs domāt. Halle, 4m2.. nu to var palabot, es par to nemaz nebiju domājis, bet tagad ieejot savā 4m2 toletē, vietas diezgan daudz, lai novilktu apavus un pakārtu jaku.. Galu galā mājas platība ir 180 m2, tiešām tas ir tik maz? Ja ir kāds labs variants, līdzīgs šim, laprāt apskatītu.
Šis projekts man iepatikās, jo ir viens slīps jumts, pilni divi stāvi.

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: specs (213.35.252.---)
Datums: 12/02/2018 20:54

Kādreiz pat divas ģimenes spēja sadzīvot vienistabniekā + vēl saražot pēcnācējus, tā kā katram sava izpratne, par to, kas ir ok.
No tiem 180kvm tev 45kvm aiziet garāžā+katlu telpā+skapjos un vēl sazin cik kvm hallēs/koridoros, tāpēc istabām maz kas paliek. Kā te augstāk minēja, plānojums ir nejēdzīgs, jo sadrumstalots.
Atkārtošu jautājumu - kapēc jābūvē māja, lai mitinātos tajos pašos 12kvm?

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Savejais (83.99.137.---)
Datums: 12/02/2018 22:24

Mitinās 45 dzīvojamās istabas kvadrātmetros. Bērnam tak pietiek 14.5kmv. Kādam tad projektam jābūt, parādiet, man lūdzu. Sadrumstalots plānojums, tas ir - nejedzīga tolete otrajā stāvā, nejedzīgs pieliekamais, nejēdzīgs kabinets vai kā? Vai tad jēdzīgi ir būvēt 250 kvm māju?

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Ivo983 (87.226.106.---)
Datums: 12/02/2018 23:01

nu nevar paņemt projektu kas ir acīmredzami taisīts koka pārsegumam un pateikt, ka būs dzb paneļi un pārbīdīsi sienu tā ka laidums būs 7+ metri (tādus paneļus neatradīsi bet priekš koka tas būs ārprāts, turklāt tev pārsegumam tieši pa vidu būs otrā stāva ārsiena, kas vispār ir čau). un tā siena starp viesistabu un virtuvi tur ir nevis tāpēc lai tev būtu kur televizoru pakārt, bet lai balstītu pārseguma sijas.

ja projektu skatās tīri kā apbūves laukums pret lietderīgo platību, tad viņš ir izcili neizdevīgs. izmaksas uz m2 būs ļoti augstas.

vispār cilvēki parasti dara otrādi - nodefinē prasības un tad zīmē vai piemeklē projektus.

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Savejais (83.99.137.---)
Datums: 12/02/2018 23:47

Kapēc izmaksas būs lielas? Nu tā siena starp virtuvi un lielo istabu labi iederās. Paneļus nevar laist platumā, nevis garumā? Kā risina to, ka otrā stāva siena ir pārsedzes vidū?

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Savejais (83.99.137.---)
Datums: 12/02/2018 23:51

Ja viss ir tik slikti, varbūt var parādīt kādu labu piemēru ar prasībām - liela viesistaba (ar virtuvi vismaz 50m2), trīs vai divas guļamistabas, abos stāvos WC, kabinets, garaža var nebūt.

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Ivo983 (87.226.106.---)
Datums: 13/02/2018 00:20

Tās ir standarta prasības bet nav vienas pareizas atbildes, katram ir savi apstākļi. Es piemēram nofiksēju maksimālus ārējos izmērus jo ir esošās būves un vairāk vietas aizņemt negribējās un tad pēc vairākām iterācijām izdomāju manuprāt optimālu plānojumu. Būtu man 1ha pļava, protams projekts būtu pavisam cits.

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: Savejais (83.99.137.---)
Datums: 13/02/2018 08:39

Nu tā ir jā, tapēc es esmu nedauz šokēts par "tizls projekts" un "izcili neizdevīgs", tiešām?
Zemes gabals ir 1450m2.

Re: Pieslīpēt projekta idejas.
Autors: pašdarbnieks (195.13.247.---)
Datums: 13/02/2018 10:50

Mani arhitekts pārliecināja, ka balkoni (šjā gadījumā terase uz garažas jumta) privātmājai ir pilnīgi lieka ekstra, kuru lielākā daļa nemaz neizmanto.
Bet nu tik tiešām ar ko tur var nodarboties? Dancāt, gaļu cept zem pažobeles?

Iet uz lapu: 12345Nākošā
Pašreizējā: 1 no 5


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **  ********        **  ******** 
 **     **  **   **   **              **     **    
 **     **  **  **    **              **     **    
 ********   *****     ******          **     **    
 **         **  **    **        **    **     **    
 **         **   **   **        **    **     **    
 **         **    **  ********   ******      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727