UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Žogs
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 21/04/2015 22:54

Ar visādu virtuālo konsultantu palīdzību :)) esmu nonācis līdz žoga izvēlei.
1 mala jau ir no kaimiņa - metināts zaļais. Izskatās, ka pat nav pasaulē lētākais siets, augšā un apakšā pastiprināts utt.
Man arī ir doma likt zaļo sietu uz 2 malām "L" (vai буква "Г" :) un pa fasādes pusi - dēļi uz betona stabiem.

Kā vienmēr uz beigām naudas nav :) ir doma stāties attiecībās ar monētām to žogu saliekot pašam.
Pagaidām labākais, jo vienīgais :) piedāvājums ir no Preisa - betafence. 4 ruļļi X 25 m (man faktiski vajag 86 m = 400 €, 30 stabi, atsaites un tie klipši - 430 € tas bez pvn
Uzreiz jautājums - kur var paskatīt līdzīgas kvalitātes materiālus ? Man aug diezgan aktīvi jaunieši, tas žogs dabūs trūkties .... 50 € dēļ radikāli samazināt kalpošanas laiku laikam tomēr nebūtu prātīgi....


Un par montāžu. No citiem pasākumiem ir palikušas pāri šķembas (drupinātie būvgruži) 20-40. Domāju paņemt nomā zemes urbi - 100 vai labāk 150 mm ? Ieurbt metru (smilšaina augsne); sabēr ap 20 cm šķembu - lai ir kur ūdenim nodrenēties. Varbūt pat pakaplēt konusu uz apakšu mazliet lielāku ? un tad sagāzt šķembainu betonu. Vibrodildo nomā uz vīkendu maksā piecīti. Paņemšu arī to un savibrēšu tos pamatus. Līdz pašai augšai nebetonēšu, lai paliek melnzemes "siltumizolācijas" slānītis (to arī esmu te pat salasijies). Tā pat piecīti nomā maksā nivelieris. Varētu salikt ar tā palīdzību, vai labāk neākstīties un maukt ar līmeņrādi ?
Stabi lai nedēļu pakalst un tad varētu stiept virsū to sietu. Lielo ķemmi varētu sataisīt no saplākšņa atgriezumiem, vinča sanāk no kravas stropes.
Nav skaidrība vai sietu vispirms savieno 50 metrus garā posmā un tad spriego visu vai spriego ik pa 25 m ? Vai klipšus var saspiest ar parastajām plaķenēm vai vajag tās speciālās ?

Varbūt nejāties pašam un pasaukt lai Džamšuts visu izdara ?

Re: Žogs
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 21/04/2015 23:11

Nu stiepļu žogam prātīgāk būtu džamšutu pasaukt - salīdzinot ar māju tur gandrīz neko nevar būtiski sačakarēt.

Re: Žogs
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 09:06

J Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nu stiepļu žogam prātīgāk būtu džamšutu
> pasaukt - salīdzinot ar māju tur gandrīz neko
> nevar būtiski sačakarēt.


Nav runa, ka baidītos par darbu kvalitāti. Kino ir par to vai iespējams izmīlēt monētiņu visu darot pašam ?

Re: Žogs
Autors: v_t (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 12:10

žoga ierīkošana ir patīkams darbiņš.
svaigs gaiss, saulīte spīd...
zaļo žogu nevajag par visām varītēm censties nostiept uzreiz ideālu, var neizdoties. kaut kādus vēderus pēc tam var likvidēt pielokot acis.

Re: Žogs
Autors: kkk (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 12:52

Augstumus likt protams ar nivelieri, tieši ar līmeņrādi būs ākstīšanās. Stabu vertikalitāti ar līmeņrādi.

Re: Žogs
Autors: jtdesign (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 15:23

Niks Wrote:
-------------------------------------------------------

> Nav skaidrība vai sietu vispirms savieno 50
> metrus garā posmā un tad spriego visu vai
> spriego ik pa 25 m ?


Drusku nedalec, stabus liksi tikai ik pa 25 m?

Kādu soli izvēlēties šajā gadījumā (kādu tieši sietu esi izvēlējies, ruļļos ir dažādi, gan metināti, gan pīti) uzreiz nepateikšu, bet vairāk par 5 m laikam nebūtu prātīgi (standarts, kad ar vairogiem/paneļiem - 2-3 m parasti).

[www.preissbuve.lv]

Re: Žogs
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 16:35

jtdesign Wrote:
-------------------------------------------------------

> Drusku nedalec, stabus liksi tikai ik pa 25 m?


2,5 - 2,6 m starp stabiem. Nu lai sanāk normāls solis. Katrai malai man sanāk mazliet savādāk.

Nu, iedomājies - ir 50 m gruntsgabala mala, 21 stabs sastādīts zemā. Atbraucu ar 2 ruļļiem, katrs 25 m garš
Kā pareizāk - izritināt un pievilkt vienu rulli, tas stiķēt klāt un maukt otru ? Vai arī sadrātēt vienu 50 m garu lenti, nostiprināt vienu tās galu, sākt vilkt aiz otra otra un tik siet pie stabiem ?

Re: Žogs
Autors: Rx (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 18:28

Es darīju tā: stabi vietā. Izritina vienu posmu. Piesien pie staba rulli lai negāžās. Piespriego un pieķer pie staba. Piestiprina tikai nosacīti lai pievilts. Iet tālāk un tāpat. Kad rullis iztīts iet otro reizi un jau labāk pievelk. Tā kā pievilkšanas spēki ir ne tikai starp diviem mietiem, tad tas jāatkārto līdz sastiepums ir maksimālais. Ja to neievēro tad sastiepums var sašķiebt mietus. Stūros miets papildus jābalsta.

Re: Žogs
Autors: Praktiķis (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 20:05

Sietu vajag nostiept kārtīgi-rūtiņu pielocīšana lai izvairītos no vēderiem nav prāta darbs-atliek nedaudz atspiesties pret tādu žogu un visa pielocīšana vējā. Varu padalīties ar vienkāršu metodi kā nostiept žogu. Es daru tā: Izritinu žoga rulli kā min Rx,tad (ja stabi labi iebetonēti) ik pa diviem posmiem aiz staba sietu savelk ar diviem dēļiem (saskrūvē) visā žoga augstumā. Tad ievietojot lauzni vai metāla cauruli starp dēli un stabu sietu nospriego. Saskrūvētie dēļi pasargā žogu no deformēšanas spriegojot. vajadzētu darboties divatā-viens pievelk,otrs piefiksē pie stabiem. Sietu piefiksē pie staba "actiņu" krustpunktos.

Re: Žogs
Autors: Rx (85.10.211.---)
Datums: 22/04/2015 20:16

Protams divatā iet raitāk un ir labāk. Pievelkot jāskatās, lai visa sieta plakne ir vienādi nospriegota. Man bija cinkotie mieti- caurules. Piemetināti uzgriežņi. Atliek tikai no augšas resnu drāti ielaist uzgriežņos. Viss. Pie kam, spriegojot siets tiek aizķerts aiz piemetinātajiem uzgriežņiem un uz tiem pat turās, kamēr resno stiepli iever. Attālums starp stabiem liekas bija 2,5m. Augstums sietam 1,5m.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **        **   ******    **    **   *******  
 **     **        **  **    **   ***   **  **     ** 
 **     **        **  **         ****  **         ** 
 *********        **  **   ****  ** ** **   *******  
 **     **  **    **  **    **   **  ****         ** 
 **     **  **    **  **    **   **   ***  **     ** 
 **     **   ******    ******    **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727