UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Pārvietojama pirts
Autors: TS (178.16.22.---)
Datums: 09/07/2014 15:16

Pamazām briestu uzbūvēt sev pirtiņu. Un esmu nonācis pie lēmuma par pārvietojamu uz auto iekabes (no comments - kāpēc). Vienīgā opcija - pilnā masa 1200kg - tas, ko varu vilkt ar savu mašīnu.

Parakājos pa internetu un sapratu, ka principā ir divi varianti - apaļā muca vai karkass. Muca izskatās varbūt efektīgāk, bet kaut kā nepatīk doma, ka siena tikai tāds dēlītis vien ir. Tāpēc nākamais lēmums - karkasa, kaut kas tāds [www.pirtsuzriteniem.lv]

Un tālāk nepieciešami visa veida padomi par konstrukciju (max vieglu), ventilācijām, krāsni, izolāciju utt. utt. Uzbūvēšana nebaida, bet nav ne jausmas par pirtslietām.

p.s. Gatavu nepirkšu.

Re: Pārvietojama pirts
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 09/07/2014 22:32

Karkass tur neko nesvērs grūti pateikt cik, bet nu bez interjera ar jumtu gan jau kādi 300-400 varētu būt. 1200 ir jau jāpacenšas iegūt - ķieģeļu krāsns un betona grīdiņa. :) Jautājums patiesībā ir jāprecizē, jo vilkt un piekabes kravnesība ir dažādi jēdzieni.
Karkasa būve ir pilnīgs standarts - tvaikizolācija no iekšpuses viscaur un ārējā apdare kādu vien cilvēks grib.

Re: Pārvietojama pirts
Autors: Didims (178.16.22.---)
Datums: 10/07/2014 10:42

Sienu biezums pirtij nav nepieciešams. Pirtij jābūt vieglas konstrukcijas, uz pēršanās laiku labi noslēgtai, lai gars neizvējojas un pēc pēršanās labi izvēdināmai, lai pelējums neiemetas. Pārējais jau ir tīri dizainiski, ko saimnieka acs vēlas redzēt. Tā, ka pilnīgi pietiek arī vienkārtīgs dēļu apšuvums.
Tā sauktā "čigānu" pirts jau vispār ir tikai ar parastu plēvi apklāts karkass. Klasiski tas bija ores tents, kuru uzcēla pa virsu ugunskurā uzkarsētu akmeņu čupai. Stabilāku konstrukciju nebija vērts taisīt, jo pavisam normāli bija, ka pēc nedēļas jāperas jau pavisam citā vietā.

Re: Pārvietojama pirts
Autors: Vilnis_Radio (178.16.22.---)
Datums: 10/07/2014 13:22

Uz to pusi ir kā Didims raksta, ka liels akcents uz izolēšanu nav jāliek - tāpēc, ka izolēšana samazina krietni jau tā šauro telpu, nelielai pērtuvei papildus malka arī ir necīga problēma utt. Mani personīgi laikam visvairāk mulsinātu jautājums vai ir plānā rosīties arī ziemā, jo tad pieļauju kādi 5cm ar izolāciju noderētu gan (karkasa versijā). Vairāk par 5cm domāju pavisam neiet kopā ar šo konkrēto risinājumu, jo vairāk tādēļ, ka lai izietu ārā puse no siltuma izspruks no pērtuves laukā tāpat un tā izolācija tur neko nedos. Svarīgāk, lai krāsns kuras visu laiku.
Tādēļ jau tās mucas un citi analogi ar frēzēto planku ir tik populāri - t.i. tie dod iespaidīgu konstruktīvo izturību, blīvumu, vienkāršibu izbūvē, kompaktas un ir muļķu drošas no visādām tvaikizolācijām un citiem tamlīdzīgiem brīnumiem. Beigu beigās svars būs līdzīgs ar karkasu.
Ir vērts padomāt par kurināšanu, ja malka - no iekšpuses vai ārpuses. Abos variantos ir savi plusi/mīnusi.

Re: Pārvietojama pirts
Autors: TS (178.16.22.---)
Datums: 10/07/2014 16:35

Paldies par komentāriem. Tā arī ir, ka domāju pa ziemu arī lietot, t.i., izolācija būtu tas 50mm karkass, vairāk nē.
Svars - 1200 pilnā masa, ko var stiept mana mašīna, ti., pirtij kādi 800 paliek.
Mucu laikam ir vienkāršāk uztaisīt, bet manā gadījumā nav ne attiecīgā profila kokmateriāli, ne stīpas. Ne-mucu varu sabīdīt no tā, kas tuvējā bodē nopērkams. Un ja nesanāk labi, tad sagāzt un sākt no jauna :)
Krāsns kurtuvei, manuprāt, drošāk ir būt no ārpuses, atklāta uguns dēļu kastē kaut kā ne pārāk.
Palasot atsauksmes krievu internetā, diezgan viennozīmīgi kotējas Geizer krāsnis, LV arī dabūjamas. Nupat šie laižot ražošanā jaunu modeli, bet tas ir tieši krievu pirtij, vecais - gan krievu, gan somu, varot visādi darbināt. Plus vecajā par 15kg mazāk akmeņu jāber. Tāda mana izvēle uz šobrīdi.
Jautājums - kas būtu pielietojams karstuma izolācijai ap krāsni. Sienas gabals, kur ies cauri kurtuve, no minerīta?

Re: Pārvietojama pirts
Autors: TS (178.16.22.---)
Datums: 18/07/2014 00:40

Turpinot tēmu - būs 50mm koka karkass ar siltinājumu iekšā, no abām pusēm vagonka.
Jautājums, kādus ugunsdrošos materiālus izmantot
1) starp krāsni un sienu;
2) kurtuve ies cauri sienai, tātad kaut kas jāiebūvē sienā, pēc manuāļa, 38cm uz katru pusi un 25cm augstāk par krāsni, sanāk W120 x H105;
3) ko palikt zem krāsns 90x90 cm;
Viens svarīgs moments. Tā kā pārvietojamā pirts, tad ļoti aktuāls ir materiālu svars. Piem., nesanāks zem krāsns uzmūrēt ķieģeļu kārtu.Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
Ue9Py

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727