UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Vai var nopirkt stūri iekš privātteritorijas ?
Autors: Anrijs78 (81.198.54.---)
Datums: 01/04/2013 22:06

Sveiki! Vai ir iespēja Nopirkt/pārrakstīt/uzdāvināt daļu no zemes, kā stūri no īpašuma?
Situācija : Privātmāja Rīgas raj., Inčukalnā. Privātzeme, īpašniece Mātes māsa ! Ir vēlme nopirkt, daļu šīs zemes, bet nopirkt tieši tā, kā ir uzrādīts foto ( piedodiet, neesmu īsti labs mākslinieks, bet doma saprotama ) . [failiem.lv]
Kādi vispār viedokļi, ir tas iespējams, cik tas sarežģīti, un kāds ir izdevīgākais variants, manai iegādei !
Vai var vienkārši pārrakstīt šo daļu?
Paldies iepriekš par sapratni un atbildēm !

Re: Vai var nopirkt stūri iekš privātteritorijas ?
Autors: Vienstāvs (212.93.105.---)
Datums: 01/04/2013 23:26

Teritorijas plānojumā vajadzētu būt noteiktai gan minimālajai platībai, gan šaurākajam sadalīto gabalu izmēram.
Senāk īpašniekam bija jāraksta iesniegums ar skici pašvaldībai, tā pieņēma lēmumu par atdalīšanas atļaušanu, pešķīra atdalītajam kadastra numuru un adresi. Tālāk jāslēdz pats darījums pie notāra (par turpmākajām valsts nodevām nepateikšu, bet laikam bija atkarīgas no darījuma veida, vēl bija atkarīgs, ko vēlāk var apstrīdēt, ko nē, no šī viedokļa pirkums, cik atceros, nebija sliktākais). Tad darījumu iesniedza mērniecībā sertificētam subjektam, kurš veica iemērīšanu dabā, jaunu plānu izstrādi un reģistrēšanu kadastrā. Vēl Zemes dienestam vajadzēja dažādu iestāžu izziņas, kā rezultātā varēja dabūt izziņu par kadastrālajām vērtībām. Ar jaunajiem plāniem vēlreiz pie notāra rakstīt nostiprinājuma lūgumus zemesgrāmatai. Zemesgrāmatā nomaksā pienākošās nodevas (tagad var uz vietas ar karti) un pēc 2 nedēļām saņem papīrus.

Re: Vai var nopirkt stūri iekš privātteritorijas ?
Autors: ETT (95.68.60.---)
Datums: 01/04/2013 23:45

Iespēja iegādāties sastāv no dažnedažādām iespējām un vēlmēm - vēlmei un iespējai iegādāties vai pārņemt pretī jābūt vēlmei un iespējai pārdot vai nodot (īpāsuma tiesības, īpašuma tiesību aprobežojumi, mantinieki, iepriekšējo īpašnieku testamentos rakstītie sevišķie noteikumi, īpašuma sadalīšanas iespējas utt.) Šī droši vien nebūs īstā vietne,kur šādus jautājumus risināt, jo tas vairāk ir juridiskas dabas jautājums, un tikai pēc tam saistībā ar būvniecību. Protams varam dot norādes, kuros virzienos tālāk meklēt, bet tas arī viss
[www.vzd.gov.lv]
[www.likumi.lv]
utt.

Re: Vai var nopirkt stūri iekš privātteritorijas ?
Autors: Vienstāvs (212.93.96.---)
Datums: 02/04/2013 08:58

Laikam manis aprakstītais nebūs precīzs, jo normāli visu kārto patreizējais īpašnieks, kamēr noved atdalīto gabalu līdz zemesgrāmatai, darījumu slēdz pēc tam. Bet varētu pastāvēt arī "starpshēmas", tipa, vai nu nopērkot domājamo daļu vai paņemot pilnvaru no tantes bizot pa iestādēm pēc manis iepriekš aprakstītās shēmas. Tomēr vispirms izpēti teritorijas plānojumu vai aizej ar skici uz būvvaldi, lai uzzinātu, vai ļaus nogriezt. Ja nogrieztais nepiekļaujas ceļam, vajadzēs apgrūtinājumu pāri tantes atlikušajai daļai

Re: Vai var nopirkt stūri iekš privātteritorijas ?
Autors: Gints__ (94.101.225.---)
Datums: 02/04/2013 10:17

Ja nevar fiziski nodalīt (gabals par mazu un tā), tad iesp var domājamās daļas un kaut kā speciāli vienoties, kurš tieši gabals ir kuram. Bet vispār ar kopīpašumiem no savas pieredzes varu pateikt, ka ir tikai viens vienīgs milzu čakars. Labāk no tādiem izvairīties, ja iespējams.

Re: Vai var nopirkt stūri iekš privātteritorijas ?
Autors: Vienstāvs (212.93.96.---)
Datums: 02/04/2013 10:57

Vienam īpašumam teritorijas plānojumā var būt norādīts, ka drīkst būt tikai viena "dzīvojamā māja". Tiesa, tautieši šādās situācijās neapjūk un uzceļ "klēti" (ar ūdensvadu, kanalizāciju un TV) , "viesu māju" vtml.

Re: Vai var nopirkt stūri iekš privātteritorijas ?
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 02/04/2013 15:19

Īsā atbilde - jā, var.

Garāk jau augstāk sarakstījuši - pirmkārt, vietējie apbūves noteikumi, cik liels atļautais minimālais zemes gabala izmērs. Tālāk jau darīšanas vaina, zemes ierīcības projekts, iemērīšana dabā, ierakstīt ZG.

Ja gribi zemi mazāku, tad laikam tikai nomas līgums (ierakstīts ZG) un vari būvēties (tieši kā šāds projekts uz galda).Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
9xVWX

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727