UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Projekta izmainas
Autors: aakk (91.105.41.---)
Datums: 23/11/2012 09:42

un vēl par projektu - vari kaut 10 reizes visu pārprojektēt, jebkurā gadījumā nodzīvojot mājā pāris gadus sapratīsi, ka to varbūt vajadzēja tā, bet to atkal šitā. tas ir neizbēgami. nekad nekas nebūs ideāls un piemērots visam mūžam.

Re: Projekta izmainas
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 23/11/2012 10:21

Zhuks - ir pšvaldības kur strādā ierēdņi, ir kur strādā cilvēki un ir kur buvinspektors ir gnīda.
(pierīgā)
Nododot ekspluatācijā bez tā kas iekšā vajag arī žogu. līgumu ar atkritumu izvedējiem utt.

Re: Projekta izmainas
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 23/11/2012 10:23

Jautājums - vai būvinspektoram kautkas atlec no uzliktā soda?
Es nesaprotu cilvēka vēlmi izspiest soda naudas par formāliem proceduāliem jautājumiem.

Re: Projekta izmainas
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 23/11/2012 11:04

Manā pagastā būvinspektors ir tāds gnīda, ka uz ielas visi jau līkumu met viņu ieraugot. Bet sodus gan viņš neliek - pārsteidzoši, bet neliek, un praktiski ne par ko, bet nu kasās un trenkā cilvēkus mēnešiem un katru reizi par kādu jaunizdomātu sīkumu. Viņā notiek kaut kāda iekšēja cīņa: sirdsapziņa pret likuma burtu, bet rezultāts, kas izpaužas uz āru ir stipri nepatīkams.
Par mājas izmaksām runājot - es arī, kad taisījos celt, domāju, ka tie, kas saka 500Ls/m2 pilnīgi noteikti ir aizmirsuši zāles iedzert un biju 150% pārliecināts, ka man jau nu gan tā nebūs, un tūlīt es visiem parādīšu, kā vajag māju pa lēto uzcelt...ha ha ha, izrādās, šie bija vēl pieticīgi :)

Re: Projekta izmainas
Autors: AndrisL (195.13.201.---)
Datums: 23/11/2012 11:28

Arvien apgalvoju, ka kredītu ņemt daudz prāta nevajag, jo ja lielāka aizņēmuma summa, jo lielāki procenta maksājumi. Ir jāņem pēc reālas nepieciešamības un aprēķina. Nekur neteicu ka paliks pāri 30k LVL, tā ir summa kas nepieciešama būvniecībai, un par kuras izmantošanu nav jāmaksā ievērojami kredīprocenti LVL izteiksmē. Tā ir summa, kas ir nepieciešama, lai var ievākties mājas 1. stāvā. Pamati jau ir izbūvēti, tiem naudu nevajadzēs.
Ar būvvaldi ir jau sarunāta tikšanās - nākošnedēļ. Ja ir interese, tad uzrakstīšu par rezultātu.

Interesē citu pieredze līdzīgā jautājumā, un tiem, kas ar to dalās paldies. :)

Re: Projekta izmainas
Autors: alise34 (195.13.166.---)
Datums: 23/11/2012 12:46

AndrisL, padalies gan - mums arī priekšā mājas nodošana. :) Es gan ar būvinspektoru jau tikos un it kā skaidrība radās. Tikai vēl nesaprotu, pagarināt būvatļauju vai nē, jo atļauja beidzas šī gada beigās, bet plānots nodot eks. pavasarī.

Par tiem 30 K - Tev ir precīza tāme? Ir būvnieki, kuri par šo tāmi apņemas būvēt? Cik m2 ir mājai? Ārējās komunikācijas visas jau ir? Ne mana daļa, vnk summa izklausās aizdomīgi.

Re: Projekta izmainas
Autors: AndrisL (195.13.201.---)
Datums: 23/11/2012 13:07

Pirmā stāva platība 80m2. Kopējā tāme materiāli darbi, mehānismi , lai pabeigtu 1.stāvu dzīvošanai 42K LVL, kas ir 525 LVL/m2. Esmu izbūvējis pamatus, kas tāmē sastāda ~6k LVL par 3k LVL saviem spēkiem., tātad atliek 36 kLVL.
Iekšējo apdari, Pārseguma (koka) izbūvi ar siltināšanu, 1. stāva grīdas izbūvi, 1 stāva iekšējo apdari, un elektroinstalācijas izbūvi veikšu saviem spēkiem - kas no darba spēka izmaksām tāmē sastāda 5,3k LVL, veikšu saviem spēkiem. Tāpēc ir pamatotas aizdomas, ka 30K LVL pietiks, lai varētu ievāktos mājā dzīvošanai 2-3 gadu laikā.
Ir iespēja celt arī bez kredīta izmantojot kredītlīniju 3 algu apmērā ar 18% gadā, bet tad tas pasākums izstiepjas uz 7. gadiem.
Esmu pagarinājis būvatļauju - 1. reizi tas bija bezmaksas pasākums. Nokavēju 1 mēnesi.

Re: Projekta izmainas
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 23/11/2012 14:42

Es veiksmīgi māju nodevu pavisam nesen - kaut kad Augusta beigās vai Septembrī. Sākās ar būvvaldes apmeklēšanu, tad topene, inventarizācija, elektriķis, skursteņslauķis, veselības aģentūra, projekta izmaiņas, pagasta ceļu speciālists, meliorācijas speciālists (mainīju grāvja vietu), pa vidu n-tās sarunas ar būvinspektoru (vazelīns jāņem līdzi!), atkal projekta izmaiņas, beigās būvvaldes izziņa par būves pieņemšanu, un ieraksts zemesgrāmatā. Aizņēma man tas kādus 6 mēnešus, pie tam neko no manas puses garumā nevelkot. Būvatļauja bija derīga, jo šitai lietai es centos sekot līdzi, bet dod viņu uz 2 gadiem un bez maksas.

Re: Projekta izmainas
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 13/12/2012 09:01

Atkārtošu jautājumu, varbūt ir kāds zinātājs vai Jurists utt.
Jautājums - vai būvinspektoram kautkas atlec no uzliktā soda?

Diemžēl man vairāki kaimiņi ar ir uzrāvušies - visiem kā vienam, piedāvājums samaksāt 100Ls un tad tas būs Būvinspektora uzliktais sods bez komisijas, un visas procedūras tiks palīdzēts sakārtot.

Es nesaprotu cilvēka vēlmi izspiest soda naudas par formāliem proceduāliem jautājumiem.
Es nesaprotu Domes stulbumu turēt šādu cilvēku amatā, jo neko labu jau šāda attieksme nedod. Cilvēks domā kur būvēties, kurai pašvaldīai uzticēt 80% savus ienākuma nodokļus, un na tev... "štob žizņ maļinai ņekozalas."
Es saprotu, ka sodu uzliek kādam kas reāli čakarējas, kautko noziedzies, atsakās sadarboties, vienkārši ignorē noteikumus, bet sodīt tikai formālu iemeslu dēļ...
nu līdzībās Tev uzliktu sodu par braukšanu sabiedriskajā transpotrā bez biļetes, brīdī kad tu vēl neesi ticis līdz biļetes autorizācijai.(posmā starp ieeju un stangu kur tas piestiprināts).

Re: Projekta izmainas
Autors: aae (87.246.174.---)
Datums: 13/12/2012 09:41

oho, kurā novadā tāds federastisks būvinspektors ir gadījies?

Re: Projekta izmainas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 13/12/2012 12:04

"100 Ls pieprasījumu bez komisijas" vienkārši jāieraksta mobīlajā un jāaizsūta vai nu uz pašvaldību ganīšanas ministriju vai varbūt pat kādu masu mēdīšanas līdzekli...

Re: Projekta izmainas
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 13/12/2012 12:37

Ja ir skaidri zināms, ka tā ir taisnība - momentā raksts uz KNAB anonīmo komentāru vietu!
Manā pagastā, savukārt, visi zin, ka sodus neliek, kukuļus neņem, bet drāž cilvēkus par absolūtākajām formalitātēm un sīkumiem mēnešiem ilgi - kāpēc, to neviens nesaprot. Cilvēku psiholoģija ir neizdibināma lieta. Kad mans mērs bija pilns es tajā kabinetā mūsu būvinspektoru izlamāju. Attieksme mainījās par 180 grādiem un visu nokārtoju jau nākošajā vizītes laikā. Katram savs - plānots tas nebija un būtībā riskēju uz 100x lielāku čakarēšanu, bet uzsprāgu un, izrādās, tas nāca riktīgi par labu.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **      **  **     **   ******   ********  
 **     **  **  **  **  **     **  **    **  **     ** 
 **     **  **  **  **  **     **  **        **     ** 
 *********  **  **  **  **     **  **        ********  
 **     **  **  **  **  **     **  **        **        
 **     **  **  **  **  **     **  **    **  **        
 **     **   ***  ***    *******    ******   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727