UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: KLEMENTIJS (81.198.178.---)
Datums: 05/07/2011 10:02

Halo forums,
vai kadss var man ieteikt, ka es izdevigi varetu iegadaties sadas majas projektu.

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 05/07/2011 11:03

Manuprāt lētums diezgan dīvains uzstādījums, īpaši, pie tik lielas kvadratūras.
Ja taisi priekš sevis, varbūt tomēr atļaujies arhitektu? Savukārt ideju pasmelšanai iesaku papētīt SOMU tipveida projektu katalogus. Pirmkārt tajos, salīdzinot, piemēram, ar amerikāņu vai poļu, ir daudz viena stāva māju, otrkārt vismaz manuprāt tie ir labi un pārdomāti.

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 05/07/2011 12:47

Man gan domāt, ka neviens mēs neesam tik super-duper speciāli ar tik īpašām vēlmēm un vajadzībām, lai no simtiem pieejamo tipveida projektu nevarētu izvēlēties sev piemērotu. Un galu galā - tāpat neviens pat labākais arhitekts tevī neielīdīs un nezinās, ko gribi - pašam vien tas viņam būs jāpasaka un te - ideju smelšanai, tipveida projekti ir pati labākā vieta. Galvenais jau ir iekštelpu plānojums, pārējais ir fufels, ārējo izskatu arhitekts var piedzīt pēc klienta vēlmēm, tikai jāatceras, ka katrs lieks vipendrons celtniecības izmaksas sadārdzina ievērojami. Ir arhitekti, kas pa visu varu klientam grib uzspiest savus dižos domu lidojumus, kas reizēm ir, bet lielākajā daļā gadījumu nav absolūti nemaz praktiski un ir nenormāli dārgi. Ja celtu vēlreiz, noteikti izvēlētos taisnas mājas formas, bez erkeriem, izbīdījumiem, tie funkcionalitāti nepalielina, drīzāk samazina, bet izmaksas palielina ievērojami. Tāpat balkons ir 100% lieks privātmājā utt. Kārtīgi jāizdomā, ko un kā grib turot prātā izmaksas. Nav vērts likt, piemēram, kaut kādu vienu izliektu logu, kas maksā tik, lai tā vietā ieliktu parasto un par ietaupīto naudu visā mājā saliktu trīkāršā stikla pakešu logus. Ieguvums būs daudzreiz lielāks ilgtermiņā, izmaksas mazākas vai tādas pašas.

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: KLEMENTIJS (81.198.178.---)
Datums: 05/07/2011 15:48

Vienstavam:
kur es varetu dabut somu vienstavu projektus?
Pie tam, ja tu uzmanigi lasiji manu tekstu, es nerunaju par letumu, bet par izdevigumu. kaut gan tas ir kaut kur lidzigi.

Varbut kadam foruma dalibniekam ir padoma kads konkrets projektins 4 gulamistabam?

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 05/07/2011 15:53

Māja somiski ir talo - tālāk guglis rokā un uz priekšu :)

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 05/07/2011 16:23

Savulaik, kad interesējos, dažādi ļaudis man deva tos katalogus. Bija plānāki un biezāki, kaut firmu brandi bija dažādi, vairāki projekti tajos dublējās. Cik atceros, dažus projektus, kas man patika, es savulaik ieskenēju, tiesa, diez vai starp tiem bija kāds ar 4 guļamistabām, bet dažādu citu kambaru projektos bija pārpārēm. Ja ceturtdien vakarā būs laiks, pameklēšu mājas kompī.

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 05/07/2011 16:29

Somu mājas mātes uzņēmums Somijā:
[www.omatalo.com]
Es ar tur savulaik projektus pētīju - ir vērts paskatīties.

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 05/07/2011 16:33


Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 05/07/2011 16:49

Man jau tā likās (par 4 guļamistabām) - lielākais kvadratūras diapazons, ko somi satilpinājuši vienā stāvā, ir 140-160m²!

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 05/07/2011 16:52

Tomēr 4 guļamistabas ir gan:
[www.omatalo.com]

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: aaaa (---.lattelenet.lv)
Datums: 05/07/2011 16:58

Nu tas pēdējais jau ir tiešām izspiests - ja nu tiešām ir 3 bērni un katram vajag savu istabu, tad še tev - katram pa 10 m2 un gotovs. Nu par kvadrātiem runājot - tā ir postpadomju ēras specifika - 220m2 māju Skandināvijā vienai ģimenei gandrīz neviens nebūvē. Ai, viņi vienkārši neko nesaprot...

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 05/07/2011 17:06

Šitik lielu stāvu laikam arī nav iespējams saplānot bez visādiem koridoriem, līkumiem utml, kas man, personīgi, nepatīk, tomēr kvadratūru aizņem. Tad varbūt tiešām pieciest milzīgo kāpņu tilpumu un rāpties nākamā līmenī.

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: ruukiitis (---.telekom.lv)
Datums: 05/07/2011 17:24

aaaa - žetons, par vipendroniem, līkajiem logiem, erkeriem, balkoniem, utt nevajadzīgām fīčām.
Ja tik cilvēki kādrei ši klausītu... da nesaprot pirms nav sasmērējies....
vipendrons nepieciešams - vipendroniem, funkcionalitāte nekāda.
līkie logi - kautkādu ambīciju slāpēšanai.
Balkons - reāli noder pīpētājam un mantu glabāšanai.
utt

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: spk (94.100.8.---)
Datums: 05/07/2011 19:19

Nu situācijas mēdz būt dažādas. Kolēģis (pie reizes soms) arī tikko "rekonstruēja" māju, 1 stāvs un virs 200 m2. Gāja pie arhitekta, ar "principā" paņemtu ideju no kāda jau gatava projekta, bet bija speciāla vajadzība - māju pēc iespējas viegli jālieto arī bērnam ratiņkrēslā. Un tā tie metri arī saskrēja.

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: Ronalds_ (---.balticom.lv)
Datums: 05/07/2011 23:04

Protams ka situācijas ir dažādas, tomēr domāju ka neviens, kā vien pats nav spējīgs uzprojektēt sapņu māju. Ņemam sev tuvāko datorzīmēšanas programmu un sākam plānot. Ja galīgi ar datoru uz "tu" tad zīmuli, lineālu un rūtiņu (vai milimetru) papīru. Atrādām skices dažiem draugiem ar pieredzi, padomājam, pamainām!

Beigās var iegūt gandrīz sakarīgu variantu, ko pieredzējis arhitekts palabos un tiks iegūts gandrīz ideāls variants. Protams ka idejas var smelties projektu katalogos, kas lielos daudzumos pieejami internetā.

Kas attiecas uz topika autora prasībām, tad manas pārdomas:

1. Kāpēc vajag 220 m2 platību - Vai tomēr nebūs perebors...? Man ir ~133 m2 māja ar 3 guļamistabām + noslēgta darbistaba. Domāju ka ~150 m2 mierīgi 4 guļamistabas iekļautos....

2. Ja tomēr vajag (un tiešām var atļauties tos 220 m2 (man jau celtniecības sākuma stadijā izdevumi pa ~30% pārsniedz sākotnēji plānotos, galvenokārt dēļ visādiem grūti prognozējamiem sīkumiem - traktors strādāja nevis 8, bet 10h, pamatu blokus bija jāved nevis divās, bet gan 3 kravās, utt, utjp)), tad liekas ka 2 stāvu risinājums būs krietni lētāks arī ņemot vērā platības zudumu uz kāpnēm, ja vien nav specifisku prasību kā dēļ neder 2 stāvi.....

3. Kā jau teica cilvēki - visādi vipendroni un vijeboni kā balkoni, nograuzti stūri, izvirzījumi - utt, utjp... Palielina izmaksas bet jēga...
Mans paziņa uztaisīja logu pa visu sienu - neko - pagājušo ziemu sūkstījās - no rīta pieceļos - taisos uz darbu tumšs ārā, vakarā atbraucu no darba - tumšs... Pielieku roku pie "sienas" - auksta... Paskatos uz gāzes skaitītāju - o jobtvaj! Fantazēja - varbūt pielikt āra žalūzijas priekšā tam "logam"....

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: spk (94.100.8.---)
Datums: 06/07/2011 00:16

A ko, nav slikta ideja par žalūzijām. Tikai summa tur sanāks tāda, ka vairākas reizes o jobtvaj būs jākliedz. Cilvēki visādi izklaidējas, lai kapeiciņu nop**tu, sākot no bieziem aizkariem un beidzot ar putuplasta logu ailas aizbāžņiem :)
Toties siltā laikā tādi lieli logi - pa smuko!

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: Ronalds_ (---.balticom.lv)
Datums: 06/07/2011 00:48

Skaidrs ka siltā laikā lieli logi pa smuko. Tāpēc jau Spānijā, Kalifornijā, utt, utjp tā ir parasta prakse. Diemžēl LV tā smukā laika ir gauži maz, bet mēdz būt ziemas ar -20 un vairāk vairākus mēnešus pēc kārtas!

Bez tam uzskatu ka, ja ir smuks laiks, LV sēdēt istabā un lūrēt pa logu nav tas labākas variants - vajag lapeni un ja laiks atļauj jālien ārā!

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 06/07/2011 09:04

Celtu vēlreiz, celtu ar lielākiem logiem - tā saucamajām vitrāžām, kas sākas ~30 cm no grīdas līdz ~2Metru.
Noteikti liktu krietni vairāk nevirināmās 3pakešu logus.

p.s.
Latvijā ir notietni jāpiedomā arī pie ārdurvju un melno durvju izpildījuma.
Tā pati ziema, tie paši -20 utt. un vienkāršākas durvis caursalst un koka griežas, bet metāla saraujas un vējelis sāk zēģelēt.

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 06/07/2011 12:02

Fragments no intervijas ar Pat Borer www.greenbuildingmagazine.co.uk

Recently fantastic advances have been made in window technology - reasonably prices, low U-value, xenon filled, "smart" window technology... These days you could build your whole eco-house with glass, if you could afford it. In WISE,
[info.cat.org.uk]
where possible, they avoided a combination of "window plus wall" and went for either all-window or all-wall.

Cik saprotu, vienu no "Smart Window" pamatprincipiem jau gadus 30 atpakaļ latviešiem atgādināja Ilmārs Dzenis: "Un bodnieka sieva vēl noslauka ietvi kad slēģus viņš aiztaisa ciet".

Re: vienstavu majas projekts ap 220 m2, 4 gulamistabas
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 06/07/2011 12:09

Par lielajiem logiem - Latvijas klimats ir gana piemērots tādiem, ja izprojektē un uzceļ atbilstoši.

Galvenā lieta, kam pievērš pirmoreiz uzmanību tikai ekpluatācijas laikā - loga rāmja iebūves ailā mezgli. Pat, ja atklāti nepūš, aukstuma tilts mēdz būt pamatīgs, gan nepilnīga projekta, gan logu montētāja pieredzes trūkuma, gan "lēto" (var neattiekties uz cenu) logu bloku utt. dēļ. Nākamais solis tātad ir piemērotas logu rāmju un stiklojuma shēmas izvēle atceroties, ka labs un kvalitatīvs nebūs lēts, bet drīzāk šokējošs salīdzinot ar apkārt plaši reklamēto PVC "septiņkamernieku". Paraugus vislabāk skatīt no pasīvo māju risinājumiem. Tie, kaut parastiem apstākļiem nedaudz pārspīlēti (kā visa pasīvā māja), tomēr kā paraugs lieliski.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **     **   *******   **        **     ** 
  **  **   **     **  **     **  **        **     ** 
   ****    **     **  **         **        **     ** 
    **     **     **  ********   **        **     ** 
    **     **     **  **     **  **         **   **  
    **     **     **  **     **  **          ** **   
    **      *******    *******   ********     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727