UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Tipveida projekts no Polijas
Autors: oskarsp (---.astonbaltic.lv)
Datums: 25/01/2010 09:35

Labdien!

Esmu atradis tipveida mājas projektu, kas man tīk. Taču, kā liela daļa tipveida projektu kas tiek piedāvāti pie mums, arī šis nāk no Polijas un tā cena Polijā ir uz pusi mazāka kā pie mums (t.i. attiecīgi 800 un 400 LVL).
Jautājums ir sekojošs. Kāda ir pieredze ar šiem poļu tipveida projektiem? Respektīvi, kāds ir mūsu bāleliņu ieguldījums? Neesmu speciālists, bet cik saprotu var atšķirties kaut kādi būvnormatīvi un attiecīgi arī prasības pret projektu. Vai ir vērts pārmaksāt šos 800 LVL? Mūsu Kantoris sola bez maksas pielāgot projektu manis izvēlētiem materiāliem un veikt minimālas izmaiņas ja man ir tāda vēlme utt. Tas protams ir daļa no tiem pārmaksātiem 400 LVL, bet vai to pašu nevar izdarīt lētāk?

Jau iepriekš, paldies, par atsaucību!

Re: Tipveida projekts no Polijas
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 25/01/2010 09:46

Treknajos gados Latvijā bija kantori, kas gan pārdeva poļu projektus, gan veica tiem piesaisti.

Re: Tipveida projekts no Polijas
Autors: L&S (81.198.150.---)
Datums: 25/01/2010 10:05

paņemu poļu tipveida projektu 2 gadus atpakaļ,Arcon,samaksaju ap 800ls,bez piesaistes,bet ar paris izmaiņām,cik dzirdeju pagajušo vasaru tads pats projekts jau maksaja ap 400ls,laikam tie treknie gadi bija beigušies un tos projektus vairs neveda ar RolsRoisiem no tas polijas bet ar parastu taksi:D taka pakaulejies un dabusi vel zem poļu cenas,par sakaņošanu,vot ta gan tagat liesajos gados ir smagaka,jo buvvaldes jau nav ko darit,ka kads uzrodas celtgribetajs ta to pec pilnas programas

Re: Tipveida projekts no Polijas
Autors: huba-buba (91.135.18.---)
Datums: 25/01/2010 10:29

Oskaramp, ,
man ir pieredze.nopirku pa taisno no polijas latviesu valoda, varu dot padomus ka letak, labak.Rakstu uz zingers at one lv
maja uzbuveta,

Re: Tipveida projekts no Polijas
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 25/01/2010 11:59

1. Projekta doumentācijai jābūt latviski.

2. Projektu jāpiesaista zemes gabalam - ģenplāns (horizontālā piesaiste, vertikālā piesaiste, inženiertīklu plāns, labiekārtojuma plāns - atkarībā no katras konkrētās būvvaldes prasībām, kas parasti minētas PAU).

3. Pat, ja neviens oficiāli nepieprasa, pamatu konstrukcijai jābūt piemērotai konkrētajiem grunts apstākļiem.

4. Dažādas izmaiņas plānojumā, konstrukcijās, materiālos utt. parasti ir par atsevišķu maksu.

Re: Tipveida projekts no Polijas
Autors: oskarsp (---.astonbaltic.lv)
Datums: 25/01/2010 12:25

to jtdesign

1. Domāju, ka tulkošanas problēma nav šķērslis.
2. Minētā latviešu firma piesaisti veic par atsevišķu samaksu. Starp citu, kāda ir normāla cena par ģenplānu?
3. Minētā latviešu firma solās konsultēt pamatu konstrukcijas izvēlē bez maksas.

Starp citu, projektu plānots īstenot Ikšķilē.

Re: Tipveida projekts no Polijas
Autors: spk (192.130.154.---)
Datums: 26/01/2010 14:30

oskarsp, Ikšķilē ir OK, kaimiņam nebija nekādu problēmu saskaņot poļu izstrādātu projektu. Protams, valoda un piesaiste konkrētam zemes gabalam. Tulkojums ietilpst tajos 400, piesaiste diez vai. Tie projekti mēdz būt jau ar dažādiem materiāliem, bet mēdz arī nebūt. Nu skatis pats, ar 400 Ls būvniecības industrijā diez ko daudz nepakustēsies.

Re: Tipveida projekts no Polijas
Autors: arch (95.68.84.---)
Datums: 09/02/2010 15:59

Ģenplāna cena ļoti atkarīga no darāmā apjoma, kas katram grunsgabalam atšķiras. Iespējams, ka nepieciešams kāds ārējo tīklu projekts, bez kura ģenplānu līdz galam nesataisīt. Ja bez tiem var iztikt, tad normāla cena tikai par GP būtu ~100Ls. Jāliek aiz auss, ka tas cipars ir tāds tikai tipveida projektiem, jo tur atbildību par pašu projektu arhitekts neuzņemas. Citos gadījumos cipars būtu lielāks.

Re: Tipveida projekts no Polijas
Autors: batja (78.84.100.---)
Datums: 12/02/2010 22:22

Es arī nopirku tipveida. Otroreizi gan tā nedarītu. Tas jau nav projekts, bet tāda skice. Ne detalizāciju, ne tāmes, ne kā. Lābāk samaksātu trīs reizes vairāk projēktētājam, izspriestu visu līdz pēdējai skrūvītei, toties būvniecības laiks būtu krietni īsāks un netiktu izdota papildus nauda par visādām pārtaisīšanām. Es sāku celt ātrāk par paziņu, un man jau celas pusotru gadu un pusgadu vēl celšu. Viņš toties viņš it pats arhitektsun pats visu uzrasēja un izdomāja un sastādīja tāmi. Tezultātā uzcēla apm.9 mēnešos un vēl ietaupīja naudu salīdzinot ar tāmi.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   *******   ********    ******  
 **     **  **    **  **     **  **     **  **    ** 
 **     **      **    **     **  **     **  **       
 ********      **      ********  ********   **       
 **           **             **  **     **  **       
 **           **      **     **  **     **  **    ** 
 **           **       *******   ********    ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727