UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Krāsas un krāsošanas darbi :  Building.Lv Forums

SIA TIKKURILA, Mācību centra vadītājs Arnis Pastars.

Aicinām apmeklēt bezmaksas seminārus par dažādām ar krāsošanu saistītām tēmām! Uzziniet vairāk un reģistrējaties semināriem: www.tikkurilamacibucentrs.lv
kr'asu uzglab'a'sana
Autors: jekabsons ()
Datums: 26/05/2009 09:32

Cik ilgi var uzglab'at ies'aktu kr'asas bund'zu? Kr'asa iek'stelp'am, Bindo. Aizv'eru, cik stingri vien bija iesp'ējams, un v'el ieliku pl'evesmais'a.

Re: kr'asu uzglab'a'sana
Autors: Eksperti ()
Datums: 26/05/2009 11:54

Par savu ražojumu varētu vislabāk pastāstīt attiecīgais ražotājs pats.
Es pastāstīšu, kā tas ir ar mūsu ražojumiem - tātad TIKKURILA un VIVACOLOR.
Ražotāja norādītais garantētais derīguma termiņš tiek norādīts neatvērtai krāsas bundžai, jo bundžu atverot (arī ietonējot), krāsā no apkārtējās vides iekļūst baktērijas un tā var sākt pastiprināti bojāties. Derīguma termiņš svārstās no 2 līdz 5 gadiem, atkarībā no krāsas.
Ūdens bāzes krāsas var saglabāt daudz īsāku laiku, nekā krāsas uz šķīdinātāja bāzes (tās negaršo baktērijām).
Krāsu vieglāk saglabāt, ja trauks ir maksimāli piepildīts. Labāk no lielas bundžas to pārliet mazākā. Vēlams pirms aizvākošanas notīrīt bundžas iekšējās malas un vāka iekšpusi no krāsas paliekām. Svarīgi ir labi (blīvi) aizvākot. Papildus likt maisā, domāju, nav nozīmes. Krāsa ilgāk uzglabāsies zemākā temperatūrā, jo tad ķīmiskie procesi norit lēnāk.
Viena no raksturīgākajām vecas ūdens bāzes krāsas pazīmēm ir savādāks aromāts (dažreiz nepatīkams), tādu krāsu vairs nevajadzētu lietot.Atvainojiet, bet šeit komentu pievienot nav atļauts,
Lai pievienotu JAUNU TĒMU spied 'Jauna TĒMA'

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.