UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Collīgie dēļi
Autors: Dēlīts ()
Datums: 07/12/2008 22:33

Sakiet lūdzu -kāda summa būtu jāmaksā par collīgo zēmerēto dēļu mizošanu! ??? Par kubikmetru vai metros?

Re: Collīgie dēļi
Autors: ruukiitis ()
Datums: 08/12/2008 17:12

a varbūt steros?

kur Tu dabūji nemizotus collīgos dēļus? nevaru iedomāties kur un kam tādi ir vajadzīgi

Re: Collīgie dēļi
Autors: IP Logged. ()
Datums: 08/12/2008 18:39

Kā var būt reizē zeimerēts un ar mizu?

Re: Collīgie dēļi
Autors: EjTakTu ()
Datums: 08/12/2008 20:21

A varbūt pa zēmerēšanu, vai nezēmerētu mizošanu. Pretējā gadījumā piekrītu IP Logeged, un jāmaksā nav vispār.

Re: Collīgie dēļi
Autors: Dēlīts ()
Datums: 08/12/2008 21:09

Nu nezinu kā lai pasaka- daudz ko no tā nerubīju - tie ir kā nomaļi -tik dēļi collīgie!!!! Žogam likšu!!! Rūķīts ar laiakm tāds kā es !! jau uz guļu ziemā !!!!

Re: Collīgie dēļi
Autors: EjTakTu ()
Datums: 08/12/2008 22:26

Nomaļi vispār nav nomērāmi ;) tie ir pusapaļi. Vienā pusē miza, otrā zāģējums. Kad koku gaterī sazāģē rodās nomaļi un nezēmerēti dēļi vai bruses. Kad apzāģē nezēmerētos, tad iegūst zēmerētos un šāles. Tātad Tev ir nezēmerēti, kuriem gribi atstāt dabīgākas malas, tikai mizu noņemt. Tonu mēs noskaidrojām. ;)
A cik tas darbiņš maksā - nezinu :D

Re: Collīgie dēļi
Autors: r-b ()
Datums: 08/12/2008 22:48

Es tadu lietu dariju ar slīpmašīnu, jāsarunā kāds kas bez darba un jāvienojas par cenu. Nekādas zināšanas tur nav vajadzīgas.

Re: Collīgie dēļi
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 09/12/2008 07:42

to EjTakTu: rakstā
[www.zalasmajas.lv]
kurā ne par kādiem nekantainiem profiliem ar mizu nav runa, definēts, ka bruses arī ir apzāģētas no visām pusēm. Tās, ko pārdod veikalā, arī taču sauc tā pat?
Kad meklēju (starp citu, vēl joprojām meklēju) nomaļus* šķūņa apšūšanai, man pateica, ka nekur nedabūšot, jo atgriezumus esot izdevīgāk nodot šķeldā.
* ar nomaļiem es domāju gan (vislabāk) tādus, kam viena puse tikai ar mizu, bet noderētu arī abpus plakani no malām neapzāģēti. Ceru, ka izteicos saprotami.

Re: Collīgie dēļi
Autors: ruukiitis ()
Datums: 09/12/2008 12:21

:)
Es tak teicu ka steros jāpērk. - 20Ls sterā.
mizošana... ja šito gribi likt žogā... sorry - a kam Tev tos mizot? pret jāņiem miza pati būs nolobījusies.
Es vienkārši nesaprotu - žogs izskatīsies briesmīgs, jo nomaļi ir un paliek nomaļi. un tad kam viņus lobīt.
Ja vajag melajiem griestiem - tad sorry, nopērc tos pašus colligos normālos dēļus. jā būs dārgāk, bet tik cik Tu laiku patērēsi mizojot utt... man domāt atmaksāsies


Re: Collīgie dēļi
Autors: EjTakTu ()
Datums: 09/12/2008 22:53

Priekš Vienstāva
Iepriekšēja komentā es nerunāju uzreiz par gala produktu, bet par procesa gaitu klasiski vecā gaterī. Jo klasiski veci nosaukumi tiek lietoti. Ir nācies tādos piestrādāt gadus 20 atpakaļ, lai iegūtu kokmateriālus drauga jaunbūvei. Modernās kokapstrādes līnijās var gadīties, ka vienā galā ieliec apaļkoku, bet otrā jau sagarināts vajadzīgā sortimenta klucīši + pārējais jau toverī sasmalcināts skaidās.
Nu tanī klasiskajā gaterī viss notiek pakāpeniski, ar rociņām vajadzīgo sašķirojot un laižot pēc vajadzības uz otro etapu. Tā nu sanāk. ka vienā piegājienā koku sagriež šķēlēs vienā virzienā. Pēc vajadzības tikai saregulēti attālumi starp zāģiem. Vai visu koku laiž dēļos, vai sijās, brusēs - kādu nu sortimentu vajag. Pēc pirmā piegājiena tātad ir nezēmerēti kokmateriāli (dažviet saukti neapzāģi). Paši malējie (pusmēness formas) tātad ir 2 gabali un tiek saukti par nomaļiem. Reizēm par nomaļiem dēvē arī gabalus no nākošām šķēlēm - no kuriem nevar izzāģēt standarta produktu. Koki jau aug visādi, nav jau standarta cilindri. Šķūnim tomēr labāk nezēmerētus dēļus. Nomaļi parasti ir nekvalitatīvi, mehāniski bojāti. Senatnē jau tomēr saudzīgāk ar materiālu apgājās. Takš lieta tā, ka lai tu dabūtu kaut ko nezēmerētu, vajag atrast kādu veco gateri, vai arī kādu pārvietojamo.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ******   **     **   ******    **     ** 
 **    **  **    **  **     **  **    **   **     ** 
 **        **        **     **  **         **     ** 
 **        **        **     **  **   ****  **     ** 
 **        **        **     **  **    **   **     ** 
 **    **  **    **  **     **  **    **   **     ** 
  ******    ******    *******    ******     *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727