UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 4
Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: r-b ()
Datums: 10/11/2008 22:13

Jau otro reizi forumā redzu salīdzinājumu vagondēlim ar vilcienu. Kāds tur sakars, nevaru iebraukt?

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: Didzisp ()
Datums: 11/11/2008 11:21

r-b, ka Tu doma, no kurienes tad radies nosaukums vagondēlis, jeb žargonā vagonka? Vilciena vagonus jau kā reiz taisa no spundetiem vagondēļiem. Mājas apšūšanai jau principā pietiek ar pusspundi, bet vagondelis ar pilnu pundi protams ir labāks un tam nekādu vējaplēvi nevajag.

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: aaaa ()
Datums: 11/11/2008 11:26

Didzi: Davai tautas valodā - ja nav poņas nu absolūti nekādas, tad vienkārši nedirs.
Man radiem arī ir stāvbūve, kas celta 1900 gadā un nekas nekur nav sapuvis, ar vienu lielu BET - tā vairs mājas neviens nebūvē, tehnoloģija un konstrukcija koka stāvbūvēm ir mainījusies kardināli. Kāpēc? A tāpēc, ka koka stāvbūvei, kas no karkasa, apšūta ar dēļiem gan no iekšpuses, gan ārpuses un piebērta ar skaidu un kaļķu maisījumu siltumizolācija pēc mūsdienu standartiem praktiski nav nekāda.
Ja ceļ tā kā šodien pieņemts, tad vējaplēve vai plāksne ir OBLIGĀTA. Jo no beramās vai vatainās siltumizolācijas nav pilnīgi nekādas jēgas, ja tai cauri svilpo vējš.

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: Didzisp ()
Datums: 11/11/2008 16:42

aaaa, nu nav tā,ka man nebūtu poņas koka māju lietas. Kā jau teicu, esmu dzīvojis pēc vecām tehnoloģijām celtā mājā un kā redzi, nēsmu nosalis. Arī mājāu, kurā tagad dzīvoju pats apšuvu ar vagonku. Tai laikā gan ļoti populāri bija plastmasas dēļi un un celtnieki nesaprata, nafig vajag māju apšūt ar koku.Tieši tā pat tika teikts, ka celtniecības metodes kardināli mainījušās un koka deļi esot vecmodīgi, neizturīgi un vispar tā tagad neceļ māju.Vārdu sakot, bazars par "mūsdienu standartiem". Tā nu demit gadus dzīvoju ar simtgadīgām tehnoloģijām apšūtā mājā un nekas, nekādi vēji cauri vagonkai nepūš. Nu pildījums man arī nav zāģu skaidas, bet citādi neko simtgadīgās tehnoloģijās nēsmu mainījis. Tātad, vēlreiz saku- zem vagondeļiem nekādu plēvi nav jāliek!!! Vējš, pareizi uzliktiem vagodeļiem, cauri nepūš.

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: Didims ()
Datums: 12/11/2008 09:00

Tas par to vagondēļu nosaukuma saistību ar to, ka no tādiem taisīti vagoni gan manlieks ir murgojums ;-)

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: EjTakTu ()
Datums: 12/11/2008 10:22

Kas lai to folkloru saprot ;) varbūt viņu savienojumi šķērsgriezumā atgādina vagoniņu pēc vagoniņa vai vilciena sakabi?

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: Didims ()
Datums: 12/11/2008 13:33

Nu es ar domāju, ka tur drīzākāka būs līdzība ar vagonu sakabi

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: elizas07 ()
Datums: 14/11/2008 13:33

Labdien,

esa'm šobrīd arīz izvēles priekšā horizontāli vai vertikāli,bet vai esat Jau sev noskatījuši dēļus kur pirksiet un kas krāsos?

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: Didzisp ()
Datums: 14/11/2008 17:53

Ar krasošanu jau nav variantu, tikai zviedru krāsa. Nekas cits jau netur. Vismaz neviens cilveks nevar uzrādīt kaut desmit gadus vecu koka māju, kura būtu saglabājusu tiko ēvelēta koka izskatu.

Re: Fasādes dēļu apšuvums - vertikāli vai horizontāli
Autors: aaaa ()
Datums: 14/11/2008 19:39

Es veel Zviedru kraasu pirku SIA Breks. Bet tagad skatos, ka arii Sadolin maajas lapaa taa ir, laikam vinji tagad oficiaali paarstaav, lai gan veikalos nav. Buus jaapiezvana, kur tirgo, jaasaliidzina cenas. Bet SIA Breks man patika, ka tirgo arii citas kraasas (ne tikai klasisko Falu Rodfarg), plus veel tirgo Falu Vapen kraasas, kas principaa ir vairaak piemeerotas grunteetam un eeveleetam kokam, jo iistaa Falu Rodfarg ta pa lielam fishkam pec savas istas butibas ir paredzeta neapstradatam un neeveletam kokam. Falu Vapen (pirku balto logu apdarei) ir ljoti kvalitativas krasas, pieejamas ari klasiskaja zviedru sarkanaja krasa, bet nu cennjiks ir diezgan saapiigs.

Pašreizējā: 3 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **   ******    ********   **     **  **     ** 
 ***   ***  **    **   **     **   **   **   **     ** 
 **** ****  **         **     **    ** **    **     ** 
 ** *** **  **   ****  ********      ***     **     ** 
 **     **  **    **   **     **    ** **    **     ** 
 **     **  **    **   **     **   **   **   **     ** 
 **     **   ******    ********   **     **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727